üzenetek

hozzászólások


yerico
(senior tag)

Te csak azt állítottad, hogy 7 lövés bármit ronccsá változtat. Nekem a mindenben beleérthető a Bismarck is.
A PoW hány találatot kapott be? Meg ahhoz képest, hogy ronccsá lőtték, pár nap múlva ütközetbe vetették, ahol túlélte.
7 nehézgránát-találatot azért túl kell élnie egy csatahajónak. A Muszasi / Jamato is rengeteget túlélt, pedig azok bombák voltak, amik azért felülről érkeznek, a gyengébb páncélzatú fedélzetet átütve a törzsben robbannak.

[ Szerkesztve ]


sh4d0w
(nagyúr)
Blog

Mint említettem volt, a PoW 7 találatot kapott és semmiféle ütközetben nem vetették be néhány nappal később. Mivel az angolok a felépítményt nem védték kellőképpen, még a Prinz Eugen 122 kilós robbanólövedékei is áthatoltak az ottani páncélzaton - többek között a Dánia-szorosban a parancsnoki híd is találatot kapott, a Prinz Eugen egyik lövedékét pedig az egyik torony alatti lőszerkezelő helyiségben találták meg, de az angolok óriási szerencséjére nem detonált. Ha igen, akkor a világtörténelem során az a példátlan eset történt volna, hogy egy nehézcirkáló lövedékei végeznek egy csatahajóval.

A PoW-t augusztusra javították ki, akkor diplomáciai küldetésben vett részt, szeptemberben rendelték a H-kötelékhez, ahol konvojokat kísért Máltára. Október végén elküldték a Távol-Keletre, ahol december 10-én a japán légierő végzett a hajóval (a Repulse-szal egyetemben).

A PoW páncélvédettségét kár összevetni a Yamato-osztállyal - sőt, minden más csatahajóosztályt kár összevetni velük -, nevezett japán hajók több, mint másfélszer akkorák voltak, mint a PoW. Másrészt mint ahogyan az írásban is olvasható, a japán hajók végzetét nem elsősorban a bombázók okozták, hanem a torpedóvetők.

[ Szerkesztve ]


SentryGun
(aktív tag)

Kedvenc hajóm ebből második világháborúból (Makettben), utána jön a Bismarck és a Hood.

[ Szerkesztve ]


Zotwoo
(tag)
Blog

Nálam a Bischmark az etalon. Csodálatos gépezet lehetett annak idején.

[ Szerkesztve ]


Cifu
(nagyúr)
Blog

Mármint a Bismarck-osztály? :)

Ne felejtsük el, hogy a Tirpitz csaknem pontosan ugyan olyan volt. :)
Csak szegénynek nem jutott olyan látványos sors, mint a testvérkéjének.

Egyébként ez általános probléma az ilyeneknél. Szvsz a Rodney és a Nelson (legyenek bármennyire is sikertelenek a maguk módján) zseniális mérnöki teljesítmények voltak a maguk szintjén (9x 406mm-es löveg egy 35.000 tonnás hajótestben), mégsem tudtak maradandód alkotni (pedig a Rodney ugye ott volt a Bismarck elsüllyesztésénél, mégis a King George V.-öt emlegetik inkább, lévén az volt a zászlóshajó, és a "modernebb").

A Yamato / Musashi / Shinano triónál is folyton a Yamato-t istenítik (abból lett Anime és történelmi film), pedig a Musashi tán egy fokkal mozgalmasabb sorsot, a Shinano pedig semmit esélyt sem kapott.


sh4d0w
(nagyúr)
Blog

A Tirpitznek a neve is elég volt, hogy az angolok szétfussanak - lásd még PQ-17.

A Rodney szerintem - de csak magánvélemény - erősebb volt a King George V-osztálynál és tán nem is volt annyi gond vele, mint a zászlóshajóval.


capulet75
(addikt)
Blog

A legszebb csatahajókat az olaszok építették. (Szubjektív.)

[ Szerkesztve ]


Иван
(őstag)
Blog

HA használni nem tudták is, legalább legyen dizájnos ;]


bubus66
(nagyúr)
Blog

sh4d0w

Nagyon jó lett tetszett, gratulálok hozzá.


vfo7
(senior tag)
Blog

Néhány megjegyzés:

1) A japán és egyéb idegen neveket nem angol, hanem magyar fonetikus átiratban közöljük: Jamató, Muszasi, Jamamotó, stb.
2) A II. világháborút kisbetűvel írjuk.
3) Az "admirális" rendfokozat helyett a "tengernagy" kifejezést alkalmazzuk.

Egyébként kiváló cikk, gratulálok!

üzenetek