üzenetek

hozzászólások


7Heads Drago
(veterán)

Köszönjük a tesztet.
Jó lenne tudni milyen beállítások melett készült a teszt. Mennyi előtolás volt rajta és egy adott lapot mennyi idő alatt vágott el. Ha csak kicsit is eltér a két gép előtolása máris nagyon más lesz a vágás minősége is. Viszont a nagyobb előtolás gyorsabb vágást is eredményez. Illetve a másik fontos tényező a fordulat. Ez is befolyásolja a vágást. Sajnos nekem ezen infók hiányoznak a tesztből.


MaUser
(addikt)

Szuper teszt lett, gratulálok. :R

Nem gondoltam volna, hogy ilyen különbség lesz a két gép között azonos pengét használva a vágás minőségében.


Donki Hóte
(veterán)

Azonban az alsó oldalon meglepetés várt: mindkét vágás szerintem szép,

Így van, ezért vágjuk mindig a fonákjáról a lapokat, mert így szebb lesz a vágás az anyag külső oldalán.

Egy laminált padlólap esetében meg tök mindegy, hogy a másik oldal sorjás, senki sem látja a laminált lap padló felüli oldalát.

Ahol meg mindkét oldalnak szépnek kell lenni, ott nem dekopír fűrészt kell használni.


#90088192
(senior tag)
Blog

Én epoxy gyantat használnák, mert az nem rugalmas és nem tudo elválni olyan egyszerűen a fától. :R


KrAt
(veterán)
Blog

2. oldal eleje:

"Mindkét gép 2. előtolással dolgozott, 4-es fordulatszám fokozaton (mindkét gépen 6 a maximum), a Hyundai elvileg 750 W teljesítményű, a Makita 450 W."


Lami66
(őstag)

Nem kétséges, hogy jobb minőségű, drágább géppel jobban, szebben lehet dolgozni. De drágább gépbe annak érdemes befektetni, aki rendszeresen fogja használni.(vagy akinek néhány 10 ezer ide-oda nem számít). Nekem sosem voltak fa megmunkáló gépeim. Nem is terveztem venni. Aztán feleségemmel kitaláltuk, hogy kellene az udvarra egy kiülő, ahol szép időben lehet eszegetni, beszélgetni, hogy ne a házban legyünk állandóan. Elkezdtem nézegetni udvari kiülőket, de ami árban megfelelő volt, azt még nézni is rossz volt olyan borzalmas volt a minősége. Amire jól esett ránézni, arra nem futotta anyagilag (jellemzően 250 ezer felettiek voltak). A sors úgy hozta, hogy tavaly két hónapot otthon töltöttem pandémiás cégleállás miatt. Nulla szaktudással, de határtalan elszántsággal úgy döntöttem, hogy nem keresek tovább kerti kiülőt, hanem majd én csinálok egyet, ami olyan lesz amilyet én elképzeltem. Se gépek, se műhely, se munkaasztal. Összeírtam mi kell: kézi körfűrész, beszúró fűrész, gyalu és néhány kiegészítő: derékszög és szögmérő, leszorítók, vízmérték, ecsetek, fafúró stb. Mindenből a legolcsóbbtól egyel drágábbat vettem: körfűrész Parkside, beszúró Lux, gyalu Strauss. A három gép megvolt 40 ezerből (egyik se akkus). Vettem térburkolót, faanyagot, impregnálót, lazúrt, ezeken nem spóroltam, és nekiálltam. Nem ment könnyen, és legfőképp nem ment gyorsan, de megcsináltam. A teljes végösszeg 200 ezer alatt maradt, és ebben minden benne van, a térburkolattól kezdve a gépek, eszközök, faanyag, Sadolin, világítás, minden. Látszik, hogy nem mesterember csinálta, de így, hogy saját munka még jobban szeretjük. Ismétlem, előtte sose barkácsoltam.
[Innen kezdődött]
[Itt már körvonalazódik]
[Közel a célhoz]
[Az asztal]
[Majdnem végleges állapot]
[Kivilágítva]


DeFranco
(nagyúr)
Blog

szerintem szuper lett, gratulálok.


mephi666
(nagyúr)
Blog

nagyon frankó lett :) amiben én először rutint szereztem, azok a saját tervezésű lapszabászati bútorok voltak: ezekhez kb csak akkus fúró-csavarozó, facsavar meg mérőszalag kell... néhány polcot meg kisebb-nagyobb bútort terveztem így otthonra... ami a legdurvább volt: rendes pelenkázókomódok 40-50ezer fölött indultak és egyik sem volt teljesen olyan, amilyen kellett volna... a ránézésre legközelebb állót átterveztem, leszabattam (kb 22ezer volt az anyag+munkadíj, 2mm-es élzáróval minden) és otthon pár óra alatt összeraktam... lett az egész vagy 50-60kg, masszív... használtuk is sokat, azóta pedig tárolónak teljesen jó :K azon gondolkozunk, hogy idővel újjá kellene születnie más formában... (vagy nekiadni valami anyaotthonnak, de egészben elég nehéz lenne mozgatni a lépcsőházban)

amin még nagyon nagy az árrés, azok a gyerekvédelmi/berendezésvédelmi kerítések meg karámok... több tízezer egy ilyen és lehet nem is pont az adott helyre van méretezve... méricskéltem-számoltam, majd obi-ban ledaraboltattam egy rakat 24x44-es lécet, amit utána otthon csiszoltam és összefúrtam... kentem rá 2 réteg vastaglazúrt, hogy védve legyen és színben passzoljon a szekrénysorhoz, amin a tv meg műszaki cikkek vannak... a lécek ára megállt 5000ft alatt, lazúrral, ecsetekkel, csiszolópapírokkal, mindennel bőven 10 alatt voltam (mondjuk munkában bele kellett tennem jópár órát, de ilyenre szívesen áldozok mindig) ...miután meg nem kellett már ez a "kerítés", lett a lécekből a falra 3 "lebegő polc" :) nem szeretek semmit kidobni, ezért nálunk 1-1 tárgy többször is képes újjászületni


Degeczi
(nagyúr)

:R
(mondjuk most csak a faanyagra nem lenne elég a teljes kereted... :( )


KrAt
(veterán)
Blog

Én nekem (többek közt) azért vannak drágább (már ha ez a kategória drágábbnak lehet nevezve) gépeim, mert sokkal jobb és kényelmesebb velük dolgozni, mégha nem is nap mint nap ezekkel dolgozom, illetve mert pl a 10 éves Makita flexemhez a napokban kaptam új, gyári forgórészt (balf@sz voltam, leégettem), és az nem mindegy, hogy 3,5k volt a forgórész, vagy 10+k egy új flex.
Persze mondjuk kardfűrészből, szintező lézerből, rezgőcsiszolóból Parkside-om van, azt keveset használom, de a behajtók, flex, stb, amik gyakrabban vannak használva, azok márkásabbak.
Illetve, mint említettem, szerszámb.zi vagyok, szeretem a szerszámokat, egyszerűen kell :D


Lami66
(őstag)

Köszönöm mindenkinek a reagálást.
Ez a projekt egy hatalmas tapasztalatszerzés volt. Már tudom mit nem csináltam jól, mit nem kellett volna megtenni, megvenni.
Javítanám az előző hozzászólásom, a gyalu Parkside, nem Strauss.
Ha már kézigép teszthez írogatok, pár megjegyzés a gépekről.
Amivel tökéletesen elégedett voltam az a gyalu. Főleg mikor már tudtam is használni, mert előtte sose volt a kezemben gyalu. Ahogy kivettem a dobozból úgy használtam, semmit nem kellett vacakolni vele.
A dekopír fűrészt meg se kellett volna venni, mert alig használtam, és akkor sem volt tökéletes. Már az ismerkedős próbavágásoknál látszottak a gondok. 5 centis anyagban nem tudta tartani a vágás síkját, és érezhetően van egy pár fokos félrehúzása, egyenes vágásnál kicsit szögben kellett tartani a vágás irányához képest. Egy jobb fűrészlappal a síktartás megoldódhatott volna, de a félrehúzást nem lehet orvosolni, de az nem teszi használhatatlanná. Végül az történt, hogy rájöttem a kézi körfűrésszel szebben, gyorsabban, pontosabban tudtam dolgozni.
De a kézi fűrészen is érződött az olcsóságból eredő pontatlanság. Ha koppanásig kihajtottam a fűrészlapot, az elméletben 90 fokban áll a talphoz képest. Gyakorlatilag meg 93 fok volt, ez is kibukott az első próbavágásnál. De ezt kis beállítással orvosolni lehetett ( milyen jó, hogy vettem derékszöget). A fűrészen levő szögbeosztást sem használtam, ez miatt. Ha 45 fokos szöget akartam, egy iskolai háromszög vonalzó volt a beállító referencia 😀. Ezen kívül öröm volt vele dolgozni. Szépen vágott, és a lágyindítás is tetszett. Egy kisméretű raklapot átalakítottam, és belerakva a körfűrészt, már kész is volt az asztali körfűrész. Olyan lelkes lettem tőle, hogy a végén már apácarácsot is csináltam, 8 mm szeletekre aprítottam egy colos deszkát.


Fall-N
(veterán)

Szerintem a tényleg ritkán használt szerszámoknál egyáltalán nem gáz ha Parkside-ot vesz az ember. Felesleges drágábbat venni, ha nem használja ki az ember.

Egyébként én úgy vagyok vele, hogy ha ritkán használt szerszám kell, akkor az drótos legyen, ne akksis. Sajnálnám ha az állásban tönkremenne az akku. De túl sokat sem költök rá, mert én is a felújításon kívül nem használom ki, így fölösleges kiadás lenne. Van egy Black & Decker akksis csavarbehajtóm, ami a célnak megfelel, de tudom, hogy miben egyengébb, mint egy jobb eszköz. Ez például nem tud quick stopot, így szépen a csavar ledarálja a bitfejet, legalábbis nem tesz jót neki az biztos. De úgy voltam vele, hogy nem ezzel keresem a pénzt, így fölösleges kifizetni négyszer vagy ötször annyit rá. A sarokcsiszoló is egy B & D, ami baromi erős, csak az a hátránya, hogy nem lehet a fordulatszámot szabályozni és elég pörgős a gép (11500 rpm). De arra, hogy elvégjak fémeket, vagy lecsiszoljak alkalom adtán valamit, arra tökéletes. Persze mindet nem tudok vágni vagy csiszolni, mert megégeti az anyagot a magas fordulat. De nekem egyelőre elég még.

Viszont a témában lévő dekopír fűrész az más, mert sajnos az olcsó gépek szinte használhatatlanok. Nekem egy Einhell olcsó vackom volt, de oda is ajándékoztam. Az a baj, hogy semmire sem valók az olcsó gépek, mert baromira berezegnek és nem lehet normálisan megtartani őket, így a vágás is szar lesz. Ahogy előttem írták, ezt tetézi az olcsó fűrészlap, ami nyeklik-nyaklik és nem egyenesen vág. De az még a jobbik eset, mert simán bele is törhet az anyagba. Így én is azt mondom, hogy vagy körfűrész, szalagfűrész, szúrófűrész vagy akkor ha tényleg valaki nagyon akarja akkor drágább dekopír. Kisebb munkára még a kézi fűrész is jobb.

[ Szerkesztve ]


Nekorlátozd
(friss újonc)

A jo fureszlap szamit, gepben a praktijeres szemeteken kivul mind jo.
Azt kell tudni, hogy ki mit akar vagni, es mire akarja hasznalni.
Egy mosogato bevago lap, ami lefele szaggat, nem jo aluminiumra pl.
A lap a lenyeg.
Rs, hogy minden dilettans ne fogjon kisgepet a kezebe.


Oldman2
(veterán)
Blog

Én most vagyok az új konyhai munkalapon a mosogató kivágása előtt. Ma hozta a kiszállító cég.

Milyen lapot vegyek hozzá?

A munkalap 28mm-es.


5w40
(kezdő)

Bírom az ilyen szerszámpornókat.

üzenetek