üzenetek

hozzászólások


jeni
(félisten)

egyelőre AMD vonalon
én ilyet találtam[link]


RECSKA
(veterán)
Blog

Hmmm.

1. Fury X
2. Fury / Nano
3. 390X
4. 390 / 290X
5. 290
6. 380X / 280X
7. 380 / 285 / 7970
8. 7950 / 280
9. 270x / 7870
10. 270 / 370 / 7850


Romvr
(őstag)
Blog

Érdekes teszt, a napokban pont nézelődtem új VGA után, így kapóra jött, hogy elnapoljam a vásárlást :DDD

Én még egy R9 270 OC-val játszom és amit futtatni szoktam azokat HIGH, vagy ahhoz közeli grafikával viszi FHD monitoron, valamilyen alap élsimítással. Nem éreztem még úgy hogy nagyon kevés lenne, de már néha rezeg a léc, így gondolkodtam egy R9 280-asra való cserében.

Witcher 3 tesztre én is fokozottan kíváncsi lennék, tekintve hogy megjelenés napja óta folyamatosan a gépemen van és már magam sem tudom hány száz órám van benne :U


Yézi
(aktív tag)
Blog

Hétvége folyamán legkésőbb bekerül a Witcher 3 teszt is. :R
Beállításokat úgy lőttem be, hogy 1440p-ben is hozza a számomra játszható szintet.


Redneck
(veterán)
Blog

On:
Köszi a kis tesztet, jó lett! A natív és a virtuális felbontás között vajon van sebességkülönbség?
Off:
A memóriákkal kapcsolatos tapasztalataid elég hiányosak.
A jelenlegi Phenomom is csak 1333Mhz-es modulokat kezel hivatalosan, de az 1600Mhz XMP profil simán működik vele.
Az alacsonyabb időzítés és a magasabb órajel, szintetikus teszteken kívül is mérhető és érezhető.
Az fps-en kívül a frametime sem utolsó dolog.

[ Szerkesztve ]


BiP
(nagyúr)

Így van, azért nagyon nem mindegy, hogy 1066-on vagy 1600-on mennek a ramok.
Főleg minimum fps-nél számíthat.


Yézi
(aktív tag)
Blog

Tesztek szerint esetleg 1-2FPS eltérés lehet natív és VSR/DSR-rel összehozott felbontás közt.


Redneck
(veterán)
Blog

Köszönöm! Eddig még nem volt rá szükségem de lehet kipróbálom. Kíváncsi vagyok a képminőségre.


#24845312
(addikt)

Tényleg?
Ha a prociban lévő memóriavezérlő max 1333 MHz-es órajelen tudja a RAM-okat járatni, akkor azok mégis hogyan mennének 1600 MHz-en? Jelenleg van itthon 4 gépem, egyik esetében sincs így, de párezer gép is megfordult már a kezeim között az elmúlt bő 2 évtizedben. Az XMP profil alapján hiába menne az a RAM nagyobb órajelen, ha a memóriavezérlő nem képes ilyen órajelen kezelni azt a RAM-ot. Márpedig nem képes.

Illetve tudsz mutatni konkrét mérési eredményeket, hogy hol sikerült neked a szintetikus teszteken kívül is érezhető sebességkülönbséget tapasztalni a memóriák órajelének illetve időzítésének állítgatásával diszkrét VGA esetében játékok alatt?
Nekem ez nem jött össze, pedig van itthon pár gépem (i7-4771, i7-3770, i7-2600, i5-2300), 1x4, 1x8 és 16 GB-os (2x8 GB) memóriamodulokkal, 1600 és 1866 MHz-es órajelekkel (amik természetesen nem feltétlenül ennyin fognak menni, ha egyszer a prociba integrált memóriavezérlő eleve nem is képes ilyen órajelen járatni a RAM-ot).

A szintetikus tesztek mesterséges sávszélesség limitet generálnak, ott valóban ki lehet mutatni némi eltérést, de a játékok alatt én nem igazán vettem észre különbséget. Persze ha mutatsz egy konkrét játékot, ahol te mást tapasztaltál, akkor ígérem, felülvizsgálom az állításomat.

[ Szerkesztve ]


#24845312
(addikt)

Amennyiben a rendszermemória sebessége jelentené a szűk keresztmetszetet egy játék alatt, valóban sokat számítana, hogy milyen órajelen futnak a RAM-ok. Például APU esetében nagyon is van jelentősége. De én diszkrét VGA esetében játékok alatt még nem találkoztam számottevő különbséggel, ha a RAM-ok mondjuk nem 1600 MHz-en mentek, hanem csak 1333 MHz-en. Vagy épp nem dual channelben, hanem single channelben. Lehet némi különbség, de mint írtam, nem számottevő. Nem a rendszermemória sebessége jelenti a szűk keresztmetszetet ilyen esetekben (diszkrét VGA-val, játékok alatt), így annak sebessége nem igazán mérvadó.
Szintetikus tesztek esetében nyilván kiélezettebb a helyzet, de az emberek nem 3DMark-kal szoktak játszani, hanem játékokkal.

Persze -mint írtam-, ha mutattok olyan játékot, amelyiknél a rendszermemória órajele avagy időzítése jelenti a szűk keresztmetszetet így annak állítgatásával számottevő különbséget lehet megtapasztalni, akkor felülvizsgálom az állításomat.


Redneck
(veterán)
Blog

Fogsz egy régebbi AMD procit (AM2/AM2+/AM3) aminek tuningolható a memóriavezérlője, és máris sikerül. 1333 és 1600 között is van különbség. Keresek majd teszteredményeket, valahova elmentettem mikor lemértem. Nem csak mérhető, érezhető is a gyorsulás.
Frissebb AMD-nél és Intelnél nem tudom mi a szituáció.


#24845312
(addikt)

A régi AMD processzorokat már nem vettem számításba a koruk végett, 1155-ös foglalatú a legrégebbi processzorom is jelenleg (az is már 5 éves, idejétmúlt darab, bár még nagyon jól tartja magát).

Nekem is vannak teszteredményeim (i5-2320 + GTX 960), RAM órajel emelés/csökkentés, illetve időzítés növelés/csökkentés hatására ennél a párosnál csak szintetikus tesztek alatt volt némi különbség, de játékok alatt ha volt is, csak elhanyagolható. Kemény VGA limit volt a GTX 960 miatt, így igazából az volt a gyenge láncszem, és nem a RAM sebessége ennél az összeállításnál.

i7-2600-as proci esetében lévő max 1333 MHz-es RAM órajelnek sem láttam még soha hátrányát.


peter9228
(aktív tag)
Blog

Ha gondoljátok szívesen megnézem, i5-4440 és GTX960 kombóval. Van natív 1440p és fullHD monitorom is.


Redneck
(veterán)
Blog

Megköszönöm! Kíváncsi vagyok a differenciára már ha van. DSR vs natív.


peter9228
(aktív tag)
Blog

A gép viszont most nincs nálam, kb. egy hét múlva tudom megnézni.


mcs
(veterán)

Alaplaptól is függ a memóriák járatása. Nekem egy filléres Asus M5A78L-M LX V2 lap is engedte 1600on a ramokat Athlon II X3 450 mellett. A jelenlegi i5 4460 procival egy korábbi Asrock B85M Pro4 max 1600at engedett, a mostani Gigabyte Z97X-Gaming 5el pedig akár az egekbe is húzhatom. :)
Amúgy gyakorlatban a hivatalosnál magasabb mhzet én se éreztem soha különösebben. Csak a szintetikus benchmarkok gyorsultak számottevőbben itt-ott.

Amúgy az Asrock lapom nagyon háklis volt a különféle ramokra, mert a dual channel egyszerűen ki-be kapcsolgatott eltérő Kingstonokkal. A cikk írójának szerintem is cserélnie kellene azt a fura párost. ;)


Yézi
(aktív tag)
Blog

Öröm és bódottá... :U :D


Yézi
(aktív tag)
Blog

Azt hiszem most elásom magam. Én idióta újraraktam a Windows-t de a teszt kibővítéséhez szükséges adatokat nem mentettem le sehova... :O Fenébe is már, pedig nem kis időt töltöttem el vele... :(((

Így viszont belevágok a következő cikkembe, ahol is egy MSI GTX650 Ti Boost lesz a tesztalany.


fornettisuti
(veterán)

bf4 multiban fix grafikai beállításokkal 1080p-s kijelzőn bekapcsolva a virtuális 1440p-t látványos vizualis nincs, csak kb. -50fps
(asus 280x 3gb mátrix platinum stock orajelekkel)

[ Szerkesztve ]


Szoszo94
(őstag)
Blog

Élsimítást lazán vissza lehet rakni FXAA-ra és szebb lesz a végeredmény VSR-el, mint FHD MSAA-val :)
Teszteltem, itt van pár kép bizonyítéknak, a távoli épületeken látszik a legjobban a különbség, de az autón is észrevehető - FPS-ben pedig nagyon maximum 10-el kevesebb, de ez ritka, leginkább azonos képkockasebességet ér el így a játék VSR(1440p)+FXAA-val, mint FHD+MSAA-val :)
The Crew tesztképek

Ja igen, szintén 280X ha valakinek nem lenne egyértelmű, plusz egy i5 @4GHz (többi meg a cuccaimnál felsorolva).

[ Szerkesztve ]

üzenetek