üzenetek

hozzászólások


bkercso
(nagyúr)
Blog

Ha így van, akkor igen. De a jitterről akkor sem árul el semmit a teszt, tényleg. Ezen lehet, hogy segít a kerékpárbelső. De ASRC-s DAC esetén nem valószínű.


emvy
(nagyúr)

De az mar az SPDIF vevo _utan_ van, mert oda a meresek szerint bitpreciz jel jut at. Tehat ha van egy CD-d, meg mellette egy DAC-od, akkor -- a meres szerint -- a CD-vel nincs mit csinalni, mert a DAC minden esetben pontosan ugyanazzal az adattal fog kezdeni valamit.


Ragadozó
(Ármester)
Blog

A számítógép egy digitális eszköz, ebből kifolyólag mindent digitálisan tárol :)
De a CD is digitális, nem magnókazettára vesszük át :)

Elég nagy vita alakult ki itt a fórumon...nagy részt hülyeségekből...sokan még azzal sincsenek tisztában, mire jó a hosszabbító vagy T-Elágazó...így a legtöbb hozzászólás számukra kínai :)

Azzal a céllal írtam a cikket, hogy minél többen kedvet kapjanak hifi nyújtotta zene hallgatáshoz...

Nem veszekedni kell, idióta veszteségeken, jitteren, stb, hanem zenét hallgatni önfeledten, kikapcsolni egy kicsit ebből a rohanó világból...

Nincs igazam? ;]


#71562240
(nagyúr)

Ja, ez még tipikus.

Megjegyzed nekem az adott hozzászólásomra, hogy "Tehát nem tudod a választ" - mondjuk ahhoz képest, hogy nem történt kérdés, nem volt mire válaszolni, ez elég érdekes megjegyzés. Másról volt, szó, nem volt mit megválaszolni, nem volt mire tudni a választ. De arra bizton lehetett számítani, hogy az indifferens mondatodat a hazug moderátor.rögtön meglovagolja. Szokása.


#71562240
(nagyúr)

De legalább jól pörög a topikod, hehe. :Y


bkercso
(nagyúr)
Blog

Ezért írtam, hogy ASRC esetén igen, vagyis amennyiben az SPDIF órajelét nem használod. Ha használod, akkor megint csak nem igaz a dolog. :R


DarthSun
(nagyúr)
Blog

Tényleg jól pörög de például én még azt sem tudom mi az az ASRC :B :DDD


emvy
(nagyúr)

A topikban sokan nem tudjak, ez ne akadalyozzon meg abban, hogy wall of texteket generalj :D


DarthSun
(nagyúr)
Blog

OK, akkor tippelek. ASRC = a digitális jel egyenfutása az analógra vetítve ha a digitális puffer minden értékét differenciáljuk az órajel reciprokával. Eltaláltam ? :DD


bkercso
(nagyúr)
Blog

[link]
Digit puffer és újraórázás, ez a lényege.

[ Szerkesztve ]


DarthSun
(nagyúr)
Blog

Köszi :R , az első link nemjó de a másodikon a folyamatábra érthető :) , meg a "Digit puffer és újraórázás" alapján is értem már.


AMDFan
(addikt)
Blog

Igen a wav digitális fájl. Két féle metódust használt az emberünk. Egyszer fogta és hagyományos módon begrabbelte a CD-t számítógépen. Ez a mindenki által ismert módszer. A második amikor a CD digitális kimenetét rákötötte egy digitális bemenetre amit rögzített. A két kapott filet pedig nulltesztel kivonta egymásból. A nullteszt igazolta hogy a két file megegyező, namost azt gondolom elég könnyű belátni, hogy ha a két megoldás ugyanazt az eredményt kapta, akkor mind a kettő egy hibátlan digitális átvitel eredménye. Ez a teszt ennyit mond se többet se kevesebbet. Csak tudod amikor sokan példálóznak azzal, hogy jajj még a TCP átvitel sem mindig hibamentes, akkor mit várunk egy hibajavítás nélküli SPDIF átviteltől. Hát látszik, hogy pont ugyanazt. Igen, bithibák vannak, 10 a sokadikon bitből egy esetleg elszáll, na bumm. Ahogy korábban is írták ez nincs hatással az általános hangminőségre, hanem egy egyedi hibát okozhat a zenében (pattanás, sercegés, akármi). És azt is nagyon-nagyon ritkán.

[ Szerkesztve ]


bkercso
(nagyúr)
Blog

Értem. Adódik a kérdés, hogy akkor mi okozza a hangminőségbeli különbséget SPDIF-források között.


dabadab
(titán)
Blog

Igazából persze az első kérdés az, hogy van-e hangminőségbeli különbség :)


bkercso
(nagyúr)
Blog

Ja, bocs, ez itt még tényleg kérdés. :C
Volt olyan nézet régen a Rádiótechnikában, hogy két erősítő között sincs, ill. kicsit feljebb elhangzott, hogy mindegy, min hallgatunk zenét. Tiszteletben tartom ezeket a véleményeket is, és azt is elhiszem, hogy meggyőződésen alapulnak. Ahogyan az enyém is. :)


emvy
(nagyúr)

Nem, a lenyeg pont az, hogy nem meggyozodesen alapul, ezek szepen tesztelheto dolgok.


bkercso
(nagyúr)
Blog

Hát az USB-s XMOS-om lényegesen tisztábban, élettelibben szól a PCI-os hangkártyámnál, ill. az olcsó USB-SPDIF konverteremnél. Ne legyen már bűntudatom emiatt. Vagy erre szerinted az egyetlen lehetséges magyarázat a placebo? Nem egy kutatói hozzáállás mindenesetre. :)
Nem kételkedem egyébként az elvégzett tesztben, de a legtöbb eszköz hangja eltér tapasztalatom szerint. :R


emvy
(nagyúr)

Mar tobbedszerre hozod fel ezt a kutatoi dolgot. Nem tudom, mit csinalsz abban az 'intezetben', de ha nem vilagos, hogy mirol beszelunk (es rendszeresen anekdotalis ervelest hasznalsz), akkor feltetelezem, hogy nem fossatok a Nature publikaciokat :)

[ Szerkesztve ]


bkercso
(nagyúr)
Blog

Nem, mérnökök vagyunk, és más területen (anyagmérnökség). :) Nem világos számomra sem, mitől vannak ilyen hangminőségbeli eltérések. Ha az lenne, nem lengne ilyen köd a hifi körül. Engem is zavar a dolog, hogy nem sok előrelépés van ezen a téren elméleti szinten (vagy csak nem tudok róla). De hallgass megy egy DAC-ot különböző SPDIF-forrásokról, ami nem digit wav-ot csinál az SPDIF-ből, hanem analóg jelet! Az enyémben van egy SRC4192-es ASRC és egy diszkrét oszcillátor is, és mégis markáns különbségek vannak.

Milyen érvelést használjak, ha a jelenlegi mérési eljárások köszönőviszonyban nincsenek a hangminőséggel? Nincsenek mérési adataim érvként. :B Annyit szoktam mérni, hogy stabil-e az eszköz, ill. egy-két munkapontot, hoogy nincs-e hiba a megépítésben. Aztán csak hallgatom, mást nem tudok csinálni. Pár hét alatt körvonalazódik, mit tud egy készülék vagy egy alkatrész.

De műszakiakkal hifiről konstruktívan a legritkább esetben sikerül beszélgetni. :DDD

[ Szerkesztve ]


emvy
(nagyúr)

Oh, azert mernokkent illene tudni, hogy mi az a hipotezisvizsgalat, szerintem masodeves tananyag a legtobb helyen... nem azt kell tudnod, hogy mitol van vagy nincs hangminosegkulonbseg, hanem azt, hogy hogy lehet kideriteni, hogy valoban van-e vagy nincs.

üzenetek