üzenetek

hozzászólások


pechman8
(aktív tag)
Blog

Sajnos ezzel a megközelítéssel nem érthetek egyet. Az egész cikk erről szól. Nagy hibának tartom a tudományos megközelítést a témában, továbbra is. Ez művészet.


Donki Hóte
(veterán)

Ez is valami, egyetértünk abban, hogy nem értünk egyet a másik véleményével :R

Arról pedig, hogy mi a művészet, nagyon más a "művész" és más a külső a szemlélő véleménye. A legrondább graffitik készítői is meg vannak győződve arról, hogy az művészet.


dabadab
(titán)
Blog

Az építészet is művészet, de ez nem jelenti azt, hogy a statikát ne kellene végigszámolni.


benedekco
(addikt)

Jó, de abba még nem haltak meg emberek, hogy otthon szarul szól a hifi. :DDD


Bogyó bá'
(nagyúr)

Dehonnem: a nej agyonüti és feldarabolja, mert ezért a f*sért dobott ki tíz milliót.... ;]


Donki Hóte
(veterán)

Ebben a tekintetben igaza van a poszt szerzőjének, egy DIY hifi cucc esetében nem egyszer ad ki 1 millió ft-ot, hanem ezerszer 1000 ft-ot :K


Bogyó bá'
(nagyúr)

Én még csak 300 ezernél tartok (fél év alatt) a DIY csöves rendszeremmel, minden kacattal (kábelekkel, DAC-kal) együtt. Ali-ról minden héten legalább kétszer jön valami apró kacat. :D Ez - eddig - még nejem tűrőképességén belül van. Ja, és nem szól rosszul! :K (20 év teljes kihagyás után újrakezdő, 59 éves "HiFista" volnék)

(2x2W-os EL84 SE + ARC SP10 koppincs előerősítő - csak vonalszintű, de elbír egy nagyohmos fejhallgatót is hajtani)










Bogyó bá'
(nagyúr)

Ja, a fenti összegbe azért belefért egy 120MHz-es tárolós oszcilloszkóp, egy digitális szignálgenerátor, egy jobbfajta kéziműszer, valamint egy elég jó forrasztó állomás is. (Forró levegővel SMD-t is tud, nem csak hagyományos páka).

Hálózati zavarszűrő egység a készülékekhez, valamint nagyon pofás, árnyékolt tápkábelek mindkét csöves kacathoz. De nem OFF-olok tovább... :B


ozzy711
(őstag)

Gyere át ide: [link] itt a csöves cucc is on-nak számít.

[ Szerkesztve ]


bigyo108
(aktív tag)
Blog

Jó volt olvasni.
Köszi az írást.
:R


pechman8
(aktív tag)
Blog

Én meg köszönöm, hogy elolvastad.


peppa
(tag)

Volt anno tapasztalatom pár egyszerűbb régi AudioNote eszközzel, amik nekem nagy élményt adtak és az írásod alapján sok párhuzamot találtam azzal, amit ők képviselnek és ahogyan ehhez Vass-Andrási György áll idehaza.
Gratulálok, a munkához!
A kérdés, amit feszegetsz szerintem nagyonis időszerű. Zenét és hangszereket szerető villamosmérnökként bennem ez úgy vetődik fel, hogy vajon minden minőség kifejezhető-e mennyiségként, azaz az élet leírható-e számokkal? Az audiotechnika érdekes összefonódása a művészetnek és a technikának, nem csoda, hogy ennyire ellentétes megközelítései léteznek. De szerintem ugyanez jön szembe pl.: az orvoslás területén is, ahol a két kibékíthetetlen oldal feszül egymásnak, az "ezók", akiknek sértő minden konkrétum és azok, akik miden emberi döntést kizárnának a gyógyításból, mert az nem elég objektív. Számomra valószínűtlenek tűnik, hogy valamelyik oldanak önmagában igaza legyen.

[ Szerkesztve ]


pechman8
(aktív tag)
Blog

Köszönöm, hogy olvastad.
Talán ötvözni kell a kettőt.
Viszont van helyzet mikor választani kell. Ilyenkor én az érzéseimre hagyatkozom. A zenehallgatásra készült eszközök, nézőpontom szerint illúziókeltők! A működésük melyet mi "hangzásnak" nevezünk valójában egyfajta elmetrükk. Ennek a folyamatát ma sem értjük pontosan. Ezért nekem az illúzió tökéletessége számít amit bennem kifejt. Minden más felett. Mert ezért készült. Legalább is az enyém ezért készült.

üzenetek