[Re:] [Kálmi2:] Melyik szakmát? - BLOGOUT fórum

üzenetek

hozzászólások


zsopu
(tag)
Blog

Ezekkel lehetsz:
-Mechatronikai technikus : karbantartó, gépkezelő, beállító
-Műszaki informatikus : Rendszergazda jobbkeze
-Elektronikai technikus : karbantartó, gépkezelő, beállító
-CAD-CAM informatikus : segédrajzoló, esetleg CNC gépkezelő

Mind jó szakma, de rá fogsz jönni, hogy megéri egy főiskolát elvégezni!
Kár 2 évet ezekbe beleölni. Persze, ha olyan a tanulmányi eredményed.... akkor igen.
Akkor szerintem a Mechatronkiát, vagy Elektronikát válaszd.

[ Szerkesztve ]


Luck Dragon
(nagyúr)
Blog

CAD-CAM informatikusként nem fog lenni cnc-s.


flashpointer
(őstag)
Blog

en msotmar igy csinalnam ha erettsegi elott lennek:
Inkabb BSC, csak egy evvel tobb, kivalasz valami gyenge egyetemet (igy a suli mellett marad ido tanulasra es mas kepzesre is) , jo eredmenyekkel elvegzed a kivant szakot ami erdekel is, persze mellette szorgoskodsz hogy kompetencia is legyen mert ugye onnan nem lesz, aztan kiloves kulfoldre (meg a kinezett orszag nyelve erosen,) . Ott meg tokmindegy hogy BME vagy Gabor Denes , ugyanannyira ismert mindeketto (semennyire), es az utobbi mellett van idod gyakorlati dolgokat tanulni (nyelv, vagy olyan resze a tananyagnak ami jobban erdekel stb) vagy gyakorlatot szerezni.


GabN73
(addikt)
Blog

Nem voltam se BME-s, se GDF-es, de azért BME-n több minőségi program, lehetőség van. (ismerős mesélt erről, ő bekerült a Formula Race Teambe pl) Persze drágább meg szenvedősebb, de valamit valamiért.


ThodEE
(őstag)

Ipari elektronikai technikumot végeztem, karbantartóként dolgozom egy gyógyszergyárba, villanyszerelő megnevezésű a munkaszerződésem :R


Sethdobaloah
(senior tag)

vagy elmész egy tetszőleges multihoz technikusnak, érettségivel is felvesznek. Aztán ha kitaláltad mi érdekel, elmész tanulni is mellette, vagy helyette. Ha olyan helyre mentél, különösebben az előrehaladásban sem fog akadályozni, simán eljuthatsz menedzseri pozícióba is (persze lassabban, mintha az egyetemről estél volna be).


Oldman2
(veterán)
Blog

Mindenféleképp végezz el valamilyen felsőfokú képzést (Főiskola, Egyetem), ez ma már szinte az érettséginek felel meg.

SOKKAL könnyebben tudsz majd később elhelyezkedni, ha rendelkezel ilyennel.

És a legfontosabb, amire időben készülj fel: ma már nem dívik az, hogy egy szakmában elhelyezkedsz és onnan mész nyugdíjba. 5-10 évente váltanod KELL majd.


carr
(őstag)
Blog

+1
:R


8th
(addikt)
Blog

"Mindenféleképp végezz el valamilyen felsőfokú képzést (Főiskola, Egyetem), ez ma már szinte az érettséginek felel meg. SOKKAL könnyebben tudsz majd később elhelyezkedni, ha rendelkezel ilyennel."

Hogy ez ma már mennyire nem igaz. :N


Kovbob
(senior tag)
Blog

Köszönöm mindenkinek a segítséget! :R Igen azt írtam is, hogy tudom, hogy az egyetemmel jobbak az esélyek, de a tanulmányi eredmények miatt döntöttem inkább az okj mellett, aztán persze tényleg megvan rá az esély, hogy idővel megjön az eszem és rájövök, hogy nem így kellett volna, de véglis később is lesz még esély egyetemre, akkor meg a bekerülést is könnyítheti, ha már van szakmám.
A szakmákra visszatérve pedig, akkor nagyvalószínűséggel első helyen a mechatronikai technikust jelölöm, utolsónak meg a CAD-CAM-et, mert az annyira érdekelni se érdekel, hiszen mindig inkább a szerelgetés érdekelt jobban.

8th Köszönöm, azért ezt is jó látni, hogy nem feltétlen csak egyetem után tudok magammal valamit kezdeni. :)

[ Szerkesztve ]


Oldman2
(veterán)
Blog

Ki mit tapasztalt a munkaerő piacon.

Én azt, ami a fentieket megerősítik.

Nem azt mondom, hogy ténylegesen szükség van rá, de szükség lesz rá. :C
Sok munkáltató egyetlen tényt szűr le abból, hogy van felsőfokú képzettséged: kitűztél egykor valamit és azt meg is csináltad, azaz kitartó vagy.

Lehetsz okosabb mint sok egyetemet végzett szakember, ha nincs végzettséged.

[ Szerkesztve ]


Narxis
(nagyúr)
Blog

Pont emiatt lesz egyenértékű az érettségivel, jó lenne ha nem menne boldog-boldogtalan egyetemre mert így tényleg semmit se fog érni.

(#11) Oldman2: biztosan, Mr. PH! hr-szakértő ÚR...pffff :W

[ Szerkesztve ]


Kisgépkezelő
(senior tag)

Sok CAD-CAM-est ismerek, de én ahogy látom nekik nem igazán sikerült első nekifutásra jó állást szerezniük, mert úgy igazából nem értenek se a tervezéshez, se a gyártástechnológiához. Persze lehet, hogy másoknak máshol jobban sikerült de nekem 6-8 ismerősöm közül egy talált vele gyorsan jó állást, de ő már úgy ment oda, hogy volt 5 év ipari tapasztalata.

Luck Dragon
CNC-s simán lehet vele. Látott már rajzot + meg tud nyomni egy gombot = képzett szakember. Manapság már egy pékből is lehet gépkezelő.

[ Szerkesztve ]


djculture
(félisten)
Blog

Már rég nem az van. Egy hozzáértő szakmunkás többet tud keresni mint egy egyetemet végzett főnök. Országosan hiány van viz gáz csöves szakikból, villanyszerelőből és asztalosból, kőművesből. Rengeteg cég pl emiatt építkezéseket mond már vissza. Napi 15-20 ezret is fizetnek már de igy se jön senki. 10 munka nap alatt simán megvan 200 ezer egy jó kőművesnek. Ha nyomja egész hónapban simán megvan a 600 is vagy több...
Én két szakmát űzők bent, egyrészt vagyok villanyszerelő másrészt műszaki számitástechnikusként irodai karbantartást mert már rendszergazdát se találnak aki értene ehhez. Jött most is egy új és egy kibaszott pciex kártyát nem tudott a gépbe kicserélni mert nem tudta hogy kell felszerelni az alacsony profilos hátlapot amit mellékeltek hozzá. Szintén jött egy villanyszerelő kolléga aki nem tudta mit takar a rajzon a kör benne az M...
Gyakorlati képzés a nullával egyenlő.

[ Szerkesztve ]


Kisgépkezelő
(senior tag)

Azért egy dolog az, hogy mennyit keresel, meg az is, hogy hogy keresed meg. Ebből a szempontból azért még mindig hátrányban van, és valószínűleg mindig is hátrányban lesz a szakmunka. Én is szép nagy számot tudok mondani szakmunkásként, de azért érdemes azt is nézni, hogy heti hány órában, milyen munkarendben, milyen koszban, zajban, hidegben, melegben, okozhat e idős korra izületi bántalmakat, mennyire bejelentve stb... úgy azért teljesebb képet kap az ember. Általában azért ezek közül 1-2-3 feltétel biztosan keményebb, mint valami ugyanannyit fizető, de komolyabb képzettéget igénylő munkánál.


zsopu
(tag)
Blog

Hozzánk jött friss villamosmérnök, aki még soha nem látott ellenállást, nem készített áramkört...
De a fourier transzformáció... az megy....


hNp88
(aktív tag)
Blog

:Y


8th
(addikt)
Blog

Már külföldre sem kell elmenni építőipari vagy gépészeti szakmunkával idehaza is gennyesre keresheti magát az ember sőt megengedheti magának azt a luxust is, hogy válogat a munkák között. Cimborám folyami hajón van lakatos szakmával karbantartóként. Többnyire csak veri a brét és sorozatokat bámul a laptopján mert a nap nagy részében semmi dolga. 300 nettónál még sosem kapott kevesebbet. Unokaöcsém villamosmérnök diplomával évek óta klímát szerel (nem telepít csak szervizel) mert bő kétszer annyit keres vele és marhára nem szakad bele a munkába. Keresztapám ács. Egy 100nm alapterületű ház tetője kialakítástól függően 1,8-3M forint körüli összegben áll meg aminek nagyjából az 1/3 része tiszta nyereség. Egy ekkora tető ha az időjárás nem szól közbe öt hat munkanap alatt megvan egy három fős csapatnak. Tavasztól késő őszig dolgoznak aztán pihi. Megteheti, hogy a kimaradt hónapokra is teljes fizetést ad az embereinek mert bőven kitermelik év közben. Annyi a nagy titok, hogy nem alkalmazottként töredék pénzért kell dolgozni hanem saját vállalkozást kell indítani és magadnak kaparni a gesztenyét.


8th
(addikt)
Blog

Fordítsuk meg a dolgot. A szervezetednek mi a jobb, fizikai munkát végezni és mozogni vagy az ha napi hat-nyolc akár még több órán át ülsz egy asztal/számítógép előtt mérnökként? Az ülőmunka akkora megterhelés a szívnek és az érrendszernek, hogy annál rosszabb nincs is talán. És még mindig a szív-érrendszeri problémák miatti halálesetekből kifolyóan kapálják bele messze a legtöbb magyart a földbe. Tény, hogy sokkal kényelmesebb egy kellemes hőmérsékletű irodában ülni mint a tetőn mászkálni vagy állványról rakni a falat de, hogy az utóbbi sokkal kevésbé káros abban teljesen biztos vagyok.

Én magam is igencsak megérzem az elmúlt 17év napi 8-10órás ülőmunkájának "áldásos" hatását. Elhízás, zsírmáj, magas vérnyomás, PAD, visszér, szívpanaszok. Mindez 39 évesen. Mi ehhez képest egy kis ízületi fájdalom?

[ Szerkesztve ]


D1Rect
(félisten)
Blog

Igaziból annyira híg az érettségivel rendelkező felhozatal, hogy inkább csak egy plusz szűrő.
Sajnos nagyon ritka a csak érettségivel rendelkező, de mégis használható munkakereső.
Nem szükséges, ha mondjuk senior fejlesztő vagy, de pályakezdőként nagyon-nagyon hasznos.

üzenetek