[Re:] [Recon666:] Detroit, a haldokló város. - BLOGOUT fórum

üzenetek

hozzászólások


nincsisbéla
(aktív tag)

Durva! :Y Tiszta Csernobil feeling! :K


Kolondrum
(félisten)
Blog

Te azon ritka emberek egyike vagy akire bármi van ránézek mert érdekes dolgokat osztasz meg. Te vagy az egyik véglet, a másikat nem írom le az a sértő része azok számára. :DDD


Cucuska2
(őstag)
Blog

Ő volt a nehézipari város, ugye?


Motion_Blur
(félisten)

Autóipari fellegvár.


Psychonaut
(addikt)

Az inkább Pittsburgh volt.


8th
(addikt)
Blog

Engem a magyar falvak sőt újabban már városok elnéptelenedése sokkal jobban aggaszt.


Recon666
(Közösségépítő)
Blog

Köszönöm, megtisztelő! :R


h3lios
(addikt)
Blog

Ismét egy új érdekesség !
Köszönjük a már sokadik jó cikkedet. :R


Recon666
(Közösségépítő)
Blog

Köszönöm, a cikk viszont nem az enyém. Csak gondoltam megosztom, hátha érdekel még valakit. :)

#10: Az egy jó kérdés. :)

[ Szerkesztve ]


h3lios
(addikt)
Blog

Ugyanakkor kíváncsi vagyok mikorra várhatunk egy újabb órás vagy érdekes gépekről szóló írást. :)


Иван
(őstag)
Blog

"„Hogyan fordulhat elő, hogy egy egykoron oly gazdag városrész az amerikai nagyvárosok bukásának jelképe lesz?"

Ez most komoly? Van egy város, ami az autóiparra épült és most leáldozik neki, erre ebből a csávó levonja a következtetést, hogy az amerikai nagyvárosoknak vége? :U

8th: ne aggasszon. Az urbanizáció a fejlődés velejárója, sok ország küzd ellene, de az urbanizációnak hatalmas előnyei vannak, és a Föld lassan olyan lélekszámmal rendelkezik, hogy az emberiség nagy része rá lesz kényszerülve a városi életmódhoz.
Hatalmas előnye hogy kis helyen elférnek az emberek. Ez gyakorlatilag manapság lassan kötelező lesz, kellenek a megművelhető területek. Gazdaságosabbá tesz egy csomó más dolgot is, például a közlekedést, a közművek kiépítését satöbbi. A legtöbb nagyváros perfő ökonómiai lábnyoma (vagy mi) kisebb, mint az országátlag. (Persze vannak kivételek.)

A gettósodás egy velejáró probléma (ami megoldható), de ha özönlenek az emberek be a városba, az azt jelenti, hogy a városokban sok a munkalehetőség, könnyebben megy a kereskedelem és az információáramlás. Csupa-csupa jó dolog. A gond akkor kezdődik, ha az állam képtelen városokat tervezni. Szöül és Tokió a legjobb példák a tervezett urbanizációra. Főleg Szöül.

Én inkább Pest lecsúszását nézem tágra nyílt szemekkel. Most, hogy költöztem fel az albérletemben, egyszerűen nem hittem el, hogy ilyen állapotok vannak... Nagyon durván kezdünk elbalkánosodni. :(


Psychonaut
(addikt)

Én inkább Pest lecsúszását nézem tágra nyílt szemekkel.
Ez amúgy miben nyilvánul meg? Én mindig itt laktam, és egyáltalán nem látom gáznak, éppen ezért érdekel egy "kívülálló" véleménye.

[ Szerkesztve ]


Psychonaut
(addikt)

Illetve a cikkhez: kissé csúsztat a szerző, mert olyan érzetet kelt (legalábbis nekem úgy tűnt), mintha ez a folyamat most kezdődött volna, holott Detroit lakossága úgy 60 éve folyamatosan csökken.

És még valami: Detroit az USA 5. legnépesebb városa is volt, pont akkor, mikor majd' 2.000.000 volt a lakosságszáma.

[ Szerkesztve ]


nincsisbéla
(aktív tag)

"Én inkább Pest lecsúszását nézem tágra nyílt szemekkel. Most, hogy költöztem fel az albérletemben, egyszerűen nem hittem el, hogy ilyen állapotok vannak... Nagyon durván kezdünk elbalkánosodni."

Ez kerületfüggő... 3-4hónap után rá fogsz jönni!
Amúgy hol pecózol? :)


Иван
(őstag)
Blog

Kívülálló vagyok. (Vidéki paraszt, Szombathelyi amúgy ;] ).

Nem tudom, ritkán láttam eddig Pestet (az elmúlt 2 évben semmit, azelőtt néha nővéremhez felugrottam), szóval látom a lépcsőket.

Hogy is mondjam... a 2000-es évek elején szerintem jóval jobb állapotban volt, mind fizikálisan, mint szellemileg, Mintha jobban pörgött volna az élet. Most mintha kongana minden szempontból.
Pénztelenség uralkodik, a házak le vannak pangva, a járdák toldozottak, sok a lecsúszott ember, sok a kínai bolt meg a német diszkont, mintha masszív elszegényedés és leépülés folyna. Az bkv a jelképe lehetne az egésznek. Az is egy hihetetlen leejtőn száguld lefelé, kezdve azzal, hogy a buszok harmada lerobbant, a négyes metró meg már bohózatba illő never ending story - de nem hogy új metró nem lesz, a régiek se nagyon vannak szinten tartva. Szimbolikus.

Nem tudom, hogy csak most Bécs/London után ütközik ki ennyire a kontraszt (bár Londonban is vannak cifra negyedek), de szerintem egy 10 éve sokkal jobb állapotban volt a főváros.

nincsisbéla: Terézváros. Állítólag az még konszolidáltabb negyed.

[ Szerkesztve ]


milffan
(újonc)

Azért budaörsről minden szebbnek látszik :)
Én lassan 40 éve lakom budapesten, de szerintem is egyre rosszabb, dél-pest már kifejezetten gáz.

szerk: Bocs, az öcsém nickjével postoltam véletlenül, remélem nem haragszik meg...

[ Szerkesztve ]


keIdor
(titán)

Ez egész Magyarországról elmondható, nem csak Pestről.


nincsisbéla
(aktív tag)

Háát, kettős kerület... A Belső-Terézváros még egész jó (kivéve a nyugati környéke), de külső már elég necces!
Viszont a külső kerületekben is találni kellemes (Lőrinc-Imre), illetve gettós részt (Erzsébet, Kispest)! Majd ha időd engedi, nézz el arra! ;)


Psychonaut
(addikt)

Értem. Én nem látom ennyire rossznak a helyzetet, bár nem is akarom Londonnal vagy Béccsel összehasonlítani. Vannak rossz részek, vannak jó részek, mindkettőből több, mint vidéken.

Neked egyébként ezek szerint jobb memóriád van mint nekem, én a 2000-res évek eleji Budapestre nem igazán emlékszem ennyire részletesen, hogy így véleményt tudjak formálni. De persze az is lehet, hogy nincs jobb memóriád, csak mikor gyerekként jöttél "turistáskodni", akkor minden szebbnek és jobbnak tűnt, hiszen az egészet csak kívülről és futólag láttad. Meg az idő is megszépíti az emlékeket.

milffan: Akárki is vagy, lehet, hogy így van, lehet, hogy nem. De több időt töltök egyébként bent a városban, mint itthon. Minden ügyemet ott intézem, ott szórakozok, a Nyóckerbe jártam suliba, vannak ott lakó barátaim, úgyhogy szerintem van rálátásom a dologra.


gamek!ller
(senior tag)
Blog

Bármennyire is utállom, de Dunaújvárosban nincs akkora kontraszt mint Pesten..

üzenetek