[Re:] [pIIrash:] Vajon létrehozható a világ összes képe egy adott méretben? - BLOGOUT fórum

üzenetek

hozzászólások


mephi666
(nagyúr)
Blog

ehhez kell valami jó algoritmus, hogy mondjuk egy ps-elt képpel végigmenne az összehasonlítás... mondjuk elnagyolva a kép téged ábrázolna, bizonyos helyen/emberekkel... így kapnál mondjuk pármillió "hasonlót", amit csak át kellene nézni :D

ui: vagy az előző pontban is szereplő szoftverrel... de ez sem lenne meg 1perc alatt akármilyen erőművel sem...

[ Szerkesztve ]


pIIrash
(tag)
Blog

Elméletben jól hangzik, de ez igen nehezen leírható.
Mi alapján döntenéd el, hogy mely képpontok színe változzon? És mire változna?
Nagyon nehéz leírni ezeket a dolgokat. Nagyjából arra a problémára vezethető vissza, hogy miért nem lehet egy 20*20-as arcképet 200*200-ba teljesen felnagyítani.


mephi666
(nagyúr)
Blog

nem egyszerű, de lényegében valami olyasmire kell gondolni, hogy bizonyos "éleken" (pl arcvonal) és környékükön azonosságokat/hasonlóságokat kell keresni... (plusz magában az egész mintában főleg azonosságoknak kell lennie) alakzatból vettünk példákat hasonlóra... egyik srác csinált is ilyesmi programot szakdogának, hogy pl képolvasóról beszkennelt egy papírpénzt és a beépített mintákkal összehasonlította több algoritmus és kidobta, hogy melyik az pontosan... itt is az volt a lényeg, hogy rengeteg ponton egyezéseknek kellett lennie, de volt mellé egy tűrés is beállítva... mondjuk ha van egy kávéfolt, vagy bármi piszok a pénzen, ami egy részét elszínezi, akkor még felismerte... nem egyszerű feladat, de a srác sem volt az ;]


cucka
(addikt)
Blog

A színek a monitoron 3 színből tevődnek össze. RGB...
Namármost mindegyik szín 0-255-ig skálázható. a 0-0-0 az a fekete, a 255-255-255 a fehér.

Hátizé, azért kilóg a lóláb, hogy csak a photoshop színválasztója alapján van elképzelésed erről.
A monitoron a színek általában rgb összetevőkből állnak (additív színkeverés). Analóg monitorokon az egyes összetevők értékei értelemszerűen nem skálázódnak, ezért analóg a monitor. Digitális monitoroknál változó, például az olcsóbb tft-k csatornánként 6 biten ábrázolják a színek értékeit. Ez a megjelenítés rész.
Ettől teljesen elkülönül, hogy egy adott képfile-ban hogyan van tárolva az információ (például photoshop-ban lehet mondjuk cmyk színkeveréssel dolgozni). Ettől továbbá elkülönül az is, ahogy a grafikus kártya tárolja a képet.

Például photoshop-ban cmyk color mode-al készítesz egy képet. Ez a kép a grafikus kártya memóriájában rgb módban lesz eltárolva, méghozzá úgy, hogy az r és a b csatornák 5 bites, a g 6 bites számokkal vannak leírva. Ezt megjeleníted egy olcsó tft-n, ami rgb üzemmódban dolgozik és minden csatornát 6 biten kezel.

Az általad leírt 0..255-ös skálának tulajdonképpen praktikus okai vannak. Ha az rgb minden komponensét 8 biten tároljuk, akkor az 2^24 különféle árnyalatot jelent, ami bőven elég az emberi szemnek. Emellé berakunk 8 üres bitet, így az eredmény az lesz, hogy minden képpont színe egy 32 bites szám lesz. Ez pont jó dolog, mivel a processzoraink 32 bitesek, tehát 32 bites számokkal elég gyorsan tudnak dolgozni. (Ezért kell a plusz 8 bit, mert 24 bites számokkal nehezebb dolgozni).

[ Szerkesztve ]


Coyot
(őstag)

Na igen, másik kérdés hogy ekkora mennyiségű adaton mennyi idő alatt menne végbe, de alapvetően azt kellene elérni, ha már a világ összes képét legeneráltuk, hogy tudjuk melyik kép mit ábrázol.

Az elméletnek igazából akkor lenne értelme ha minden képről meg tudnánk állapítani hogy mit ábrázol, a gondot tetőzi az is, hogy nem fogjuk megtudni pontosan, hány darab generált képenként lesz valami nem ősrobbantást eredményező képünk.


Coyot
(őstag)

sorry dupla..

[ Szerkesztve ]


Szabesz
(őstag)

eredményező?

Szerk: Ok, értem :)

[ Szerkesztve ]


mephi666
(nagyúr)
Blog

durva belegondolni is, hogy a "könnyített" példánál is 76800 képpont van, ami közül mindegyik 256 értéket vehet fel... és ezeknek minden variációjával számolni kell... rengeteg olyan kép is van, hogy majdnem egyszínű az egész kép és csak néhány képpont vesz fel más értéket... ez is egy értelmes lehetőség az algoritmus alapján, de emberi szemmel nézve nem... az ilyeneket ki lehetne szedni... meg mondjuk azokat is, ahol mindenféle nagyon eltérő szín van egymás mellett... ez is csomó lehetőség, amit kiszűrve "értelmesebb" képeket kaphatunk... lehetne szűkíteni a kört, de akkor sem lehetne pármillió képre leredukálni az egészet (pedig még az sem lenne kevés), szerintem felfoghatatlanul sok lehetőség maradna akkor is...


Coyot
(őstag)

Ő hát azok a képek amiknek nincs értelme... csupa krikszkraksz :DD lehet h nem tudok fogalmazni, de remélem ebből érthető.

Jobban mondva ábrázoló na :)

mephi666:

Igen sajnos ez az egyetlen baj vele, de ha van ötlet ennek megoldására, akkor neki lehet állni képeket generálni :K

[ Szerkesztve ]


mephi666
(nagyúr)
Blog

ilyen szűrésre gondoltam, hogy, ahol a képpontok színkódja maximum néhánnyal tér csak el, azokat el lehetne dobni... (persze belevenni azt is, ahol pl. max párszáz pixel vesz fel a többitől teljesen különböző értéket, mert valószínű az sem értelmes képet adna...) csomó szűrést lehetne ezeken kívül is csinálni, hogy csökkentsük a képek mennyiségét...

amúgy ami még szerintem működő lenne, ha vennénk pl egy képet gondolatban... tökmindegy mit... mondjuk salma hayek-kel fürdesz egy medencében... azokat a színeket/árnyalatokat kellene kigyűjteni, amik alkotnak egy ilyen képet... (maradva a 256színnél) így csomó színt ki lehetne zárni és csökkenteni a készíthető képek számát... ezekre megint alkalmazni a fentebb leírt szűrőket meg mindent és így talán csak pártízezermilliárd kép készülne :DD


pIIrash
(tag)
Blog

Hogy ne csak a szám járjon: ;]

A képpontok 0-tól vannak indexelve. Ezért 2*2-esnél (0,0). (1,0), (0,1), (1,1) a képpontok koordinátája. Minden képpont ismeri a bal szomszédját. Ha egy képponton a szín 0-0-0-ról 255-255-255-re ér, akkor kinullázódik kivált egy eseményt, amivel meghívódik a bal oldali képpont növelésére szolgáló eljárás. Az első pont egy MasterPoint. Ha az eléri a 255-255-255-öt, akkor vége a képek legenerálásának. Uncsi szakmája lett szegénynek :D

[ Szerkesztve ]


Szabesz
(őstag)

Na ezt kellene kiegészíteni egy arcfelismerővel, s amin nem talál azt nem menti :D Kíváncsi vagyok egy kisebb képnél mikor lenne eredmény :) (akár lehetne, hogy színeket nem sorrendben, hanem random dobálná rá a pixelekre)


szakipeet
(csendes tag)

Bakker pIIrash, ezt most jól eqrtad nekünk... Az egerek nem fognak ennek örülni... Rájöttél, hogy létünk célja csak a Nagy Kérdés felkutatása, melyre a válasz 42.

Egyébként akkor egy sorozat képen rajta kell lennie Istennek is, sőt a sorozat elején az ő születését, végén pedig a halálát is látnunk kellene. Csak honnan fogjuk valahogy felismerni???


adequate_cou
(senior tag)

off:

Hmm, akkor lenne olyan kép amin a kőkorszaki ősükanyád melléből kinő a WTC egyik tornya miközben belerepül abba, az ablakból gábor zsazsa néz le a kép jobboldalára ahol kelta ninják szűz japánfiúkat tapiznak és eközben egy szárnyas dinó fentről leszarja ükanyád fejét miközben egy hatfejű mókus maszturbál a farkába csimpaszkodva.

ON:

Durva, akkor benne lenne a képsorozatban ahogy másodpercről másodpercre öregszel kép arról miközben Hitler fejbelövi magát valamint Kennedy gyilkosáról, csak rá kell jönni melyik verzió az igaz :D


SAMYka
(aktív tag)
Blog

Ertem mirol beszeltek de ne igazan ertek hozza ha van progi es elkezditek generalni akkor beszalnek az en gepemmel is ha lehet Sot a levalogatasban is benne vagyok :P

szakipet gondold el hogy a jezus elete ugy jelenik meg kepekben mint ha te lennel jezus vagy aztan ugy hogy en aztan ugy hogy barmelyik forumozo azaz mindenki jezus lenne mert ez is benne van. De ugyan ugy mindenki lenne kennedy gyilkosa sot tovabb fokozom lathatnank hogy bill clintont hogyan rendezte el mindenki az ovalis szobaban :DDD :DDD

Szerintem ez eleg durva dolog de tetszik es minden hulyesegben benne vagyok ;]

Szerk: na vazze megeloztek kennedy vel de a tobbi sajat talalmany :DDD

[ Szerkesztve ]


szakipeet
(csendes tag)

Woooo, és csak az mennyi időbe kerülne, míg megtalálnánk a minket érdeklő képek vonalát... A gugli összeszarná magát... :))

És különben is, én nem csináltam meg Bill Clintont... Ez bizti fotosop :P

[ Szerkesztve ]


pIIrash
(tag)
Blog

"akár lehetne, hogy színeket nem sorrendben, hanem random dobálná rá a pixelekre"

Akkor csak a hangya TV-t műsorát látnánk rajta. :) Ezt 100%-ra mondom.
Ha az 5 millió számjegyű számnyi képet legenerálnánk, akkor sem kapnánk még véletlenül sem értelmes tartalmú képet.
Algoritmikusan szűrhetetlen lenne, hogy ne generálja le akár 100 csilliárdszor ugyanazt.


ollie
(MODERÁTOR)
Blog

Azért kíváncsi vagyok, hogy csak 2 (fekete-fehér) színt használva, mondjuk 160x100 pixeles képek esetén, hányadik kép lenne az első értelmes kép (pl: egy felirat). Vagy akár arra, hogy 1 milliárdból mennyi az értelmes.

Hmm, jól számoltam, hogy fenti paraméterekkel csak 256 millió lehetséges kombináció van?

[ Szerkesztve ]


cucka
(addikt)
Blog

Hmm, jól számoltam, hogy fenti paraméterekkel csak 256 millió lehetséges kombináció van?
Nem.
16.000 képpontod van, mindegyiknek 2 lehetséges értéke, az előállítható képek halmazának számossága 2^16000, ami kicsit több, mint 256 millió :)

Vagy akár arra, hogy 1 milliárdból mennyi az értelmes.
Valószínűleg 1 sem. Az 1 milliárd az nagyjából 2^30, vagyis elenyésző a képek számához képest.

[ Szerkesztve ]


Szabesz
(őstag)

Száz százalékig biztos vagy benne, hogy nincs a véletleneknek egy olyan sorozata, ami számunkra értelmes képet eredményez? :)

üzenetek