[RIOS ERROR] [Re:] "Gamer" Notebook körkép 230 alatt - LOGOUT.hu Hozzászólások [RIOS ERROR]

üzenetek

[RIOS ERROR] [RIOS ERROR]

hozzászólások

[RIOS ERROR]

nb_store
(csendes tag)
[RIOS ERROR]

Szia,

Igen, érdekes témát dobtál fel. Az IBM-nek annak idején nem igazán volt a mezei végfelhasználó számára is elérhető és vonzó termékskálája (csak a legendás Thinkpad-ek voltak). A Lenovo az IBM notik teljes átvételével (na itt például nem tudom, hogy konkrétan mi változott, mert a marketing duma az volt, hogy a Lenovo "az IBM notik eredeti gyártója", de ez így tuti nem igaz, mivel jó pár régi Thinkpad készült az LG által, vagy az LG-vel közösen, sőt a távolkeleten még olyan verziók is megjelentek, amin mindkét cég logója rajta volt!) teremtette meg a consumer kínálatot. Az IBM korábban, még a P4 processzoros időkben (amikor a mobil P4 proci csúszása, majd ára miatt, teljesen elhibázott koncepcióként asztali P4-eket pakoltat a notikba a gyártók) próbálkozott bővíteni a termékpalettát, olyan Thinkpad szériákkal mint a relativ "olcsó" R széria és az asztali procis és nagyon böszme "G" széria. Az utóbbi óriási bukó volt, az elsőtől meg féltették a híres T széria eladásait, így inkább használhatatlanná tették (nem volt rajta touchpad, csak point stick). Aztán amikor már mindenki rég széles kijelzős gépeket is árult (ha jól emlékszem a DELL kezdte), a híresen konzervatív IBM tojt a piacra és csak 4:3 képaránnyal kínált notikat továbbra is. Szóval szerintem ilyen döntések vezettek az eladásig, vagyis a Lenovo-ig.

Hogy a konkrét kérdésedre visszatérjek, nem a fő profilom a Lenovo, nem sok fordult meg a kezem közt. Az általad említett termékeket persze ismerem, de nincs konkrét tapasztalatom velük. Nekem személy szerint a mostani Thinkpad-ek is nagyon bejönnek, annak ellenére, hogy nagyon sokan rondának tartják őket. A consumer vonal, vagy másnéven "Lenovo 3000" (na ezt a nevet végkép nem értem. miért nem lehetett valami fantáziadúsabbat kitalálni, mint az "ideapad", meg a "thinkpad") nekem személy szerint nem jön be design-ra, egy consumertől szebbet várnék.
A minőségüket illetően azt gondolom, hogy minden rendben lehet, mert bár nem sokat adtunk el, de nincs is velük probléma, vagyis nálunk nem csapódik le. Úgy gondolom, hogy az általad említett "legendás szervizháttér" nagyjából megmaradhatott. De nem tudom, tényleg nincs ebben konkrét tapasztalatom. Esetleg valaki beírhatná a független véleményét, aki ebben a témában közel van a tűzhöz.

Szerintem az általad említett "light" (én inkább "low voltage"-nek hívnám) gépeké a jövő, legalább is a 2010-es eladások. Erre az intel is ráérzett és kibővítette az eddig szegényes LV és ULV proci kínálatát (van Celeron, Pentium Dual-Core, Core2-Solo és Duo proci is a választékban). Most már vehetsz "olcsó" gépet is ilyen technológiával, nem kell fél milliót költend egy ilyen gépért, ha nem szempont a fémház, vagy a sok éves világ-garancia. Erről szól például a kíválló és sikeres ACER TimeLine sorozat is, de minden gyártó elindult ezen a vonalon is, még consumer szinten is! (Most jövök rá, hogy ezeket a sorokat nagyon rossz helyre írtam, hiszen ez egy "gamer noti" rovat és pont nem erről szól)
A gond az, hogy a buta ár és specifikációverseny fejleményeként rengeteg ember vett brutál processzors gépet és közben ki sem használja a notebook-jában szunnyadó erőt, mivel csak szövegszerkeszt, netezik és e-mail-ezik. Ezek az emberek vagy megalománok voltak, vagy rossz vásárlási tanácsot kaptak, vagy egyszerűen csak nem értettek hozzá és abból indultak ki, hogy minél nagyobb valami, annál jobb. És ők nagyon, nagyon sokan vannak.
De a teljesítménnynek másik oldala is van. Egy ilyen proci hiába "mobil" egy asztalihoz képest, mégis megeszik az összes "T" soroazatú mobil intel proci 35-38W-ot (a Celeronok is) és melegszik is rendesen, amitől a ventillátor szinte mindig megy. A ventillátor és a komoly hűtésigény miatt a gép indokolatlanul vastag és nehéz, a melegedés miatt ölben használhatatlan, az akkumulátoros üzemidőt is jelentősen rövidíti.

Ezzel szemben az ULV proci magonként fogyaszt 5W-ot, az LV pedig összesen 18W-ot. Jó, tudom, a teljesítény nem ugyanaz, ezek lényegesen lassabbak. De valamit valamiért. Ha meg mégis kell az a nagy processzor teljesítmény, szerintem akkor a legjobb választás egy 25W-os fogyasztású "P" szériás Core2-Duo procival szerelt notebook.

üdv,

Gergely

üzenetek

[RIOS ERROR] [RIOS ERROR] [RIOS ERROR] [RIOS ERROR] [RIOS ERROR]