üzenetek

hozzászólások


FireFox1996
(őstag)
Blog

egyetlen 1x, és 1 hsz-ban említettem az elején :K


Hieronymus
(addikt)
Blog

"...sajnos egyre sűrűbben vackok a Lidis szerszámok...."

Mindig is azok voltak. Az merő véletlen, ha egy élelmiszer hálózatban vásárolt barkácseszköz jó és tartós.
Ezekben az üzletekben gyűjtői szerszámokat és gépeket lehet vásárolni. Aki megveszi az szépen berakja a műhelyébe. Pont.


geekthink
(csendes tag)

Én is hozzátenném a saját tapasztalataimat, hátha ide téved valaki és hasznát látja.

Hasonló utat jártam be. Noname alsópolc, Parkside, aztán egy Makita 4351FCTJ (kofferrel).

A harmadik azért mert szerettem volna levágni 45 fokban a két keményfa borítású IKEA-s munkalap végét, hogy sarokba lehessen illeszteni lehetőleg áthidaló aluprofil nélkül ami szerintem ronda és felesleges.
Egy közeli asztalos azt mondta, hogy nem lehetséges. Nem tudja garantálni, hogy pontosan fog illeszkedni és derékszöget fog kiadni, így nem vállalja el. Vágjam kilencvenben és kész.

Itt felszívtam magam és megvettem a Makitát. A végeredmény tökéletes lett, de részben a szerencsének köszönhetően. Az egyenessel nem volt gond mert nem kézzel vezettem a fűrészt. A vágás is szép lett, mert olyan pengét használtam amin alul és felül fordítva állnak a fogak. Lásd lent. Viszont a vágás függőles irányát szerintem ilyen géppel lehetetlen tartani. Szerencsém volt, mert a két lapon azonos irányba "dőlt/csavarodott" a vágás függőlegesen és így passzoltak egymáshoz.

A Makita egyébként fényévekkel van a Parkside felett minden tekintetben. Gyorsabb, erősebb, pontosabb, halkabb, kényelmesebb, vastagabb anyaggal is boldogul.

A gép és a módszer:

A penge (BOSH T308BF extra-clean for hardwood):

Az eredmény:

Utólag arra jutottam, hogy egy merülőfűrészt kellett volna vennem egy megfelelő fűrészlappal, de a szúrófűrészt sem bántam meg.

- The end -


nemlehet
(őstag)
Blog

Ilyesmibe én is belefutottam, bírom hogy szemrebbenés nélkül behazudják a mesteremberek hogy lehetetlen amit nagyapám simán kézi szerszámokkal megcsinált (oké sokszor napokig pepecselve de érted).
Mondja azt, hogy neki ez nem éri meg, vagy nem akar vele foglalkozni.


FireFox1996
(őstag)
Blog

Sokkal szebb így 45 fokban vágni, mint a 90 fokban, ahogy a mester mondta :C
Én biztod sem fogadtam volna el a mester tanácsát, inkább megcsinálom én :D


Degeczi
(nagyúr)

OK, ezzel együtt előfordult már, h pl. körfűrészként teljesen vállalható Scheppach-ot forgalmaztak, legközelebb viszont már vmi full gagyit, vagy pl. az egyszerű asztali fúrógépen eredetileg öntött, erős tárgyasztal volt, egy jó ideje viszont már csak lemezből hajlított...

A csúcs valszeg az, amikor 1-2 éve az akkus flex olyan gyártási fegyelemmel készült, h jópár példányában fordítva kötötték be a motort, így az ellenkező forgásiránnyal pöttyet életveszélyes lett...


mephi666
(nagyúr)
Blog

...na meg amire ideális még a dekopír: íveset vágni... szerintem, ha kiszolgál a hunyadi, utána egy kék bosch-ra cserélem, mert az sincs még horror árban... gérvágóból viszont parkit vettem, mert abból egy jobb bosch már 1 számjeggyel több :D és néha pár lécet ledarabolni bőven jó a lidlis gép is


GS S
(csendes tag)

lehet hogy tévedek de én úgy tudom hogy a fűrészlap döntéséve (támasztógörgő mozgatásával) lehet állítani hogy mennyire "harapjon"
ez pedig közvetlenül befolyásolja a vágási képet
érdekes lenne ha szögmérővel azonosra állított gépeknél látnánk a vágás minőségét

...és lényeges adat hogy milyen gyors a fűrész, percenként mennyit forog a motorja,(nagyobb fordulat-szebb vágás)


#16939776
(nagyúr)
Blog

Nekem van egy 4329-em kb.: 5-6 éve vásároltam 25K-ért.
Egyetlen dologra nem találtam kielégítőnek, vezető melletti egyenes vágásra, mert az alsó megvezetés hiányában elhúzza a vágóélt az anyag.
Utoljára kemény (rideg, mint a pala) 8mm-es lemezből vágtam ki vele U alakú/íves lapokat számítógép asztalnak. Én voltam meglepődve mennyire jól manőverezhető. ~3 méter hosszon 2x cseréltem vágóélt, mert úgy ette az anyag, cserébe szépen vette az íveket.. :))

Szerintem "barkács" kategóriás géphez képest rendben van az UX, és a mai napig halkan, minimális rázással dolgozik.


tomcat78
(őstag)

Jópofa teszt lett.... Otthoni játszadozásra a Makita már elmegy. De ettől ez még "alsó polcos" gép marad.... Ami önmagában nem jelenti azt, hogy rossz lenne. Viszont messze van az ipari minőségtől. Csak a neve ipari, ez barkácsgép. Tévhitként kering, hogy a Makita csak ipari gépeket gyárt. Igyekeznek kiszolgálni a lelkes barkácsolók táborát is. De egy asztalos pl meg sem nézné ezt a gépet. Ettől függetlenül a lelkesedés és elszántság sokat hozzá tud tenni, és biztosan lehet vele szép munkát végezni. Így gratula hozzá. :R


#90088192
(senior tag)
Blog

Nem szerencséd volt hanem a geometria így adja ki. :K
Ha a 2 lapot egymásra teszed 90fokban ég vágással el lehet intézni, és akkor ugyan az a vonal vezetés ami kiegészítő szögeket alkotnak.
Mivel a 2 végét vagtad így ha az egyiken jobbra dől a másikon szintén kiegészítő szöget kapsz. :K


geekthink
(csendes tag)

Igen is és nem is.
Lényegét tekintve igen, de nem teljesen egyformán/szimmetrikusan dőlt a vágás. Az alsó részen volt olyan rész ahol nem illeszkedett tökéletesen. A stabilitást szerencsére nem befolyásolta, mert maradt elég felület ahol találkoztak a lapok és egyébként is szilikonnal kentem le a találkozó felületeket, de nem lenne elfogadható, ha olyan helyen lenne ahol látszik az alsó fele is az illesztésnek.

(Két külön vágás volt egyébként. A hasonló technika miatt hasonlóan csavarodott el a függőlegestől.)

[ Szerkesztve ]


RandomName
(aktív tag)

A 16. hsz második képén lévő műanyag talpat elég sok esetben adják a gépek mellé. A cégnél is van egy kék Bosch, ahhoz is van.
Bár én ha olyan anyagot vágok amit nem akarok összekarcolni, akkor simán maszkolószalaggal befedem aa fémtalpat, de a műanyagot is ha már annyi éves, mint a céges gépen.


DeFranco
(nagyúr)
Blog

használhatóak azok, nekem lidis cuccokkal van felszerelve a barkácskészlet, szinte minden alkalmas amatőr munkára. nyilván egy profi cucc gyorsabban-könnyebben dolgozik szépen, de ezekkel is meg lehet oldani a feladatot.

amit használok és bevált:
- multitool (mint a dremel) - teljesen ok, egyedül a rögzítőfej oldását lehetővé tevő tengelyreteszelő gyenge anyagú
- forrasztópáka/állomás - nem szabályozható, de egyebekben teljesen jól használható, a hegy is OK
- kárpitos tűzőgép - keményfából készült széket is szépen tűzte, minden 8. - 10. tűzést rontott el, túléltem
- popszegecshúzó - húzza a popszegecset
- multi/delta csiszoló - csiszoltam vele ablakkeretet, vágtam fát, keményfémet, mindent megoldott. keményen kell fogni és erősen rezonál (rázza a karod) ami miatt kissé fárasztó vele a hosszú munka de évente kb. 1-2 napra teljesen jó

egyéb szerszámok, dugókulcskészlet, villáskulcskészlet, bitkészlet stb. szintén rendben vannak, akkus cuccom nincs, általában mindent meg tudok oldani vezetékkel.

a fúróm egy hunyadi fúrókalapács, 3-as fafúrótól 10-es vidiás SDS szárig mindennel fúrtam már vele, mindenen úgy ment át eddig mint kés a vajon (kavicsos betonon is) és pontosan lehet vele dolgozni.

persze mindenből van jobb, de ház köré, háztartási feladatokra ezekkel is jó a tapasztalatom.


mephi666
(nagyúr)
Blog

nekem a készlet:
- ütvefúró: ződ bosch (betonnal küzdöttem vele párszor, ma már inkább fa és fém fúrására használom, ha sokat kell fúrni, vagy stabilan kell a nagy fordulat és nem akadály a kábeles)
- kis flex: ződ bosch (15x15x1,8-as zárt profilt aprítottunk vele: mint kés a vajat... csiszolni is csiszol rendesen)
- akkus fúró-csavarozó: kis ződ bosch (baromi sokat használtam már, 2 akku van hozzá, ami nem hátrány, mert 6-8 év után már hosszabb melót nem bír ki az egyikük)
- fúrókalapács: parkside (talán valami 15ezer volt, de tökéletes: véstem a hozzá kapott fejjel és lukat is fúrtam már vagy 100-at panelbetonba... asszonynak mondtam, hogy ezt a gépet simán lehetne nőkkel reklámozni, annyira megterhelő vele a munka)
- multitool: dremel (kis akkus, csiszoltam/vágtam vele sokat, szeretem)
- dekopír: hunyadi (bosch fűrészlapokkal... egyik legolcsóbb gép volt... ha majd többet kell vágnom, komolyabbra cserélem majd)
- rezgőcsiszoló: hunyadi (olcsó kis gép volt, célnak megfelel, de vannak korlátai: jó lenne egy multicsiszoló... esélyes, hogy egy parkside beugrik mellé, ha akciós lesz)
- gérvágó: parkside (egyik legjobban várt eszköz volt nálam... darabol szépen, csak panel erkélyre kicsit brutál a hangja :D )
- akkus élmaró: parkside (maga az eszköz nem rossz, de a hozzá kapott felsőmaró készlet nagyon ócska... múltkor is martam, lelazult a fej végén levő imbusz, leesett a csapágyazott vezetőrész és beleb*sztam vele az anyagba :W )
- forrasztópáka állomás: parkside szintén (ez sem rossz, csak én vagyok elég képzetlen a használatához... gányolni szépen tudok vele :D )

ui: igazából ami "jó lenne", az egy elektromos gyalu, egy multicsiszoló meg később egy jó dekopír... ja és egy merülőfűrész :) ...de ezek ráérnek akkor, amikor lesz normális műhelyem


kenand
(veterán)
Blog

Munkalap percíz elvágásához lapszabász gép kell, legrosszabb esetben is körfűrész.
Mosogató, fűzőlap kivágásához természetesen jó a dekopír is, de a vágás biztosan nem lesz egyenes főleg nem tudja tartani a merőleges széleket. Kemény fánál főleg a precíz szál irányú vágás nagyon nehéz

IKEA konyha (Lerhyattan + Olajozott akác fedlap bauhaus) saját tervezés kivitelezés

LIDL-es nagyobb teljesítményű dekeopír volt használatban



[ Szerkesztve ]


mephi666
(nagyúr)
Blog

ja, de pont a mosogató/főzőlap kivágás az, amiért lapszabászaton 5éve is elkértek errefelé 5ezret, egy dekopírral meg ha hellyel-közzel kivágod, akkor is jó lesz, mert takarva lesz :)


kenand
(veterán)
Blog

Persze, azzal csináltam én is, ott takarva van. Egyébként a bauhausnál ha vársz megcsinálják, ha ott veszed meg. De nagyon nehéz előre kimérni, jobb ott helyben..
A 40mm-es fedlapokhoz már jó hosszú fűrészlap kell, olyan általában alapban nincs a gépekhez (IKEAS fa furnéros fedlap 40mm-es, tény a furnérost könnyebb vágni, mint a tömör akácfát)

[ Szerkesztve ]


8th
(addikt)
Blog

Volt itt egy személyes bejegyzésem amiben leírtam azt a mélytorkos szopatást amit velem művelt a Metabo magyarországi szervize (a forgalmazó kérésére később leszedtem). Egy életre elvették a kedvem a márkából és nem azért mert pont kifogtam egy gyári hibás gépet. Az nem érdekelt, minden gyártónál előfordul. A szervizük miatt. Megvan a véleményem róluk. Kicsit sajnálom mert amúgy a Metabo faipari cuccai igen jók de ilyen szervizháttérrel én köszönöm inkább kihagyom.


kenand
(veterán)
Blog

Márkások szerviz hátterével is meg lehet járni tény, de ritkábban romlanak el nagy általánosságban...
Én egy Medimarkt által árult (aztán a media Zalegerszegen csődbe ment :( ) 6 hónap után tönkrement Macbokkal jártam kanosszát.....
Minden addig jó amíg nem kell szerviz.... vagy házilag könnyen cserélhető az alkatrész...

[ Szerkesztve ]


7Heads Drago
(veterán)

Köszönjük a tesztet.
Jó lenne tudni milyen beállítások melett készült a teszt. Mennyi előtolás volt rajta és egy adott lapot mennyi idő alatt vágott el. Ha csak kicsit is eltér a két gép előtolása máris nagyon más lesz a vágás minősége is. Viszont a nagyobb előtolás gyorsabb vágást is eredményez. Illetve a másik fontos tényező a fordulat. Ez is befolyásolja a vágást. Sajnos nekem ezen infók hiányoznak a tesztből.


MaUser
(addikt)

Szuper teszt lett, gratulálok. :R

Nem gondoltam volna, hogy ilyen különbség lesz a két gép között azonos pengét használva a vágás minőségében.


Donki Hóte
(veterán)

Azonban az alsó oldalon meglepetés várt: mindkét vágás szerintem szép,

Így van, ezért vágjuk mindig a fonákjáról a lapokat, mert így szebb lesz a vágás az anyag külső oldalán.

Egy laminált padlólap esetében meg tök mindegy, hogy a másik oldal sorjás, senki sem látja a laminált lap padló felüli oldalát.

Ahol meg mindkét oldalnak szépnek kell lenni, ott nem dekopír fűrészt kell használni.


#90088192
(senior tag)
Blog

Én epoxy gyantat használnák, mert az nem rugalmas és nem tudo elválni olyan egyszerűen a fától. :R


KrAt
(veterán)
Blog

2. oldal eleje:

"Mindkét gép 2. előtolással dolgozott, 4-es fordulatszám fokozaton (mindkét gépen 6 a maximum), a Hyundai elvileg 750 W teljesítményű, a Makita 450 W."


Lami66
(őstag)

Nem kétséges, hogy jobb minőségű, drágább géppel jobban, szebben lehet dolgozni. De drágább gépbe annak érdemes befektetni, aki rendszeresen fogja használni.(vagy akinek néhány 10 ezer ide-oda nem számít). Nekem sosem voltak fa megmunkáló gépeim. Nem is terveztem venni. Aztán feleségemmel kitaláltuk, hogy kellene az udvarra egy kiülő, ahol szép időben lehet eszegetni, beszélgetni, hogy ne a házban legyünk állandóan. Elkezdtem nézegetni udvari kiülőket, de ami árban megfelelő volt, azt még nézni is rossz volt olyan borzalmas volt a minősége. Amire jól esett ránézni, arra nem futotta anyagilag (jellemzően 250 ezer felettiek voltak). A sors úgy hozta, hogy tavaly két hónapot otthon töltöttem pandémiás cégleállás miatt. Nulla szaktudással, de határtalan elszántsággal úgy döntöttem, hogy nem keresek tovább kerti kiülőt, hanem majd én csinálok egyet, ami olyan lesz amilyet én elképzeltem. Se gépek, se műhely, se munkaasztal. Összeírtam mi kell: kézi körfűrész, beszúró fűrész, gyalu és néhány kiegészítő: derékszög és szögmérő, leszorítók, vízmérték, ecsetek, fafúró stb. Mindenből a legolcsóbbtól egyel drágábbat vettem: körfűrész Parkside, beszúró Lux, gyalu Strauss. A három gép megvolt 40 ezerből (egyik se akkus). Vettem térburkolót, faanyagot, impregnálót, lazúrt, ezeken nem spóroltam, és nekiálltam. Nem ment könnyen, és legfőképp nem ment gyorsan, de megcsináltam. A teljes végösszeg 200 ezer alatt maradt, és ebben minden benne van, a térburkolattól kezdve a gépek, eszközök, faanyag, Sadolin, világítás, minden. Látszik, hogy nem mesterember csinálta, de így, hogy saját munka még jobban szeretjük. Ismétlem, előtte sose barkácsoltam.
[Innen kezdődött]
[Itt már körvonalazódik]
[Közel a célhoz]
[Az asztal]
[Majdnem végleges állapot]
[Kivilágítva]


DeFranco
(nagyúr)
Blog

szerintem szuper lett, gratulálok.


mephi666
(nagyúr)
Blog

nagyon frankó lett :) amiben én először rutint szereztem, azok a saját tervezésű lapszabászati bútorok voltak: ezekhez kb csak akkus fúró-csavarozó, facsavar meg mérőszalag kell... néhány polcot meg kisebb-nagyobb bútort terveztem így otthonra... ami a legdurvább volt: rendes pelenkázókomódok 40-50ezer fölött indultak és egyik sem volt teljesen olyan, amilyen kellett volna... a ránézésre legközelebb állót átterveztem, leszabattam (kb 22ezer volt az anyag+munkadíj, 2mm-es élzáróval minden) és otthon pár óra alatt összeraktam... lett az egész vagy 50-60kg, masszív... használtuk is sokat, azóta pedig tárolónak teljesen jó :K azon gondolkozunk, hogy idővel újjá kellene születnie más formában... (vagy nekiadni valami anyaotthonnak, de egészben elég nehéz lenne mozgatni a lépcsőházban)

amin még nagyon nagy az árrés, azok a gyerekvédelmi/berendezésvédelmi kerítések meg karámok... több tízezer egy ilyen és lehet nem is pont az adott helyre van méretezve... méricskéltem-számoltam, majd obi-ban ledaraboltattam egy rakat 24x44-es lécet, amit utána otthon csiszoltam és összefúrtam... kentem rá 2 réteg vastaglazúrt, hogy védve legyen és színben passzoljon a szekrénysorhoz, amin a tv meg műszaki cikkek vannak... a lécek ára megállt 5000ft alatt, lazúrral, ecsetekkel, csiszolópapírokkal, mindennel bőven 10 alatt voltam (mondjuk munkában bele kellett tennem jópár órát, de ilyenre szívesen áldozok mindig) ...miután meg nem kellett már ez a "kerítés", lett a lécekből a falra 3 "lebegő polc" :) nem szeretek semmit kidobni, ezért nálunk 1-1 tárgy többször is képes újjászületni


Degeczi
(nagyúr)

:R
(mondjuk most csak a faanyagra nem lenne elég a teljes kereted... :( )


KrAt
(veterán)
Blog

Én nekem (többek közt) azért vannak drágább (már ha ez a kategória drágábbnak lehet nevezve) gépeim, mert sokkal jobb és kényelmesebb velük dolgozni, mégha nem is nap mint nap ezekkel dolgozom, illetve mert pl a 10 éves Makita flexemhez a napokban kaptam új, gyári forgórészt (balf@sz voltam, leégettem), és az nem mindegy, hogy 3,5k volt a forgórész, vagy 10+k egy új flex.
Persze mondjuk kardfűrészből, szintező lézerből, rezgőcsiszolóból Parkside-om van, azt keveset használom, de a behajtók, flex, stb, amik gyakrabban vannak használva, azok márkásabbak.
Illetve, mint említettem, szerszámb.zi vagyok, szeretem a szerszámokat, egyszerűen kell :D


Lami66
(őstag)

Köszönöm mindenkinek a reagálást.
Ez a projekt egy hatalmas tapasztalatszerzés volt. Már tudom mit nem csináltam jól, mit nem kellett volna megtenni, megvenni.
Javítanám az előző hozzászólásom, a gyalu Parkside, nem Strauss.
Ha már kézigép teszthez írogatok, pár megjegyzés a gépekről.
Amivel tökéletesen elégedett voltam az a gyalu. Főleg mikor már tudtam is használni, mert előtte sose volt a kezemben gyalu. Ahogy kivettem a dobozból úgy használtam, semmit nem kellett vacakolni vele.
A dekopír fűrészt meg se kellett volna venni, mert alig használtam, és akkor sem volt tökéletes. Már az ismerkedős próbavágásoknál látszottak a gondok. 5 centis anyagban nem tudta tartani a vágás síkját, és érezhetően van egy pár fokos félrehúzása, egyenes vágásnál kicsit szögben kellett tartani a vágás irányához képest. Egy jobb fűrészlappal a síktartás megoldódhatott volna, de a félrehúzást nem lehet orvosolni, de az nem teszi használhatatlanná. Végül az történt, hogy rájöttem a kézi körfűrésszel szebben, gyorsabban, pontosabban tudtam dolgozni.
De a kézi fűrészen is érződött az olcsóságból eredő pontatlanság. Ha koppanásig kihajtottam a fűrészlapot, az elméletben 90 fokban áll a talphoz képest. Gyakorlatilag meg 93 fok volt, ez is kibukott az első próbavágásnál. De ezt kis beállítással orvosolni lehetett ( milyen jó, hogy vettem derékszöget). A fűrészen levő szögbeosztást sem használtam, ez miatt. Ha 45 fokos szöget akartam, egy iskolai háromszög vonalzó volt a beállító referencia 😀. Ezen kívül öröm volt vele dolgozni. Szépen vágott, és a lágyindítás is tetszett. Egy kisméretű raklapot átalakítottam, és belerakva a körfűrészt, már kész is volt az asztali körfűrész. Olyan lelkes lettem tőle, hogy a végén már apácarácsot is csináltam, 8 mm szeletekre aprítottam egy colos deszkát.


Fall-N
(veterán)

Szerintem a tényleg ritkán használt szerszámoknál egyáltalán nem gáz ha Parkside-ot vesz az ember. Felesleges drágábbat venni, ha nem használja ki az ember.

Egyébként én úgy vagyok vele, hogy ha ritkán használt szerszám kell, akkor az drótos legyen, ne akksis. Sajnálnám ha az állásban tönkremenne az akku. De túl sokat sem költök rá, mert én is a felújításon kívül nem használom ki, így fölösleges kiadás lenne. Van egy Black & Decker akksis csavarbehajtóm, ami a célnak megfelel, de tudom, hogy miben egyengébb, mint egy jobb eszköz. Ez például nem tud quick stopot, így szépen a csavar ledarálja a bitfejet, legalábbis nem tesz jót neki az biztos. De úgy voltam vele, hogy nem ezzel keresem a pénzt, így fölösleges kifizetni négyszer vagy ötször annyit rá. A sarokcsiszoló is egy B & D, ami baromi erős, csak az a hátránya, hogy nem lehet a fordulatszámot szabályozni és elég pörgős a gép (11500 rpm). De arra, hogy elvégjak fémeket, vagy lecsiszoljak alkalom adtán valamit, arra tökéletes. Persze mindet nem tudok vágni vagy csiszolni, mert megégeti az anyagot a magas fordulat. De nekem egyelőre elég még.

Viszont a témában lévő dekopír fűrész az más, mert sajnos az olcsó gépek szinte használhatatlanok. Nekem egy Einhell olcsó vackom volt, de oda is ajándékoztam. Az a baj, hogy semmire sem valók az olcsó gépek, mert baromira berezegnek és nem lehet normálisan megtartani őket, így a vágás is szar lesz. Ahogy előttem írták, ezt tetézi az olcsó fűrészlap, ami nyeklik-nyaklik és nem egyenesen vág. De az még a jobbik eset, mert simán bele is törhet az anyagba. Így én is azt mondom, hogy vagy körfűrész, szalagfűrész, szúrófűrész vagy akkor ha tényleg valaki nagyon akarja akkor drágább dekopír. Kisebb munkára még a kézi fűrész is jobb.

[ Szerkesztve ]


Nekorlátozd
(friss újonc)

A jo fureszlap szamit, gepben a praktijeres szemeteken kivul mind jo.
Azt kell tudni, hogy ki mit akar vagni, es mire akarja hasznalni.
Egy mosogato bevago lap, ami lefele szaggat, nem jo aluminiumra pl.
A lap a lenyeg.
Rs, hogy minden dilettans ne fogjon kisgepet a kezebe.


Oldman2
(veterán)
Blog

Én most vagyok az új konyhai munkalapon a mosogató kivágása előtt. Ma hozta a kiszállító cég.

Milyen lapot vegyek hozzá?

A munkalap 28mm-es.


5w40
(kezdő)

Bírom az ilyen szerszámpornókat.

üzenetek