üzenetek

hozzászólások


c4
(őstag)

Anno azért bele-belefutottam frissítési hibákba az Ubinál is. Ott is csak emberek fejlesztenek :)

(#16) tatararpad:
"A népeket kevésbé érdekli a hitvita, működjön amit eléraknak és kész..."

A Windows telepítés után semmit nem tud szinte. Egy filmet nem tudsz megnézni alaphelyzetben.

[ Szerkesztve ]


Dave™
(nagyúr)
Blog

Én sem azt mondom hogy hibátlan a rendszer vagy a frissítéseknél ne fordulna elő néha hibaüzenet, mert de, de nem tolja erőszakosan az arcomba, nem akar magától újraindulni, nem terheli le a gépet, gyorsan és észrevétlenül lefut stb. A Windows Update korábban sem volt a kedvencem, a 10-ben valami végtelenül irritáló. Másik kedvencem a keresés, arról is sokat tudnék mesélni hogyan működik Ubi alatt, és hogyan (nem) Windows alatt :)


cuebler
(senior tag)

azért :R (#11) HiPPoNaX úrnak is :)

[ Szerkesztve ]


pengwin
(addikt)
Blog

Ahogy írtad a rendszer jogosultság kezelése nagyrészt megvéd a vírusoktól, emellé még oda lehet tenni, hogy van SELinux és iptables, amik azért már elég jó védelmet tudnak nyújtani (oké, nem vírusírtó, de egy jó tűzfal is sokat számít). Átlag felhasználónak ezek, és a rendszer alap felépítése már megfelelő védelmet tudnak nyújtani.


tatararpad
(őstag)

És 20 év Windows egyeduralom alatt senki nem tanult meg kétszer kattintani a vlcsetup.exe-n. Másrészt ez nem az oprendszer dolga. A Microsoft is integrálhat minden baromságot a rendszerbe, hogy telepítés után boldog legyen a pici user szíve. Csak őket ezért megbüntették, lásd N-es Windows esete. Ebben a bejegyzésben a szerző leírta hogy van Windows nélkül is élet. Maradjunk ennyiben.


Dave™
(nagyúr)
Blog

A népeket kevésbé érdekli a hitvita, működjön amit eléraknak és kész, lásd Android.

Ezt előbb észre sem vettem. Na én pont emiatt használok Ubuntut, működik és kész. A Windows 10 meg nem, legalábbis nagyon nem úgy, hogy észrevétlenül a háttérben maradjon, ami egy operációs rendszer feladata kellene, hogy legyen.


Syl
(nagyúr)
Blog

Éljen! :C Szuper írás! :R

Én négy és fél éve élek "kizárólag" linuxon, ebből volt kb 2 hónap arch (manjaro) a többi mind ubuntu/alap.

Azért tettem idézőjelbe a kizárólag szót, mert sajnos a munkámhoz kell a win (vagy osx). A wine nem alkalmas a teljes dtp folyamat menedzselésére.
A komolyabb, erőforrás-igényes munkákat dualboottal, az átlagos, hétköznapi kiadványokat pedig egy virtualboxban felépített rendszeren végzem. (mindkét összeállítás ugyanazt a fizikai "D" adatpartíciót használja)

Aki telefonos hekkelést szeretne végezni, azt is lehet virtualbox-szal. Én anno telefont és táblagépet is rootoltam, sőt ipad-et jailbreak-eltem virtuális gép alól. :B

Aki pedig játszani szeretne és nem elég neki a linuxos steam, vagy a wine, csak jelzem, hogy a komolyabb játékokat is lehet virtualizálni: PCIe Passthrough méghozzá teljesítményvesztés nélkül!

szerk.
Reméljük nem jelenik meg a "tudjuk ki" és csinál ebből a topicból is egy "szraunitymintakiraly" flémet... :U

[ Szerkesztve ]


Dave™
(nagyúr)
Blog

Ha így lesz ignorálom, többre nem érdemes az a stílus.


c4
(őstag)

Tapasztalataim szerint egy átlagember elég sok dolgot nem tud a pécéjén megoldani. Többek közt az operációs rendszerek telepítését sem. De én is csak megerősítettem a szerző véleményét, van élet a Windows-on túl is...


Rimuru
(veterán)
Blog

Most hivtad meg. :DDD


tatararpad
(őstag)

A családban is fut egy linuxos gép, pont emiatt, a felhasználóját nem érdekli a rendszer, nem igényli a Windows-t, és nincs kompetenciája foglalkozni a rendszer nyűgjeivel, nekem meg nincs kedvem helyette. Úgyhogy Isten áldja az LTS kitalálóját ;)


Narasim
(aktív tag)

az ismerősi körömben szinte senki nem tanult meg 20 év alatt rákattintani. sőt!
inkább felhívnak, hogy mit kell csinálni, ami fárasztó, de még mindig jobb, mint, hogy maguktól elkezdjenek letöltögetni minden szemetet az első feldobott linkről, mert akkor utána nekem kell megint rendbe rakni a gépüket.

én személy szerint nagyon örülök neki, hogy van win mellett alternatíva. pont Dave írása miatt indultam neki kipróbálni az ubuntut.


UnknownNoob
(tag)

Jó a linux, kisebb laptopokra pl az egyik legjobb, mert light és gyors. Sok disztrón már alapból fenn is van minden ami az átlag usernek kell.

Azt hogy sokan csak linuxon élnek évek óta viszont soha nem értettem. Kb egy piacvezető alkalmazás sincs linuxon. Játékra windóz, HTPC-re madVR, azaz windóz, képszerkesztésnél is windóz vagy mac. Videószerkesztés és 3D animáció szintén.

Nem mondom hogy rossz a linux, de közel semmi komolyat nem lehet rajta csinálni. Jó, oké, programozni lehet, de én még nem láttam egy programozót se aki programozást leszámítva átlag userként használja a gépet.


mbalint987
(aktív tag)
Blog

Tetszett az írás, köszönjük! :R

Én jelen pillanatban egy köztes megoldást használok, ugyanis se Win10, se Ubuntu nincs a gépen, ellenben van Win8.1, ami stabilan és gyorsan megállja a helyét a hétköznapokban. Ha megszűnik a támogatása, akkor valószínűleg váltok Linux-ra!

Mondjuk vannak még dolgok, amiket lehetne fejleszteni Linux alatt, példának okáért az Office 365, illetve néhány Windows-os program, amit nen szeret (még) a Wine.

[ Szerkesztve ]


Dave™
(nagyúr)
Blog

Pont ez a limitek közé szorított gondolatmenet a legnagyobb korlát, nem az alkalmazások hiánya. Fentebb linkeltem, több mint 3000 játék érhető el Steamen Linuxra, HTPC-re ott a Kodi (a madVR egy szűk réteg igénye, anélkül azért bőven van HTPC és Linuxon sokkal kényelmesebb és zavartalanabb is megvalósítani, mint Windowson), képszerkesztésre írtam példának, hogy ott az Inkscape és a GIMP, amit nem egy grafikus használ megélhetésre is, videóra és 3D-re pedig ott a Blender. Persze egyik sem piacvezető alkalmazás, de ha rugalmasan állsz hozzá a legtöbb dolog simán megvalósítható ezek alatt is. Csak valamiért mindenki az ismert, nagy nevekhez ragaszkodik, akkor is ha csak az 5%-át használja ki a tudásának. Arról hogy ebből mennyi a warez meg már kár is megemlékezni, ráadásul teljesen feleslegesen, ha ott van a kiváló ingyenes alternatíva.

mbalint987: ezekre ott a virtuális gép, az Office 365 nyilván nem fog jönni belátható időn belül :)

[ Szerkesztve ]


mbalint987
(aktív tag)
Blog

Én példának okán informatikusnak tanulok, és szükségem van a virtualizáló programokra. Cisco PT hibátlan Linux alatt, a GNS3 még jobban is fut, mint Windowson. A VMware programjai szintúgy, és a VirtualBox is megy Linux alatt. Sőt, kvázi minden, amire szükségem lehet. Szóval alkalmas komoly munkára, csak nem mindegy, hogy a komoly munka milyen.

(#35) Dave™: A ShareX pl. nincs, és úgy tudom, hogy nincs is nagyon alternatíva.

[ Szerkesztve ]


Neil Watts
(veterán)
Blog

Unity 3D
FL Studio 12 szepen megy Wine-nal.
Alternativakent esetleg LMMS, Ardour, Bitwig Studio, Rosegarden?

Udv. core2


c4
(őstag)

A legtöbb ember nem is tervezi, hogy valami komolyabb dolgot végezzen a sz. gépén. Gyakorlatilag egy telefonnal, tablettel tökéletesen elvannak a tömegek.Megy a francbúk, szelfi és elég is. :D


cSuwwi
(aktív tag)

Én is kb. 1 éve álltam át teljesen WIn7-ről Xfce-s Linux Mint-re. Az akkor megjelent 16.04 10 percen belül 2x csontra kifagyasztotta a gépet közvetlenül a telepítés után így jegelve lett. Ez is ubuntu lts alapú, csomagok ugyanúgy felmennek rá.

Bár csak s775-ös gépem van, de a 2. legcombosabb procival (QX9650) bőven van benne kakaó, ezért az xfce talán nem indokolt, de egyszerűsége, gyorsasága megfogott. Nekem a használhatóság a fontos, pl. a jobb gombos teljes menü nagyon alap.

A fenti programokon túl, jól jöhet még egy equalizer (a mintben alapból nincs), én clipit-et használok vágólapkezelőnek, kódszerkesztőnek meg könnyűsúlyban: visual studio code (kicsit megmosolyogtató hogy egy microsoft progi most az egyik legjobb editor linuxon), nehézsúlyban meg vmelyik Jetbrains IDE. Szinte akármilyen fejlesztői feladatra jobb a linux, webesekre meg főleg.

Játékra is teljesen jó, a steam remekül megy, a kb. 300 játékomból 100 körüli menne linux alatt is, a maradéknál meg a másik partición maradt w7-re kell átváltani, amin csak steam + a biztonsági cuccok maradtak. CS:GO jól megy, de pl. a ETS2-ben nincs támogatás a force feedbackre (kormánynál) ami azért zavaró.

Nekem se hiányzik semennyire a windows, már-már kellemetlenül érzem magam windows alatt, pedig a 3.1 óta használtam. A 8-8.1-10 pedig sose járt a gépen (remélhetőleg nem is fog) :]

Go linux :K

[ Szerkesztve ]


Syl
(nagyúr)
Blog

Mert az átlag user egész nap Photoshoppal képeket szerkeszt, meg Premier Pro-val videókat vág. Aha...
Csak szólok, az ilyen "átlag" ember már rég Macbook Pro-t vett és Final Cut Pro-ban videózik ;)

üzenetek