üzenetek

hozzászólások


Grg
(tag)

A gyári nem tud ilyen extrákat :( Más fw-nél sem rémlik, csak hogy a WAN-ból LAN-t csinál, de fordítva nem tudom lehet-e egyáltalán

[ Szerkesztve ]


Zicky
(tag)
Blog

Mindenképpen kell a WAN port? Ha csak routerként akarod használni és egy másik hálózati eszközről jön az Inrernet, nem feltétlen szükséges azt a wan-ba dugni.
Mindkét portban továbbítja a netet, viszont ha ezzel akarsz bejelentkezni -pl. telefonos szolgáltatónál- tényleg kell a wan port.


Vegha
(senior tag)

Mikrohullámú netem van, valami picike speckó dobozba szuszakolta a helyi szolgáltató a vevő egységet (kb mint egy kisebb tápegység), amiből az UTP kábel jön ki. Azt hiszem PPP vagy mifene kapcsolatot kell létesíteni a routeren.
Igazából ez egy levetett router volt otthon tartalékban, csak a fő routerem megmakkant és kerestem valami beugróst helyette. De már nincs kedvem pepecselni vele, inkább szerzek egy másikat a helyére.
köszi


Juhi113
(csendes tag)

Sziasztok

Kicsit elakadtam és elbizonytalanodtam egy wifi erősítő kapcsán.

Adott egy TP-LINK TL-MR6400 router, Telenor net kártya van benne tökéletesen működik viszont a házunk egyes részein gyenge a wifi jele. Testvéremék nemrégiben vettek egy Xiaomi Pro 300m WIFI erősítőt ami náluk a Telekomos routerrel tökéletesen működik ezen felbuzdulva kölcsönkértem tőlük mindent megcsináltam a Xiaomi leírása szerint de mégsem akar kapcsolódni az én routeremre. Ekkor kezdtem kicsit utána járni a dolgoknak és találtam rá erre a WDS Bridging beállításra megcsináltam mindent a leírtak szerint de továbra sem jön össze a kapcsolat. A TP LINK látja a WDS beállításoknál Xiaomit de a Xiaomi mégsem tud csatlakozni. Amiben pedig elbizonytalanodtam hogy kell e wifi erősítő esetében WDS beálítás vagy valami más miatt nem tud csatlakozni vagy valami mást kell esetleg beállítani ?


Zicky
(tag)
Blog

Szia!
Ami tuti biztos, az, hogy a repeaterekhez nem kell wds kapcsolat. Az, a benne éppen aktuálisan beállított hálózatot lövi tovább. A hálózatot szolgáltató eszközben ehhez semmit nem kell beállítani. A repeater-nek éppen ez a lényege. A xiaomi beállításai nem megfelelőek szerintem a Te routeredhez. De, gondolom átállítottad, miután áthoztad a tesódtól.... :F


Juhi113
(csendes tag)

Szia
Nem tudom mi lehet a baja és miért nem kommunikálnak egymással. A xiaomin van reset gomb a resetelést megcsináltam mikor nálam először bedugtam. Mindent úgy csinálok ahogy a xiaomi leírásába van de valamiért nem akarja szórni a netet. Az az érdekes hogy a TP link is látja a többi eszköz is látja a xiaomit rá is tudok csatlakozni de valamiért a netet nem továbbítja. Rejtély.


Juhi113
(csendes tag)

Amit még elfelejtettem hogy sajna az a rossz hogy oda el se jutok hogy a xiaomin bármit beállítsak. Néztem youtube videókat róla és ahogy a fenti képen látszik hogy megszakad a kapcsolat még utána jönne az hogy bármit állíthassak a xiaomin.


Zicky
(tag)
Blog

Néztem én is pár beállító videót, egy Mi Home nevű programból választják ki, több grafikusan megjelenített xiaomi lakás automatizálási eszköz közül, minden esetben Xiaomi telefont használnak.


Juhi113
(csendes tag)

Ezen is túl vagyok van 3 xiaomi telo a családba mindhárom különböző típus és különböző oprendszer de mindháromnál ugyanaddig jutok el.


Boxi88
(őstag)

Üdv mindenkinek!

Olyan kérdésem lenne, hogy mit és hogyan kell beállítani vagy változtatni a leírásban szereplő beállításokon ha a kettő routert utp kábellel kötöm össze? Vagy mindent úgy kell beállítani ahogy 04ahgy fórumtárs leírta?

Előre is köszi a választ!


Zicky
(tag)
Blog

Kábeles összekötésnél csak az IP címeket kell egy tartományon belülire állítani. és a jelszavakat meg a SSID nevet. A WDS wifis összekötése a routereknek, az arra vonatkozó beállításokat kábeles összekötésnél nem kell alkalmazni.


Boxi88
(őstag)

Megpróbáltam, viszont nem működött folyamatosan... ebben az esetben LAN->LAN vagy LAN->WAN összekötés szükséges? :B

[ Szerkesztve ]


Zicky
(tag)
Blog

Mindkét összekötéssel működik, az általánosabb használt a lan-lan. A másik megoldással az alhálózatról a wan port előtti részt lehet láthatatlanná tenni, például.... Kábeles összekötésnél én csatlakozónál lévő kontakthibát tudok csak elképzelni, ha egy darabig működik... :F :F


Kronos3000
(senior tag)

[link]---Ez a videó tökéletes, lépésről lépésre, így garantált a működés.

[ Szerkesztve ]


depataki
(újonc)

Sziasztok,

most akadtam rá a leírásra, köszi Zicky, azt hiszem egy-két aprósággal sikerült kiegészítened a tudásomat. De egyben fel is vázolnék egy szituációt, amit még nem tudtam teljesen megoldani.

Adott egy nyaraló, ahol héba-hóba van 4G, de valami azért van. Van ehhez egy Alcatel MW40 mobilnetes modem/router, alapból 192.168.1.1 ip címmel. Ez próbálja venni a jelet és szétszórni Wifin.

Melléraktam egy TP-LINK Archer C7 V2.0-át, hogy majd milyen jó lesz, hogy az USB-vel összekötve a gyári 3G/4G támogatásával ez felhasználja az Alcatel routert. Na ezen még dolgozhatnak mert gyakorlatilag az első fél órában működik aztán elérhetetlenné válik az Alcatel router a TP-LINK részéről. Pedig be van kapcsolva, működik, teszi a dolgát.

A TP-LINK-re LAN kábelen keresztül fix ip-vel csatlakozik egy 4 kamerás NVR rendszer. A tervet gyorsan ki lehet találni: legyen internet a nyaralóban és tudjon riasztani az NVR ha valaki érdeklődik, hogy mi lehet a zárt ajtók mögött, amikor nem vagyunk ott.

NNNa. Mivel a 3G/4G támogatás befulladt, a kérdéseim a következők. Tételezzük fel, hogy beállítom a fix ip-t a TP-LINKen, mondjuk 192.168.1.2-re, beállítom a gatewayt, és a WDS-t de mondjuk más SSID-ra.
A TP-LINK ilyenkor a kapott WIFI jelet (amit az Alcatel nyújt) leosztja a LAN portokra is? Azt olvastam valahol, hogy csak a WIFI-jelet erősíti, de a LAN portok számára továbbra is el van zárva a külvilág.
Kíváncsi vagyok, hogy fog-e működni a WDS. Már be lett állítva , de most más a tartomány (TP-LINK 192.168.0.1) és a DHCP is be van kapcsolva, szóval még nem jó a beállításom. De inkább tényleg az a kérdés, hogy a kapott netet, leosztja-e a LAN-ra.
Gyári FW van a TP-LINK-en, ha érdemes openwrt-re vagy dd-wrt-re váltanom, akkor írjátok meg kérlek, mert úgy kell készülnöm. Csütörtökön megyek újra a nyaralóba.

Köszi!


Zicky
(tag)
Blog

Szia!
Én még - mondjuk- nem találkoztam olyan routerrel ami a LAN felé ne továbbította volna a wifi-s egységen keresztül detektált hálózatot. Egy sima WDS kapcsolat esetén is használhatóak az alrouteren a kábeles portok, és vezeték nélkül is tudunk az alrouterhez csatlakozni. A tplink át upgrade-elése dd-wrt-re nagyon sokat segít, sokkal jobban kezeli a wds-t. Nekem például a 741ND csak upgrade után tudott tartósan és stabilan csatlakozni a UPC Connect Box-hoz. Eredeti firmware-rel nem is tudtam létrehozni működő kapcsolatot. A TP-Link-kel -a wds-t létrehozó kapcsolaton túl- sugározhatsz más SSID-t is a hozzácsatolt jelszóval, azon is lennie kell internetnek.


depataki
(újonc)

Szia,

a húsvét eredménye: Van DD-WRT a routeren és ezzel sikerült client bridge módba állítva összekötni a mobilnetes routerrel. Látszik minden és mindenki, az NVR is köszöni jól van szépen rögzít és nézhető. Belső hálón.... Merthogy a térerő problémát nem sikerült orvosolni sem gyári, sem házibarkács antennákkal. Továbbra is 3G+ vagy 4G van egy "ricni" térerővel. Hangyányit se sikerült rajta orvosolnom. De ez már nem ide tartozik.
Azért szétnézek a logout fórumon hátha van rá tipp.
Köszönöm a segítséget, jó, hogy váltottam a dd-wrt-re, gyorsan ment ;)

Üdv:D


zetecR
(addikt)

Sziasztok,

szeretném kiterjeszteni az emeleti szintre is a WiFi hálózatot.

A fő routerem egy Asus RT-AC87U, az emeleti egy TP-Link WR-1043ND V1.
A két router kábelen csatlakozik egymáshoz; az Asus 192.168.1.1, a TP-Link 192.168.1.2.
Az Asus 192.168.1.3-199-ig oszt ki IP címeket, a TP-Link 200-tól.
Mindent szépen beállítok, minden flottul megy addig, amíg a TP-Linken a WiFit nem állítom ugyanarra a csatornára, mint az Asus-é, mert akkor vezetéken keresztül is olyan mértékben lassul be a TP-Link, hogy 10-20mp, mire az admin felületen egy-egy menüpontba be tudok lépni...

Mit nem csinálok jól?


Zicky
(tag)
Blog

Szia!
Mivel kábelen keresztül van összekötve a két router és nem WDS-t használsz nem kell a wifi csatornát egyformára állítani, maradhat auto-n. Mindkét routerben a wifi-s hálózat eléréséhez használj egyforma ssid-t és jelszavat, a tp-link dhcp-jét kapcsold ki, elég ha a főrouter oszt címet. Bár, ha átjáróként megvan adva a címe az alrouterben akkor nem is oszt címet.


zetecR
(addikt)

Köszi, így már értem; és értem, hogy miért működött külön csatornán. :R

üzenetek