üzenetek

hozzászólások


Joccc07
(addikt)
Blog

Unity-ről tudtam, hogy van.
FL Studio-t próbáltam már egyszer wine alatt mindennek lehetett nevezni csak épp használhatónak nem.
Bár elég nagy a valószínűsége, hogy én b@sztam el valamit.

És a sok steam játékommal mi lesz?
Azt igérték, hogy a mostani mesa 13 (azt hiszem) megdobta a teljesítményt. Ez vajon visszaköszön a wine alatt futtatot steam kliens játékainál is?


Dave™
(nagyúr)
Blog

LINK Nyilván pont ugyanolyan nincs, de szerintem megoldható gyakorlatilag minden, amire szükség lehet.


pengwin
(addikt)
Blog

A MESA csak az AMD-s teljesítményt érinti, 13.x, 17.0 és 17.1 rengeteget gyorsított a Radeonokon, a MESA többnyire már gyorsabb az AMD saját driverénél, és támogatja a 4.5-ös OGL-t.
Az NVIDIA meg szándékosan hátráltatja a MESA fejlesztőit, náluk kénytelen vagy az NV saját driverét használni, ami cserébe a Windows-zal közel azonos teljesítményt produkál.
Szerintem ha nem határeset a hardvered akkor már élvezhető teljesítményt tudnak nyújtani WINE/PlayOnLinux alatt is a jelenlegi linuxos driverek.

(#44) Dave™
Igen, az Intelt is érinti, csak nem gondoltam, hogy aki a rengeteg steames játéka miatt aggódik azt érintené, hogy az Intel drivere linuxon 99% FOSS és kb. minden rendszer alap komponense.

[ Szerkesztve ]


Dave™
(nagyúr)
Blog

Meg az Intelt, ha jól olvastam.


csiki_92
(aktív tag)

Miért olyan elképzelhetetlen, hogy sokan évek óta csakis Linuxot használnak? Az átlag user nem akar 3D animációt készíteni...Játékra meg ott a konzol. Egyáltalán nem elképzelhetetlen a dolog, ahogy a cikk is kiválóan bemutatta (és ki is tért rá, hogy megeshet, hogy valakinek nem jó bizonyos programok hiánya miatt...).


UnA
(Korrektor)
Blog

Igen, ez a profi fotós része sajnos még mindig nem jön össze, mert a legnagyobbak nem támogatják a platformot. De talán egyszer...


pengwin
(addikt)
Blog

Egyébként ez a hatalmas gyorsulás nem tudom mennyire jelentkezik Intel IGP-n, mert igazság szerint nem a MESA gyorsul, hanem konkrétan az AMD-s komponensei. Utóbbi egy évben 50% feletti volt a teljesítményjavulás, még egy év és nagy valószínűség szerint a nyílt AMD driver beéri az NV zárt meghajtóját, vagyis az AMD GCN-es kártyái ugyanolyan viszonyban lesznek az NV-s konkurenciával, mint Windows-on.

(#46) UnA
A legtöbb profi végfelhasználói programot készítő cég azért nem támogatja a linuxot, mert nagyon töredezett, túl sok probléma adódna a támogatásból a különböző disztribúciókon, különböző verziójú függőségekkel, stb..

Ezeket a problémákat szerintem a következő 1-2 évben a linux le fogja küzdeni, flatpack csomagok formájában elég stabilan lehetne zárt, proprietary szoftvereket terjeszteni a platformon, egy rakat töredezettségből adódó problémát kikerülve.

Meg pl. a képernyőfelvevő alkalmazásoknak is egyszerűbb lesz a dolga linuxon a Wayland miatt.

Én linuxos Visual Studiónak örülnék nagyon, mert egyedül ez az, ami visszahúz a windows felé jelenleg. Céges laptopon a 120GB-os SSD-n kicsit zsonglőrködni kellett, hogy legyen ~45-50GB hely a VS2017-nek, az asztali gépemen meg openSUSE van...

[ Szerkesztve ]


Syl
(nagyúr)
Blog

A nagyok sajnos soha nem fogják támogatni a platformot. (Hacsak meg nem ugrik a linux piaci részesedése)
Ahogy a #27-ben leírtam, tisztában vagyok a helyzettel, hiszen nagyon is érint. Csak az ellen bátorkodtam felszólalni, hogy ne tegyünk már úgy, mintha az átlag ember éjjel-nappal profi fotós/videós eszközöket használna. ;)
Ismerek olyat, aki alkalmanként fotózik és a képei kezeléséhez Photoshopot használ. Mert az kell. :U Ingyenes alternatíva nem jó. Igaz, mivel a PS varezolt, tulajdonképpen ingyenes...


Joccc07
(addikt)
Blog

Nem csúcs gépem van jelenleg. Leragadtam 775-ön. Majd idén váltok. Viszont Amd kártyám van. De ahogy nézem az én kártyám nem is támogatott (HD5770) :(((

Ilyenkor jövök rá (megint), hogy mekkora fos konfigom van. :DDD

[ Szerkesztve ]


lócitrom
(őstag)

Egyik rendszer sem tökéletes

tudjuk, hogy ez csak sztenderd mondóka. az igazság az, hogy a Windows egy rakás sz@r. valamire jó, de 7 óta egyre rosszabb. OSX-re nem tudok mit mondani. munkára jó pont a lentebb említett monopolizálás miatt, másra nagyon nem, de persze szokták erőltetni az emberek feleslegesen. a Linux meg pöpec minden tekintetben, csak lustaság meg bizonyos monopol helyzetek miatt lehet azt mondani, hogy nem jó.

megjegyzem speciel nekem vannak gondjaim vele. több gépen is ugyanúgy gondot okoz már 14.04 óta. pl. minden Chromium alapú böngésző fogyasztása. a vaskosabb a globális memóriafogyasztás, mint eddig bármikor... évről évre szétcsúszottabb a rendszer maga és egyre komolyabb vas kell ahhoz, hogy valahogy a hibák egy részét korrigálni tudjam. tragikus irányba halad a fejlesztés.

[ Szerkesztve ]


Dave™
(nagyúr)
Blog

Profi fotósból amúgy is elég kevés van, hobbi fotósnak meg szerintem többnyire azért elég lesz a Darkroom, Rawtherapee, GIMP. Minimális akarat kell hozzá, hogy megtanuld kezelni ezeket, és szerintem a többséget nem a szoftver fogja korlátozni, hanem a saját képességei. Biztosan vannak olyanok, akiknek tényleg semmi más nem jó, csak az Adobe, de ők vannak kevesebben.

lócitrom: a 10-et én is így látom, szerintem nagyon félrecsúszott, de mégis sokan elvannak vele, "jobb híján". Ha problémád van az Ubival van elég sok másik disztribúció, amiből tudsz válogatni. Ha nekem lennének biztosan mást használnék, de mivel kiválóan működik az eszközeimen, így számomra tökéletesen megfelel.

[ Szerkesztve ]


pengwin
(addikt)
Blog

Erre az a megoldás, hogy ne használj Ubuntut...
Fedora 24 vagy 25, openSUSE 42.2 vagy Tumbleweed nagyon jól sikerült rendszerek. Tumbleweed nálam KDE-vel bekapcsolás után 1-3% CPU-t fogyaszt 400-600MB RAM társaságában, ami szerintem egyáltalán nem rossz egy KDE felületű disztrótól. Fedora kicsit éhesebb volt, de nem sokkal, ráadásul azt is KDE-vel és Gnome-mal néztem, amik a nehezebb felületek közé tartoznak, az ubuntus Unity asztallal karöltve.

Ha bátrabb vagy, akkor Antergos vagy Manjaro is jó választás lehet, ráadásul ezek "barátságos Arch Linux"-ok, annak legtöbb előnyével és a hátrányok többsége nélkül.

(#49) Joccc07
Nem fos az a konfig, leginkább a VGA-t kéne cserélni, aztán öröm bódottá'... Linuxon azért többnyire elég sokáig támogatottak a hadrverek, pl. a te VGA-dat is támogatja a MESA, csak nem az amdgpu része, hanem egy másik (ativideo, talán?).

(#53) Syl
:C
Pontosan!

[ Szerkesztve ]


Syl
(nagyúr)
Blog

Amíg a windows 10 ingyen van (pár itteni fórumos emberke nagyon bizonygatja :U ), a PS-t meg keygennel felrakja a szomszéd vérpistike, addig nem is fog változni a hozzáállásuk...
Minek tanuljon meg bármi újat, ha ezt "kész-p*csa-meleg-málé" alapon megkapja?


Dave™
(nagyúr)
Blog

Nekem van per pillanat 3 Windows 10 licencem is (eszközökhöz járt), de valahogy "ingyen" sem kell. Meg minek szenvedjek egy program törésével, ha van kiváló ingyenes alternatíva? Ráadásul míg a Photoshop elindul (amekkora behemót), addig GIMP-pel már jó esetben meg is csináltam amit akartam :D


csurgoi
(aktív tag)

Valószínűleg kőzápor lesz a reakció a komentemre, de egye fene.
A LINUX nem alternatívája a Windowsnak :Y
A Linux az operációs rendszerek rangsorában a maga 2,66% elterjedtségével ugyanis nem ösztönzi a felhasználói programok fejlesztőit, hogy erre a rendszerre is megírják programjaikat.
Gyakorlatilag nincs "normális" mondjuk könyvelő, tervező vagy bármilyen az élet gyakorlati területét érintő ágazat, ahol LINUX verzió létezne.
Próbálkozások vannak, de ezek mindig kimerülnek abban, hogy valami windowsot imitáló segédprogrammal életre keltjük a LINUX-os verziót és aztán vagy működik vagy nem.
Arról nem is beszélve, hogy nem képes lefedni azokat a hardveres változásokat, amelyek villám gyorsasággal fejlődnek a vasak piacán.
Öt évig használtam a LINUX-ot és azzal telt be a pohár, hogy a fejlett vasra nem tudtam feltenni az akkor legújabb 14.04-es ubit, mert nem volt képes kezelni a dupla grafikus kártyát.
Az egyéb driveres gondokról nem is beszélve.
Egy új verzió megjelenésekor rendszeres gond volt a SKYPE és egyéb programok audio és grafikus drivereinek az inkompatibilitása.
A szerver verzió más tészta, azzal itt nem is foglalkoznék.


petipetya
(nagyúr)
Blog

Köszönet a Redshift miatt. :R Már be is üzemeltem és rendben teszi a dolgát a Linux Mint (Cinnamon) alatt, persze filmnézés közben felfüggesztem majd.

[ Szerkesztve ]


Rimuru
(veterán)
Blog

Ezt ugy irod mintha windows hasznalatbol egyenesen kovetkezne a warezolas.
A nagyobb (elterjedtebb) programok szinte kivetel nelkul mennek windows alatt is, csak egy par pelda: vlc, gimp, bongeszok, *office, qbittorent, stb.
Persze vannak kivetelek, de nekem nem is ilyenek hianyoznak win alatt hanem nagyon sok aprosag.

(#56) petipetya: Nem is kell felfüggeszteni, nekem mpv alatt pl nincs hatasa.

[ Szerkesztve ]


Syl
(nagyúr)
Blog

Na jó, de a mi agyunk máshogy van huzalozva :B Mi hajlandóak vagyunk tanulni, gondolkodni.

(#55) csurgoi

Igen. Már nagyon hiányzott, a "ha nem megy a hardver a linuxon, akkor a linux szar .... stb," elmélet hangoztatása :K


Ed_007
(aktív tag)

Ha lenne valami legalább baltával faragott pontosságú összevetés, hogy az X és Y Windows alapú szoftvert Ubuntu/egyéb Linux környezetben emulációval/virtuális környezetben futtatva mennyi a teljesítményveszteség / többlet erőforrás használat nativ W környezetben futtatáshoz viszonyítva, sokat segítene a gondolkodásra képes váltani szándékozókon (feltéve, ha vállalható lenne a különbség).


Syl
(nagyúr)
Blog

Átlagban 10, komolyabb melóban 20% a visszaesés. Például Photoshopban 25-30% lassulás is könnyen összejön, mert amíg fizikai gépen tudja használni a VGA kártya hardveres gyorsítását, addig Virtualbox-ban nem.

üzenetek