üzenetek

hozzászólások


Breki
(veterán)

Ismét kösz

Akkor gondolom így fogod összedugni ahogy a képen van csak a videó helyett tv van.


Breki
(veterán)

Egyébként nagyon jól szól együtt a két cucc felkerultek a szoba oldalsó sarkaiba egyik a nagy ukrán hangfal tetejáre másik a szekrényre kb egy vonalban, nem teljesen a sarokban vannak és vagy egy méter a plafonoig.

A késért a másodiknál induláskor egyszer tapasztaltam inkább azt tűnt fel, hogy a 3-as nagyon ritkán elveszíti a jelet és elhallgat néhány másodpercre, de ez tényleg egyszer kétszer fordul elő egy nap.

A spotify-ben néha csak egyiket látom, de mikor rámegyek, hogy azon szóljon mindkettő megszólal, ha mégse elindítom a saját appját és esetleg újraindítom ha kell.

Csak ez, hogy nincs akkor eq zavar a mély tökéletes, de én szeretek egy kis magasat adni neki.

Mondjuk hifista haverom ilyenkor mindig rácsapott a kezemre, hogy nem nyúlkálunk.

A soptifi meg a spotifi + egyébként miben különbözik?


ghostie
(tag)

Igen, ez a terv :)


ghostie
(tag)

Nekem is hasonlóak a tapasztalataim.. és hát nekem is időnként jól jönne egy kis plusz magas :)

[ Szerkesztve ]


Breki
(veterán)

Találtam egy jó kis tesztet bemásolom.

Kétségtelen, hogy kollégám engem is megfertőzött a prémium zenehallgatás igényeivel és elvárásaival az elmúlt hónapokban. Mivel több mint 15 évig versenyszerűen zongoráztam, ezért igencsak élvezem, hogy belecsöppentem ebben a világba. Az elmúlt több mint egy hónapot a GGMM M3 Bluetooth hangszóró rendszerével töltöttem. Mindennap legalább 1–2 órát aktívan hallgattam olvasás vagy könnyed munkák közben, tehát úgy, hogy tudtam is figyelni magára a zenére.

A GGMM M3 Bluetooth hangszóró tervezése közben a mérnökök fő célja az volt, hogy egy időtálló kinézetet alkossanak. Tehát a design is a hangot helyezi előtérbe, hiszen nem akarják, hogy a kinézet elvonja a figyelmet a hangról. A hangfaldoboz igazi fából készült, amely sokkal jobban elnyeli a felesleges zajokat és jóval kevésbé rezonál. Maga a hangszóró membrán pedig kevlárból készül, a dinamikus közép és magas hangtartományok elérése érdekében. Az anyaghasználat minőségét tovább emeli a készülék oldalán található bőrborítás, és az előlapon használt extrudált alumínium, szálazott felületi megmunkálással. Mikor először kicsomagoltam a hangfalakat, nagyon meglepett a súlyuk, hiszen sokkal könnyebbnek gondoltam őket. Ez is jól mutatja, hogy egy prémium termékkel van dolgunk. Ahogyan az előbb is említettem, minden, a designt érintő döntés egyetlen célt szolgál, a kitűnő hangminőséget.
Vezeték nélküli kezelés

Mielőtt alaposabban belemennénk a hangminőségbe, nagyon fontosnak tartom, hogy tisztázzuk, mit is jelent a vezeték nélküliség fogalma az GGMM esetén. A GGMM M3 Bluetooth hangszórót háromféleképpen tudjuk megszólaltatni: Wi-Fi-n, Bluetooth-on és AUX kimeneten keresztül. Ezek közül a legfontosabb a Wi-Fi, aminek használata esetén két opció közül is választhatunk. Az egyik, hogy a hangszóró csinál saját Wi-Fi hálózatot, amelyre csatlakozva tudjuk kiküldeni az adott zeneszámot. A másik – sokkal fontosabb funkció -, hogy az M3 közvetlenül csatlakozik az otthoni routerre és így közvetlen internetcsatlakozással rendelkezik. Ez a funkció akkor mutatkozik meg igazán, amikor például Spotify zenelistát hallgatunk. Ilyenkor a hangszóró és a Spotify között közvetlen internet kapcsolat van. Esetünkben azonban a legfontosabb, hogy a Wi-Fi-nek köszönhetően akár 192kHz/24bit, azaz Hi-Res minőségű számokat is tudunk hallgatni. Ehhez persze elengedhetetlen egy jó minőségű Wi-Fi, de már egy középkategóriás routerrel is el tudjuk érni ezt a felbontást.
GGMM M3 Bluetooth hangszóró teszt

A hangminőségről szóló részt mindenképp két részre kell osztanom. Az első eset, amikor egyetlen M3 hangszórót vásárolunk és azt magában hallgatjuk. Ebben az esetben picit dobozhangja van hangszórónak. Szép, tiszta hangokat hallunk, de nincsen semmilyen “hűha” faktor. Ahhoz pedig, hogy tökéletes legyen hangzás, érdemes egy 12–16 négyzetméteres térben hallgatni. A második eset – és itt kezdődik igazán a móka – amikor két M3 hangszórót vezeték nélkül összekötünk. Beállítjuk, hogy sztereóban szeretnénk hallgatni őket, kiosztjuk a bal- és jobboldali szerepeket a hangfalak között és leülünk eléjük. Ebben az esetben olyan dinamikát tud produkálni ez a rendszer, hogy a kollégákkal alig hittünk a füleinknek.

Emlékszem, ahányszor mutattam egy-egy ismerősömnek a hangfalakat, mindig azt kérdezték, hogy “Jó, szépen szól, de honnan jön a mély hang? Hol a mélynyomó?”. Senki sem hitte el, hogy egyáltalán nincs, és mindenki kereste, hogy hol a harmadik hangszóró. Egészen elképesztő mérnöki munka eredménye, hogy milyen minőségű és dinamikájú hangot tudtak egy kisméretű házból kihozni. Ennek megvalósításához egyébként saját belső processzorral és DAC-kal is rendelkeznek a hangszórók. A GGMM M3 Bluetooth hangszóró specifikációi;

Realtek Atheros Wi-Fi modul
CSR 4.0 APT-X Bluetooth
Realtek Hi-End DAC chip és DSP
Texas Intsruments nominális 30W-os FET-es erősítő modulok
karbon, vagy kevlár hangsugárzókat.

A harmadik eset pedig a multiroom. Ilyenkor a lakás különböző helyiségeiben a hangszórók összekapcsolhatóak, és megszólaltathatóak egy iPhone-ról, vagy iPadről. Egyszerre akár 20 hangszóró is “felfűzhető így”, tehát valóban tud követni bennünk a zene az egész lakásban minden egyes helyiségben. Ilyet jelenleg csak a Sonos hangrendszere tud, amely árban messze többszöröse a GGMM hangszóróknak.

A GGMM egy teljesen saját iOS alkalmazást is készített a hangszóróihoz. Ennek a segítségével tudjuk a hangfalakat az otthoni Wi-Fi routerhez csatlakoztatni, illetve zenéinket a hangszórókon megszólaltatni. Ugyanakkor mivel az alkalmazás csak az iPhone-on tárolt zenéket tudja lejátszani, ezért én a VOX és Spotify alkalmazásokkal használtam. Mindkettő gond nélkül működött. Az AirPlay-nek köszönhetően gyakorlatilag bármelyik iOS vagy Mac készülékünkről egyetlen kattintással meg tudjuk osztani a zenét.
Értékelés

Meglehetősen sok időt töltöttem el azzal, hogy kitapasztaljam, hogyan lehet a lehető legtöbbet kihozni a GGMM M3 Bluetooth hangszórópárosból. Eddigi tapasztalatom alapján a lehető legnagyobb dinamikát és térhangzást úgy sikerült megvalósítanom, hogy egy 30 négyzetméteres szobába helyezem a hangfalpárost. Mac-ről, vezeték nélkül, a VOX alkalmazásból szólaltatok meg FLAC számokat. Akusztikus zenéknél, illetve zenekari műveknél döbbenetes, hogy mit tud a hangfalpáros. Nekem például rock vagy elektronikus stílusú számok nem igazán tetszettek. Az egyik kollégának meg pont ezen műfajnál jött át, hogy mennyi hang rejlik ezekben a hangszórókban. Nagyon meglepődtem, mikor egyszer annyira megfeledkeztem a hangszórókról, hogy egyhuzamban szóltak 7–8 órát. Azon kaptam magam, hogy egyáltalán nem fáraszt a hallgatásuk.

A GGMM M3 Bluetooth hangszóró jelenlegi itthoni ára 99 990Ft. Egy vezeték nélküli hangszóró esetén ez elsőre drágának tűnhet főleg úgy, hogy ebből kettőt kell vennünk az ideális hangzás érdekében. Azonban 200.000 forintért egy vezeték nélküli, prémium, audiofil minőségű sztereó hangrendszert kapunk. Csak egy gyors összehasonlításképpen egy B&O PLAY – BeoPlay A8 MarkII, 315.000Ft, egy Bose – SoundTouch® 30 Széria III 189.000Ft, és egyikőjük sem tud olyan térhangzást és dinamikát produkálni, mint két darab GGMM M3 Bluetooth hangszóró.

Összességében azoknak tudom ajánlani a GGMM M3-at, akik szeretnének egy magas minőségű hangszórót vásárolni és belemerülni a prémium audió világába. Mindezt persze úgy, hogy nem szeretnének folyamatosan a rendszerük frissítésével (új kábelek, új erősítő, új DAC vásárlásával foglalkozni) foglalkozni. A GGMM M3 Bluetooth hangszóró egy viszonylag könnyen mozgatható és kényelmes, vezeték nélküli rendszer. A 25–30 négyzetméteres helységek az ideálisak a két hangszóró számára. Teszt közben hallgattam egy 70 négyzetméteres helységben is, ahol közel maximális hangerőn kellett hallgatni, de gyönyörűen beszólta az egész teret.


Breki
(veterán)

Olvasgattam a Spotify oldalán és ajánlottak egy jó EQ-t

[link]

kipróbálom


verybigboy
(senior tag)

Sziasztok,

Nálam is landolt 2 db. GGMM M3 amit én is sztereoban szeretnék majd használni a nappalimba. Egyenként már hallgattam őket, tetszik amit hallok, igaz azért majd valami Equalizeres dologgal szeretném majd még teljesen a fülemre hangolni a dolgot.

Egyenlőre nekem is az a "problémám" hogy Bluetooth-al valahogy a Sztereo dolgot megoldjam PC-ről nézett filmek, zene esetében a megoldható legjobb zenei minőségben, ezért én is most jelenleg ennek a kivitelezésére nézek opciókat.

Figyelem a fejleményeket és lehet majd én is a saját megoldásomat itt fogom kiötölni ... majd meglátjuk!

Amúgy ez meg az Audiopro C5, Audiopro C10 volt az ami opció lett volna, de végül az anyagi oldal miatt itt kötöttem ki, nem tudom azok tudtak volna-e 2-3x jobbat produkálni, vagy sem, de azt jelen helyzetembe már "túlárazottnak" éreztem. A GGMM M4-et a magas miatt zártam ki, igaz ott basszus terén valószínű jobb a helyzet ... mondjuk azt nem tudom milyen ha együtt szól egy M3 és egy M4 szemben azzal ha az ember 2db. M3-ast hajt megl???

Ami viszont még érdekes és igen komoly hatást tett a hangzásra az a gyári pici gumiszerű "lábacska" lecserélése egy komolyabb "talpra" ... ezt még majd én meglépem ... a youtube-on láttam egy videót és tényleg jobb lett a hangzása (így mikrofonos felvételen keresztül is hallható volt a külünbség) ... hát még akkor ha nem mikrofonon keresztül halljuk a hangot. Ezt még (én) megfogom majd lépni. Ilyen téren nem próbálkoztatok?


Breki
(veterán)

Szia

magas miatt zártam ki? Ezt nem teljesen értem.

Az a videó engem is érdekelne mondjuk nekem az M3 a nagy ukrán hangfalamon van m4-nek meg szerintem nincs talpa.

Szerk, tévedtem van talpa

A MM3 és MM4 szerintem jól szól együtt, de szerintem hasonló a hangzás, nálam tényleg kiterjesztette a helyet, de én csak a hordozhatósága miatt vettem, ha csak otthonra kéne akkor két MM4, de így meg együtt szólnak és ha kell akkor az MM4-et csak felkapom.

Annyi különbség van, hogy az MM4-nél van egy Bass gomb

[ Szerkesztve ]


ghostie
(tag)

Nekem úton van nagyobb, masszívabb gumitalp a hagnszóró alá. Azért is fontos, mert én a zongorára tettem, így szeretném minél jobban elszigetelni tőle. Ha nem válik be, akkor megpróbálom tüskére tenni, ha úgy sem, akkor marad a polc :)

[ Szerkesztve ]


verybigboy
(senior tag)

Az M4 magashiány link: https://www.youtube.com/watch?v=wisXeAP1WTE&t=618s

A teszt második részénél lesz hogy nem közvetlen szemből hanem a tengelyből eltávolodva az M4-nél mennyire eltűnnek a magas hangok. Ez nálam kizárta az M4-et ... ill. azt zárta ki hogy M4-ben mint elsődleges hangszórópárban gondolkodjak. Az hogy M3 páros mellé mit mutatna, na az kérdés, és izgatja a fantáziámat. A 2db. M3-as a felső tartományt szépen hozza (bármilyen irányból!) viszont az M4-nek a mélyei a tesztek és a meghallgatások alapján jobbak /nem is az hogy jobbak, mert nem precízebbek, sokkal inkább csak mélyebbek, dübörgősebbek/.
Mivel itt egyedül Neked van M3 és M4 is, erről Te tudsz csak nyilatkozni. Te mit hallasz?

Ami a talpat illeti, én első körben tuti nem "spike"-ot fogok alá tenni. Ami nekem most megmozgatta a fantáziám az a rezgés elnyelő "hab" ... úgynevezett "Sorbothane" ... na annak nézzetek utánna, hihetetlen mit tud ... ha az a cél, hogy a lehető legjobban megakadályozzuk hogy a doboz mellék rezgése átmenjen bármi más szerkezetre pl. én esetembe a szekrény szerkezetére/szerkezetébe s így más zúgó/búgó hangok is megjelenjenek. És hát mi más célja lenne a talpnak, ha nem ez? Magát a hangfal által kibocsájtott hangot akarjuk CSAK hallani, minden más zúgó, búgó, csörgő-zörgő hang az nem oda illik, az csak mint mellék zavar van jelen, azt pedig ahogy lehet minimalizálni kell.

A másik youtube-os video /M3 talp csere és a hallható eredmény/ itt van: https://www.youtube.com/watch?v=9po3RAd_ErA
Japán a kolléga, de fordítóval érthető lesz amit mond ill. az eredmény hallható. Ez nem "hab" alátéttel/lábbal van, szerintem az ettől többet fog majd hozni.


Breki
(veterán)

Légyszi majd használd a link gombot.

Köszönöm a videókat.

Az MM3 jobban is néz ki ilyen lábakkal. Most csak áttekerni volt időm, van ilyen link milyet kell ehhez rendelni?

Egyébként van egy Wifis ismerősöm ő hifi cuccokat gyárt milliomosoknak, kíváncsi lennék mit szól hozzá, de rég találkoztam vele. Még a régi hifimet meg hangfalaimat tuningolta.

M3 M4 nálam úgy van hogy jobb oldalt fekszem vagy ülök esetleg táncolok. :-)

Bal oldalt a nagy hangfal tetején van az M3 úgy hogy nem teljesen a sarokban és felül van még egy méter.

Másik oldalt egy szekrény tetején kicsi lejebb van az M4

Mikor megérkezett a céghez jött itt van egy nagy elég jó rendezvényterem abban megnyomtik kicsit Spotify-val nagyon frankón szólt.

Hazavyttem az említett módon beállítva jól szó, szépen kiegészítik egymást, csak mióta együtt szólnak, van egy olyan érzésem, hogy jó lenne egy kis magas.

Még egy ilyesmin is elgondolkoztam, kiskoromban mindig vágytam egy ilyenre, csak ugye azek kábelesek.

De érdekes módom fekve van ilyen érzésem, mikor felállok vagy külön hallgatom a hordozhatót nincs ilyen érzésem.

[ Szerkesztve ]


verybigboy
(senior tag)

Azok a lábak nem azok a lábak amiről én "elmélkedek", szerintem a hab lábak jobbak lesznek mint a videóban látható verzió (szerintem).

Amúgy, idáig Win7 alatt próbáltam a hangszórót, probléma nélkül ment. Most a másik gépemen amin win10 van párosítottam /Bluetooth/, megy is a párosítás, a rendszer látja és csatlakoznak egymáshoz, mégis semmi hang nem jön ki a hangszóróra, csak magán a laptopon lévő hangszóróból jön a "hang" (hehe, idézőjelbe a hang, nem arra a hangra számítottam).

Valaki win10 alatt használja ggmm készülékét?


ghostie
(tag)

Megjöttek a pár centes hab alátéteim.. szerintem ez is javított a hangzáson, egyelőre megtartom :)

Én Win 10 alatt próbáltam, de nem bluetoothon hanem Wifin használni. Airfoil trial verzióval próbáltam, működött, rendben szólt.

Viszont a Spotify elkezdte azt játszani, hogy csak az egyik hangfalhoz kapcsolódik, a másik nem szól. Sőt, ha próbálkozom, akkor annyira "elkutyul" valamit, hogy utána resetelni kell a hangfalat és újra beállítani rajta a Wifit. Másik lejátszóval szól mindkét hangfal sztereóban.

[ Szerkesztve ]


verybigboy
(senior tag)

Igen, wifin lehet megy, de bluetooth-on nálam nem megy. Esetleg tennél egy próbát hogy mi a szitu Nálad win10 alatt, Nálad csatlakozik (ugye ott csak egyenként csatlakoztatható, nem sztereóban).

Mivel Bluetooth-al nem tudtam most kapcsolódni win10 alól az M3-hoz, így kipróbáltam az aux kapcsolatot, az működik rendesen. ... valószínűnek tartom nálam a végső szitu az lesz hogy aux-on keresztül lesznek majd sztereóba bekötve ... vagy 2 bluetooth adóval külön-külön ... ez még alakul.

Amúgy milyen /konkrétan milyen/ hab alátétet vettél /linkkel ha lehet/. Mit hozott hangzásban? Tisztább, szebb magasak, közép, vagy mély, mit érzel, hallasz?


ghostie
(tag)

Sajnos blutoothon nem tudom kipróbálni számítógépről, mert asztali gépem van adapter nélkül.

Ilyen rezgéscsillapítót vettem. Csökkenti a zongorára átmenő rezgéseket, tisztább a hangja érezhetően elszigeteltebb, feszesebb lett.


verybigboy
(senior tag)

Na, szuper!

Akkor ezzel (is) foglalkozni akkor mindenképp megéri ... nem hagyni a gyári lábakat! Nálam mondjuk még az is van, hogy nekem TV-s pulton lennének elhelyezve, ott meg azt kívánja a rendszer hogy az első lábak magasabbak legyenek mint a hátsók, szóval nekem még azzal is variálnom kell majd, de az legyen a legnagyobb bajom :)

Amúgy Te ghostie 2 db. M3-at hajtasz sztereóban egyszerre ugye (nem csak simán párban, ahol mindkettő ugyanazt a hangot adja ki)?


Breki
(veterán)

Megnéztem az M4-nek nincs olyan talpa mint az M3-nak.

Nálam jó a Spotify nagyon ritkán van olyan, hogy az M3 elhallgat egy kicsit, de ez csak napi egy-kettő.

Egyszer volt olyan, hogy eltűnt az egyik és az alkalmazásában se szólt, de átálítva, hogy egy oldalon szóljon újra jó lett.


ghostie
(tag)

Igen, sztereó üzemmódba vannak beállítva (egyelőre csak Wifin, de hamarosan a TV-hez is így lesz kötve, ha megjön a DAC).

[ Szerkesztve ]


verybigboy
(senior tag)

Egy DAC tulajdonképpen mit tesz, mire használjuk? MIlyen DAC-ot vársz a rendszerbe?


ghostie
(tag)

Korábban már folyt erről itt eszmecsere, de röviden: A TV-n nincs analóg kimenet, csak digitális (bluetoothon meg csak az egyik hangfalhoz tudom kapcsolni), így a DAC-al (digital analog converter) a TV digitális jelét analóggá alakítom, majd ezt csatornánként elviszem analóg módon a két hangfalhoz hogy sztereó legyen.

üzenetek