[Re:] [Showhai:] Letöltőgép fillérekből - IGÉNYFELMÉRÉS - BLOGOUT fórum

üzenetek

hozzászólások


quailstorm
(nagyúr)
Blog

Sorolj fel pár lehetséges konfigurációt, de inkább a hűtés, fizikai elhelyezés, távmenedzsment (monitormentes használat), szoftverek, ilyesmire menjen ki.


Bazsesz
(őstag)
Blog

Én nem feltétlen hardver oldalról közelíteném meg a dolgot, hanem a szoftver oldalról. Egyrészről vannak emberek, akik nem értenek annyira hozzá, vagy nem akarnak linuxxal tökölni, másrészről meg kinek milyen hardver van otthon elfekvőben, vagy kinek mi a keret rá. Régebbi gép esetén kitérhetsz a hosszútávú fogyasztásra is, hogy egyáltalán megéri-e.

Javaslom, hogy mindenképpen több funkciója legyen, ne csak egy torrent kliens egy távoli asztallal, hanem készíts leírást mondjuk hálózati megosztásról, dlna-ról, torrenthez mobil kliensről, ftp, stb stb, ha esetleg bővíteni szeretné az ember saját kedve szerint.

Tipp: távoli asztalként én a teamviewer használom régóta, droidos, illetve almás rendszeren is flottul működik. Nem kell portnyitogatással, meg dyndns-sel sz*rakodni).

Üdv: Bazsi


Showhai
(tag)
Blog

quailstorm:
Igen, ez lenne a gerince a dolognak.
Én a beépített windows remote desktopot használom itthon, mobilról meg a chrome-ját.
Inkább a szoftver meg ezek lennének az értelmes irányvonalak a cikkben, mert a hardver az egy hozott dolog.
Bazsesz:
Wow, az avatarod alapján nem gondolná az ember hogy tolerálod a windowst :P
Én is a több funkcióra szavazok, innen a C2D + legalább 2 GB RAM. Ezt bármikor bővítheted +rammal, 4magra, esetleg VGAval streamgépre Steammel.
Teamviewer cikkbe integrálva :R a multiplatform miatt megéri, bár nem tudom fizetős-e.

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]


JHC
(tag)

Nálam régen egy P3 933 szolgált XP-vel kb 7 évet, nekem vennem kellett akkor pénzért ezt a cuccot nem kevésért, de mindenképpen márkás gépet akartam, meg Dell buzi is vagyok, de hűen, stabilan szolgált engem, még most is meg van, majd retro-nak jó lesz. Az akkori netsebességhez jó volt, ma már nem bírná. Amikor a netsebesség kb 1MB/s volt akkor a letöltés idejére a CPU kihasználtság 75-85% között volt. A gép-gép másolás 8-9MB/s volt néha 10 is, az integrált 100Mb-es hálókártya miatt. Próbáltam benne PCI-os gigabites kártyát, a 20MB/s-t nagyon ritkán közelítette meg, mert nagyon ették a megszakítások a CPU-t.

Most egy AM1 konfig van, a gyári hűtőjével, egy lapos házban, mint a Dell, az oprendszer Win7. A lapot, procit az aprón vettem 15-ért, a házat szintén ott 3-ért 250W-os TFX Aopen-re címkézett, de szerintem FSP táppal. A gyári hűtőt nem hallani ki a házból. Kellett bele tenni a plusz ventit 5V-on, mert nyáron a vinyó hőfoka 51-52 fok is volt, ami most inkább 40-45 fok. A Dell egy új vinyóval startolt, még akkoriban lehett kapni új IDE vinyót, egy 160GB-os szolgált nálam 55000 órát. A mostani gépben egy WD RE3 500GB van, ezt használtan vettem jelenleg 47000 óra van benne, de még kopp-kopp-kopp kiváló egészségnek örvend. Az AM1 konfig már ki tudja hajtani a gigabites hálókártyát, most a limitáló tényező a vinyó. Ha a vinyó elején van a cucc akkor a háló kártya a szűk keresztmetszet (az eddigi max 108MB/s), ha a vinyó végén van a cucc akkor csak 65-70MB/s a sebesség. Ma már ugyan nem arra használom amire építettem, de néha azért be van fogva arra is, mert ugye mindig jönnek újabb disztribúciók. Távmenedzsmentre UltraVNC, TightVNC programokat használok. Ugyan mindegyikkel lassabb a képernyő frissítése, mint a win-es Távoli Asztallal, de nekem ez volt az egyszerűbb.

Az oprendszerek hivalosak nálam mindig, meg a vírusírtók is. A P3-as gépen Norton volt amíg tudtam olcsón venni. Az AM1 gépen AVG Free van, amire használva van arra elég. Ezzel a géppel már szoktam csinálni olyat, hogy meleg napokon a nagy gépet munka után hazajövet, már be se kapcsolom, mert netezéshez hellyel-közzel a kisgép is elég.


8th
(addikt)
Blog

Integrált procis lapok fillérekért mennek az aprón. Többségükön van hdmi is így filmnézős gép szerepét is kiválthatják. Két legyet egy csapásra.


Showhai
(tag)
Blog

Holnap ugyanitt, köszönöm a hozzászólásokat! :R


D1Rect
(félisten)
Blog

Nem tudom, hogy hány éves vagy, ha 80+ és nem akarod megtanulni a linuxot, hát akkor IJ, erre a kis időre már úgyis mindegy.

De ha fiatal vagy és esetleg még nincs is eldöntve, hogy mi leszel, ha nagy leszel, akkor ez egy remek lehetőség, hogy elkezdjél ismerkedni az IT-s dolgokkal.
Tudom, nagyon meredeknek tűnik a linux onnan, hogy valaki soha nem is használta és megvannak a maga hülyeségei, de az ilyen "letöltőgép" szintű pet projektek amikből lehet, hogy komolyabb érdeklődés növi ki magát.

Nem, nem azt mondom, hogy használj linuxot, hanem azt, hogy ez egy remek lehetőség tanulni valami újat.


IP1954
(aktív tag)

10 évvel ezelőtt kezdem a csöndes gép projektet.
Asus M4A785D-M PRO (2009)
AMD Athlon II X2 240 (2009)
Eleve kis hőtermelésű processzor, maximum 45W amit könnyű hűteni.
Alaplapon nincs ventilátor.
A processzor és a gépház ventilátororait a Speedfan programmal optimalizálni lehet.
Letöltés közben az alapjárat körül pörögnek.
Videó konvertálás alatt a szükséges mértékben gyorsulnak.
A tápegység és a gépház 12 centiméteres Noctua folyadékcsapágyas ventilátorokat kapott.
A gyári még eredeti processzor ventilátor 10 évesen is halk 1000-1200 RPM körül üzemel.
A két azonos gép 7 évig folyamatosan ment.
Az optika bekötése után már csak az egyik gép üzemel folyamatosan fél évenként felváltva.
Egyszer kb. hat-hét év után a tápegységeket cserélni kellett.
Két éve 8 Gbyte memóriát kaptak.
Az alaplapon levő hálókártya csak 100 Mbites, már az elején Gbites PCI-re cseréltem.
Az 1000 Mbites internetből a PCI hálókártya csak kb. 400 Mbitet tudott.
PCIe hálókártya cserével már a maximális sebesség körül teljesít.
A rendszer és letöltő terület: SSD
Egy méterről a két üzemelő gép hangját nem hallani ...

A csöndes gép a folyamatos letöltés mellett NAS-ként is használható hálózatos filmnézésre.

[ Szerkesztve ]


total90
(veterán)
Blog

Én nem teljesen értem a létjogosultságát egy ilyen gépnek. Egyrészt ezernyi stream lehetőség van, másrészt, meg mi az az adatmennyiség, amihez nem elég egy átlagos internetsebesség letölteni max pár óra alatt? Mihez kell egy gépnek 24/7-be menni? Elkezded tölteni az egesz internetet?


Jhonny06
(veterán)
Blog

Pont ezt akartam írni. Régen még volt létjogosultsága ezeknek a letöltő meg seed-gépeknek, de ha amúgy is van gépe az embernek, akkor már a legtöbb szolgáltató legkisebb netcsomagjával is annyi cuccot tudsz letölteni, hogy az életben nem nézed végig. Még egy 150mbit-es csomaggal is lejön egy fullos minőségű 1080p film ~10 perc alatt.

[ Szerkesztve ]


domos
(senior tag)
Blog

Régi thinkpad x széria, 60,200,201 stb, oszt’ cső. Olcsó, keveset fogyaszt, és csak torrent terhelés mellett csendben is lesz.


D1Rect
(félisten)
Blog

Van ahol pár megabitben mérik a leggyorsabb internetet.


Showhai
(tag)
Blog

Laptop is ok lehet...ennyi cash viszont nem lesz a cikkhez, habár szerencsére jó sok leírt véleményhez be tudom szerezni a cuccot. Ha már csinálom, akkor rendesen

total90/Jhonny06:
Nekem 26/5 Mbitem van, köhögve. Néhány falusi barátomnak van 10/2.Sajnos nem él mindenki nagyvárosban.

D1Rect:: +1
Hát már nem vagyok csecsemő..
Annak idején egy 386dx-re 4 mb rammal .deb csomagonként pakoltam fel egy használható linuxot, hogy legyen SVGAlib, és menjen a Doom :)
Tudom hogy pont erre nem jó a linux. Még mindig megtanulhatnám, de nem akarok IT-ben elhelyezkedni, itthonra meg nem szeretném. Sajnos a linuxos fórumokon azért találkoztam olyan "megoldásokkal" ami alapján úgy döntöttem, hogy vissza Windows. Nem itt történt az eset.
Példa: nagygépre felraktam a legfrisebb stabil Ubuntut. Pöc-röff, Szép jó. sudo apt-get install pardolog , etc.
Aztán a VLC alatt egy videónál csont fagyás, amitől picit megijedtem, mert viszonylag nem olcsó volt a cucc.
Mondták fórumon, hogy háááááát igen, ezt produkálja AMD meg nVidia kártyáknál, úgyhogy cserélgessem szépen a drivert addig amíg jó nem lesz, vagy tegyem rá iGPU-ra.
Történetesen nincs a procimban iGPU.
Reformat, install Win10.
Én ott érzem a linux létjogosultság kezdetét, ahol az átlagfelhasználó tudása véget ér. Én meg átlagfelhasználókhoz szólok.

De ha sokáig hergeltek, akkor Linuxot is teszek a cikkbe, az direkt az egymagos, 1gb ramos tulajok
kedvéért.
:R

[ Szerkesztve ]


domos
(senior tag)
Blog

A cikkhez talán nem érdemes, de HA-n most 15k-ért kapni x200s-t. És akkor a monitorral se kell bajlódni. Akárhogyis nézem, ez a legegyszerűbb megoldás, ha amúgy is van otthon elfekvőben egy régi laptop (bármilyen jó, nem kötelező a TP), akkor ingyen meg van oldva a dolog.


Hieronymus
(addikt)
Blog

Erre a feladatra van ideális felállás.
Gép1:
ZOTAC IONITX-A-U Atom 330 1.6GHz Dual-Core NVIDIA ION Mini ITX Motherboard / CPU Combo
Az alaplap tartozéka a tápegység is. Már csak memória és háttértárat kell hozzá tenni és kész a letöltő gép.
A Processzor kemény 4Watt fogyasztása mellett elegendő a torrent feladatok mellett, némi extrára is. Szükség esetén alul- és túlhajtható. Hűtés nélkül vidáman tud dolgozni, még 2GHz-re túlhajtva is.
A Gigabites hálózati kártya mellett 3 darab SATA és 1 darab eSATA port várja a háttértárakat.
Az ION része alul hajtható, hogy ne szívja le feleslegesen Paksot. :))
Igény szerint Windows 10 is elfut rajta és a Linuxot sem köpi vissza undorral az alaplap.
Talán hozzáférhető hasonló felállásban Intel IGP-s változat is.

Nekem éppen vagy egy darab elfekvőben, talán egyszer még feladatot fog kapni.

Gép 2:
Levetett notebook a I3-2xxxm processzoroktól kezdve. A DVD meghajtó helyére mehet egy második meghajtó.
Szünetmentes tápellátás alapból megoldott. Kis helyen és halk hűtéssel elvan.
A betört kijelző, tönkre ment billentyűzet nem gond.


Showhai
(tag)
Blog

Köszi.

Igazából egy egymagos SATA-s is megtenné, valami DDR2-es celerongy. Erre pont linux menne (Győztetek, feladom, lesz vasaló Linux). 500 m-re lakik haverom egy lestrapált, de működő Acer Aspirevel, ami célnak pont megfelel. Ez az a verzó lenne, hogy lehet nincs gigabit lan, de ott a usb rackes noti hdd.

[ Szerkesztve ]


Showhai
(tag)
Blog

Kösz :R
Ami nem Intel iGPU, arra picit allergiás általában a Linux, de szóljatok ha tévedek, a személyes tapasztalat ezt mutatja.
ION terén nem tudom hogy megeszi-e.
Wifil kosten úgy általában ha szabad kérdeznem?
Mert ideálisnak tűnik, valóban. Ilyet meg tényleg nem tudok kölcsönbe szerezni....

[ Szerkesztve ]


rover45
(senior tag)
Blog

Én bő 1 éve ezt vettem magamnak. [link]
Nem tudom hová van pozicionálva az "olcsó" kifejezés, de úgy gondolom a 4 mag 4 szál ennyiért ajándék volt. Tettem bele egy nagyobb noti vinyót, meg 8Gb-ot és azóta 0/24ben ketyeg. A fogyasztása tartósan 10W alatt marad, gyakorlatilag néma. Egy lecsupaszított W10 van rajta és egy torrent kliens. Ezt mindegyiket külön-külön is elérem távolról. Illetve be van állítva média szervernek, így látom hálózaton a tartalmát. Minden ilyen irányú igényemet kielégíti :D


Showhai
(tag)
Blog

olcsó=10K max és ebben nincs benne az UTP kábel, meg a gigabit router. Ez lenne az egyik lényeg, hogy falun vagyunk, nem tojik a tyúk szegény az eklézsia.
Ez tényleg megérős.
Megpróbálok Thin Clientet szerválni, az 10k körül mozog, és ugyanígy nem fogyaszt sokat. Ellenben nem ilyen tápos, de hátha van gigabit lan. Nyilván ha akarsz a két gép között lanba másolni, akkor jól jön, mert kényelmesebb és gyorsabb mint a rackes megoldás.
Ámbár van usb-s gb lan, de az a 10k fölött jönne ki.
Köszi neked is.
[link] <- ebbe meg nehéz belekötni ár szempontjából. És van vasaló gigabit lan.

Szerk.: typokat szerkesztgetem

[ Szerkesztve ]


Showhai
(tag)
Blog

Mivel látok érdeklődést, ezért még arról is lehet szó, hogy beruházok. [link]
Akkor megvan a kukagép, a ThinClient szerűség, a mobiltelefon és a laptop.
Ez így már eléggé lefedi a lehetőségeket.
Voltcraftot remélem tudok szerezni, meg ami még felmerül, megoldom.

üzenetek