üzenetek

hozzászólások


Taranti
(senior tag)
Blog

"Ami érdekes, hogy az extra fogyasztási keretet zömében az IGP kapja majd meg, ugyanis a lapkák úgy vannak paraméterezve, hogy elsődlegesen a processzormagok turbója működjön, ami azért szükséges, mert az alapórajelek igen alacsonyak, és ezt a hátrányt a lehető legtöbb esetben kompenzálni szeretné az Intel az agresszív órajelskálázással. Cserébe viszont az IGP nem fog kellő TDP-kerethez jutni, tehát például a 15 wattos beállításnál igen tipikus lesz, hogy az 1 GHz körüli maximumhoz képest a grafikus vezérlő inkább 600 MHz környékén jár majd. Ezzel szemben a 25 wattos TDP-keret aktiválásánál már inkább 900 MHz környéki órajelek várhatók, és mindez a teljesítményben is 40 körüli előrelépést fog eredményezni. Az alapvetően a gyártók döntése lesz, hogy mit állítanak be, de erre érdemes figyelni, ha valaki inkább a grafikus teljesítményt keresi."

Ezt a bekezdést csak én nem értem?


DraXoN
(addikt)
Blog

alapból a cpu részesül előnyben a TDP keretben, de 15W-ot túllépve kicsit átbillen a mérleg az IGP irányába, legalábbis ő is tovább fog tudni "nyújtózkodni" ... én így értelmezem..

[ Szerkesztve ]


Raggie
(őstag)

Előző bekezdést is olvasd el! ;)


Cythyel
(senior tag)

gondolom ezeket is valami ultravékony izékbe építik majd be zéró hűtés / hőelvezetés mellett és akkor majd jön az iszonyatos throttling...

[ Szerkesztve ]


koko52
(veterán)

De ha alapból nem úgy állítják be akkor nem tudod túllépni, gondolom BIOS nem ad rá lehetőséget vagy ilyesmire tudok gondolni.


FLATRONW
(őstag)
Blog

Alacsony TDP keret mellett úgy van paraméterezve a rendszer, hogy a CPU magok élveznek prioritást.
Amint megemelik a TDP-t, akkor már az IGP is megfogja kapni a maga részét, így magasabb órajelen fog üzemeleni.


DraXoN
(addikt)
Blog

Igen ez az "alap" amit az intel ajánl, de írták a cikkben, hogy a gyártók felülbírálhatják az arányokat.


Kristof93
(senior tag)

Ez a 10nm elég nagy csalódás. Még az ultrabook processzorok is lassabbak mint a 14nm-es társaik, az igp előrelépés pedig valószínűleg az áttervezés miatt van.


Geri Bátyó
(őstag)
Blog

Brutálisan alacsonyak az alap órajelek, még a 8.-9. generációhoz képest is. 1GHz környéke? Ezt nem tudják behozni IPC-ből, még akkor sem, ha igaz, amit írtak. Nem akartam volna idekeverni, de kénytelen vagyok, hogy a Ryzen 7 2700U dupla ekkora órajelen megy 15W-ból.
Most azért tényleg látszik, hogy mennyire mellényúlt az Intel.
Gyanítom, hogy azok az Ice Lake IGP mérések sem lesznek igazak a független tesztekben.

szerk: A 10nm a saját 14nm-ükkel szemben sem versenyképes, sem órajelben, sem sehogy. Azért ez nagyon gáz. :(

[ Szerkesztve ]


Geri Bátyó
(őstag)
Blog

Megint azt mondom, hogy várjuk meg a független teszteket. Szerintem kellőképpen indokolt, hogy nem bízom meg az ígérgetéseikben és az sem biztos, hogy a mindenféle sebezhetőségek kiiktatása után is így megy a jeges.


DraXoN
(addikt)
Blog

intelnél hajlamosak keverni az ipc fogalmat az összteljesítmény növekedéssel (skylake és kabylake között megtették).. egyenlőre nem tudni, hogy működik a "turbó" pontosan (az biztos, jó magasra megy az alapórajelhez képest).

majd a tesztek után kiderül, jó termék lett-e..


schawo
(titán)
Blog

és Geri Bátyó

Megnézted a videó? 8 percig az icelake teszteket elemzi.


Geri Bátyó
(őstag)
Blog

Az Intel-féle IGP teszt finoman szólva is érdekes volt (Nem finoman szólva pedig felháborítóan részrehajló) és nincs okom feltételezni, hogy ez a teszt reálisabb. Megvárom a független teszteket.

[ Szerkesztve ]


schawo
(titán)
Blog

Csak azért linkeltem, mert a #9 alapján nem tűnt úgy, hogy az ítéleteddel megvárnád a független teszteket :DDD Azt mindig érdemes. Pro és kontra egyaránt. Szeretni és utálni is ráér akkor. :)

[ Szerkesztve ]


Predatorr
(őstag)

Amennyire tudom, tervezésileg ezek még tartalmazzák tartalmazzák az eddigi sebezhetőségeket, ill. 2022-ig minden Intel cpu.


Geri Bátyó
(őstag)
Blog

Igazából még sosem volt AMD rendszerem. Volt, hogy szemeztem vele, de végül nem lett. Most leragadtam az 1366-nál, ami rohadtul jó, de kezd elavulni. Mostanában meg eléggé szimpi a Ryzen. Intel meg kevésbé. Nem vagyok elfogult egyik irányba sem.


schawo
(titán)
Blog

X5650-ről váltottam Coffeera, óriási megváltás volt. De most Ryzen 3 lesz, az tuti, csak azon filózok, hogy 8 vagy 12 mag. A 12 rendkívül csábító :D

[ Szerkesztve ]


turbokappa
(senior tag)

Az amd bemutatója után kényszert érzel hogy váltsál, mivel neked kell az űrtechnika, különben tönkremenne az életed. 😄


Geri Bátyó
(őstag)
Blog

Nekem most X5675 van és nagyon szeretem, mert rugalmas az egész platform. Intelnél ez régóta nincs már meg. Én is erősen szemezek a Ryzen 3xxx-el, de nekem a 6 mag is elég, úgyhogy 3600/3600X is elég lenne. Előbbi főként a 65W TDP miatt.

üzenetek