üzenetek

hozzászólások


Vladi
(nagyúr)
Blog

2.6.32 egy hosszú karbantartású kernel át, többek között az el6-ban is azt használják. még sokáig támogatott lesz.


ViZion
(félisten)
Blog

Amúgy ~8 W az miaz? Ha csak nézem a gépet kikapcsolva, már az 8W :D
Unity biztos nem lesz olyan, mint a régi Gnome, de azért ez már nem olyan durva különbség - és lehet, h más HW-en nem is lesz ennyi %

zoli62: erre a hsz-edre írtam, h valahol olvastam, h javítani fogják, kerestem, de fogalmam sincs hol láttam, szal. nem linkelném.


zoli62
(addikt)

Oké, remélhetőleg igaz, hogy támogatni fogja.


lapa
(veterán)

thinkpad x200s corestore mv meg kikapcsolt hdd. ethernet bedugva, no wifi. a 12.04 ugyanazon a 2 gb pendriveon. már gnome-panel install után volt. fel kellett tennem a gconf-editort, engedélyezni a logoffot és akkor rendesen logoffolt. a loginnál már volt gnome classic (no effects). ubuntu júzer, üres jelszó. szépen beléptet egy 10.04-like felületre. szerintem jópofa.

ezzel a géppel egyszer sikerült ilyen helyileg telepített lucidon. wlan csatlakoztatva, wwan kártya gépben. sajnos azóta sem sikerült reprodukálni.

egyébként akkor a legjobb ubuntu kernel fogyasztás szempontjából innen a 2.6.32-33.72-es. ez annyiban más, mint a stock, hogy lehet vele alulfeszelni.

[ Szerkesztve ]


ViZion
(félisten)
Blog

...és időben mit jelent? Mert 10-20 percért nem vacakolnék.
Vagy Unity helyett másik DE után kell nézned, hátha...


JetiRulez
(őstag)
Blog

Köszönöm, hogy megírtad(tátok)! :R

Még több infó a fejemben a szabad szoftverek világáról. Másodlagos rendszerként lehet, hogy használni kezdem valamelyik disztrót hamarosan.


mzx
(senior tag)

Amennyire én kezdőként belelátok, és egy része már nem ismeretlen előttem annak, amit írsz ott, azok alapján szépen megszerkesztettnek, lényegre törőnek, letisztultnak, minden lényegest tartalmazónak tűnik számomra, odafigyelve arra is, hogy az abszolut kezdők szemszögéből is láttatva legyen.
Köszönet érte.
:R


ViZion
(félisten)
Blog

Köszönöm, h olvastátok és hasznosnak ítéltétek!
Várunk mindenkit a további kérdésekkel a linux topikokban! :R


speeedyyy
(tag)

Maradok az öreg windowsnál ! :K


mzx
(senior tag)

Nem tudod mit hagysz ki. :) Bár mindkét oprsz-nek vannak előnyei is, hátrányai is, egymáshoz képest. Nekem a linux kényelmes és biztonságos, szerény, minimális tapasztalatom szerint.


vgyuri
(őstag)

Sziasztok,

Áram spórolás céljából az erősebb gépem mellé vettem egy P4 - 2.8 Ghz, 1 Gb ram-os gépet, erre keresek 32 bites linux-ot, böngészés, torrent, apache (php, sql), Lxde lenne használva rajta, lehetőleg rolling disztróval vagy legalább friss programokkal, ha lehet ne a disztó disztójának a disztrója legyen, mint pl. debian -> ubuntu -> mint.

Kipróbáltam a Sabayon Mate-et, lassúnak találtam, jelenleg LMDE-t használom, ez sem sokkal gyorsabb (pl. System Monitor 10% procit megeszik). Tetszik, hogy a Sabayon-nal ellentétben az LMDE MySql telepítéskor megkérdezte a nevet és jelszót, mókolás nélkül azonnal minden ment a localhost-ot.

Amit nem értek, hogy az LMDE Debian testing rolling distro és pl. Deluge 1.3.3-as használ, ami 2011.07.22-i verzió. Azóta eltelt 1.5 év, megjelent 4 verzió is rengeteg javítással, Debian-ba miért nem került bele egyik sem?

Ami számomra még furcsa: kb 300 féle disztribúció és 40.000 program van Linuxra. Minek ennyi? Lenne tized ennyi mindenből, akkor kevesebb programot több ember írna-javítana, kevesebb hibalehetőség és kevesebb idő kellene a tesztelésre is.

Jelenleg Fedora Lxde és Sabayon 11 x86 Xfce-t tervezem kipróbálni, Arch telepítője nem szimpatikus.

Nem bántani akarom ezzel a hozzászólással a Linux-ot, mert nagyon jó, csak elaprózza az erőforrásait.


ViZion
(félisten)
Blog

Szia!
Amint látod ez már elég régi, itt sokan nem látják a kérdésed, tedd fel inkább ITT.
Fedora jó disztró, azt nem tudom Neked mennyire felelne meg, de szépen lehet alakítgatni a sebességét.

"ne a disztó disztójának a disztrója legyen" a legtöbb pedig ilyen. A támogatás számít, nem az, hogy mi az alapja, bár az sem mindegy.


vgyuri
(őstag)

A topic felét már elolvastam, de nem néztem hogy az utolsó hozzászólás ilyen régi, köszönöm a segítséged és elnézést, hogy rossz helyen kérdeztem.


Jacak
(senior tag)

Köszi a linket erre a cikkedre,még párszor át fogom olvasni,mint full Linux-szűz,mert érdekel a rendszer,csak ugye mint oly sokan,én is csak win-t használtam még a kezdetektől... :U :)

[ Szerkesztve ]


ViZion
(félisten)
Blog

OK! Bátran, Live rendszerrel -ha a partíciókat és a win fájljait nem piszkálod- nem lehet tönkretenni a gépet. :R


Jacak
(senior tag)

:)
...Nna szóval,ki van csomizva az iso a vinyóra.Ha a cuccost ilyenformán átmásolnám egy usb-stickre,amiben 8 gb-s microSD van,és bootkor biosban átkapcsolnám,h. usb-ről bootoljon,akkor ez működhetne?Az nem gáz,h. a másik usb-re mobilnet stick van dugva,megint egy másik usb-re 500 gb-s külső vinyó?Ez így nem zavarhat be? :U


ViZion
(félisten)
Blog

Jajj, ne csomagolj ki SEMMIT! Másolni sem kell, mert a másolás az nem telepítés! Legyen letöltve az ISO, a többit megoldja a cikkben írt progikból bármelyik. Mobilstick nem választható, a méretből meg látod melyik a pendrive és melyik a vinyó... bootoláskor is írnia kell, ha nem látod a kártyát, akkor a többit húzd le addig.


Jacak
(senior tag)

Jól van... Akkor az usb Installerrel kíválasztom,hova akarom az iso-t telepíteni,s ha sikerült,akkor reboot usb-ről...ilyesmi?Bocsesz,ha 'sötétben nyúlkálok',wint,droidot jobban vágom... :U


ViZion
(félisten)
Blog

Igen, pontosan. Amúgy az Android is linux, ismerős dolgokat találhatsz ;)


Jacak
(senior tag)

Oké,akkor lassan kezd világosodni a sötétség a fejemben.. :U
...Igen,tudom,h. Linux-kernel van alatta,és ki is használom enyhén szólva 'unortodox' módon ezt az előnyös mivoltát... :D

üzenetek