üzenetek

hozzászólások


pintermiki
(csendes tag)

Én tudjátok mit nem értek? Hogy itt a Mobilarénán a szerkesztők miért védik így a Hawvájt. Mert az látszik, hogy a kezükben vannak, ódákat zengenek a telefonról, kimennek látogatóba stb... A jelen helyzetben az 50-es évek amerikáját éljük! ki kém és ki nem! Mi a Nato tagjai vagyunk, tehát mindenki aki kínai technológiát istenít, vagy ajánl másoknak KÉM! Én már karácsonykor felháborodtam, hogy miért mernek huawei telefont ajánlani, volt rálátásom bizonyos dolgokra nemzetbiztonsági szinten, akkor persze az oldal vezetői leugattak! Tessék! most itt is az ügy! Kíváncsi vagyok, hogy ezután hűek maradnak-e a hazájukhoz és a Nato-hoz, vagy éppen kínai érdekeket szolgálnak ki a tesztjeikben! És ez nagyon komoly kérdés! Amikor a terrorizmus már nem abból áll, hogy leromboljuk az infrastruktúrát, meg embereket ölünk, hanem abból, hogy letelepedési kötvénnyel és cégeken keresztül bejuttatjuk a jól képzett, iskolázott, felső körökhöz tartozó kémeinket egyes országokba, ahol belülről rombolhatnak, bomlaszthatnak, ellenőrizhetnek, akkor felmerül a kérdés, hogy aki ezekkel kapcsolatot tart, melyik oldalon áll is! Mert ha Kína fejleszt hálózatot itthon, akkor ő ellenőrzi és annak beláthatatlan következményei lehetnek! Aki pedig ezt a céget támogatja, azt mondja róluk, hogy innovatívak, meg csak ők fejlesztettek az elmúlt időszakban és sír azon, hogy a botránnyal kell foglalkozni, nem pedig jó cikkeket írni a telefonjaikról, az vajon melyik oldalon áll?


Sgr_A
(addikt)

Te paranoiás vagy
Bog a kinai kém lol :Y
az átlag embert ez hol érdekli?
engem pl sehogy, a telefonjaik jók a számomra fontos szempontokból a legjobbak, aztán nekem oly mindegy hogy a google, facebook mellett a kinaiak is gyüjtik az infót legyenek boldogok a családi fényképekkel
mellesleg az jobban zavar, hogy elég valamiről beszélni és másnap már olyan hirdetések jönnek ezt nem a kínaiak csinálják

[ Szerkesztve ]


nyisziati
(veterán)
Blog

Ezekkel a kérdésekkel kevesen foglalkoznak és még kevesebben látják a realitását, jelentőségét.
Elbutultak az emberek, csak azt látják, amit a kezükben tartanak.
Engem is rendszeresen hülyének néznek a különböző fórumokon, amikor megpróbálok rávilágítani a settenkedő kínai diktatúrára.

Persze a liberális filmkészítők, médiagyártók is hibásak, mert jófej haverként tüntetik fel Kínát, nem egy álnok kígyóként, amelyik egymás után akarja lenyelni a technológia különböző területeit, miközben a szomszédait terrorizálja és próbál meg területeket szerezni.


Fall-N
(veterán)

Hülyeségeket írsz. Ez a kémkedés is bullshit, mivel minden állam megfigyel, akinek megvan a technológiája. Arról sem kell megfeledkezni, hogy a chipek, amik használva vannak USA design, így eleve alkalmas arra a hardver és az OS is, hogy megfigyeljen az USA.

Az előzmények is alátámasztják, hogy USA kamuzik. Trampli terve az a kezdetektől, hogy a legtöbb amerikai cég otthon gyártsa az eszközöket és ne Kínában, mégha ez utópisztikus is. Nyilván ez az amerikai cégeknek nem érdeke, mivel megnőnének a költségeik és kisebb lenne a profit.

Az is nyilván igaz, hogy a Kínával való kereskedelem is érdek, mivel egy ekkora piac szintén profit. A Googlenek sem érdeke ellehetetleníteni a Huaweit, sőt Kínában is hajlandóak lettek volna megfeleni az állami cenzúrának, hogy piacuk legyen ott és feloldják a tiltást. A negatív visszhang és a dolgozol ellenkezés miatt nem lett végül belőle semmi.

Ha igaz volna a kémkedés akkor már rég kiderült volna, főleg a konkurens cégek borították volna ki a bilit. Alcatel-Lucent és a Nokia is jól járt volna vele. USA is feltételekkel engedhetné ha akarná a Huawei hálózatot, elég lenne feltételnek az hogy bele lásson a hálózati szoftverekbe. Nyilván rögtön kiderülne, hogy van-e kémkedés. De nem érdeke.

Egyébként is logikus, hogyha egy kínai cég sikeresen fent szeredne maradni külföldön, akkor betartja a szabályokat és nem kockáztat. Annyi magas tudású technikai szakember van, hogy lebuknának hamar, hogyha igaz lenne a kémkedés. Lásd Samsung Tizen OS botrány. Ott nem lett kitiltás érdekes módon.

[ Szerkesztve ]


janeszgol
(félisten)

Remélem azzal tisztában vagy, hogy lejáratod a nicked a 170 napja regisztrált nemzetbiztonsági szakemberrel együtt.


evko
(aktív tag)

Kína...
Azért nem hülyék élnek ott. Láttam egy rendszer fejlesztését a 0-ról a tökéletesig kb. 1 év alatt.
Mindenki azt mondta, ez soha nem fog elkészülni, nevettünk rajtuk.
Mi okosan megmondtuk, felesleges pénz kidobás...
Végül nem az lett.

És nem hasonlít másik rendszerre, nem klón.

Én semmiképpen sem becsülném le őket. 😊


nyisziati
(veterán)
Blog

Ne haragudj, de én ezt abszolút nem így gondolom.
Túl sokminden volt elnézve Kínának az elmúlt években az olcsó bérgyártásért cserébe.
Lehet azon vitatkozni, hogy MEKKORA, milyen mértékű a fenyegetés, de egy biztos: létezik. És egyre erőteljesebb lesz.

[link]


Giovan!
(addikt)

Vicces ezt pont tőled olvasni ;]

Ha jól emlékszem, régen elég sok dologban egyet értettünk. De ez a Kína mánia...

#49) janeszgol:

Ebben viszont egyetértünk. Az oldal üzemeltetőit lekémezni már szerintem is túlzás. Ennyi erővel mindenki kém, aki bármilyen üzleti ügy miatt valaha megfordult Kínában.

[ Szerkesztve ]


janeszgol
(félisten)

Bocsi. Az hogy nem engedjük elburjánzani Kínát egy dolog.
Az oldal üzemeltetőit ért vádaskodás pedig egy másik.
De megint úgy szeded ketté a világot, hogy vannak a Kínát támogatók és a teljesen ellenzők. Nem fekete és fehér ez.

Giovan! nincs Kína mánia. Olvasd fentebb. Ez a Huawei ügy teljesen ketté tépte a fórumot. Tényleg, mint Thanos után a Bosszúállók. Kicsit tartok tőle, hogy ki fog hatni a Hardveraprós üzletelésre is.

[ Szerkesztve ]


nyisziati
(veterán)
Blog

Ja, azzal nem foglalkoztam (üzemeltetőkkel szembeni vádak), annak szerintem nincs realítása. Bogéknak nincs dolguk velük, egyszerűen a Mate egy nagyon jó teló, nem véletlen volt Bognak is már több. A Mate 8-at is az ő hatására vettem. Bár az audio rész el volt hanyagolva benne, túl is adtam rajta a nem túl minőségi DAC miatt, amit ekvalizerrel se tudtam felturbózni. MINDEN más viszont príma volt.

Kínára koncentráltam.
Persze nem fekete-fehér a dolog, de ha megnézted a linkben szereplő cikket, hogy Kína hogyan osztályozza-pontozza a saját állampolgárait, akkor elgondolkodtató, hogy miért is védenénk azt az államot.

Előbb tanulják meg tisztelni a személyes szabadságot és az emberi értékeket, aztán lehet szó gazdasági növekedésről és az állam támogatásáról.
Különben csak egy nagyra nőtt, hatékony diktatúrát támogatunk, pont olyat, ami az 1984-ben le lett írva. Mondanám Hitler és Sztálin álomállamát. Plusz technológiai fölény
Na ezt nem szabad engedni.


janeszgol
(félisten)

Az, hogy Kínában mi van, engem nem érint, nem ott élek. Ha itt is ilyen lesz, abban nem csak az ő kezük, hanem a regnáló kormányé is benne lesz.
Vannak EUs törvények az adatkezelést, információkezelést kezelendő műveletekre. Ha ez ellen vét egy cég, akkor zárják ki a termékeiket a piacról (bizonyos mennyiségű és minőségű figyelmeztetés után). Nyilván a már kiépített bázisállomások cseréje nagyon drága, így azt megelőzően kell lépéseket tenni.
De ez a huzavona, most ezt nem, azt nem, azt 90 napra igen, de amazt nem, emezt nem kapják meg. Az USA sem azért aggályoskodik, mert pontozgatja Kína a lakosait. Aki ismeri Kína törtélemét az tudja, hogy kb mindig is ilyenek voltak. A világtól elzárva, diktatórikus környezetben nevelni a lakosait. Ott a Nagy Kínai Tűzfal esete. Ez ellen senki nem emelte fel a szavát, pedig szerintem elég veszélyes. És már javában működött, amikor a Huawei kapta a 4Gs rendszerek kiépítésének megrendeléseit.
És ha a Túzfallal nem törődtek, akkor a pontozásos rendszerrel sem fognak törődni. Valami más van a háttérben.


joey04
(titán)
Blog

Az oldal üzemeltetőit nem érte vádaskodás. Azt írta, hogy aki isteníti, vagy ajánlja a termékeit az kémnek minősül. Nem azt, hogy Bog lepaktált a kínai állammal és terroristákat képez ki. A nick lejáratásra meg majd gondolj vissza akkor, ha a legrosszabb forgatókönyv következik be és majd visszaolvasva azt lehet a neved alatti kommentekben látni, hogy úgy sem lesz semmi baj és mindenki kémed, nem fekete-fehér, stb, stb.


janeszgol
(félisten)

És ha nem az következik be? Akkor a te nickednek lesz "annyi"? :)

Én nem aggódom a nickem miatt, köszi. Ugyanis csak az igazat írtam le. Semmiféle bizonyítékokat nem hoztak még. Ha fognak hozni és bekövetkezik a legrosszabb (bár akkor ez lesz a legjobb megoldás inkább) és a Huaweinek annyi, akkor is az igazat írtam. Dátum van a hozzászólások mellett és amikor azt írtam, hogy nincs bizonyíték, nem is volt / nem mutattak még.


joey04
(titán)
Blog

a vélt igazadat írtad le. mellesleg nem vagy szavahihető, valamelyik topikban te magad írtad, hogy hanyagolni fogod a témához kapcsolódó topikokat. ehhez képest... :D engem nem zavar, csak mondom. :)

[ Szerkesztve ]


janeszgol
(félisten)

Igen a vélt igazam, ami változhat természetesen. A fejleményektől függ. (Most tekintsünk el attól, hogy mindenki kémked. Nem is azt mondom, hogy Kína egyáltalán nem kémked.) Ez a hét rendesen felkavarta a fórumokat, a facebookot, az embereket (a melóhelyemen is téma volt a héten). Nem lehet mellette elmenni sajnos.

Végre valaki figyeli azt, amit írok. Ez meghat. :)


Vtwo
(senior tag)

"Vezető német cégek: a Siemens, a Bosch és az SAP is vizsgálja, hogy van-e értelme fenntartani az üzleti kapcsolatokat a kínai Huaweijel az amerikai szankciók fényében – írja az MTI a Frankfurter Allgemeine Zeitung nyomán."


ollie
(MODERÁTOR)
Blog

És amiről még nem is volt szó, az a Bluetooth. Ez is amerikai központú, és bármikor megtilthatják a használatát. BT nélkül nem lehet vezetéknélküli eszközöket csatlakoztatni a mobilhoz, hacsak a Huawei nem kezd el saját protokollt fejleszteni, de az sok évébe fog kerülni (de akkor sem lesznek használhatóak a BT-s eszközök a telefonjaikkal).


#72630400
(tag)

Ez az egész ügy nem fekete-fehér hanem ...kici occó sárga🎎 :DD


judas13
(addikt)

Az, hogy valójában milyen központú és ez mennyire is számît nem tudom de a Bluetootht az Ericsson fejlesztette ki - ha ez számît az ügyben -majd négy cég csatlakozott hozzá a (talán nyîlt forráskódú?) szabvány kidolgozásához. (Intel, Nokia,IBM,Toshiba-SIG).
Az egész világon bárki szabadon freki engedély nélkül használhatja ezt a 2.4GHz-es sávban.
A Google kidolgozása alatt van a kétfaktoros azonosításhoz egy külön biztonsági protokol, ez ami tán kérdéses lehet, de ez "csak" egy biztonsági lépcső majd a felhasználók számára.
Tehát, hogy ki tilthat meg mit és mikor azt pontosan nem tudom, de érdekelne engem is.


tixem
(addikt)

Mekkora zhengfei ;]


dutrás
(őstag)

Jól ki van mosva az agyad kolléga!!


Archos2014
(tag)

[link] Ma még nem technológia, hanem üzleti bizelmi a Huawei legnagyobb gondja. Hiába tud még gyártani, hiába lesz saját oprendszer, in house chipgyártás, ha a végén nem veszik az emberek.
A másodpiacon máris óriási a visszaesés a Forbes szerint.


tixem
(addikt)

Azok a rohadt reptiliánok

[ Szerkesztve ]


ollie
(MODERÁTOR)
Blog

A Bluetooth Special Interest Group adja a bizonyítványt a BT használatához, amihez minden BT-s eszközt be kell vizsgálni, és ennek a központja az USA-ban van. Persze a Huawei még megteheti, hogy bevizsgáltatás nélkül hazsnálja a technológiát, de nem állíthatja hivatalosan, hogy az BT kompatibilis (meg nem is használhatja a logót).


judas13
(addikt)

Értem. Tehát - alapon - haszálhatja mindenki továbbra is a rendszert. Megtiltani nem lehet ahogy îrtad azt előtte "csak" hivatalosan nem jelenîtheti meg, logozhatja azt.

[ Szerkesztve ]


janeszgol
(félisten)

Ez várható volt. Lásd a Sony esetét is a sorozatos kiemelkedő hibákkal.

[ Szerkesztve ]


nyisziati
(veterán)
Blog

"nem fekete-fehér...kici occó sárga"
A nap beszólása megvolt. :DD

(#60) tixem : Mekkora zhengfei !

:DDD igen, ez nekem is eszembejutott


Komplikato
(veterán)

Ha csak nagy hirtelen elő nem húznak egy komplett kvantum kommunikációs rendszert a bűvészkalapból. :D

Az a rész a cikkben, miszerint a kormány/állam dolga az oktatás NEM a cégeké, az nem óltári nagy marhaság? Értem én, hogy a párt és a bölcs vezér mindenhez IS ért és sosem téved, meg bla bla, de anno Japán enm úgy húzta fel magát, hogy a cégek kezdték az oktatást szponzorálni és a nekik szükséges végzettségeket? Nem ezért van olyan brutálisan sok diplomásuk?

[ Szerkesztve ]


stellaz
(addikt)

Mondjuk azon érdemes elgondolkozni, hogy egyrészt ez nem Trump fejéből pattant ki, másrészt a nyugati világ számos országa ilyen-olyan formában vezet be korlátozásokat a Huaweivel kapcsolatban.

Tény, hogy elképesztő mennyiségű nyugati technológiát vittek be a cégek kínába, önként és dalolva, cserébe a piacokért.
Volt egy cikk, hogy az amerikaiak a saját cégeiket is figyelmeztették számtalanszor, hogy Kína technológiát lop tőlük törvénytelen módon (ipari kémkedés), de ők inkább beletörődtek, mert akkora piacot jelentenek, hogy nem merték összerúgni velük a port.
Nem véletlenül lehet csak úgy odamenni egy nyugati cégnek, hanem egy kínai partnert is be kell vonniuk a gyártásba, lásd. a kinti nyugati autógyárak mind vegyesvállaltok.

Aztán most, hogy 20-30 év kutatás fejlesztését megspórolva már nem csak a kínai, de a nyugati piacon is konkurensekként léptek elő bérgyártóból.... hát ez már baj.
Ráadásként valóban érdemesebb lehet olyan cégekkel együttműködni telekommunikációs hálózatokkal kapcsolatban, akik megbízhatóak,szövetségesek és főleg ellenőrizhetőek. Itt nem csak a kémkedésre kell gondolni, de pl. mekkora stratégiai előnyt jelent, ha mondjuk egy kiépült 5G hálózatot Kína mondjuk le tud blokkolni, ha szeretné? Állítólag erről van szó valójában.

Nyilván az USA is kémkedik, stb, de egyrészt nem diktatúra, másrészt legfőbb szövetségesünk, ami ezért nem elhanyagolható dolog.


WinstonWolf
(senior tag)

Sok ember úgy vélekedik, hogy hiába bizonyosodik be egy tárgyáról, hogy valamilyen módon érintett lehet egy kémkedési, vagy adatlopási ügyben, nem érdekli, hiszen Ő után aztán nyugodtan kémkedhetnek, mert nincs semmi takargatnivalója. Ezzel egy gond van. Azok a backdoor-ok amik ezekben a készülékekben - állítólag - benne vannak lehetőséget adnak egy rezsimnek, hogy szabadon információkat nyerjen ki. ezeket az információkat pedig eladhatja, esetleg más információra elcserélheti.

Nem mindig a primer kémkedés a gond. Nyilvánvalóan egy kínai titokszolgának sincs érdekében a telefonjaimban tárolt dolgokat megszerezni, mert valószínűleg én nem vagyok primer kémkedés tárgya. De lehetnek akár olyan telefonszámok a telefonomban, amelyek valakinek értékesek lehetnek. Mert esetleg ismerek olyan embert, aki nekem mindennapos kapcsolat, de másnak nem az. Lehet a Kínaiak is tojnak rá. De kinyerik az információt, és ha valamely üzletfelüknek kell, akkor eladják.

Ugyanez igaz arra is, hogy ha hozzáférnek a kamerámhoz, mikrofonomhoz, akkor az én készülékemen keresztül másokat is megfigyelhetnek. De ez már azért aktívabb helyszíni részvételt igényelne, amit a hazai kémelhárítás nem engedne meg.

Arról nem beszélve, hogy - állítólag - ezek a backdoorok nem csak a telefonokban vannak benne, hanem azokban a hálózati eszközökben is, amiken át milliószámra mennek át üzenetek, hívások stb. Ez viszont azért már nem szűk réteg. A legfőbb csapást pedig egy ilyen gyártóra apránként lehet mérni. Ha ellehetetlenítik a telefon üzletágat megrogyhat a hálózati üzletág is.

Néha a konteóknak is lehet alapja... És nem a gyíkemberek vannak minden konteó mögött...


Giovan!
(addikt)

“De ez már azért aktívabb helyszíni részvételt igényelne, amit a hazai kémelhárítás nem engedne meg.”


stellaz
(addikt)

+1


#72630400
(tag)

üzenetek