üzenetek

hozzászólások


hallador
(addikt)

Nem egészen, pontosabban, majdnem:

Enterprise/Corporate Business:

EliteBook, T, Toshiba Tecra Z, LifeBook E, Latitude 6000/7000

Ezek a gépek kivétel nélkül fémmerevítéssel készülnek, az az komoly terhelést, és komoly napi nyitogatást is bírnak, kifejezetten, olyan managereknek készültek, akik napi 8 - 10 meetengre mennek hordozzák a gépet, közben ha kell dokkolják is. Ezen felül bírják a hideg szobából ki be járkálást, viszonylag jól. Bírják az esést, na nem minden nap kétszer az 1 méteres asztal sarokról, hanem mondjuk a tömegközlekedésen, ha megnyomják, vagy ja leesik a kocsi üléséről, vagy a hátizsákkal együtt lecsúszik a busz üléséről, nagy eséllyel semmi baja nem lesz.

A Small Business család/Medium Business része:

A Legendás R osztály, a kevésbé elismert L. ProBook 600, Latitude 5000, Tecra A (most melyik?), Lifebook 500, Travelmate 600, AsusPro Advenced.

Ezek a gépek elsősorban, olyan Középvállalatokhoz készültek, ahol kell a nagyvállalati management (középvállalat USA számokban értendő 500 - 800 fő felett), elsősorban irodai, és mérnöki notebookok (IT-s, és hasonló mérnökre értendő). Tervezésre nem alkalmasak. Ez abból is látszik, hogy adott gyártók még ma is tesznek RS232-es portot a gépekre (HP ProBook, Toshiba), pontosan azért, mert mérnököknek szánjál elsősorban. Naponta egy kettő elsősorban kikapcsolt, altatott állapotban történő hordozásra való, kimegy a mérnök a telephelyre megoldja a problémát visszamegy az irodába, a hideg szobázást is bírják, de azért nem baj, ha utána 20 - 30 percet pihen a melegben a gép mielőtt elkezdik használni (senki nem tartja be meg is van az eredménye), mert azért a kevesebb fém megmutatkozik. (törő zsanérok, repedő ház), az esést kevésbé tolerálják, a ház gémberedésével, törésével reagálnak, na azért a konzumer kategóriánál sokkal jobban bírják, és nagy eséllyel működnek is tovább.

Tudásra ezek a gépek semmiben nem különböznek a király kategóriától. Pontosan ugyanazt tudja. Kivétel
1. a kiegészítók száma, egyes gyártóknál (A Dell kifejezetten mostoha gyerekként tekint az 5000-es családra. pl nincs Caddy (HIVATALOSAN), az én 5440-emben is van caddy de csak után gyártott. z újabbakban meg már nincs hely benne, cserében hiába is lenne benne több port a dellek ezt nem szeretik). A Lenovo-t hagyjuk is, hol volt, hol nem volt a legendás R osztály a mese véget is ért .
De a HP, Fujitsu, ASUS, Toshiba (A Dell is, csak azért itt érezhetőbb a spórolás) ugyanazt adja mint a király kategória.
2. A ház közel nem tartalmaz annyi fémet, mint a király kategória, ebből adódóan nem is annyira merevek, valamint nem annyira alkalmasak hordozásra = Elsősorban asztalra gyártott enterprise business gépek.
Amit a király kategóriából megtartott:
- vPro, távoli management. (Processzor függő, oprendszer föggő)
- Dokkolhatóság (na ez sem igaz, mert pl a Lenovo L nem mindegyik dokkolható, csak ilyen ákom bákom módon.)
- Világító billentyűzet support (az más kérdés, hogy Magyarországon élünk, ahol ez nem mindig van)
- Nagyvállalati support.
- A királykategóriával pöccre megegyező hardver
- Tesztelik több operációs rendszerre, nem csak Windows-ra
- A LAN, WiFi azért kompatibilisebb az ipari cuccokkal (Lehetőleg Intel, vagy Business Broadcom, vanank kivételek)
- Van Business processzor opció
- Linux, BSD kompatibilitás van
- Szinte biztos, hogy bővíthetőek a erőforrások (RAM, Disk)
- Otthon is bővíthetőek garanciavesztés nélkül
- Support, Support, Support
- Minőségi zsanérok. stb.
- A király kategóriával megegyező, vagy nagyon közel álló, billentyűzet, touchpad, pöcögegér. (opcionálisan biztosan)

Small Business:

E, ProBook 400, Satellite Pro. ASUSPRO Essential, Travelmate 400, Lifebook A, Latitude 3000/Vostro 5000

Kifejezetten irodai gépek. De a napi 8 óra munkát évekig bírhatják.

Nincs vPro, van fém a házban, de nem sok, a zsanérok kevésbé masszívak, az operációs rendszer kompatibilitás azért vannak kérdőjelek. A dokkolhatóság nem cél (Az E pont dokkolható, bár csak port replikátor az inkább, mint dokkoló, de annyival többet tud, hogy képes tölteni a gépet, ha jól rémlik.)
A Hálózati eszközök a gépekben azért érezhetően olcsóbbak, nem az ipari kompatibilitás volt az elsődleges cél.
stb.
A Business vonal, a supportban keresendő,, 3 év garancia ezekhez is jár. A driverek azért itt is rendben szoktak lenni. Nagy eséllyel van Windows 7/8/8.1/10 támogatás. Azért itt már előjönnek azok a dolgok, hogy csak a vendor Windows-a indul el rajta az oem windows nem. stb.

Vannak átfedések, és vannak kivételek is, de nagyjából...

[ Szerkesztve ]

üzenetek