üzenetek

hozzászólások


sg22
(senior tag)
Blog

a virtualbox az ilyen gyerek hypervisor, egynek elmegy, de ennyi. ha type 2 hypervisor kell akkor 1000x kvm. az egyik legjobb, legstabilabb

itt egy random teszt

amugy itt mindenki ubuntu-t hasznal ? :U

[ Szerkesztve ]


spammer
(veterán)
Blog

Qemu+KVM annyira volt stabil nálam, hogy 1024x768 fölé nem ment a felbontás semmilyen vga móddal (volt, ahol max 800x600 meg 640x480 volt). Aztán próbáltam XRandR állítást GUI-n is, de összeomlott a kép. Ráadásul látható lag volt még konzolban is. A Virtualbox meg megy rendesen. Mindez Arch alatt, rendszeresen frissített rendszerrel.

[ Szerkesztve ]


Meridani
(tag)

Valaki találkozott olyan problémával ,hogy suspend után nincs billentyűzet csak az esetek 10%ban ugyanígy a wifi. Archnál is ezt csinálta szóval kernelre gyanakszom, viszont Linux lite alatt még működik. hp 2540p


Dave™
(nagyúr)
Blog

Utánaolvasva én is csak ezt a "random tesztet" találtam, aztán tovább keresve rengeteg panaszt is találtam a KVM-re.


vinibali
(őstag)
Blog

arch alatt downgrade-del könnyedén tudsz kernel verziókat próbálgatni.
de ha régi 12.04, 14.04 live rendszereket próbálsz ki, azzal is kiderülhet valami.
egyébként megpróbálhasz egy apt-get upgrade vagy apt-get install xserver-xorg-input-all --reinstall parancsot


Meridani
(tag)

Igen ezek megvoltak. Ezért próbáltam másik distrot hátha. Úgyis kcsit lassú volt a unity a laptopon hiába i5 ha nem valami fényes a gyorsitas. Viszont a fullhd 60fps youtubeon lejátsza. Na ezt nem értem.


vinibali
(őstag)
Blog

szerintem akkor próbálj arch és downgrade párosával több kernelt végigpróbálni.
ha semmi sem nyert, akkor meg bugreport :)


ivana
(Ármester)
Blog

A KVM gyorsabb, de nehezebb konfigurálni, desktopra bőven elég a vbox, elindítom megy...


vinibali
(őstag)
Blog

a qemu elég jó alapértelmezett beállításokkal rendelkezik. beírni a parancssorba egy -enable-kvm paramétert azért nem olyan nehéz :)


sg22
(senior tag)
Blog

(#262) spammer:

nemtudom nekem nem volt meg ilyen problemam.

(#264) Dave™ :

mar jo ideje atvette a red hat a fejleszteset, ok meg nem szarral gurigaznak. szerintem a problemak nagy resze abbol jon hogy nem tudjak helyesen hasznalni. igen bonyolult is tud lenni. viszont van grafikus virt-manager is, csak rakattintasz, par gombnyomas mint a virtualbox-szal es kesz is a vm.

(#268) ivana:

nyilvan ki mire hasznalja meg mit szokott meg. a RHEL az igazi profi vallalati linux ahogy a neve is mutatja, sokaig azzal dolgoztam, megszoktam a KVM-et. Regen en is virtualbox-szal szerencsetlenkedtem de mar nemraknam fel semmi penzert sem :U


emvy
(nagyúr)

Pedig pl. a fizetos VPS szerverek nagyresze KVM alatt megy.


emvy
(nagyúr)

Ugye most nalam ebben a pillanatban megy 11 VM a desktop gepemen, darabonkent 2-4 GB memoriaval, harom alhalozattal, mittudomen. Minden aprosagot szkriptbol tudok konfigolni, etc.

[ Szerkesztve ]


Dave™
(nagyúr)
Blog

Elhiszem, de közben hallottam elég negatív véleményeket hazai nagyvállalattól, ahol alig várták, hogy migrálhassanak róla. Valahogy semmi sem fekete meg fehér. Az a mérések alapján látszik, hogy többnyire sokkal gyorsabb, mint a Virtualbox, de az meg végtelenül egyszerű, és ha megfelel a célnak, akkor talán kár bonyolítani. Ettől függetlenül csak teszek vele egy próbát...

Frissítés után összeomlott, elhasalt a klaszter, rejtélyes lassulások voltak, alig várták, hogy migráljanak.

[ Szerkesztve ]


emvy
(nagyúr)

Miket hallottal?


sg22
(senior tag)
Blog

persze h nem fekete-feher, itt egy jo kis kep, kvm-et hasznaljak a legkevesebben. mondjuk kicsit zavaros, foleg a beveteleknel, de tobb helyen is olvastam h nagyjabol igy oszlik meg a market share


pomorski
(őstag)

Nektek elő szokott-e fordulni az, hogy egy éjjel-nappal megállás nélkül működő gép, amin Ubuntu 12.04 LTS van... hogy kilépek valamilyen programból, pl. az acroread-ből, vagy esetleg a nedit-ből és a kilépés pillanatában eltűnik a dashboard?


Narasim
(aktív tag)

ezen cikken felbuzdulva felraktam egy régebbi gépre az ubuntut. tetszik, meg minden, fut is jól, még gma 4500-ön is, de az egér gyorsítástól falra mászok és nincs az egér beállítások között kikapcsolásra lehetőség! ez nekem gáz, mert tán még win95ön is volt.
persze utánanéztem és találtam megoldást, de akkor is. ilyesmit azért illene tudni máshogy is kezelni, mert terminálból, conf-ot szerkesztve.

a másik, ettől nagyobb gond, hogy eddig nem volt olyan gépem még, amiről ne érjem el a torrentes gépemről megosztott cuccokat. egy frissen telepített, akármilyen windózos gépről elérem, de erről a frissen telepített ubuntusról meg minden áron jelszót kér, pedig nincs jelszó beállítva.

addig eljutottam, hogy terminálból raktam fel sambát, hogy az majd megoldja, de nem oldotta. beállítottam, hogy a munkacsoportban megjelenjen az ubuntus gép is, de a torrentes gépet hiába látja, nem tudom megnyitni, mert jelszót kér.

van erre valami megoldás?


Dave™
(nagyúr)
Blog

Az egérgyorsítást passzolom, nekem tetszik ahogy van. A megosztás eléréséhez: sambát nem kell telepíteni külön, az alap Ubuntu tartalmazza. Vedd fel könyvjelzővel és kész. Nekem ugyan jelszavazott megosztásaim vannak, de simán elérem őket minden alkalommal (megjegyeztettem a hozzáférési adatokat).


hcl
(félisten)
Blog

Vmware.
KVM-et használok melóban, és pl. nem lehet altatni a virtuális gépet, stb.


Teasüti
(nagyúr)
Blog

Megint kedvet kaptam egy n+1-edik próbára. Legutóbb talán 6 éve, az előtt meg még általános iskolában.
Mindig ott csúszik el a dolog, hogy nyitott szemlélet ide vagy oda, ez nem Windows. És nem is akar Windows lenni. Ami rendben is volt még az XP-s időkben, amikor még lázadásból váltottam Linux különböző disztróira.
De a Win7-essel ez a lázadás megszűnt, és most a Win10-el is elégedett vagyok pár aljas húzást leszámítva, mint az elkerülhetetlen adatgyűjtés.
Kvázi ebben nőttem fel, hogy egy programot ugyanolyan módon kell telepíteni minden Windows-on, és az install indítása után már adja magát az egész folyamat. A sablonos szoftverkörnyezet dologra ki se térnék.

Most viszont fent van az Ubuntu és azon kapom magam, hogy ennél a Unity-nál még a régi Gnome is intuitívabb volt (ahol az intuitív "Windows logikát" jelent). a bal oldali tálca egy dolog, de pl miért jó az, hogy az ablakok sarkában lévő gombok átköltöztek a bal oldalra? Ezek annyira alapvető dolgok, hogy nem is értem milyen megfontolásból nem ott van "ahol kéne". Tudom, ez nem Windows és nem is akar az lenni.

Megpróbáltam felrakni az első programokat, amiket használok és szeretek.
Chrome. Az alkalmazásboltban nincs fent, hát jó nem is vártam, hogy az egész internet meglesz (ez régen is nagyon nagyon sovány kínálattal rendelkezett), de arra nem számítottam, hogy a letöltött .deb telepítése problémába fog ütközni. Gyakorlatilag nem telepíti fel a fájlt, egyszerűen nem történik semmi.
Rákerestem, vmi ismert bug. Állítólag javítva lett. Na most LTS-hez, meg friss telepítéshez képest ez a javítás vhogy nincs fent. Oké hagyjuk... Alternatívaként Chromium lett belőle.

Skype. Ez sincs benne az alkalmazásboltban, persze hogy nincs...
Google, skype ubuntu 16.
Látom, hogy ehhez vmi partner repo kell, meg pár apróság.
Jól van, terminál megnyit, parancsok copy&paste.
Majd megnyitom a skype-ot és a döbbenet kiült az arcomra, hogy hát ez meg mi a rák fene??
Mint vmi IRC chat ablak 20 évvel ezelőttről.
Értem én, hogy a Windows skype egy bazi nagy bloatware meg minden, de azért nem vártam volna, hogy ennyire lecsupaszított GUI-t látok majd.
szerk: jah azt meg se kéne említenem, hogy ebben a fura Start Menüben (na jó, a Win10 menüje is hasonlóan fura - nem régóta használom azt is) elsőre azt se tudtam merre keressem a Skype-ot. Oké keresés. De nekem ki kellett túrnom az ikonját is, mert egyszerűen tudni akartam hova rakta a telepítő.

Gondoltam laptopon jó lesz ez nekem, hisz játék nincs, csak böngészek a gépen, meg némi Arduino játszadozás (természetesen előre megnéztem, hogy elérhető-e linuxra), film, oszt ennyi.
Ok, akkor nézzünk egy filmet.
Fájlkezelő, mkg indítása.
Film indul, majd arra leszek figyelmes, hogy olyan halk a laptop, mint egy kommersz üzleti gép (Asus SonicMaster üvöltős hangszórók). Na mondom ez nem szupi, hangerő maxra tekerve és még mindig halk.
5 perc után meguntam és bebootoltam a Win10-re filmet nézni. :U

A tapipadon nincs 3 ujjas vezérlés, csak kettő.

Szóval egy szó mint száz, én nagyon értem, hogy ez nem Windows és elfogadom, hogy valakinek erre van szüksége. Viszont engem vmiért nem tud meggyőzni, hogy nekem ez jó.
Pedig nyitott vagyok rá, tényleg. Régen még manual-okat is bújtam egy-egy hiba miatt, meg a netet túrtam, ha vmi nem akart lefordulni.
Viszont Win7 óta úgy vagyok vele, hogy Windows-t egyszerűbb használni, mint Ubuntu-t. Igen.
Nincsenek kompromisszumok a Win hiánya miatt és nem látom azt mivel nyújtana többet nekem az Ubuntu. Azt se mondhatom, hogy azért jó, mert ingyen van. Hisz a laptop-on lévő Win a géppel együtt jött, szóval az is adott.
Még használgatom egy ideig, aztán szerintem az lesz belőle, hogy egyre kevesebbszer fogok Ubuntu-ra boot-olni, mint régen is.

Próbálok rájönni miért jó az nekem, hogy egy Skype telepítéshez egy .exe indítása és az ablakban a next végigzongorázása helyett nekem terminált kell nyitni és a netről kimásolt parancsokat futtatni, amihez kutatás kell, mert ugye nem a kisujjamból fogom kiszopni mit kell beadni a parancssorba.
Szóval keresem a választ kinek is készült tulajdonképp ez a rendszer?
Majd ezen filózok a következő napokban, miközben szopatom magam egy kicsit, amíg meg nem unom megint a következő pár évre vagy a következő Logout bemutatóig. :)

[ Szerkesztve ]

üzenetek