[Re:] [Kálmi2:] Melyik szakmát? - BLOGOUT fórum

üzenetek

hozzászólások


zsopu
(tag)
Blog

Ezekkel lehetsz:
-Mechatronikai technikus : karbantartó, gépkezelő, beállító
-Műszaki informatikus : Rendszergazda jobbkeze
-Elektronikai technikus : karbantartó, gépkezelő, beállító
-CAD-CAM informatikus : segédrajzoló, esetleg CNC gépkezelő

Mind jó szakma, de rá fogsz jönni, hogy megéri egy főiskolát elvégezni!
Kár 2 évet ezekbe beleölni. Persze, ha olyan a tanulmányi eredményed.... akkor igen.
Akkor szerintem a Mechatronkiát, vagy Elektronikát válaszd.

[ Szerkesztve ]


Luck Dragon
(nagyúr)
Blog

CAD-CAM informatikusként nem fog lenni cnc-s.


flashpointer
(őstag)
Blog

en msotmar igy csinalnam ha erettsegi elott lennek:
Inkabb BSC, csak egy evvel tobb, kivalasz valami gyenge egyetemet (igy a suli mellett marad ido tanulasra es mas kepzesre is) , jo eredmenyekkel elvegzed a kivant szakot ami erdekel is, persze mellette szorgoskodsz hogy kompetencia is legyen mert ugye onnan nem lesz, aztan kiloves kulfoldre (meg a kinezett orszag nyelve erosen,) . Ott meg tokmindegy hogy BME vagy Gabor Denes , ugyanannyira ismert mindeketto (semennyire), es az utobbi mellett van idod gyakorlati dolgokat tanulni (nyelv, vagy olyan resze a tananyagnak ami jobban erdekel stb) vagy gyakorlatot szerezni.


GabN73
(addikt)
Blog

Nem voltam se BME-s, se GDF-es, de azért BME-n több minőségi program, lehetőség van. (ismerős mesélt erről, ő bekerült a Formula Race Teambe pl) Persze drágább meg szenvedősebb, de valamit valamiért.


ThodEE
(őstag)

Ipari elektronikai technikumot végeztem, karbantartóként dolgozom egy gyógyszergyárba, villanyszerelő megnevezésű a munkaszerződésem :R


Sethdobaloah
(senior tag)

vagy elmész egy tetszőleges multihoz technikusnak, érettségivel is felvesznek. Aztán ha kitaláltad mi érdekel, elmész tanulni is mellette, vagy helyette. Ha olyan helyre mentél, különösebben az előrehaladásban sem fog akadályozni, simán eljuthatsz menedzseri pozícióba is (persze lassabban, mintha az egyetemről estél volna be).


Oldman2
(veterán)
Blog

Mindenféleképp végezz el valamilyen felsőfokú képzést (Főiskola, Egyetem), ez ma már szinte az érettséginek felel meg.

SOKKAL könnyebben tudsz majd később elhelyezkedni, ha rendelkezel ilyennel.

És a legfontosabb, amire időben készülj fel: ma már nem dívik az, hogy egy szakmában elhelyezkedsz és onnan mész nyugdíjba. 5-10 évente váltanod KELL majd.


carr
(őstag)
Blog

+1
:R


8th
(addikt)
Blog

"Mindenféleképp végezz el valamilyen felsőfokú képzést (Főiskola, Egyetem), ez ma már szinte az érettséginek felel meg. SOKKAL könnyebben tudsz majd később elhelyezkedni, ha rendelkezel ilyennel."

Hogy ez ma már mennyire nem igaz. :N


Kovbob
(senior tag)
Blog

Köszönöm mindenkinek a segítséget! :R Igen azt írtam is, hogy tudom, hogy az egyetemmel jobbak az esélyek, de a tanulmányi eredmények miatt döntöttem inkább az okj mellett, aztán persze tényleg megvan rá az esély, hogy idővel megjön az eszem és rájövök, hogy nem így kellett volna, de véglis később is lesz még esély egyetemre, akkor meg a bekerülést is könnyítheti, ha már van szakmám.
A szakmákra visszatérve pedig, akkor nagyvalószínűséggel első helyen a mechatronikai technikust jelölöm, utolsónak meg a CAD-CAM-et, mert az annyira érdekelni se érdekel, hiszen mindig inkább a szerelgetés érdekelt jobban.

8th Köszönöm, azért ezt is jó látni, hogy nem feltétlen csak egyetem után tudok magammal valamit kezdeni. :)

[ Szerkesztve ]


Oldman2
(veterán)
Blog

Ki mit tapasztalt a munkaerő piacon.

Én azt, ami a fentieket megerősítik.

Nem azt mondom, hogy ténylegesen szükség van rá, de szükség lesz rá. :C
Sok munkáltató egyetlen tényt szűr le abból, hogy van felsőfokú képzettséged: kitűztél egykor valamit és azt meg is csináltad, azaz kitartó vagy.

Lehetsz okosabb mint sok egyetemet végzett szakember, ha nincs végzettséged.

[ Szerkesztve ]


Narxis
(nagyúr)
Blog

Pont emiatt lesz egyenértékű az érettségivel, jó lenne ha nem menne boldog-boldogtalan egyetemre mert így tényleg semmit se fog érni.

(#11) Oldman2: biztosan, Mr. PH! hr-szakértő ÚR...pffff :W

[ Szerkesztve ]


Kisgépkezelő
(senior tag)

Sok CAD-CAM-est ismerek, de én ahogy látom nekik nem igazán sikerült első nekifutásra jó állást szerezniük, mert úgy igazából nem értenek se a tervezéshez, se a gyártástechnológiához. Persze lehet, hogy másoknak máshol jobban sikerült de nekem 6-8 ismerősöm közül egy talált vele gyorsan jó állást, de ő már úgy ment oda, hogy volt 5 év ipari tapasztalata.

Luck Dragon
CNC-s simán lehet vele. Látott már rajzot + meg tud nyomni egy gombot = képzett szakember. Manapság már egy pékből is lehet gépkezelő.

[ Szerkesztve ]


djculture
(félisten)
Blog

Már rég nem az van. Egy hozzáértő szakmunkás többet tud keresni mint egy egyetemet végzett főnök. Országosan hiány van viz gáz csöves szakikból, villanyszerelőből és asztalosból, kőművesből. Rengeteg cég pl emiatt építkezéseket mond már vissza. Napi 15-20 ezret is fizetnek már de igy se jön senki. 10 munka nap alatt simán megvan 200 ezer egy jó kőművesnek. Ha nyomja egész hónapban simán megvan a 600 is vagy több...
Én két szakmát űzők bent, egyrészt vagyok villanyszerelő másrészt műszaki számitástechnikusként irodai karbantartást mert már rendszergazdát se találnak aki értene ehhez. Jött most is egy új és egy kibaszott pciex kártyát nem tudott a gépbe kicserélni mert nem tudta hogy kell felszerelni az alacsony profilos hátlapot amit mellékeltek hozzá. Szintén jött egy villanyszerelő kolléga aki nem tudta mit takar a rajzon a kör benne az M...
Gyakorlati képzés a nullával egyenlő.

[ Szerkesztve ]


Kisgépkezelő
(senior tag)

Azért egy dolog az, hogy mennyit keresel, meg az is, hogy hogy keresed meg. Ebből a szempontból azért még mindig hátrányban van, és valószínűleg mindig is hátrányban lesz a szakmunka. Én is szép nagy számot tudok mondani szakmunkásként, de azért érdemes azt is nézni, hogy heti hány órában, milyen munkarendben, milyen koszban, zajban, hidegben, melegben, okozhat e idős korra izületi bántalmakat, mennyire bejelentve stb... úgy azért teljesebb képet kap az ember. Általában azért ezek közül 1-2-3 feltétel biztosan keményebb, mint valami ugyanannyit fizető, de komolyabb képzettéget igénylő munkánál.


zsopu
(tag)
Blog

Hozzánk jött friss villamosmérnök, aki még soha nem látott ellenállást, nem készített áramkört...
De a fourier transzformáció... az megy....


hNp88
(aktív tag)
Blog

:Y


8th
(addikt)
Blog

Már külföldre sem kell elmenni építőipari vagy gépészeti szakmunkával idehaza is gennyesre keresheti magát az ember sőt megengedheti magának azt a luxust is, hogy válogat a munkák között. Cimborám folyami hajón van lakatos szakmával karbantartóként. Többnyire csak veri a brét és sorozatokat bámul a laptopján mert a nap nagy részében semmi dolga. 300 nettónál még sosem kapott kevesebbet. Unokaöcsém villamosmérnök diplomával évek óta klímát szerel (nem telepít csak szervizel) mert bő kétszer annyit keres vele és marhára nem szakad bele a munkába. Keresztapám ács. Egy 100nm alapterületű ház tetője kialakítástól függően 1,8-3M forint körüli összegben áll meg aminek nagyjából az 1/3 része tiszta nyereség. Egy ekkora tető ha az időjárás nem szól közbe öt hat munkanap alatt megvan egy három fős csapatnak. Tavasztól késő őszig dolgoznak aztán pihi. Megteheti, hogy a kimaradt hónapokra is teljes fizetést ad az embereinek mert bőven kitermelik év közben. Annyi a nagy titok, hogy nem alkalmazottként töredék pénzért kell dolgozni hanem saját vállalkozást kell indítani és magadnak kaparni a gesztenyét.


8th
(addikt)
Blog

Fordítsuk meg a dolgot. A szervezetednek mi a jobb, fizikai munkát végezni és mozogni vagy az ha napi hat-nyolc akár még több órán át ülsz egy asztal/számítógép előtt mérnökként? Az ülőmunka akkora megterhelés a szívnek és az érrendszernek, hogy annál rosszabb nincs is talán. És még mindig a szív-érrendszeri problémák miatti halálesetekből kifolyóan kapálják bele messze a legtöbb magyart a földbe. Tény, hogy sokkal kényelmesebb egy kellemes hőmérsékletű irodában ülni mint a tetőn mászkálni vagy állványról rakni a falat de, hogy az utóbbi sokkal kevésbé káros abban teljesen biztos vagyok.

Én magam is igencsak megérzem az elmúlt 17év napi 8-10órás ülőmunkájának "áldásos" hatását. Elhízás, zsírmáj, magas vérnyomás, PAD, visszér, szívpanaszok. Mindez 39 évesen. Mi ehhez képest egy kis ízületi fájdalom?

[ Szerkesztve ]


D1Rect
(félisten)
Blog

Igaziból annyira híg az érettségivel rendelkező felhozatal, hogy inkább csak egy plusz szűrő.
Sajnos nagyon ritka a csak érettségivel rendelkező, de mégis használható munkakereső.
Nem szükséges, ha mondjuk senior fejlesztő vagy, de pályakezdőként nagyon-nagyon hasznos.


Kisgépkezelő
(senior tag)

Azért a fizikai munkák többsége messze van az egészséges, minden izomcsoportot átmozgató, izületkimélő mozgásformáktól. Legrosszabb esetben összejön valami munkaköri ártalmakból adódó betegség, (sérv, izületi kopások, tartáshiba...) aztán még ő lesz az, aki élete utolsó éveit a tévé-vécé-hűtőszekrény háromszögben lesz kénytelen leélni. Nyilván ez több dologból tevődik össze mint az, hogy ülő/fizikai munkát végez az ember, de nagy általánosságban azért a környezetemben lévő nyugdíj előtt álló mérnökökön kevésbbé látszik, hogy "ennek jó ha öt éve van hátra", mint nyugdíj előtt álló géplakatosokon.
Szerk: Irodai munka mellett azért, csakcsak lehet mozogni, sportolni, egészséges életet élni. Viszont akár hiszed akár nem, én sem mozgok sokkal többet, csak nem ülök, hanem állok egész nap meg rakosgatok dolgokat ide-oda, ezért nekem is pont annyira szükségem van arra, hogy valami normális sportot űzzek munka mellett ami rendesen megdolgoztat, különben jönnek majd az általad említett panaszok.

[ Szerkesztve ]


Dr.F.E.R.I.
(addikt)
Blog

Aki biztosra akar menni, végezzen fizikai munkát, azt nem nagyon akarózik csinálni senki. Komissiózással még idén nem vittem haza nettó 300-nál kevesebbet és nulla felelősség van rajtam. Ahogy kilépek az ajtón, el is felejthetem az egészet, nem kell egy napra sem előre terveznem semmit.


#16939776
(nagyúr)
Blog

Én elektronikai műszerész "papírral" vagyok hang és fénytechnikus munkakörben 10 éve állami cégnél, előtte már volt 3 év gyakorlatom ilyen cégnél, ezért is kerestek meg. A "papírt" nem volt nehéz megszerezni, mert abban is volt ~10 évnyi gyakorlatom.

Ha nem akarsz egyetemre/főiskolára menni, akkor olyan képzést válasz ahol a lehető legsokrétűbb berendezésekkel, rendszerekkel ismerkedhetsz meg, és oda is engednek csinálni/belemászni. Gyakorlati szakembert mindenhova keresnek, nem kell mindenhez érteni kezdésnek, elég ha magabiztosan átlátod ezeket a rendszereket.

Ezen a képességen felül Kapcsolóüzemű tápegységek lelkivilágát, zárlat/szakadáskeresést/mérést kell magadévá tenni és a berendezések 95%-át javítani tudod dokumentáció birtokában.

Miután jó munkaerő, és értékes vagy a cégnek, ki lehet erőszakolni a jó kommunikációt a nyugodt, és eredményes munkavégzés érdekében. Utána semmi kihívás/izgalom nem lesz, mehetsz tovább csoport vezetőnek, vagy nézhetsz másik céget, ahol újat tanulhatsz vagy rendet tehetsz.

[ Szerkesztve ]


Kovbob
(senior tag)
Blog

Köszönöm :) Akkor jól gondolom az írásod alapján, hogy a mechatronikai technikussal valószínűleg nem járok rosszul? Ott azért csak megismerhetek sokféle berendezést gondolom.


Luck Dragon
(nagyúr)
Blog

Akkor azt a céget minősíti is, egyedi gyártásban a kedves pék semmire sem lenne jó.


dugo_
(veterán)

De senki nem beszélt egyedi gyártásról. Zöldgombozni meg kb. bárki tud.


Luck Dragon
(nagyúr)
Blog

Attól hogy még nem beszélünk róla, attól függetlenül az egyedi gyártás pont a cnc-hez tartozik. Ez a zöld gomb nyomogatás ez csak egy parányi egyszerű része az egésznek. Ott is van valaki aki a programokat megírja vagy bármi mást csinál.


#16939776
(nagyúr)
Blog

Szerintem jó irány kezdésnek.
Annyit megjegyeznék, mivel nincs a képzéshez előképzettségi feltétel, ezért biztos hogy Ádámtól-Évától indul az alapozás, felzárkóztatás. Ha eddig elektro/műszaki szakiskolába jártál, akkor 50-80%-ban már megkaptad ugyan ezeket az órákat, sejthetően nagyon könnyű dolgod lesz, esetleg unatkozni fogsz elméleti órákon.

Inkább a gyakorlati hely kiválasztásán és a hozzáállásodon múlik, hogy milyen berendezések közé, milyen közelre engednek.


DonElvis
(tag)

Szóról szóra így van ahogy írtad.

Ha műszaki érdeklődésű az ember, akkor ne programozni tanuljon, (erre majd kitérek), hanem fizikailag alkotni. Így lesz belőle keresett, gyakorlati szakember. Hálistennek már az a trend, hogy nem azt nézik, hogy kinek miről van papírja hanem azt, hogy mennyire képes problémákat megoldani, akár idegen szakterületen is.

Magam is műszerész vagyok, pályaelhagyó. Viszont ez a végzettség nagyon jó segítséget nyújt a gyártási folyamatok megértéséhez, javításához, optimalizálásához. És ez a fontos az iparban, nem az integrál derivál.

Majd el felejtettem, a programozásról: Habár régen nagyon menő szakma volt, manapság ezeket a feladatokat kiadják szépen az indiaiaknak, akik ebben a világ legjobbjai, ráadásúl kb. tized annyi költségbe fáj egy cégnek kiszervezni ezt a feladatkört, mint foglalkoztani főállásban egy programozót.

Mindezeken felűl én igen hasznosnak tartom, ha férfiember ki tudd vésni egy kábelt ha kell, visza tuddja glettelni, meg tuddja csiszolni, majd le is tuddja festeni az egészet. Ezen felűl nem árt, ha ki tud ásni egy gödröt, megtanul réz csövet forrasztani, stb... szal ilyen alap dolgokkal képben van. Régebben hallottam, hogy az emberek 80%-a egy csavart nem tud behajtani. Előszőr azt hittem hogy ez vicc, de sajnos nagyon nem az. Iszonyat kereslet van a normális kézügyességű/gondolkodású emberre manapság. Biztosan tudom, ha mostani melóm valamilyen okból megszünne, akkor életem végéig igen király módon megélnék abból, ha csak az apróbb javításokat csinálnék meg másoknak a környéken. Ha meg komplett lakásfelujítást vállalnék, akkor meg iszonyat király módon.

És a topic nyitójának egy tanács: Szakember legyél ne menáger.


8th
(addikt)
Blog

Végig rendszeresen sportoltam. Semmit sem ér ha napi tíz órákat ülsz kisebb megszakításokkal.


Kisgépkezelő
(senior tag)

Azért az nem jellemző, hogy aktív rendszeres sport mellett ennyire megzuhanna az ember egészsége 40 alatt. Nem ezt látom a környezetemben, sőt inkább azt, hogy a fizikai munkát végző negyvenesek többnyire rosszabb állapotban vannak mint a szellemi mukát végző ötvenesek. Nincs ott akkor valami egyéb belgyógyászati probléma? Nekem is van ez-az és sokáig gondolkoztam úgy, hogy nem táplálkozom elég egészségesen, nem mozgok eleget, de végül egy tök más okból végzett orvosi vizsgálat alatt csak úgy mellékesen derült ki, hogy egyébként olyan örökletes belsőszervi megbetegedésem van, amit illene kezelni, különben akkor is problémáim lennének, ha egyébként minden hónapban letekerném a Tour de France-ot.


Mi5u
(tag)

40 éves vagyok, 16 év kényelmes ülőmunka után tavaly ősszel lett egy mélyvénás trombózisom ami majdnem elvitt. A doki azt mondta , hogy ami kímélőnek látszik az pont nem az.


Kovbob
(senior tag)
Blog

Hát az nem gond, mert nekem sincs előképzettségem. :) Sima gimnáziumba jártam, ott igaz matek infó szakon, de infón kb annyi volt ami az érettségihez kell, az is csak 9-10-ben, utána meg megszűnt teljesen a tagozódás csak emelt tárgyakat lehetett felvenni, így maradt az emelt infó, de ott meg inkább a programozás az aminek az alapjait már elkezdtük (azt is pascalban), de a programozás nekem nem fekszik, nem is megy túlzottan, meg nem is érdekel.


hNp88
(aktív tag)
Blog

"Biztosan tudom, ha mostani melóm valamilyen okból megszünne, akkor életem végéig igen király módon megélnék abból, ha csak az apróbb javításokat csinálnék meg másoknak a környéken. Ha meg komplett lakásfelujítást vállalnék, akkor meg iszonyat király módon."

miért nem dobbantasz és kezdesz bele? :)

... már persze csak ha biztos és lehet erre alapozni. környéke válogatja; én február óta vagyok "maszek" villanyszerelő, lakossági szervizre/felújításokra specializálva (amire ugye folyton megy a sírás, hogy nincs ember, mert a vállalkozók csak cégekkel foglalkoznak :U 2 konnektorért kimenni már derogál nekik), és most épp döglődik a vállalkozás, nem költenek erre az emberek, főleg most nyáron nem. :(

Bp.n nyerő lenne, meg a nyugati országrészben, csak oda meg nem akarok/tudok menni most épp :U

[ Szerkesztve ]


DonElvis
(tag)

Azért nem kezdek bele, mert a jelenlegi melómmal is igen szépen megélek. De ha neadjisten beütne valami gebasz, akkor nem aggódnék a jövő miatt.

Hogy a te környékeden mi a helyzet azt valóban nem tuddhatom, a saját helyzetemből indulok ki. Nálunk mind az épületek mind a lakók benne vannak már a korban, és egy konnektor csere is komoly gonot okoz errefelé. Néha annyi apró cseprő dolgot csinálok meg a helyieknek, hogy a saját lakásfelujításomra nem marad idő. Faterom is villanyszerelő, már nyugdijjas, de neki is minden napra jutna valami szerelni való, ha akarná. Gyakorlatilag azokat a melókat vállalja csak el, amihez keddve van. Szóval mifelénk (de ez szerintem Budapesten álltalános) komoly hiány van szakemberből.


bkercso
(nagyúr)
Blog

kivalasz valami gyenge egyetemet
És max. az ügyeskedős, trükközős, a csőd szélén egyensúlyozó, minimálbérre bejelentő és ész nélkül túlóráztató kis cégek nagydumás vezetői fognak behívni, mert mást nem fog érdekelni az önéletrajzod.

Oké, munkaerőhiánykor ez nem igaz, de ennek is vége lesz egyszer.


D1Rect
(félisten)
Blog

"Oké, munkaerőhiánykor ez nem igaz, de ennek is vége lesz egyszer."

Mitől?
Hazajön az a 600-700e munkavállaló aki elhagyta az országot?


icemad
(nagyúr)
Blog

+1

Az íráshoz annyit fűznék hozzá, hogy mindenféleképpen olyat válassz, ami érdekel, mert akkor könnyebben tanulod. Én érettségi után még megcsináltam egy erősáramú elektronikai technikus szakmát is, utána mentem egyetemre. (gépészmérnöknek) Persze 1 év után ott is hagytam, mert nem érdekelt. Az egyetemet nem is akartam elkezdeni, szüleim erőltették. Miután kibuktam az egyetemről, minden melót elvállaltam (nem a szakmámban) , minden voltam, csak akasztott ember nem. Havonta váltottam munkahelyet, mert egyik sem tetszett. Egyszer szólt haver, hogy németbe keresnek villanyszerelőket. Azt 2 hónapig csináltam, magyar cégtől, nem is fizettek ki, hazajöttem. Nyugat nem jött be, akkor irány kelet felé. Akkortájt kerestek embereket Kazahsztánba. 3 hónapig kint kell lenni ugyan, de elég jó a fizetés, a többi nem érdekelt, annyit kibírok. Kimentem, aztán kint is maradtam 7 évre. Nagyon jó szakikkal ismerkedtem meg, rengeteget tanultam tőlük, ott ugyanis mindenre volt idő. Persze a legalján kezdtem, ami azt jelentette, hogy nekem kellett kirakni a görgőket a kábelhúzáshoz. Utána haladtam egyre feljebb.
Jelenleg ott tartok, hogy egy eléggé nagy holland cégnél vagyok vezető technikus, ráadásul 2 másik cég azonnal átvenne. A fizetés pazar, a munka még jobb, szeretem csinálni, minden héten új embereket ismerek meg. 9 teljesen különböző országban dolgoztam és éltem már.
És még mindig azt keresem, hogy hogy tudnék előrébb lépni. Hollandia már marad, most sikerült egy nagy házat vennem, szóval ez már biztos.
Ami szerintem a boldoguláshoz kell, hogy olyat válassz, ami érdekel, azt folyamatosan tanuld, még akkor is, ha már megvan róla a papír. Amikor már van egy tuti munkahelyed, akkor keress másikat. Sokkal nyugodtabban tudsz majd dönteni, ha van egy biztos helyed. Jobb munkahely meg mindig van. A másik, ami szerintem fontos, hogy pár évet külföldön dolgozz, megismerd az ottani embereket és életet. Ez jól fejleszti a személyiséged is.
Sok sikert!


Kovbob
(senior tag)
Blog

Köszönöm neked is! :) Igen olyat nem akarok tanulni, amihez nincs kedvem, részben ezért is megyek inkább OKJ-re, az eredményeken kívűl. A szakmák meg amiket írtam azok olyanok amik érdekelnek is és szívesen megtanulnám.

[ Szerkesztve ]


DonElvis
(tag)

Egy dolgot szeretnék még hozzáfűzni, amiért lehet, hogy sokan fújni fognak rám.

Az hatalmas szerencse, ha az ember abban a munkakörben tevékenykedik, amit szeret. Ez tényleg nagyon ritka dolog. Ehhelyett azt javasolnám, hogy olyan tudást próbálj meg felszedni, ami külföldön eladható. Ha ez a tudás meg a nyelvismeret (legalább a szakmai) megvan, akkor irány az okmányiroda, útlevélt kivált, és kell venni egy jegyet csak oda útra.


bkercso
(nagyúr)
Blog

Kimennek a cégek, ha tartós a probléma. :((

DonElvis: Az is egyre ritkább, hogy az ember ott él, ahol szeret és ahol a kapcsolati személyes hálója is kialakult.

[ Szerkesztve ]


hNp88
(aktív tag)
Blog

"Az is egyre ritkább, hogy az ember ott él, ahol szeret és ahol a kapcsolati személyes hálója is kialakult."

milyen szép is az élet :U


bkercso
(nagyúr)
Blog

Mo-on? Én azt látom, milyen "szép" máshol.

üzenetek