üzenetek

hozzászólások


#40553216
(veterán)

Amerikai cégek és magánszemélyek támogatták a náci Németországot, de a Szovjetunió állami szintű szerződéseket kötött velük, a ’20-as évek végén, ’30-as évek elején politikai vonalon segítette elő a nácik hatalomra kerülését, mikor a Kominternen keresztül letiltották a német komcsikat a nácik elleni harcról, a szocdemeket kijelölve fő ellenségként (szociálfasizmus). Lengyelország lerohanása után a náci és a bolsi hadsereg együtt parádézott Breszt-Litovszkban és számos egyéb lengyel városban. A komcsik millió tonna számra szállítottak a náciknak nyersanyagot, élelmiszert, szenet, kőolajat. Még 1941. januárjában is kötöttek egy szerződést, pedig akkor már majdnem egy éve folyta a háború Nyugat-Európában is. Nem ugyanaz a szint.
Sztálinnak egyértelműen az volt a célja, hogy a nácik és nyugatiak kiütik egymást, ezután a pocsék gazdasági és morális helyzet miatt a mindenhol kitörő proletárforradalomban a Szu „besegít”.


Dilikutya
(félisten)

Anglia és Franciaország pedig tétlenül nézte, mi készül. 1938-ban sem szólt senki az Anschluss ellen, hogy talán nem kéne. Ott állt föl egy új, nyilvánvalóan agresszív birodalom a kert végében, és csak álltak tétlenül. Ez egy elég összetett dolog, és igen, visszanyúlik a Versailles-i békeszerződésekig. Ami ugye megint csak német hódítási kényszer következménye, ez is igaz.

Nem érdemes Kínához vagy az USA-hoz meg a mai időkhöz mérni, mi volt akkor. Ma már csak az USA folytat nagyobb "háborúkat", kínai hadsereg nem is tudom, mikor járt külföldön utoljára. Meg a szadista népirtásban szintén kreatív és tehetséges japánok. De Németország is úgy elvan a kollektív bűnösséggel ma is, hogy hogy öröm nézni, most épp a másik végletbe süllyed.


oszi666
(őstag)

Elhiszem hogy Kínára ez igaz, de az USA-ban meg a "politically correct" dívik, vagyis nincs szólásszabadság ott sem, sőt ott még a magánvéleményed is büncselekmény lehet
Azért a kettőt nem lehet összehasonlítani. Az USA-ban azt mondják, hogy magánembereket nem szabad sértegetni, de a közszereplőket nyugodtan. Nézd meg Trumpot de még korábban is az összes elnököt milyen szinten kifigurázták, mindkét oldal humoristái. Kiállhatsz és szidhatod az USA-t is ha éppen olyan kedved van.
99%ban biztos vagyok benne hogy Kínában ennek a töredékéért elvisznek. Mikor láttál utoljára Kínából Hszi Csin-ping karikatúrát?
Az USA-ban bárki lehet rendszer/kormány/államkritikus. Ehhez képest, hogy nem lehet a Boston Pride-on ordítva b*zizni eléggé baráti.

[ Szerkesztve ]


nyisziati
(veterán)
Blog

Kínában a mai napig nem beszélhetnek a Tienanmen téri vérengzésről. 30 (!) éve történt.
Ez ugyanaz, minthogy nálunk '56-ról nem lehetett beszélni évtizedekig.
Aki Kínát védi, az olyan, mintha a nálunk uralkodott komcsi rendszert védené.


#40553216
(veterán)

Szerintem még b*zizni is szabad, csak fizikai agresszió vagy erre felszólítás nem.


laposonly11
(senior tag)

Látom halvány lila fogalmad sincs arról, milyen világ volt itt még 30 éve és korábban! Az őskorban így volt, de a gonosz diktatúrák vagy kommunizmus alatt, az értelmesebb emberek nem hogy beálltak volna az ő szintjüknek megfelelő pozíciókba, hanem rendszerint nyugatra húzták el a csíkot ha megtehették, vagy csendben maradtak. Einstein is Amerikába menekült, amikor a nácik az atombomba programjukba akarták belerángatni! A kommunizmus alatt pl. kifejezetten nem a tehetségek kerültek a nekik megillető helyükre, hanem a párthűek, így nem csoda hogy gyakran hígagyú, szinte degenerált emberkék kerültek vezető pozíciókba. Ezért is volt minden termék 20-ad rangú szar, amit akkor legyártottak. Kínában azért mondjuk van egy történelmi tradíciója annak, hogy a rátermetteket kikeresik a nép soraiból, de a kínai kommunizmus, összehasonlíthatatlanul jobb volt mint az orosz verzió, főleg hogy mára már azért oldódott a hatása.

[ Szerkesztve ]


Dilikutya
(félisten)

Elég sokan sírják vissza a mai napig a szocializmust meg Kádárt. Persze többnyire csak a karácsonyi Erzsébet-utalvánnyal megnyerhető szavazóbázis. Ami érdekes párosítás, tekintve, hogy a Fidesz rendszerváltó párt elvileg, mégis a régi rendszer hívei az egyik legmegbízhatóbb szavazóbázisa.
Egyszer azért ott is, meg itt is elfogynak azok, akik még az igazi régi rendszerben dőzsöltek vagy uralkodtak, szerintem Kínában is vége lesz ennek. Észak-Koreát is szerintem csak a kismalac tartja már benne a kommunizmusban, mivel ott apáról fiúra szállt a vezetés, mint egy monarchiában.
Oroszországban is majd csak kihal már a régi KGB elit, bár Putyinnak is van még pár jó éve. Tudom, ott maga a kommunizmus megszűnt, de sok dolog hasonló maradt.


BiP
(nagyúr)

"Tudom, ott maga a kommunizmus megszűnt, de sok dolog hasonló maradt."
Itt is. Ugyanazt építik, csak a vezér neve más, mint régen. Nem véletlen, hogy ugyanonnan kerül ki a bázis, amit írsz.

[ Szerkesztve ]


Sinesol
(veterán)

Azért eléggé önáltatás, azt hinni, hogy csak az említett rétegből kerül ki a szavazóbázis, rengetegen szavaznak rájuk minden társadalmi rétegből. Nyilván könnyebb egy réteget kifogni, akikre bűnbakként lehet mutogatni, csak az a baj, hogy ez a buta általánosítás épp a Fidesznek kedvező hatást éri el, a bizonytalan szavazók csak azt látják, hogy az ellenzéki szavazók gondolkodás nélkül egész társadalmi csoportokon mocskolódnak.

[ Szerkesztve ]


laposonly11
(senior tag)

De most őszintén, a kedvező hatást merre kellene tolni? Egyedül a Fidesz mondott olyat, ami az ország és a többség érdekeit szolgálta, amit a szocik szétvertek, vagy eladtak, üzemeket, gyárakat, azt a jelenlegi kormánynak vásárolta vissza, munkahelyeket teremtve, stb.


#40553216
(veterán)

Dehogy volt jobb a kínai kommunizmus! A kulturális forradalom megvolt? A Nagy Ugrás? Az ehhez köthető veréb és egyéb kártevők irtása? És az ezt követő éhínség, amelyben meghalt 40 millió ember?


#40553216
(veterán)

„Persze többnyire csak a karácsonyi Erzsébet-utalvánnyal megnyerhető szavazóbázis”
Ebben pl. nagyon tévedsz. Szabó Andrea – Gerő Márton (2019) A magyar társadalom és a politika című nemrég megjelent tanulmánykötetben erről is készült felmérés. A 68. oldalon látható grafikon szerint a Fidesz szavazók kb. 35%-a tartja a Kádár-rendszert a legjobbnak. Ez soknak tűnhet, csakhogy… Az nem olyan meglepő, hogy az MSZP szavazók 65-66%-a gondolja így, aki nem hiszi el Gyurcsány és szektája süketelését a „liberalizmusukról”, hanem azt nézi, mit csinálnak, azoknak a DK ~62%-a sem meglepő, de hogy a Jobbik szavazói 60%-on, az LMP-sek ~55%-on állnak, az azért eléggé érdekes. És ezt a tanulmányt közel sem Fidesz -közeli szervezet csöppet sem Fidesz-közeli „kutatói” alkották.

(#148) BiP
Ez a kőkomcsik önfelmentő és önáltató hazugsága. Ráadásul az önámításnak nem csak az a része, hogy „a Fidesz a komcsik pártja”, hanem magukat liberálisnak delirálják és hazudják.

[ Szerkesztve ]


#40553216
(veterán)

És szám szerint ha az arányokat a tavalyi országgyűlési választások szavazatszámaira vetíted, akkor a ballib+náci pártok szavazói között darabra is több a Kádár-nosztalgiában kábult idióta.


Sinesol
(veterán)

Nekem nincs bajom a Fidesszel, csak egy objektiv észrevételt tettem a kolléga hozzászólására.


nyisziati
(veterán)
Blog

Ezt most te sem gondolod komolyan.
Munkahelyeket teremtettek? Tényleg? "Havi 47 ezerből meg lehet élni." Ki is ment kb. 600 ezer ember. Mondjuk mindjárt lett is jobb munkahelyem. :DDD
Bár szerintem te nem így gondoltad, de mindegy.

A pécsi vízműveket visszavásárolták a franciáktól pár éve, majd az ott dolgozóknak - akik addig kb. nettó 120-at kerestek - nagy kegyesen felajánlották, hogy maradhatnak - közmunkásbérért! Hát az ember zsebében kinyílik a bicska, de komolyan.

Nem kedvelem ezt az impotens ellenzéket, de olyan jól még most sem élek, mint 2002-2010 közt. Idén értem el újra azt a nettó bért, mint 2010-ben, dehát akkor ugye az árak még kb. 20%-kal lejjebb voltak.

A jobboldal mindig is erősebb volt nemzeti érdekérvényesítésben, de a gazdaság a szocik alatt virágzott jobban.


laposonly11
(senior tag)

"A jobboldal mindig is erősebb volt nemzeti érdekérvényesítésben, de a gazdaság a szocik alatt virágzott jobban."
A gazdaság addig virágzott, amíg a szocik lassan ki nem szivattyúzták onnan az összes pénzt, csődközelbe tolva az országot. Szóval ők nem tettek semmit, csak raboltak. Ennek a következményeit ma is érezzük.

[ Szerkesztve ]


laposonly11
(senior tag)

Még mindig nem mindegy hogy éhségtől haldokoltak, vagy még egy diktátor is halomra ölte őket "hogy ne éhezzenek", mint Sztálin. Azért a kínaiak annyira nem voltak ellenségesek a saját népükkel szemben.

[ Szerkesztve ]


emvy
(nagyúr)

Maonál is ugyanúgy mentek a kivégzések. Annyi a különbség, hogy Kinában haltak meg a legtöbben.

[ Szerkesztve ]


#40553216
(veterán)

De, ők is lövettek halomra, ebben sajnos nem különböztek.
Mao valamikor az ’50-es években azzal az érvvel kérte Hruscsovtól az atombomba gyártás technológiáját, hogy majd ők kirobbantanak egy atomháborút, amiben ugyan meghal az emberisáég fele, de a másik fele komcsi lesz. Azt nyilván ő sem hitte, hogy a kínaiak közül nem halnak meg ugyanilyen arányban.


zoleeno1
(addikt)

Kérem egy modi tegyen mar rendet, mert ami itt megy annak mar tenyleg semmi koze a topikhoz... A magyar politikatol/helyzettol mindenkinek nyílik a bicska a zsebeben, nekem is, de ennek aztan nem itt a helye...

üzenetek