üzenetek

hozzászólások


franconero
(csendes tag)

Olyan sok eszköz került felsorolásra a cikkben, hogy a közepétől már alig tudtam követni, hogy ki kivel van.
Az irodában egy B&W MM-1 hangfalpárat hallgatok, amiben egy szuper USB DAC is van, így a fejhallgatóm is szintet lépett az alaplapi hangkimenethez képest. Nagyon finom hangja van, belépő a high-end világba, de persze méretei folytán csak közepes hangerőig elegendő.
Amit még ajánlani tudok, ha kicsit bővebb a pénzkeret:
- Musical Fidelity M1 DAC
- egy olcsóbb Rotel erősítő, pl. RA-01
- valami kisebb B&W hangfalak, pl. CDM1 SE
A használtpiacon már egész normális árakon hozzá lehet jutni ezekhez.


haddent
(addikt)
Blog

Jó cuccoknak tűnnek amennyire egy amatőr meg tudja ítélni, én csak azt nem értem, hogy iPod docba minek csöves (elő)erősítő? :F Az a nyomorult úgyis csak valami gagyi leskálázott mp3 (vagy hasonló lossy tömörített cuccot) -at tud kinyomni magából, nem?


Secretive
(aktív tag)

Érzem,látom, olvasom, hogy rengeteg energiát beleraktál a cikkbe, mely tetszik is a maga nemében, bár egy grafikont és összefoglaló táblázatot is mellékelhettél volna, hogy kit-mivel-hogyan-mibe és hányszor variáltál,mert ezt a sok opciót már nem lehet követni... :)

Egy egyszerű rendszernek indult, aztán nekem már túl sok volt a komponens, és a digi-dugi is.

Olvastam, olvastam, néha mosolyogtam is a fantasztikusan összerakott tér és hangzásleírókkal körített élménybeszámolón, melynek lényegét a legvégén szerintem minden hifi,audiophile és high-end dogmát elsöprően (legalábbis a kompetenciákat leegyszerűsítve) össze is foglaltad:

"Továbbra is csak azt lehet ajánlani, hogy meg kell hallgatni, hogyan szól az adott rendszer egyben, hiszen teljesen szubjektív, hogy kinek mit jelent a tökéletes hangzás."

:D

Sajnos ez az a rész,ami minden hasonló tesztnél csak azt erősíti, hogy mindig mindenkinek más-más zenén és más-más rendszeren, más-más körülmények és összetevők alapján más lesz a tökéletes,egészen addig,ameddig nem lesz egy nagy közös tesztrendszer környezet (némi állandókkal és referenciákkal).
Az ilyen élmények (tesztek) arra viszont jók, hogy megint adjanak egy nagy viszonylagosság csomagot a közösbe. Persze, ha tehetném, sok helyen részbvennék én is ilyen teszteken, csak akkor megint belépne egy 'újabb szubjektív hatás' az egész rendszerbe.


#16939776
(nagyúr)
Blog

Valahol a közepéről: "az analóg jelen végez el különféle időzítés és fázis korrekciós műveleteket, és ezzel lényegében kiküszöböli a digitális jelfeldolgozásból fakadó, első sorban az upsampling / oversampling eljárások használata révén keletkező fázis-hibákat."
Egy buta dilettáns paraszt vagyok, de azért ezt nem kajálom be :DD

Végig kell olvasnom... ;)


tyaty1
(tag)

Az iPod tud lossless-t is lejátszni.


Blindmouse
(senior tag)
Blog

Azért a dragonfly azzal a 200ft-os TI erősítővel (TPA6130, vagy hasonló) nem számít annyira világszínvonalú dolognak. rendesen túl van lihegve, egyedülivé csak a mérete teszi, és jobban el lehet költeni azt a pénzt.

[ Szerkesztve ]


matyi94
(senior tag)
Blog

A tpa 6130-at nem ismerem, viszont a 6120-ról csak jókat hallottam eddig, feltéve ha a táprész jó. Na most ezt az usb ugye alapból elveti, de ez továbbra sem az ic hibája, hanem a konstrukcióé.

Amit én nem értek a cikkel kapcsolatban: ezek a "kacatok" marhadrágák. Ennyiért bőven lehet itthon kisker áron is jobbat szerezni nem beszélve a használt vagy külföldi piacról. Komolyan sírhatnékom támadt, mikor végigolvastam ezt a menetelést a szamárlétrán. Rengeteg kidobott pénz. Én úgy vagyok az ilyennel, hogy ha netán veszek egy túlárazott cuccot, utána szívom a fogam, megpróbálom eladni és venni valamit okosan. Nem egy ilyen kis usbs kütyüt aztán ahhoz ilyen-olyan átalakítókat, aztán hoppá ez pont annyiba került, mint mondjuk egy dactilus vagy egy musical fidelity m1.
No offense, de ez totál butaság.
(A mini méretű csöves cuccokról meg inkább ne is beszéljünk.... Annyi értelme van, hogy világít, amúgy semmi.)

[ Szerkesztve ]


haddent
(addikt)
Blog

Ez új számomra, köszi :Y Ettől függetlenül kicsit az az érzésem, hogy az audiophilek még mindig valami tisztán analóg jelkeltőre vágynak, főleg ha csöves erősítőt vetnek be. Lehet, hogy az én hülye meglátásom, és semmi esetre sem a cikket minősítem, az nagyon rendben van :R


Teasüti
(nagyúr)
Blog

Nekem már ott gyanús volt a dolog, hogy miért akar vki hifi-t építeni a nyavalyás iPod köré.
De mindegy, ha van neki piaca, ám legyen... :)
Amúgy viszonylag kevés embert ismerek (egyet konkrétan, de lehet csak kamuzik :DD ), akinek abszolút hallása lenne, a többiek meg szubjektívek. :)
Az audiophil-ség meg jó esetben csak egy korszak az ember életében, de előbb utóbb el szokták vetni ezt a buta ideológiát és megmarad a zene élvezete bármiféle frusztráció és agyi hiszti nélkül. Vagy nem, de akkor egy nagyon drága hobbivá növi ki magát. ;]

[ Szerkesztve ]


Mezga Aladár
(veterán)

"Ifi ITube egy kombinált eszköz, mely tisztán analóg módon szól bele a hangzásba."
A jó minőségű zenei láncban alap tétel, a kevesebb több. Beiktatsz egy holmit ami a zenét turmixolja az borzalmas. Ha azt akarod a rendszer hangja töltse be a teret akkor olyan hangsugárzót kell beszerezni, ami illeszkedik a lehallgató szoba méreteihez. Az első akusztikai lánc a szoba. Ha megvan a hangsugárzó, akkor a teljesítményében, karakterében hozzá illő erősítő. Ebben az állapotban már hallani lehet mit módosítasz a lánc elején.
A stúdió (aktív) monitorok nagyon értékelhető hangot produkálnak, de arra tervezték őket csillapított szobában mindent az arcodba csapjon, a hangmérnöknek hallani kell ha valami nincs rendben. Nem a térleképzés az erősségük hanem a részletező képesség. És te ez egy sub-al kiegészítetted, aminek a felépítése mutatja, egy elkent búgós hangot kapsz. teli fázis hibákkal, ami mozihoz jó lehet de hifihez gyenge. További jó zenehallgatást kívánok neked. :)


Blindmouse
(senior tag)
Blog

a 6120 egy +/- 15V-os műveleti erősítő (egyébként ADSL driver) 120 dB SNR-el, és 1.5W kimeneti teljesítménnyel, a 6120 pedig egy beépített negatív tápos, hangerőszabályzós, 2x2 mm-es 98dB SNR-es kis vacak, "mobil eszközökhöz", max 5V feszültséggel. Ég és föld. Remélem nem kell mondani melyik való komolyabb zenehallgatáshoz.

[ Szerkesztve ]


matyi94
(senior tag)
Blog

Bkercso épített múltkor egy erősítőt 6120-ra és saját bevallása szerint az lett az eddigi legjobb erősítője. Nyilván ez irreleváns, ha a 6130 van ebben a kis cuccban.
Mellesleg akármi is lehetne benne én nem adnék annyit egy usb tápos dacért.

[ Szerkesztve ]


Blindmouse
(senior tag)
Blog

Az enyém is tervben van már. Az USB-ről táplálkozik, de izolált DC-DC konverterrel van neki megfelelő feszültség gyártva, ami kellőképp meg lesz szűrve. Legalábbis ez a terv.


matyi94
(senior tag)
Blog

Nekem két usbs cuccom van, az egyik alapból a falból táplálkozik hatalmas pufferrel és usbről csak a ledek mennek. A másikban pedig kapcsolható külső táp bemenet van. Jelzem ez utóbbi a külső agyonszűrt táppal együtt kerek 30.000 Ft-omba került xmos usbvel és pcm 5102 dac-al.


-bbandi-
(csendes tag)

Lehet esetleg többet is tudni a DAC-jaidról?
Saját építés vagy készen vásároltad?
Én mostanában készülök valami elfogadható árú és minőségű DAC beszerzésére, mindenképpen külső tápos kivitelben gondolkodom.


matyi94
(senior tag)
Blog

Lehet. :D Ajanlom nezz be a dac topikba, ott mar tobbszor leirtam. Van egy weiliang dac5-om, ez diy, de sajnos most nem mukodik es nincs idom vele foglalkozni. A masik pedig egy ilyen. A tapot bkercso forumtars keszitette hozza.


schawo
(titán)
Blog

Szia!

Ne haragudj, de jobb lett volna, ha odaírod a cikk elejére, hogy a termékek magyarországi forgalmazójaként írod az alábbiakat. Nekem semmi gondom a marketinggel, szükség van rá, de ez mindenképpen hiányzik az egész elejéről.

Ez az audiofiles hangvételű bemutató sajnos egyáltalán nem találja meg a cikkben szereplő termékek valódi vásárlóbázisát. Ezeket nem az audiofil közönségnek szánják, ezektől a hifisták hátán feláll a szőr, és gyorsan továbblapoznak. A tapasztalatlan fiatalok, és a zenehallgatást az egyszerűbbik végéről megfogó átlagos középosztály nem érti, hogy miről is van szó a cikkben, ezért ők is gyorsan továbblapoznak. (Emellett a cikk marha nehezen követhető). Szóval az egész cikk pont a célját nem éri el.

[ Szerkesztve ]


L.a.c.a.s
(csendes tag)

Szia Schawo,
Engem kell szidni a cikkért :) Sajnálom, ha így érzed. Abszolút nem marketing anyagnak készült, hanem meg akartam veletek osztani a tapasztalataimat az egyre népszerűbb USB DAC-okkal kapcsolatban, ha már ilyen szerencsés vagyok, hogy ennyi eszközt kipróbálhattam. A Pixel-esek tették fel a cikket, mert úgy gondolták, hogy sok eszköz náluk kapható az említettek közül, így korrekt. Az ifi iUSB tápot a cikkben is leírtak szerint én rendeltem Olaszországból, és kölcsönadtam nekik kipróbálásra, mert azt gondoltam, hogy jó lenne ha magyarországi forgalmazótól mások számára is elérhető lenne.
Az iUSB táp egyébként az ismert külföldi audio/computer audio oldalak egyikén referencia táp lett, és az iDAC-iUSB kombó mindenütt igen pozitív review-kat kapott (én is ezek alapján tettem velük kísérletet). Tiszteletben tartom a véleményedet, de többek között ezek alapján nem értek egyet azzal az állításoddal, hogy az audiofilek hanyatt-homlok menekülnek az ilyen eszközöktől. Pont most jelent meg egy cikk a www.stereophile.com oldalon, mely a high end gyártó Light Harmonic sikeres Kickstarter-es USB DAC kampánya kapcsán ecsetelte, hogy a hifi-gyártók végre megint próbálnak a szélesebb rétegek számára is elérhető, minőségi hifi eszközöket gyártani, a kor szellemének megfelelően digitális file-ok lejátszására. Nem véletlenül most hozta ki a NAD a D3020 hibrid digitális erősítőjét.
A cikkel első sorban azt próbáltam bemutatni, hogy egy olcsó megbízható használt notebook és USB DAC használatával kiválóhordozható hálózati hifi lejátszót lehet összeállítani 100.000 forint környéki összegből, ami akár másra is használhatü. Ez a rendszer külső táppal továbbfejleszthető, jelentős hangminőség javulást elérve, és az USB DAC-ok rohamos terjedése és áresése miatt később a DAC olcsón nagyobb tudású eszközre cserélhető. Időközben pl. kijött a Dragonfly továbbfejlesztett 1.2 verziója 250 helyett 150 dolláros áron, de a MyDac-ot, az Audioengine D3 vagy az M2TECH Hiface DAC-ot is lehetne említeni ...
A dupla árnyékolású USB kábel készítéséről is amiatt írtam, hogy aki teheti építsen magának a high end gyártókéval megegyező megoldásokat alkalmazó minőségi kábelt, és ne fizessen érte vagyonokat.
Írtad, hogy nehezen követhető a cikk. Egy lendületből írtam :) Köszönöm a visszajelzést, ha lesz következő cikk, azt ilyen szemmel is átolvasom majd.
Üdv
Lacas


L.a.c.a.s
(csendes tag)

Szia,
ahogy leírtam, fejhallgató erősítőként nekem sem tetszett a Dragonfly. Simán DAC-ként, line out kimenetként használva szerintem kimondottan jó hangja van.


L.a.c.a.s
(csendes tag)

Szia,
az egy kiváló desktop hangfal. Kár, hogy beletették és beleárazták az Airplay-t is. Nekem egy AirPort Express-el nem túl pozitív tapasztalataim voltak - rendszeresen szakadozott a hang.


L.a.c.a.s
(csendes tag)

Szia,
én ennyi információt találtam róla az Interneten. Anno a 80-as évekbeli első verzió hasznossága körül is sok vita volt. Nekem nem tetszett a hatása, kikapcsoltam :)


Zoli133
(őstag)
Blog

"A Pixel-esek tették fel a cikket, mert úgy gondolták, hogy sok eszköz náluk kapható az említettek közül, így korrekt." - Így lett igaza schawo-nak. Így lett inkább marketinganyag mint bemutató. Ha te teszed ki (mint a cikk szerzője) egészen más lenne a helyzet.


schawo
(titán)
Blog

Light Harmonic sikeres Kickstarter-es USB DAC kampánya kapcsán ecsetelte, hogy a hifi-gyártók végre megint próbálnak a szélesebb rétegek számára is elérhető, minőségi hifi eszközöket gyártani, a kor szellemének megfelelően digitális file-ok lejátszására
A gyártó kliválóan pozícionálta a termékét, Kickstarteren sikeres lehet, egy olyan közösségben, ahol bármit hajlandóak megvásárolni és kifizetni meghallgatás nélkül és anélkül, hogy valaha is egyetlen darab készült volna belőle (sorozatgyártásban). Szóval az a termék sem az audiofil közönségnek készült, azok nem vásárolják. A termékben van jópár fölösleges marketingfunkció (selling point), ami csak arra szolgál, hogy a fenti célcsoport vásárlási ingerét fokozza. Mint említettem semmi gond nincs az ilyen termékekkel, ezek is megtalálják a maguk vásárlói bázisát, szükség is van ilyen termékekre, mint az a kickstarteres projektből is leolvasható. De ennek a közönségnek selling pointok kellenek, nem audiofiles hangvételű beszámolók.

A cikkel első sorban azt próbáltam bemutatni, hogy egy olcsó megbízható használt notebook és USB DAC használatával kiválóhordozható hálózati hifi lejátszót lehet összeállítani 100.000 forint környéki összegből, ami akár másra is használhatü.
A cikk nem általában erről szólt, hanem konkrétan az adott termékről, és mivel a pixelesek rakták ki, így lett marketingszaga a dolognak. Persze én nem tudhattam, hogy ki van a háttérben.

Ettől függetlenül természetesen köszönjük a cikket. :R

[ Szerkesztve ]


Mezga Aladár
(veterán)

"A cikkel első sorban azt próbáltam bemutatni, hogy egy olcsó megbízható használt notebook és USB DAC használatával kiválóhordozható hálózati hifi lejátszót lehet összeállítani 100.000 forint környéki összegből, ami akár másra is használhatü."

Ezt egy Raspberry Pi+Hiberry kombinációval is meg lehet csinálni, ennél lényegesen kevesebbért.

üzenetek