üzenetek

hozzászólások


siposz
(aktív tag)

Király. Most is egy lapos cherryt streamet nyúzok, és mostantól maradnék a lapos, halk billentyűzeteknél. Remélem a jövőben sok ilyen jelenik majd meg.


nyunyu
(félisten)

Sok sikert az N+1-edik, semmivel sem kompatibilis megoldáshoz.


Semplar
(őstag)

Újra feltalálták a 80 -as évek joystick kapcsolóit.


Synthwave
(HÁZIGAZDA)
Blog

Wat?


Semplar
(őstag)

Ilyesmi "makrokapcsolók" voltak benne:

[ Szerkesztve ]


Synthwave
(HÁZIGAZDA)
Blog

Továbbra sem egészen értem, hogy ez hogy jön ehhez:

Még csak nem is ez a Cherry első ilyen kapcsolója, és jó eséllyel más gyártók is használtak ehhez hasonló dizájnt. Értsd a mikrokapcsoló igen régi találmány, egy rakás változata van, és a megszületését követően soha nem volt "elfeledett" technológia. Azért nem lehet ilyenekkel Dunát rekeszteni, mert az ultra-slim profil egy szűkebb réteget mozgat, és jóval kevésbé elterjedt, mint a normál magasságú.

[ Szerkesztve ]


prolad
(őstag)

Kíváncsi vagyok nornál billentyűzetekbe eljut-e sokan szererik mostanában a lapos megoldásokat.
65 grammal még talán nem is használhatatlanul könnyű kapcsoló.
Gondolom csere kupakkészletet nem lesz rá.

[ Szerkesztve ]


opr
(veterán)

Na, ezzel kijon valami jo kis halk, muanyag hazas cherry, szerintem van egy vevojuk. Mostani Mx board 3.0 brown switch-emet is imadom, csak lehetne kicsit meg laposabb. Hattervilagitas, rgb, hasonlo dolgok nem erdekelnek normal asztali billentyunel, monitor ad eleg fenyt este is, ha valamiert latni kene a billentyuzetet.


Gargouille
(őstag)

+1

Magam is vevő lennék egy jó lapos és halk billentyűre. Jelenleg egy ilyen Cherry-n nyomulok:


Semplar
(őstag)

Annyira nem fontos. Részemről maradok a membrános nagy elektromos ellenállású kapcsolók mellett.

[ Szerkesztve ]


zetor2000
(senior tag)

Énnekem fatert kéne rávenni, hogy kukázza elő a garázsából az IBM Model F vagy M-eket. Asszem van neki kettő, még az ősi klasszikus modell. Kattog mint az állat, hangos, de mint klavi egyrészt egy vagyon, másrészt kellemes gépelni rajta. :D


Gargouille
(őstag)

Azok még legyilkolhatatlan darabok voltak, no meg egy kocsmai verekedésnél is bevethetők. :DDD

Egyébként érdekes, hogy annak idején ezek a mechanikus klavik tök átlag "filléres" terméknek számítottak, most meg úgy tálalják mint valami kuriózumot és aranyárban vannak.


nyunyu
(félisten)

ezek a mechanikus klavik tök átlag "filléres" terméknek számítottak

'90-ben volt újonnan 110DEM egy Model M, az 30 év alatt 75%-nyi német inflációval felszorozva ma 110€ lenne.

Mezei gumidómokat akkoriban 30DEM-ért mérték, tehát már akkor is volt egy négyszeres árszorzó a mechák, meg a gumidómok között.
Azóta utóbbiak elég durva költségcsökkentésen estek át, mostanában már csak nyomokban emlékeztetnek a 30 évvel ezelőttiekre.
Ami meg úgy néz ki, mint egy 30 évvel ezelőtti gumidóm felépítése, azokat szokták mecha-membránnak hájpolni a marketingesek, és 3x annyiért adni, mint a sima membránosakat.

[ Szerkesztve ]


dqdb
(nagyúr)

Az ár a pontos típustól függ, én 1992-re 217 dolláros árat találtam a 101 gombos változatra, ami inflációval felszorozva 452 dollárra jön ki.

Itt vannak további árak, 30+ évvel ezelőtt még a membrános darabok se voltak filléres tételek.


dqdb
(nagyúr)

Hogy ontopic is legyek: jöhetnének az ezekre a kapcsolókra épülő desktop billentyűzetek is, a kupakfelfogatás az ollósnál megszokottnál jobbnak ígérkezik, és sokan keresik a laptopoknál megszokott laposabb kialakítást.


Gargouille
(őstag)

Lehet ez a modell tényleg ennyibe került, de nekem rengeteg mechanikus klaviatúrám volt a 90-es években és egyáltalán nem voltak tételek, ma meg egy mechanikus billentyűzet ára jóformán vetekszik egy olcsóbb gépével. :)


Synthwave
(HÁZIGAZDA)
Blog

Ugyan már. 35-50k környékén elég korrekteket lehet találni, de ha kevésbé igényes az ember, 15-20k tájékán is van egy-két jó ár/érték arányú darab.


vlevi
(nagyúr)

"és sokan keresik a laptopoknál megszokott laposabb kialakítást."
Nekem a Tesoro Gram Spectrum [link] majdnem tökéletes választás lett volna.
A gombok magassága jobb nem is lehett volna.
De sajnos csak piros kapcsolókkal volt elérhető, és gépelésnél az nem annyira előnyös.
Sőt. Megkockáztatom, hogy játéknál is van hátránya ennek.
Gyakran előfordult, hogy COD, DOOM, ...-ban futás közben egyszercsak megálltam.
Nem értettem miért. Nos, azért, mert a red switchnek nincs ellenállása, és ha csak rajta van az ujjad a W gombon, és nem nyomod, akkor lassacskán elkezded felengedni, és pár másodperc alatt teljesen felengeded, amíg már nem érzékel.
Barna, kék, ... azaz taktilis kapcsolóknál észreveszed, hogy a gomb felengedésekor egyszercsak "rúg egyet", és onnantól nem érzékel.


Synthwave
(HÁZIGAZDA)
Blog

Értem a racionalizálásod, de ezzel szerintem egy igen szűk rétegbe tartozol. Itt a lineáris kapcsolóknál inkább gépelésnél esik meg egy-két baki, mikor az ujjamat pihentetem egy gombon, és az aktuálódik (jellemzően az "e"), de az biztos, hogy játék során az ujjízületeim megköszönték a Redre váltást, ahogy a rövidebb billentyűutat is.

Amúgy jó kis bill a Gram Spectrum, nekem is van egy redes TKL. Igazából csak két problémám van vele; az egyik, hogy nem szeresse, ha úgy húzzák ki a gépből, ha az még megy (utána egy Canossa-járás, hogy újra felismerje a vas), a másik meg a PBT kupakok hiánya, ami utólag sem igazán orvosolható (legalábbis nem találtam hozzá szettet).

Ja, meg a kábele olyan, mint az acélsodrony, de ezt nem egy nagy was is das lecserélni; nálam megkapta a G-Wolves Hati S egyik microUSB/USB madzagját, aztán kalap, kabát.


vlevi
(nagyúr)

Nekem a Barna kapcsolóval nincs semmi ilyen bajom.
Annak a leütési ereje asszem kevesebb is, mint a pirosé. Az érzékelési pont után mindenképp, mert a barna akkor szinte teljesen beesik, míg a pirosat ugyanolyan erővel nyomni kell tovább.
Ezért fordulhat elő az, hogy, ha nem nyomod folyamatosan, csak rajta tartod az ujjad, akkor előfordulhat, hogy nem nyomod eléggé, és felengeded.

üzenetek