üzenetek

hozzászólások


Set-Comment™
(senior tag)

Ez azért kemény.


vicze
(félisten)

Felső biztos hogy Samsung PLS, elég karakterisztikus, meg bámulom eleget. :)
Az alsó LG IPS vagy Sharp AVS. (Őszintén szólva nem tudom, hogy végül iPad-hez szállított-e panelt a Sharp. :F Szóval csak tipp). IPS és AVS-t már nehéz megkülönböztetni ennyiből.

[ Szerkesztve ]


madgie
(titán)

iPad 2-3-ban volt tudtommal PLS... bár semmi nincs kizárva :)

Nekem volt PLS-es iPad 2-m, egyáltalán nem ilyen hideg színhőmérsékletű volt (és a glow alapján is inkább IPS mindkettő, elég lilásak az egyik irányból).


turbulencia8
(őstag)

Xperia P-re 1050 nit az tényleg durva.


#06658560
(félisten)
Blog

Valamint az, hogy amit mérünk a valóban mért legyen. Így pl. a mérőműszernek illik két nagyságrenddel a mért értéknél kisebb pontosságúnak lennie.


vicze
(félisten)

Hát amit már N10-ben használnak az átment hidegbe eléggé.(Az egy generációs a iPad4-gyel, az biztos hogy abból is van PLS-es.) Sajnos generációról generációra változhat. :(
A színek miatt mondanám az alsót IPS-nek, azon sokkal élénkebb teltebb kéne legyen. PLS / IPS tulajdonosságokra egykutya, csak a PLS valahogy mindig "kimosottnak" hat.

Amúgy ilyen szórás ha jól tudom többnyire csak Apple és HTC-nél fordul elő, mert ott sok a különböző beszállító. Többieknek azért elég fix beszállítóik vannak, vagy saját maguk. :)
Jó mondjuk egy kínai teló esetében szerintem kb. készülékenként változhat a panel, épp milyet kukáznak össze. :D

[ Szerkesztve ]


rtzmp
(aktív tag)

Nagyon jó ötlet, köszönjük :C

pár ötlet, hátha hasznosítható:
- lehetne egy link a táblázat fejlécében az eddig mért értékekre (összes) telefononként táblázatos formában,
- a leírás mellett egyből fel kéne tüntetni a "Némi magyarázat"-t is (link), mert ezt a cikket nem mindenki fogja elolvasni (illetve nem biztos, hogy fog rá emlékezni),
- a teljesítmény tesztnél is lehetne ilyen fullos táblázat


Maxentius
(addikt)
Blog

ICS-vel használtam csak és ott is előjött max. fényerőn. De nyilván tényleg nem sok értelme van, csak megnéztem, hogy viselkedik. :)


Chosen
(addikt)
Blog

Még egy dolog. Valahogy napfény-kontrasztot, vagy hasonlót jó lenne mérni, mert önmagában a fényerő nem mondja meg a kinti láthatóságot. Pl egy Lumia 520-nak is van 422-es fényereje, de a napon mégsem látható olyan jól, mint egy iPhone 5 azonos pl 422-es fényerővel. Ezt mutatja meg a GSMArena-nál mért Sunlight contrast, ami igen alacsony a Lumia 520 esetében. Ez azért van, mert a kijelző és az üveg között légrés van, ami drasztikusan lerontja a napfényben a kontrasztot. Másképp kell ezt értelmezni, mint a sima kontrasztot, nem szabad összekeverni. Azért fontos ez, mert csúcskészülékeknél is lazán el tudják sütni a dolgot még ma is, pl Xperia Z Ultra is hasonló gondokkal küzd. [link]

GSMArena-nak erre a mérésre valamilyen saját módszere van, de ami ennek az eredete a szintén Displaymate-nél mért Reflectance

Ők el is magyarázzák miért lenne fontos minél kisebb tükröződés a jövőben: "The best mobile displays currently have an average reflectance of 4.5%. Just lowering the reflectance down to 4.0% is equivalent to a 12.5% increase in luminance (or an 11% decrease in display power) and would also noticeably improve high-ambient-light screen performance. This can be accomplished by eliminating separate touch layers and by using improved anti-reflection optics and coatings."

Tehát ha a GSMArena tesztben azt látni, hogy egy készüléknek alacsony (~1000 körüli) a Sunlight contrastja, akkor tudhatjuk, hogy a Reflectance magas, ezért nem látható olyan jól, legyen akármilyen brutális fényereje.

[ Szerkesztve ]


Eli577
(senior tag)
Blog

Az amoledeknek sem nulla a fekete nit száma. kapnak azok is minimális feszültséget, tök sötétben lehet mondjuk látni fekete háttérnél. Just sayin' ;]


Quasi_modo
(nagyúr)

ehetne egy link a táblázat fejlécében az eddig mért értékekre (összes) telefononként táblázatos formában,
+1. Ezt én is támogatom.


Matada2.3
(veterán)
Blog

Örülök az ilyen extráknak, ezek teszik az oldalt még profibbá. :R


joey04
(titán)
Blog

Ez a sunlight contrast nekem bűzlik. Vegyünk 3 olyan készüléket, amivel volt tapasztalatom napfényben és a listán van. S4, i5, és 808. A 808 nagyon szar, annál az s4 is jobban látható, nem tudom mit keres a lista élén. az i5 pedig valóban jobb az s4-nél, de a lista alapján nem sokkal, a valóságban viszont ég és föld a különbség az iPhone javára. Valamint ez a légrés is kérdéses, mert pl az LG az Optimus G óta használja a Zerogap touch technológiát, aminek elvileg pont az a lényege, hogy kb nincs légrés, csökkenti a tükröződést. Ehhez képest a G2 igen hátul van a sorban, pedig elvileg abban is alkalmazzák, és alapból is magas a max fényerő.

[ Szerkesztve ]


Quasi_modo
(nagyúr)

Ne sértődj meg, de ha te a 808-at nem látod napfényben akkor szemorvosra van szükséged.
És nem azért, hogy védjem a hazait. egyszerűen jól látható és kész. ez persze nem azt jelenti, hogy nincs jobb napfényben, mert van.


Chosen
(addikt)
Blog

Én is észrevettem már, hogy van olyan ahol nem stimmel, de úgy ~80-90%-ban helyes a mérésük. Displaymate-féle reflectance a biztos, abban nem lehet tévedni, csak ők kevés készüléket mértek le. Légrésen kívül lehet még touch layer is, ahogy említik az egyik tesztben. Hiába nincs LG-nél légrés, ha nem integrálták a kijelzőbe a digitizert, akkor hasonló minőségromlás lehet a végeredmény. i5-nél pl a kijelzőbe van integrálva és no air gap, ezért szerepel jól mindenhol. 808-ról nem nyilatkozom, nem láttam napon, ahogy S4-et sem.

[ Szerkesztve ]


Eli577
(senior tag)
Blog

Igen, ezt a minap pont a Z1 topikban tárgyaltuk. Az amoledekrol ugye közismert, hogy gyengébb a láthatóságuk napfényben, mégis a lista elején vannak. Nem teljesen világos.


leslie_smith
(aktív tag)
Blog

Na ezt már kellett!
Én örülök neki! :)


joey04
(titán)
Blog

Ennek a zero gap dolognak majd valami lg szakértő utánanéz, de mindenhol azzal reklámozták, hogy milyen marha jó a láthatóság szabadban. Az a baj, hogy G-t nem láttam csak boltokban és szobában pár ismerősnél, így nincs vele tapasztalatom.

[ Szerkesztve ]


Necc
(addikt)
Blog

"...az olyan körülírások, mint pl a "napfényben nehezen olvasható" helyett lesznek mérőszámok is..."

...amik ugyanugy nem fognak semmit se erni, mert a napfenyben valo olvashatosagot nem az fogja meghatarozni, hogy a kijelzo izombol letolja a nap fenyerejet, hanem az, hogy az adott felulet mennyire tukrozodik.

Mas: velemenyem szerint ezek a meromuszeres vizsgalatok nem lesznek mindig pontosak, vannak olyan keszulekek, amik maximumra tolt fenyero mellett is visszaveszik a fenyerot. Eleg csak egy iranyitott fenyu zseblampaval megvilagitani a fenyero erzekelo szenzort, es valamennyi keszulek eseten meg fog ugrani a kijelzo fenyereje, de vannak olyan szoftverek (pl. android eseten a quickpic) amik felul tudjak biralni (megint csak tobb-kevesebb sikerrel) a fenyerot a tenyleges maximumra.


ROBOTER
(addikt)

Ha már mértek, akkor az alapfogalmakat tisztába kellene rakni.

A cd/m2 a fénysűrűség mértékegysége, szóval nehezen lehet vele fényerőt jellemezni.

Tudom, hogy a köznyelvben a fényerő szó terjedt el, de mértékegységgel és műszerrel körítve akkor is hülyén hangzik egy mondatban. Azért, mert a fényerő szintén fénytani mennyiség, már "foglalt".

"Vettem egy új tolómérőt, megmértem az összes labdám átmérőjét, rendre 3, 5 és 7kg-osak voltak."

Köznyelvi szavakat használva a felület "fényessége" sokkal jobban leírja a fénysúrűség fogalmát.

[ Szerkesztve ]

üzenetek