üzenetek

hozzászólások


Keil Walker
(aktív tag)
Blog

Sorban végigolvastam az összes könyvet, ami a sorozatba tartozik. Zseniális, hogy végül összeáll az egész egy egységbe, de külön-külön is élvezhetőek a történeték. Rengeteg filmben fel lehet fedezni Asimov hatását. Kíváncsian várom mit hoz ki majd az HBO


Zirowe
(nagyúr)
Blog

Will SMith filmet inkább hagyjuk, ami ott történt, az egy valós asimovi világban sosem történhetett volna meg, a címén, robotok és pár néven kívül semmi köze nincs hozzá.

Penndragon: Kalibán trilógiát nem Asimov írta, csak az ő világában játszódik.

[ Szerkesztve ]


beleszólok
(senior tag)
Blog

Én meg hónapokig kutattam az "eredeti" novella után. :)


beleszólok
(senior tag)
Blog

Egyébként furcsa: azt hittem, az Alapítvány trilógia előtti időkről nem készült könyv és valamikor tavaly, a neten találtam egy Asimov gyűjteményt, abban találtam egy regényt (a címe nem jut eszembe), ami a fiatal Hari Seldonnal és az Alapítvány létrejöttének előzményeivel foglalkozik.
Mivel később íródott, mint az Alapítvány sorozat könyveinek többsége, kissé félve estem neki, de végeredményben egész jól sikerült beleilleszteni a korábban írt, de később játszódó sorozatba.
Tetszett, na... :)


kemotox
(addikt)
Blog

Valszeg az "Alapítvány előtt" vagy az "Előjáték az Alapítványhoz" lehetett az.


beleszólok
(senior tag)
Blog

Alapítvány előtt (megkerestem :) )

szerk: érdekes, a másikat is olvastam, de az nem hagyott túl mély nyomot bennem. Pedig azt is Asimov írta.

[ Szerkesztve ]


kemotox
(addikt)
Blog

Van még az alap trilógia után is két rész, "Alapítvány és föld" meg a másiknak nem tudom a címét.


beleszólok
(senior tag)
Blog

A trilógia után van még az Alapítvány pereme (vagy peremén?), az Alapítvány és Föld , meg - ennek már utána kellett néznem - egy novella, amit már nem Asimov írt.


protozoa
(újonc)

Legközelebb Trevizehez inkább az Első Alapítvány technológia-diktatúrája állt, hiszen onnan jött. A Második Alapítvány szerintem pont a középút lett volna az Első és a Galaxia között. Az Öszvér azért nem jó példa, mert ő nem teljesen a puszta véletlen műve. A folytatásokból kiderül, hogy a Gaia szülötte, mégsem tudták megfékezni. A Második Alapítvány győzte le végül, ahogy le tudott volna győzni minden ilyen kísérletet az idő előrehaladásával, hiszen a Sheldon-terv folyamatosan tökéletesedett. Az Öszvér példájából kiindulva pedig nyugodtan megállapíthatjuk, hogy a legnagyobb veszélyt a galaxisra Gaia jelentette addig.


protozoa
(újonc)

A történet kronológia sorrendje: Az Alapítvány előtt, Előjáték az Alapítványhoz, Alapítvány, Alapítvány és Birodalom, Második Alapítvány, Az Alapítvány pereme, Alapítvány és Föld. Ezeket írta Asimov.


kemotox
(addikt)
Blog

Tényleg, Alapítvány pereme, hogy nem jutott eszembe. Meg van pedig az is, jó kis régi Kozmosz kiadásban.


Phülöp
(addikt)
Blog

Ezert szeretem az egyben kiadott verziot, mar nem is emlekszem, hany kotet volt, de ott a tortenet idorendje alapjan rendeztek sorba, nem a megiras datuma szamitott. Igy egyben is kiadott egy tisztessegesebb konyvespolcnyi szelesseget.


Trevize1987
(aktív tag)

Hm, én is "szeretem" Asimov-ot :D


foka
(aktív tag)

Ha valaki képes töményen foglalkozni vele, olvassa az Enciklopedia Galactica-t, azt hiszem 5 kötetben az összes mű.
Szerintem a kirajzással kapcsolatos történetek is jók, pl. a "Csillagok akár a por", ebben egy vétlen emberke a mi korunkból a kirajzáskori Földre kerül.
Én is az alapítvány és birodalom könyvekkel kezdtem, majd a Galaktikában, vagy a Roburban a robottörténetek, később ugyanezek könyvben (és a könyben már máshogy voltak írva).


HuMarc
(addikt)
Blog

Ami a Szukits gondozásában megjelent Enciklopédia Galaktika, az szerintem szörnyű :( Meg sem tudom fogni rendesen, pláne egy Kindle után.


beleszólok
(senior tag)
Blog

Valahol olvastam egy cikket arról, hogy mely regényekkel hozta össze a három világot egybe Asimov.
Sajnos nem emlékszem, hogy hol kapcsolódnak össze, ráadásul a Birodalom számomra ismeretlen, azokat a regényeket nem olvastam. :(

(de legalább most megkerestem és megtaláltam, hogy melyek azok a regényei)

[ Szerkesztve ]


szcsaba1994
(tag)
Blog

Én azt a kiadást olvasom, igaz ,egy nookon.
Így magáról a könyvről nem tudok nyilatkozni, de nagyon jól meg van szerkesztve és az esetleges eltéréseket is megmagyarázza (mint a Robotok és Birodalom/Csillagok, akár a por esetén).


ctvagyok
(őstag)

Nagyon kevés alapítvány, robot univerzumos Asimov marad ki nekem. Talán csak a kavics az égben. Nagyon jó olvasmány az összes. Jó érzés olvasni, hogy más is olvasta ezeket :D


DarthSun
(nagyúr)
Blog

Hihetetlen jók ezek az Asimov művek, az Alapítvány regényeket még egész fiatalon olvastam, lenyűgözött.


Yutani
(nagyúr)
Blog

A cikk szerzője írta, hogy neki nem tetszett a Hajnal bolygó robotjai regény. Nekem viszont ellenkezőleg, már maga a címe is nagyon tetszik...

SPOILER!!!

...és amikor az ember eljut a regényfolyam végéig, amikor kiderül minden, lelki szemei előtt ott lebeg az Aurora bolygó régmúltja Bailey-vel és a többiekkel. És az a poén, hogy tényleg úgy érzed, hogy rettentő régen volt, mert bizony elég sok idő eltelik, míg a Hajnal bolygó robotjaitól eljutsz a Alapítvány és Földig.

üzenetek