üzenetek

hozzászólások


Chili99
(friss újonc)

Üdv!

Olyan problémám lenne, hogy nem tudom átállítani az IP címét az ALrouternek. Mivel ki van emelve, hogy az első 3 számnak ugyanannak kell lennie, vagyis gondolom a 192.168.0/1 az első 3 szám és ennek kellene egyeznie?
A FŐrouterem IP-je (Technicolor TC7200) 192.168.0.1, az ALrouteré (TP-Link TL-WR841N ) pedig 192.168.1.1. A FŐrouterét egyáltalán nem lehet átállítani, az ALrouternél pedig, ha 192.168.0.2-t írok be, akkor hibát ír ki, hogy megegyezik a WAN IP-jével.

Szóval első alkalommal az ALrouteren kikapcsoltam a DHCP-t, de mostanában elkezdte, hogy a FŐroutertől messzebbi szobában (ez az amiért kellene ez a WDS Bridge nekem, az ALrouter ki lett rakva egy közelebbi helyiségbe, az udvaron jó lett a wifi, a messzebbi szobában meg ugyanúgy elég gyászos, van, hogy egyáltalán nincs net) eldobálja a mobil a wifit, sőt egyáltalán nem is akar csatlakozni sokszor rá, nem tud IP-t találni talán? Most megpróbáltam megint átállítani, és végül bekapcsolva hagytam a DHCP-t az ALrouteren, de most meg a laptop is eldobálja és hol erős, hol gyenge, vagy nincs is net.
Mondjuk már azt se tudom, hogy ez vacak net a szolgáltató hibája vagy a modem (a Technicolor) ilyen gagyi vagy rossz helyen van a modem és nem tudja jól adni a jelet? :F

Nem nagyon látom át ezt az egészet, szóval lehet nem kéne ebbe belenyúlkálnom. :U


Gyurka6
(őstag)

Hali!
susre-headles páros/valsmelyike írta le jól a lehetséges beállításokat, azt hiszem tp link topikba, 2-4 éve kb. (Szolgáltatói hiba szinte kizárt)


tsrt
(csendes tag)

Sziasztok!
Van egy Asus RT AC65P (fő) és egy TP-Link N750 (al) routerem. MIndent a leírtak szerint állítottam be. A fő ruteren (Asus) látom csatlakozva a TP-Link (al) routert. Bármely eszközön rákeresve tudok csatlakozni a TP-Linkhez de sajnos nincs internet elérés. Próbáltam már több módosítást is, kezdtem előlről, de mindig ide jutok. Milyen tippetek lenne még esetleg.
köszi
FT


Zicky
(tag)
Blog

Szia!
Neked is azt tudom javasolni amit az előző kérdezőnek , hogy a TP-Linkre tegyél dd-wrt firmware-t. Sokkal-sokkal jobban és stabilabban kezeli a hardvert mint a sajátja. A megfelelő jelerősség eléréséhez szükséges router hely meghatározásához javasolok valamilyen androidos wifi db mérőt használni. Ha nem szeretnéd a firmware-t lecserélni próbáld meg az alrouter ip-jét 192.168.0.11-re állítani, nem kőbe vésett az eggyel nagyobb érték. Én az UPC Connect Box és egy TL_WR741ND között csak dd-wrt vel tudtam stabilan működő wds-t kreálni; az eredeti firmware valahogy finnyás a más típusú routerekkel való stabil együttműködésre.


Zicky
(tag)
Blog

Szia!

Az N750 az egy TL WDR4300-as? Ha jól tudom ezekben már van repeater funkció is, vagy az ASUS -ban van kikapcsolva az internet megosztásának lehetősége :F :F :F


Gyurka6
(őstag)

Hali!
Van a 4300-nak külön topikja [itt] mellette még az openwrt és 1043-nak is, jóval több infóval...
meg persze az asus routerek néhány példányának is.


tsrt
(csendes tag)

Szia! Igen TL-WDR4300.


Zicky
(tag)
Blog

Megnéztem a 4300-as beállítási lehetőségeit az előző hsz. segítségével :R :R - jópofa és hasznos ez az emulátoros oldal a tp-linknél- nincs benne repeater funkció, valamivel kevertem, de semmivel nem komolyabb mint egy korábbi típus Amit javasolni tudok a látottak alapján, hogy csak a 2,4GHz-es sávot használd próbaképp. Ha így sincs internet , akkor vagy az ASUS-ban van valami korlátozás, nem jó a wds beállítás, vagy nem képes a két készülék egymással megfelelően kommunikálni.Akkor a dd-wrt firmware-t javasolom használni az eredeti helyett, jobb, stabilabb.

WDS beállítás: A wds beklikkelése után a főrouter eléréséhez szükséges ssid és jelszó megadása,ami lényegében tök ugyanaz, amivel a főrouterre egyszerű wifi eszközzel csatlakozunk. Chanel-t azonos számúra állítani autóról. Bekeresni a főroutert survey vagy scan gombnál és a megjelenő táblázatban connect gomb Mindezek előtt : A Lan beállításnál gateway-nek megadni a főrouter IP-jét, az alrouter ip-jének a negyedik száma legyen eggyel nagyobb, vagy más is lehet, dhcp kikapcs, Az alrouter wifi hálózatának: ssid és jelszó ugyanaz mint a főrouter, ha más van adva akkor is működikde akkor nem a főrouter hálozatát nyújtottuk, hanem építettünk rá egy másikat aminek az internet elérését a főrouter biztosítja.

[ Szerkesztve ]


tsrt
(csendes tag)

Köszönöm!


Pazolini
(senior tag)

Sziasztok! Üdv mindenkinek!
Az normális jelenség, hogy a WDS hídként működő alrouter (WR841) látszik a főrouter (WR1043) DHCP klienslistájában, ráadásul egy olyan MAC címmel, ami eltér a kezelőfelületen látható MAC címétől???
:F


Zicky
(tag)
Blog

Szia!
Ha zavartalanul és az elvárásoknak megfelelően működik a kapcsolat , akkor szerintem nem érdemes bolygatni... :B De az is lehet, hogy a csodálatos TP-Link firmware valamely - az alrouterre csatlakozó- eszköz mac címét kavarta be oda, és az eszköznévhez pedig a router azonosítóját :F :F


Pazolini
(senior tag)

Sajnos nem ez a helyzet.
Próbából bekapcsoltam a DHCP-t az alrouteren, csekkoltam a listát, s azon nem szerepelt a inkriminált MAC-cím és a (z egyébként állandóan ugyanarra kiosztott) IP-cím.
Ezt a rejtélyes eszközt a Who-Is-On-My-Wifi windowsos applikáció is mutatja, ott letiltottam az eszközt. Majd meglátjuk...
Egyébként a főrouteren látható minden csatlakozó kliens eszközt azonosítottam. Ez a magáról nevet elárulni nem akaró "unknown" eszköz, ha kikapcsolom a WDS routert, eltűnik, ha bekapcsolom, idővel megjelenik. Tehát gyanús, hogy ez maga az alrouter lesz. De a fura az, hogy a MAC címe nem azonos az alrouter felületén látható MAC címmel. Ez a rejtély. S egyáltalán az, hogy ennek a WDS eszköznek fent kell-e alapból lennie a DHCP-t kiosztó főrouter klienslistáján. :o :)) :W


kiborg
(aktív tag)

Sziasztok!

Némi probléma merült fel WDS beállítása és használata során.

Van két wifis routerem: 1-es Tplink 1043, Digi nettel, 2-es: TPlink WR-841ND.
A témaindító írás szerint elvégzem a beállításokat, de a 2-es router nem csatlakozik, nincs rajta net.
A 1043-ason OpenWRT van, a 841-sen pedig gyári sw.
Mit ronthattam el?


Zicky
(tag)
Blog

Szia!
Amennyiben a 841-en a wds menüben a survey gomb után kiválasztod a 1043-as által szórt wifi hálózatot, és az ssid-k és a jelszavak is mindenhol egyformák akkor esetleg az Open wrt beállításai lehetnek még kérdésesek. Én azt javasolom, hogy 841-esen is cseréld le a gyári firmware-t. Én a DDWRT-t használtam amikor még használatban volt a wds-s redszerem és elég sok beállítást kipróbáltam amikorra sikerült a UPC connect box-szal stabil kapcsolatot építeni....:B :))


kiborg
(aktív tag)

Szia!

A 841-es search gomb után látja a 1043-as hálózatát, jelszót beállítom, 841-re a laptop jelenleg vezetéken csatlakozik, de akkor sincs net, ha wifin csatlakozok rá.
Teszt és beállítás erejéig más a 2 router ssid-je(bár ez elméletileg nem okozhatna gondot), hogy lássam, hogy melyik routerhez is csatlakozok hozzá.
Az OpenWRT-s routerben elméletileg csak a csatornát kell fix-re állítani(11-es) és kész(ha jól értelmezem a leírást), de azt meg megtettem.


Zicky
(tag)
Blog

A csatornát mindkét routeren fixre kell állítani... Egyébként a 841-en keresztül elérhető a 1043-as menüje? Ha igen, akkor van wds kapcsolat és a 1043-ban a WAN elérésnél lehet valami esetleg.... :F :F Ha nem érhető el a főrouter menüje az alrouteren keresztül ,akkor nem jött létre a wds híd.. Az Open WRT nem ismerem, de a DDWRT-ben a wireless modokat váltogattam és valamelyiknél jó lett, talán "repeater bridge" , de már nem emlékszem és már a router sincs meg.


kiborg
(aktív tag)

Sajnos nem érhető el a 841-en keresztül a 1043-as menüje :(
A 841-es a WDS-re státuszként azt írja, hogy Run. Ennyi, kicsit kevés,de ez van.


kiborg
(aktív tag)

Szerintem nincs kapcsolat,mert a rádugott 841-re dugott gép/csatlakoztatott eszköz nem kap IP-t a 1043-tól, így egy kikapcs-bekapcs után már el sem érem a 841-sem,mert nem fut a DHCP-je és nem áll fel a hálózat.


Zicky
(tag)
Blog

Szerintem az Open wrt és a TP-Link firmware "nem érti meg egymást" .... A 841-re köss fix ip-re beállított eszközt a főrouter 192.168.0.1 az alrouter 192.168.0.2 az eszköz meg legyen 192.168.0.13 ha így sem éred el akkor nincs kapcsolat a két router között protokoll szinten. Upgradeld a 841-et is openre vagy ddwrt-re.


kiborg
(aktív tag)

Megoldódott a dolog.
Mint kiderült az OpenWRT Wifijének van AP és AP+WDS módja is. Persze, hogy a rossz módban próbálkoztam. Átállítva és a leírás szerint tökéletesen működik együtt a gyári firmware és az Open-WRT.


Flash91
(friss újonc)

Sziasztok!
Egy olyan problémával fordulnék hozzátok, hogy:
Adott egy upc média home wifi, meg egy Tp-link wdr4300-as wifi hozzá tartozó ddwrt. A megfelelő beállításokat megtettem(valószínűleg nem...) . A fő router maradt a 0.1 végű, az al pedig a 0.11 végű ip-re(0.2 is volt már) . A DHCP al routeren kikapcsolva(próbáltam ezt az opciót mindenhogy). A lényeg, hogy wifin szeretném a kapcsolatot létrehozni úgy köztük, hogy a Tplinkre kábelen csatlakoztatott média box folyamatosan jó legyen, a jelenség az, hogy különböző időközönként megszakad a kapcsolat, időtúllépés, majd aztán azt írja hogy média box csatlakoztatva. A műsortár is van hogy folyamatosan kiírja a műsorokat, majd aztán "nincs információ" :W . Esetleg milyen további beállítás lehetséges? Köszönöm előre a válaszokat.


Zicky
(tag)
Blog

Szia!
Gondolom a kapcsolat a kábelmodem és a router között szakad meg. A ddwrt-ben a wireless menüben a wireless mode beállításból próbálj ki más -más tipusút, mivel nem azonosak a protokoll algoritmusok, lesz amelyiknél kapcsolat sem jön létre , de hátha segít, hasonló gondom nekem is volt és wireless mode váltás segített.... más ötletem most nincs.


MrPetya19
(addikt)

Sziasztok!
Felszabadult itthon egy Archer C9 (V1) amit bekonfiguráltam bridge mode-ba 5ghz-en.
Tök jól működik kábelen, de a wifijére csatlakozva nincs net és a router webes felületét se érem el.
Van valakinek ötlete, hogy ezt mi okozhatja?


gyulank
(addikt)

WAN porttal lehet? Azt hiszem csak azon működik a POE.


nemurea
(aktív tag)

Sziasztok! Végigolvastam a fórumot (gyakorlatilag ez a Definitive Guide a Routerek összekötésére :K ), és több hasonló szitu volt, de nem találtam megoldást.

Előzmény: pont most három éve kötöttem össze (ezen fórum segítségével) a Speedportot és a 841-et Wireless módban. Kb. stabilan működött, ha nem ugyanazt az SSID-t sugározták.

Mivel van a környéken kábel, ezért most a józan észre hallgatva, és magasabb sebességet, jobb stabilitást remélve összekötöttem a Speedportot és a 841-et kábellel.

Nos hát nem teljesen. FŐ router a Speedport, AL a 841, DHCP kikapcsolva. Speedport: 192.168.1.254, 841: 192.168.1.3 fix IP. Első körben nincs bekapcsolva a wifi bridge mód, hiszen ez nem az, csak szeretném, ha az AL router sugározna saját WIFI jelet, befogadja az eszközöket, továbbítsa a forgalmat a FŐ routerre.

- Ha kábelen csatlakoztatom a laptopot az AL routerre, rendben van, kap IP-t, van net.
- Ha Wifin csatlakoznék az AL router által önállóan szórt jelre, akkor korlátozott módba kerül, még az AL routert sem érem el, ilyen jellegű IP-t kap a laptop:

Wireless LAN adapter Wi-Fi:

Connection-specific DNS Suffix . :
Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::574:a8fd:f4ennnnnnnnn
Autoconfiguration IPv4 Address. . : 169.254.165.11
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.0.0
Default Gateway . . . . . . . . . :

Talán az lehet a gond, hogy az AL router ragaszkodik a 192.168.0.1 IP címéhez? Státus oldal:

LAN
MAC Address:
E8-94-F6-nnnnnnnn
IP Address:
192.168.0.1
Subnet Mask:
255.255.255.0

WAN
MAC Address: E8-94-F6-nnnnnnnnnn
IP Address: 192.168.1.3 Static IP
Subnet Mask: 255.255.255.0
Default Gateway: 192.168.1.254
DNS Server: 192.168.1.254 , 0.0.0.0

De nem tudom megváltoztatni, mert nem engedi a LAN-t IP-t ugyanabba a 192.168.1.x tartományba tenni, mint a FŐ router, azt írja, nem lehet ugyanaz a subnet mask.

Tuti csont egyszerű megoldásról van szó, csak azt nem értem, hogy miért működik jól, ha kábelen csatlakoztatom a laptopot a routerhez, és miért nem, ha wifin? Szintén firmware hiányosság?

Köszönöm, ha van bárkinek van tippje, merre induljak.


stev65
(tag)
Blog

Szia, próbáld meg úgy, hogy a fő routeren van csak bekapcsolva a DHCP, de a kiosztható címek úgy kezdődjenek hogy az utolsó számhoz hozzáadsz pl 10-et. Az al router ip címét állítsd ez előttire, vagyis essen kívül a kiosztható címek tartományán, de persze ne az legyen ami a fő routeré.


nemurea
(aktív tag)

Szia! Köszönöm a tippet, bocs, csak most láttam. Még jól jöhet, de egyelőre vettem egy TP Link Archert új al-routerként, az modernebb, nagyobb wifi-lefedettséget produkál és az Access Point képességei is fejlettebbek, mint a régi 841-esemé. Ezzel - lekopogom - nagyon stabil ugyanaz a setup, mint amit fentebb vázoltam. A régi 841-est meg majd tavasszal kiviszem a garázsba, hogy ott is legyen net (öntözésvezérlő számára előkészítve).

üzenetek