üzenetek

hozzászólások


devil-k
(nagyúr)
Blog

Ugyan már. Ha olyan jó üzlet, Hollywood nem ismer határokat. Nincs itt durcáskodás az én részemről legalább is.


UnA
(Korrektor)
Blog

Én csak annyiban vagyok ellene, hogy nincs valódi előny benne, viszont úgy próbálják eladni, mint ami majd megváltja a filmes kultúrát. Ha visszapörgetsz, itt is hányszor hozták fel már a Transformerst – mit lehet még ezután kérdezni? :)


devil-k
(nagyúr)
Blog

Nekem annyi a bajom vele, hogy sterillé teszi a filmet. Úgy érzem, mintha egy színházi előadást néznék. Nem a létjogosultságát kérdőjelezem meg, hanem hogy elveszi azt a pluszt a filmből, ezáltal olyan, mintha egy amatőr mozit néznék vagy werk filmet.

[ Szerkesztve ]


vzsryl
(nagyúr)
Blog

Annyira felesleges ezen vitatkozni. Teljesen szubjektív dolog, hogy kinek mi tetszik jobban, és meg se szabad próbálni ráerőltetni az általunk kedvelt verziót másokra. Ez kb. olyan, mint az IOS vs Android. Mindenki azt kedvel jobban, amit akar.
A lényeg, hogy a 60 fps valaki szerint áldás a 24 fps után, de valaki szerint átok. Ezt el kell fogadni. :R


Chris Kiki
(senior tag)

NEM teszi sterillé a filmet, legfeljebb Neked (persze nem vagy ezzel egyedül). De ez nem a (jobb) technológia hibája, hanem a Ti szemetek nem kedveli megszokottól eltérő dolgokat. Ha majd egy generáció fel fog nőni az alapértelmezett 60fps+ filmeken és mutatsz nekik egy 24fps filmet a múltból, furcsának, hiányosnak és zavarónak fogják találni, mint most mi a néma és FF filmeket.


Hopkins95
(addikt)

Én egyetértek a kollégával, szerintem is sterillé teszi a filmet a 60 FPS. Én moziban dolgoztam és beszélgettünk erről a 60 FPS-ről is és pl. a filmszínház vezető is ugyanezt mondta, hogy próbálkoztak az iparban ezzel a 60 FPS-sel, s az emberek panaszkodtak hogy olyan steril, természetellenes a film tőle. Se én is hasonló véleményen vagyok. Olyan szokatlan és fura, mintha egy családi videót néznék, a 24 FPS az igazi cinematic élmény.

[ Szerkesztve ]


Chris Kiki
(senior tag)

El tudom ezt fogadni, mivel a moziélmény szubjektív. Megszoktad a 24fps-t, hozzátartozik a mozizáshoz, mint a pattogatott kukorica evés, a zacskó csörgés, köhögés, a nézők ilyen-olyan reakciója a látottakra.
Neked steril a 60, nekem zavaró a 24. Ha 60-on szocializálódtunk volna, akkor most a 24-re mondaná sok ember, hogy tönkreteszi a moziélményt, mert vállalhatatlanul darabos.

"Olyan szokatlan"
Itt a megoldóképlet, tőled. Nem azt kapod, amit xx éven keresztül megszoktál. Tudod, mint amikor a vinyl után jött a CD korszak és sokan visszasírták a pattogást meg a "melegebb" hangzást.


devil-k
(nagyúr)
Blog

Főleg, hogy a vinyl ma reneszánszát éli elég komolyan. Arról nem is beszélve, hogy tömörítetlen a CD-hez képest.


Hopkins95
(addikt)

Apropó, vinyl korszak: tegnapelőtt találtam véletlen egy régi dalt(Das Meistersextett (früher Comedian Harmonists) Juliska aus Budapest 1937) és eszembe jutott, hogy rálesek neten, mennyibe kerül egy ilyen vinyl lejátszó, mert imádom azt a régies, pattogós hangzást. Ráadásul egyik kedvenc zenei stílusom a swing jazz - amely akkor dívott, mikor ezeket a lejátszókat használtál. Ennek fényében már értem, miért tetszik annyira a 24 FPS. Talán Retro fan vagyok? :D

[ Szerkesztve ]


Chris Kiki
(senior tag)

Főleg, hogy a vinyl ma reneszánszát éli elég komolyan. Arról nem is beszélve, hogy tömörítetlen a CD-hez képest.

Khmm... Szerintem ebbe itt ne menjünk bele, rengeteg egyéb topik foglalkozik ezzel. Mondjuk a "tömörítetlen a CD-hez képest" rész különösen tetszett.

(#49) Hopkins95
Talán Retro fan vagyok?

Idézet az aláírásodból: Sony Ericsson Xperia mini pro
Ez alapján bizton állíthatjuk, hogy igen :DDD


Cifu
(nagyúr)
Blog

1.: Nem éli a reneszánszát a Vinyl, egyszerűen annak a vásárlóközönsége nagyjából fix maradt (a magukat audiofillnek azonosító retro-rajongók), míg a fizikai hanghordozók hagyományos vásárlóközönsége szépen elfordult a digitális fogyasztás felé. A kiadók pedig jobb ötlet hijján nekiálltak minden létező repertoárjukban lévő hanganyagot kiadni vinylen, mert az audiofillek megveszik ezeket, tehát bevételt tudnak generálni belőle. Ez nem reneszánsz, hiszen nem jelennek meg tömegesen a hanglemez-lejátszók a hétköznapi felhasználóknál, ez egyszerűen egy piaci állapot. Ha majd itthon is több tízezer vinylt fognak egy-egy kiadványból eladni, akkor beszélhetünk majd reneszánszról. De ez nem fog bekövetkezni, marad az, hogy pár tucat, pár százas nagyságrendek fogynak belőlük, mint eddig. Viszonyításképpen a hősidőkben (90-es évek) több százezres magnókazetta és CD eladások voltak a magyar kiadványokból (Gergely Róbert Emanuelle lemeze 300 000 feletti eladással volt a valaha volt legsikeresebb magyar kiadvány).

2.: A CD-hez való hasonlítás nagyjából felesleges, először is azért, mert az átlagos felhasználóknál lévő lejátszóeszközök nagy részénél nincs komolyan értékelhető befolyásoló tényezője annak, hogy egy 96 kHz-es mastert hallgatsz vagy Spotify-t.

3.: A felhasználók elsöprően nagy részét nem érdekli, hogy mennyire van közel a hanganyag forrása a masterhez, ha így lenne, akkor a Tidal Hifi lesöpörte volna a piacot mára.

4.: Ha pedig valaki a legjobb hangminőséget szeretné, akkor digitális mastert is el tud érni egyes platformokon, annál jobb nincs, a vinyleket is abból készítik...

[ Szerkesztve ]


UnA
(Korrektor)
Blog

"4.: Ha pedig valaki a legjobb hangminőséget szeretné..."

... akkor felkéri a zenészt egy házi unplugged koncertre – az biztosan autentikus. ;)


Cifu
(nagyúr)
Blog

Autentikus, ha szereted az élő zenét. De az élő zene minőségét tekintve ritkán, vagy inkább sose ér fel egy stúdióban felvett (jó minőségű) felvétellel. Nyilván egy koncert nem a létező legtökéletesebb hangminőségről, hanem a show-ról szól... ;)

[ Szerkesztve ]


Balázs Z.
(tag)

"az élő zene minőségét tekintve ritkán, vagy inkább sose ér fel egy stúdióban felvett (jó minőségű) felvétellel."

Ezt hogy érted...? Jobban szól a hegedű a felvételen, mint élőben...?


Cifu
(nagyúr)
Blog

Ok, megkövetem magam, komolyzene esetében a koncert lehet jobb minőségű, mint egy stúdiófelvétel. De nagyjából ez és az unpluged zenék azok, amelyek kivételek. Bármilyen más zenei produktumot nézünk, a stúdiófelvétel általában jobb hangminőséget nyújt. Akusztika, zenei minőség (stúdióban ha egy picit hamisra sikerül a játék, akkor újra felveszed, koncertnél nincs ilyen...).

[ Szerkesztve ]


lezso6
(HÁZIGAZDA)
Blog

Élő koncerten a karmester a mixing-mastering hangmérnök, legalábbis nagyon hasonló a feladata.


Busterftw
(veterán)

Egyetertek (komolyzene az egyetlen kivetel talan), ezert sem szeretek koncertekre jarni.
Meghallgatom Youtube-on a zenet, majd ugyanazt meghallgatom koncerten az eloadotol, mintha ket kulonbozo enekes lenne, koncert kritikan aluli.

A sok "rajongo" meg aradozik mekkora volt mar.

Zoch

Nagyon random pelda. Szeritned ugyanaz? Lehet 1000 masik eloadot is linkelni.
Hallgasd meg studiofelvetel elejet aztan a koncertet.
Offhangok mindenhol. Itt legalabb nem kapkod levegoert es nem ivott.

[ Szerkesztve ]


UnA
(Korrektor)
Blog

"Offhangok mindenhol. Itt legalabb nem kapkod levegoert es nem ivott."

Akkor a kérdés az, hogy a másik valódi-e. ;)


Busterftw
(veterán)

Azert az autotune es tarsait eszre lehet am venni, ha jelen van. :D


Hopkins95
(addikt)

Az az Xperia már a múlté, már 3 éve továbbléptem a Nexusra. Sőt, nemsokára ezt is cserélni fogom. :)

[ Szerkesztve ]

üzenetek