[Re:] [plevips:] Fut-e majd a Windows 10 a gépemen? - BLOGOUT fórum

üzenetek

hozzászólások


plevips
(tag)
Blog

Üdv!

ilyen procival BIOS frissítés után menne a Windows 10?


SunMount3r
(nagyúr)
Blog

Nekem is csak ezeket mutatja a CPU-Z a T4300-hoz, tehát elvileg hiányzik a "VT" képesség.

Mostanában akarok majd 7-esről 10-re váltani, úgyhogy jó lenne tutira tudni.


Hieronymus
(addikt)
Blog

Az i3 esetében nem kérdés, futni fog a Windows 10. Ennél sokkal korosabb processzorokon is tökéletesen működik.


SunMount3r
(nagyúr)
Blog

Nem tudom mennyire "hihető", de találtam egy ilyen oldalt.


draco31
(veterán)
Blog

Nekem van egy E8400 meg 2Gb RAM, simán megy a 10 vele.


plevips
(tag)
Blog

Mondjuk ez nem kérdés:


plevips
(tag)
Blog

szerintem T4300 nem fog menni.


PC-rev-RM
(tag)
Blog

Aki most ennek hatására nekiugrik, rászaladhat a rollerre. A "fut" nem elég, ahogy egy autónál sem az, hogy "megy". Ha a processzor kompatibilis, az csak az első lépcső. Ha a gép egyéb elemeihez nincs illesztőprogram win10 alá, nem biztos, hogy használható állapotú lesz a gép. Ezért is buktak bele anno annyian az autofrissítésbe. Sajnos ahogy a mai napig sok embert, úgy a win10-et sem érdekelte különösebben, hogy milyen hardverre mászik, van-e hozzá illesztője. A win10 beépített driverei nem minden esetben kielégítőek, nem mindenhez van benne integrálva gyártói meghajtóprogram.
Ez mondjuk nem mindenkit zavar, rengetegen használják a gépeiket így, persze a felhasználói élmény ilyenkor nem szempont. Akkor viszont kérdés, miért upgrade-el 7-ről vagy 8-ról 10-re? Mert elhiszi, hogy az újabb neki is jobb, esetleg 2x gyorsabb lesz a gépe ingyen.

Vendégem volt egy packard bell (acer) netbook, win10-zel. Még az asztalt sem lehetett látni rendesen, mert nem volt vga-driver hozzá. Felbontás hiába volt natívra állítva, a kép oldalsó 1-1 cm-e kívül esett a kijelzőn. (Semmilyen felbontásban nem volt normális az asztal.) Win10 alatt feladatkezelőben a vga illesztőprogramja a Microsoftot jelölte meg forrásként, akik láthatóan teljeskörűen letesztelték az os-t minden régi és új hw-rel. Ja, nem. A gyártó oldalán ez azonnal világossá is vált. Win7-tel és ahhoz illő gyártói driverekkkel eltűnt minden anomália.

Szóval végig kell nézni minden egyes hardverelem gyártói oldalát, hogy az adott lapkának van-e meghajtója win10-hez. Szerencsés esetben, ha nincs újabb, akkor win8/8.1-hez tartozó drivert is lehet telepíteni, amivel megoldódhatnak a korábban jelentkező gondok. Esetleg előjöhetnek újak...
Elméletileg a win7 drivereinek is mennie kellene, ahogy pl ezt a dell a saját oldalán említi is, a gyakorlat azonban sajnos ezt nem mindig igazolja. Régi hardverhez korabeli os/driver dukál.


flash-
(veterán)
Blog

amikor megjelent a win 8-8.1 voltak olyan tesztek,tapasztalatok hogy régebbi gépeken jobban,gyosabban futnak indulnak, alapjába véve ez az emlék ébresztette fel bennem azt hogy érdemes lehet próbálkozni..
de már nem emlékszem mely gépek esetében volt ez valóban igaz..


Hondo
(csendes újonc)

Bocs, ha kicsit OFF, csak nem találtam sehol konkrét problémámra illő topic-ot.

Adott egy Asus ASUSTeK M5A97 alaplap, amin AMD FX-8120 CPU, 16GB DDR3 1600 memória van. Nem mai gép, cserére érett már.
Egy Kingston Hyperx 120GB SSD-n volt a W10 operációs rendszer, azonban - ahogy az sajnos ezeknél várható - 5 év után pár hónapja megadta magát az SSD. Ekkor kivettem a gépből és a benne lévő merevlemezre szerettem volna újra telepíteni a Windows 10-et. Azonban a telepítéskor azt mondta hogy nem megy a dolog. A telepítő az istenért sem volt hajlandó a meglévő partícióra feltenni a rendszert. Próbáltam régebbi Windowsokkal is, de ugyan az volt az eredmény. Hiába formáztam meg a merevlemezt, vagy bármi, nem sikerült.
A hibaüzenet: "nem sikerült sem új rendszerparticiót létrehozni, sem találni."

A Ms Support (fogalmuk nem volt mi lehet a gond) és a Ms. hivatalos fórum felkeresése sem hozott megoldást.
Azt javasolta a support, hogy töröljem az SSD tartalmát formázzam meg. STB. Minek után leírtam nekik, hogy az SSD behalt és HDD-re nem megy fel a rendszer!

Azóta - míg nem veszem meg az új gépet , ami most lett esedékes - Linux fut a gépen, ami minden gond nélkül feltelepült ugyan arra a konfigra, amire egyik Windows sem volt hajlandó!

A kérdés az, hogy vajon a Win és a Bios között volt valami gond? Ha megint rászánom magam SSD-re, és Win10-re megismétlődhet ez?
Mert sok gondot okozott a dolog és nem szeretném újra átélni.
A segítségeket előre is köszönöm!


plevips
(tag)
Blog

Talán egyszer nekem is volt ilyen gondom. A HDD állapota milyen? Dos-os HDSentinellel nézd meg a winyo állapotát, mert ha "haldoklik", akkor az lesz a hiba. gondolom a linux meg ezt nem vette figyelembe.


PC-rev-RM
(tag)
Blog

Megnézném, másik gépben mit ír ki a lemezkezelő erre a vinyóra. Milyen fájlrendszer, meg hdsentinel mit ír rá.
Esetleg töröld a partíciót a másik gépben.

Ja, meg ez: "Ekkor kivettem a gépből és a benne lévő merevlemezre..." "meglévő partíciót..."
Azt a vinyót meg a meglévő partíciót az előző win10 telepítés szerintem "megvédte". Nem ismerem mélységeiben a win10-et, de el tudok képzelni valamiféle mechanizmust.

[ Szerkesztve ]


Hondo
(csendes újonc)

A HDD-t azóta is használom.
Nem hinném, hogy a Linux figyelmen kívül hagyna bármit is! :O


Hondo
(csendes újonc)

Erre gondoltam én is, de formázás után is ez volt a helyzet. Mármint a HDD-t újraformáztam, átparticionáltam. Hiába.


Doky586
(nagyúr)
Blog

Elnézést hogy 'kissé' megkésve vettem észre ezen blogbejegyzést..

A CPU-Z nem alkalmas ezen feladatra! Kizárólag az SSE2-t vizsgálja.A másik kettő tudtommal nem ide tartozik:
- EM64T: 64bites utasításkészlet
- VT-x (és a VT-d) a virtualizáció engedélyezve a biosban

Helyette a coreinfo.exe a megfelelő eszköz (parancssorból). Látható hogy csak ez jelzi ki mind a három megkövetelt értéket.

[kép]

[ Szerkesztve ]

üzenetek