üzenetek

hozzászólások


Centre
(aktív tag)

igen a quantumfizika és a szuperpozíció sokkal izgalmasabbnak tűnik.


Diocles
(aktív tag)
Blog

Ez pedig amit küldtem ennek éppen megfelel. Akkor is annak megfelelő mintázat alakult ki a képernyőn, amit majd az összefonódott fotonokkal csinálni fognak.

Ezt amúgy valamiért nem lehet sem a múltba való üzenetküldésre sem fénysebességnél gyorsabb kommunikációra felhasználni. Hogy miért nem addig már én sem jutottam el. A wikipedia cikkben vázolt mérési elrendezésre nézve ez érthető, mert az is egy valószínűségi kérdés, hogy mely fotonokat fogjuk detekáltni, és csak akkor látjuk a referenciamintázatot, ha az összes foton közül azokat választjuk ki, amelyek párját nem detektálták. De ezzel az információval csak a túloldalon/jövőben rendelkeznek.


mickemoto
(őstag)
Blog

Az a baj hogy kevered a Monty Holl paradoxonnal.Pedig a börtönös példa különbözik.Az előbbinél az a kérdés hogy változik-e az esélye annak hogy megnyerem az autót ha változtatok vagy nem változtatok a döntésemen és erre az a válasz hogy igen.A börtönös példában pedig az a kérdés hogy változik-e az esély a kivégzésre ha az őr mond egy nevet és kiejt egy embert és erre a válasz hogy igen.Nem kell túlbonyolítani. :)


mickemoto
(őstag)
Blog

A bíró nézőpontjából (aki véletlenszerűen kiválasztja a kivégzendő rabot) mindhárom rabnak 33% esélye van a kivégzésre, ami még akkor is így van ha az őr megmondja a raboknak hogy kit végeznek ki.A rabok nézőpontjából változnak az esélyek.Minden attól függ hogy tesszük fel a kérdést.


#56474624
(veterán)

Nem keverem, mert a kettő ugyanaz. Nem tehetek róla, hogy nem látod, pedig ott a levezetés. :U


#06658560
(félisten)
Blog

"Miért van az, hogy nálunk így vélekednek a haza szeretetről? "

Talán mert a hazaszeretetet is lehet túltólni.


Rica
(senior tag)
Blog

Ez nagyon hasznos vélemény! :R
Köszönöm, hogy szántál rá időt. El kezdtem már átírni az egészet. A turbómagyarkodást a végére teszem amolyan ajánlott irodalomnak, az általam sem kedvelt abszolút kijelentéseket szűröm, és faragom a körmondatokat érthetőbb kijelentésekre. :)


Rica
(senior tag)
Blog

Köszönöm, hogy vállaltad a véleményed a nem túl népszerű témában. :)
Te mit változtatnál rajta, hogy az eredeti szándék jobban átjöjjön, és ne csapja a falhoz mindenki az első pár oldal után? :R


Rica
(senior tag)
Blog

A három rabos példa nagyon tetszik. Természetében hasonló kérdés az is, hogy mennyi az esélye annak, hogy két egymás után következő héten ugyanazt az öt számot húzzák ki a lottón.


#56474624
(veterán)

Hogy ezen a héten kihúzzák a múlt hetit, annak ugyanannyi, mint bármely másik számötösnek (-hatosnak, -hetesnek).


sziku69
(senior tag)
Blog

Egy kis gondolatébresztő. Hasznos lehet, ha új rendszert akarsz építeni. :)


CaNNa3IS
(senior tag)
Blog

Köszi az írást.


Rica
(senior tag)
Blog

Éppen ez a probléma mibenléte. Elvileg ugyanannyi az esélye, de ha feltételhez kötöd, hogy ugyanaz az öt szám legyen, mint az előző héten...


J.J. András
(őstag)

komoly... nézz utána, ha tudatlan vagy.


J.J. András
(őstag)

így van ! ... valaki legalább tisztá látja ! :R


#56474624
(veterán)

Nem biztos, hogy jól értetted, amit mondani akartam, mert talán én nem értettem jól az eredeti problémát. Tehát ha kihúznak valami számsorozatot ezen a héten, pl. 10,20,30,40,50, akkor én ha ugyanezzel játszok a következő héten, nem kisebb az esélyem nyerni, mint teszem azt a 11,21,31,41,51 számokkal (vagy bármi mással ezen a kettő számötösön kívül), pontosan ugyanannyi.
Tehát ha valaki 50 éven keresztül mindig ugyanazt az 5 számot teszi meg hétről-hétre, ugyanakkora eséllyel nyer, mint aki minden héten különbözőeket.

Ha neked csak az a lényeg, hogy különbözőeket húzzanak, mint a múlt heti, tehát nem a nyereményre hajtasz, az természetesen sokkal-sokkal nagyobb, gyakorlatilag 100% (elméletileg is). Pontosan annyi, mint annak az esélye, hogy nem nyersz. :)

[ Szerkesztve ]


Centre
(aktív tag)

"922-ben, elvertük az egész nyugat-európa egyesített nagy hadseregét..... "
S ha valaki tényleg utánanéz s azt találja, hogy "az egész nyugat-európa egyesített nagy hadserege" valójában egy észak-olasz polgárháború egyik fele volt akkor kinek kellene súlyosan magába (és a történelem könyvekbe) néznie?


J.J. András
(őstag)

milyen észak-olasz :?
Észak-Olasz.... egyrészt, kettő : az egyesített germán szövetséges törzsek ("államok") vettek részt benne...

szóval Te nézz utána inkább okostojás.


parampa
(aktív tag)

Kalandozó hadj 922

na most erre azt írni hogy:
"922-ben, elvertük az egész nyugat-európa egyesített nagy hadseregét..... "
tényleg túlzás :(

Egy egyesített 'Nagy nyugat-európai hadsereg' eleinket csúnyán elpicsázta volna.

Az igaz hogy ezekben az években nem kicsit feldúltuk Európa nagy részét.

'Egyesített germán' törzsekről sincsen igazán szó.
Nézd meg a térképen merre van Burgundia. [link]

Egy esetleges egyesített germán hadsereg is helybenhagyta volna eleinket, nemhogy 'egész nyugat-európa egyesített nagy hadserege.'

[ Szerkesztve ]

üzenetek