üzenetek

hozzászólások


BlackPriest
(őstag)
Blog

érdekes, bár én egy sima táblázatban vezetem, nem mindent tudok bankkártyával intézni. mindenesetre elég hasznos tud lenni, ha tudni szeretnénk belefér e egy lakáskassza, vagy hasonló és ha nem, miről kell hozzá lemondani.


Male
(nagyúr)
Blog

Érdekes írás volt, köszönöm! Eddig nem is gondoltam rá, hogy ilyen módszerrel dolgozzam fel egy weboldal tartalmát.

Pénzügyi kimutatás résznél mondjuk probléma, hogy csak azt tudja könyvelni, ami a bankszámlán zajlik, és nem is elég részletes, ha jól látom ( oké, hogy bankkártyás fizetés, de hogy mit fizettél vele, azt nem tudja, így pl nem lehet látni, hogy alakul az élelmiszer kiadás mondjuk, vagy éppen menynit költöttél a fűtésre az adott évben ). Ezek miatt én maradok inkább az excelbe felírom módszernél :)

[ Szerkesztve ]


Ryu
(tag)
Blog

Igen, így van ahogy mondod. Ez is egy excel, csak automatikusan bekerül minden számla forgalmad, ahhoz, hogy részletesebb képet kapjál kell még dolgozni vele. A címkék, amiket említettem, csak a besorolást segítik, ha szeretnéd látni, hogy tételesen mit vettél, mire költöttél, akkor azt is fel lehet jegyezni, manuálisan. Utána arra szűrsz, amire akarsz, lásd excel.


sto1911
(veterán)
Blog

Ezt egy rendes banknak magától illene tudnia.


weiss
(addikt)
Blog

A bankok általában még egy hülye API-t sem képesek adni, ahol magadnak lekérdezheted a dolgokat, nem hogy megcsinálják helyetted a munkát.


sutszi
(veterán)
Blog

Ez hamarosan megváltozik egy 2018-as EU-s szabály miatt. A bankoknak API-t kell biztosítani 3rd party cégek számára, hogy hozzáférjenek az adatokhoz. Ez azt jelenti, hogy az eddig FinTech appok virágzása várható... Kérdés, hogy kérész vagy matuzsálemi lesz ez a virágzás.


mustang08
(aktív tag)
Blog

Én ilyen célra az androidos Expense IQ-t használom. Természetesen mindent manuálisan kell benne felvinni, de jegyzi a korábbi tranzakciókat, így ha legközelebb előfordul, már mindent kitölt magától (pl.: buszjegy valahova oda-vissza, 500 Ft, és beteszi a szállítás kategóriába). Az a nagy előnye az excellel szemben, hogy mindig kéznél van, így ha kp-val fizetek azonnal be is tudom pötyögni az összeget, mielőtt elfelejteném.


nyunyu
(félisten)

Nem tudom, mennyire jó ötlet a szenzitív pénzügyi adataidat önként és dalolva feltölteni az egyik legnagyobb adathalász cég "ingyenes adatbázisába".


Ryu
(tag)
Blog

Mint egy bármelyik másik szolgáltatásba.


pigster
(senior tag)

Nem tudom, ez az egész bűvészkedés mire jó. Budapestbankba belépve simán lehet exportálni Excelbe:

Értéknap Tranzakció Könyvelés dátuma Referenciaszám Összeg Deviza Közlemény 1 Közlemény 2 Közlemény 3 Jogosult Credit/Debit Kategória

Ha nem lehetne, akkor Copy/Paste excelbe, kicsit megmasszírozgatni és kész.
Meg aztán, miért jó, ha tudod, hogy mennyit költöttél mondjuk a boltban? Ha sok, akkor jövő héten egy zsömlével kevesebbet veszel? Ha sok a vízdíj, kevesebbet mosol?


Ryu
(tag)
Blog

Nem kell bűvészkedni! Valaki akarja vezetni a költségeit, valaki nem. Ez egy roppant bonyolult lehetőség és azon belül is csak egy út. Ha az Excel kényelmesebb, egyszerűbb, akkor azt kell használni.

Boltos példánál maradva, neked nem fontos, hogy mennyit költöttél, valakinek érdekes lehet, hogy egyik nap miért ennyi, másik nap miért annyi a költség. Te eldöntötted, hogy nem érdekel, más pedig máshogy fogja elemezgetni.

Ha én se foglalkoznék vele, akkor nem született volna meg ez a cikk, micsoda csapás lett volna :DDD


pigster
(senior tag)

Valaki akarja vezetni a költségeit, valaki nem
Ha nem vezetem, akkor is tudom, hogy egy hónapban pl. 4-szer megyek boltba, "nagybevásárlásra", meg mondjuk még 4-szer ezt-azt venni. Meg tankolok mondjuk minden héten x-ezer Ft-ért. Ezek, meg az összes havi költség az évek alatt azért már kialakultak, tök mindegy vezetem-e vagy nem. Ha meg veszek valami extrát, amit nem szoktam, azt úgyis tudom fejből.
Te ezzel töltöd az idődet, én meg nem - ez igaz.


Ryu
(tag)
Blog

Van akinek 50 feletti tranzakció van havonta a számláján, ott nem tudod azt mondani, hogy kialakult szokások mentén zajlanak a dolgok. De ennél jóval egyszerűbb az egész; ha akarod feljegyzed és nézegeted, ha nem, akkor nem.

Emeld ki az egészből a számlatörténete és máris láthatod, hogy mire jó egy böngész kiegészítő, egy ingyenes táblázat kezelő és egy kis kísérletezés, használd másra, ami hasznos neked. Mondhatnám, hogy írtam már Steam Market helpert, IoT alkalmazást ilyen alapokon, nem kell leragadni ennél a példánál.


Degeczi
(nagyúr)

Én a YNAB-re esküszöm már lassan 6 éve.
A kiadások vezetése csak egy dolog (bár az is roppant kényelmes, h a mobilkliens a korábbi vásárlások pozíciója alapján már fölkínál egy alapértelmezett helyet, így pl. tankolásnál jó eséllyel már csak az összeget kell beírni)
ennél sokkal fontosabb az előre tervezés, a költésgvetés fölállítása havonta, ill. persze bármennyi időre. Így sosem téveszt meg a számlaegyenleg értéke, hiszen folyamatosan látom, milyen kiadások vannak betervezve (ill. mik maradtak el, mint pl. amikor a T-Home majdnem egy éven át nem számlázott...)


BlackPriest
(őstag)
Blog

én feljebb is írtam. mondjuk, ha nem költök el havi 20-30at pc alkatrészekre csak úgy játékból, vagy nem dobálok be a kv automatába párezret, akkor juthat másra is. és ezek nem életbevágó kiadások. ha egy dohányos írná mennyi megy el cigire, lehet, hogy meglepődne :U


Honkydoo
(őstag)
Blog

Ügyes, bár szerintem is picit túl lőttél a célon. :)
Egy Excel bőven elég lehet mindenre. A legtöbb bank tud Excelbe exportálni. Vagy ha mégsem, a böngészőből kimásolva és a táblázatba beillesztve lehet szűrni, kategorizálni. És ebből is van ingyenes verzió. (Libre Office)
A tanulás jó dolog, de ha választanom kell maradok az Exceles verziónál. :P

Más:
Vezetni a költségeinket tényleg jó dolog. Én régen egy appot használtam erre, és meglepődve tapasztaltam mennyit költök kajára. :D
A költség terv sem rossz, ajánlom mindenkinek! Ha elkezdi az ember úgy érzi semmire sincs pénze, persze hó végén vagy a "cél" elérésekor annál nagyobb az öröm.

[ Szerkesztve ]


mustang08
(aktív tag)
Blog

Költség tervezés az Expense IQ-ban is van, csak nem használom (szerencsére még nem kell annyi állandó költséggel számolnom)
Ez a YNAB nagyon jónak tűnik, ha valahogyan át tudom importálni az adatokat, akkor lehet, hogy kipróbálom.
Ja, most látom, hogy ez pénzbe kerül (50 USD/ év). A pénzügyi kalkulációim alapján, nem ér meg nekem annyit. :D

[ Szerkesztve ]


pigster
(senior tag)

Én máris spóroltam $50-t (évente!). Írjatok még pár ilyen programot, hadd legyen minél nagyobb megtakarításom.


Degeczi
(nagyúr)

Annyit valóban nem ér, ez ritka nagy hülyeség volt tőlük, h áttértek éves díjra, rengeteg vevőt veszthettek így. Én még Steam-en fizettem vmi 30 EUR körül régen, egyszeri verzióért, azt bőven meg is érte az évek alatt.


Ryu
(tag)
Blog

Ezt ugye nem muszáj tovább eröltetned?!

üzenetek