üzenetek

hozzászólások


Zotya84
(őstag)

Én is megszívtam egyszer az általam összeépített vízzel: a gyártó saját folyadékja simán megzabálta az akkoriban általuk használt szilikon tömítéseket és eláztatta a rendszert. De minden túlélte szerencsére - még a videokártya is, pedig annak a GPU felőli része úszott jó pár napig a folyadékban. De szerencsére küldtek mindhez cseretömítéseket - immár EPDM-ből, így azóta nincs ilyen gondom.

Csőből a legutóbb már sima gazdabolti 10*1,5 PVC csövet vettem, semmivel sem szuperál szarabbul, mint bármelyik korábban kipróbált márkás társa - és alig került pár forinomba. Jelenleg az egyiken van még némi nyoma egy korábbi törésnek, mert kicsit hosszabbra hagytam anno, és részben teherviselő elemmé vált - de szerencsére nem okoz gondot, a nyári takarításkor ez a darab megy cserére.

Az összeszerelést én a kész rendszerben oldottam meg, úgy mindenhova kényelmesen ki tudtam találni, hogy milyen hosszú csőre lesz szükségem - a feltöltés-légtelenítést én egy ennél komolyabb rendszeren is egyedül el tudtam végezni, igaz nem is ilyen macerás rendszerem volt/van azóta is.

Végül: tetszik a minimalista megoldásod benne. Mondjuk én az ennél modulárisabb rendszert kedvelem, így 3 párhuzamos körre van osztva a rendszer, ezek önállóan, gyorscsatlakozókkal kapcsolódnak a rendszerhez (akárcsak a radiátor) így a gép szerelését - és mint legutóbb: videokártya cserét blokkal együtt (ami csak némi folyadékutántöltést igényelt, mert a teljes légtelenítés egy-két nap után megtörténik - könnyen meg tudom oldani bármikor, ahogy a radiátor fürdetését is, amikor már nem sok légáteresztése. Igaz, mivel nincs a mostani alaplapomhoz MVR plate, így csak kettő van belőle használatban - majd az utódjánál.

Amúgy meg, attól, hogy 'játékvíz', jó bevezetés a víz előnyeibe, hátrányiba, nehézségeibe. Ha nem adod fel, akkor még sok jó dolog sülhet ki belőle hosszútávon.

üzenetek