üzenetek

hozzászólások


micsu
(tag)

Nagyon jó cikk, köszi!
Néhány kiegészítés:
1., NortonCommander szerű kétpaneles fájlkezelőből a windowson standardnak számító TotalCommanderre leginkább hasonló DoubleCommander-t ajánlom
2., ha úgyis letiltjuk a windows update service-t a virtuális windows-ban, és tényleg csak a Microsoft Office futtatásához használjuk, akkor erre akár Windows XP-t is használhatunk
3., néhány .NET-es windows-ra írt alkalmazás gond nélkül futtatható linux alatt is mono-val, pl keepass


Gerday
(csendes tag)

Ez nem tőlem származik, de nagyon nagy igazság van benne: a windows megmondja mit csinálhatsz, a linuxnak megmondom mit csináljon ... (persze kicsit sarkos). Amúgy ha már ubi: Mint, Xfce, vag ha ubi alap akkor: ChaletOS, nem tudom megmondani miért, de az unity és gnome látványától falrahányok. Amúgy 100%-ban nem lehet elhagyni a windows-t. Aki a kenyerét keresi pölö az autoCAD és a CorelDraw-ból, na és persze a játékok garmada ... Tudom, virtualbox-ból megyeget, de stabilitási gondok felmerülnek ...


Dave™
(nagyúr)
Blog

Jelen esetben se szoftver, se policy :) Amúgy örülök neki, hogy kis cégnél dolgozom és mindenki azt használ, amit szeretne, jelentősen demotiválna most már egy force-olt Windows 7 (a 10 is).


ViZion
(félisten)
Blog

Nem tudom... én dolgoztam XP, Win7, OS X alatt is... mindegy. A programot nézem, nem a "hátteret". Mondjuk OS X -> Win váltás volt, nálam nincs office, Thunderbird a levelező, nah az egy rakás szar, visszasírom az OS X Mail-t. :U


sg22
(senior tag)
Blog

En is igy vagyok vele. Otthon Windows 10-em van, azzal jatszok meg netezek, szerintem nagyon kis profi OS lett mar. Munkalaptop MacOS, szervereken meg Linux. Attol fugg mire hasznalod :K

Mondjuk gyilkos volt atszokni MacOS-re, Fedorat hasznaltam foleg munkara X evig, dehat ebben is van terminal, meg azert nem olyan szornyu ez :B

[ Szerkesztve ]


sh4d0w
(félisten)
Blog

Minek futtatnad a. NET-es Keepasst, ha van natív?


icemad
(nagyúr)
Blog

Sziasztok. A cikk hatására gondoltam kipróbálom ezt a linuxot, pusztán csak kíváncsiságból. Win10 mellé telepíteném, de az istenért sem akarja engedni magát. Csináltam egy külön partíciót (64gb) a linuxnak. Fel is telepítettem, újraindítottam a gépet, be is jött a linux. Egyszer, és azóta sem... Gyanítom a win10 kavar be (vagy az uefi). Ha elindítom a gépet, kapásból a win indul. De itt egy választó menünek kellene megjelenni, hogy mit indítok. Vagy nem? Van erre valami egyszerű megoldás, vagy hagyjam a fenébe? (A gép egyébként egy HP g6 2240sh)


lev258
(veterán)
Blog

BIOS-ban (UEFI-ben) tudsz választani?
Kipróbálni egyébként tudod pendrive-ról is, van perzisztens módra is lehetőség. Így nem a gépen (merevlemezen) kísérletezel.
Egyébként sejtem, mi a gond, csak ha később törölnéd a Linuxodat, a választómenü továbbra is megmaradna és ez zavarni szokta az embereket. Az eltüntetéséhez meg kellene Windows lemez.

[ Szerkesztve ]


vinibali
(őstag)
Blog

a windows ha érzékeli, hogy nem ő a boot lista első szereplője, akkor berakja magát annak.
bios(mbr) vagy uefi(gpt) telepítőd van?
ha gpt alapú a rendszerlemez, akkor egy külön indítója van az Ubuntunak, szóval meg kellene keresned azt a boot listában.


King Unique
(titán)
Blog

Úgy látszik nagyon nagy most a szerelem...kíváncsi leszek meddig tart? :DD
Amúgy jó és átfogó írás lett, gratula.

(#67) icemad: általában rendben telepíthető egymás mellé a 2 rendszer Legacy | UEFI módban egyaránt. Először a Windowst célszerű, utána Linuxot és utóbbi ilyenkor lecseréli a Windows rendszerbetöltőjét. Illetve, ha UEFI-s telepítőt csinálsz Windows alól, akkor ajánlott a megfelelő programot és annak helyes beállításait használni [link]. Továbbá UEFI bootnál a Secure Boot és társai kikapcsolására is szükség lehet [link], [link].

(#52) TheSaint: a YUMI és LiLi is képes perzisztens telepítő létrehozására. Viszont ez azért nem egészen az, mint a WTG, mert utóbbi esetében full fel van telepítve a Windows a hordozható USB-eszközre. Persze a Linux rugalmas és ugyanez megoldható natívan is: pendrive | USB HDD. Rövidebb idejű használatra (próbálgatni) előbbi is megfelel, de hosszabb távon külső HDD/SSD az igazi, mivel azok jobban bírják a sok írást és a naplózó fájlrendszert, mint egy pendrive. Persze utóbbinál lehet Ext2 fájlrendszer választva telepíteni, ami nem naplóz, de cserébe lassabb. Illetve Ext3/4 esetén úgy tudom ki lehet kapcsolni a naplózást, bár azt még nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]


Dhampir
(félisten)

Windows Live Mail a kedvencem, Linuxon meg az Evolution vált be úgy-ahogy.


icemad
(nagyúr)
Blog

Köszönöm a tippeket, este ha lesz időm, akkor ránézek.


Dave™
(nagyúr)
Blog

Használni én is tudok mindent, csak A) messze nem áll annyira kézre, amikor most le kell ülnöm Windows elé, B) van egy csomó idegesítő tulajdonsága. Főleg a 10-nek. Még csak azt sem tudom megtenni, hogy "nem nézem a hátteret", csak a programot, mert pl. a Surface-emen 10,6" és full HD mellett muszáj DPI-t növelni, ami Linuxon gond nélkül megy és szép is, Windows alatt pedig a legacy programok többsége teljesen homályos lesz. A "modern" alkalmazások skálázódnak jól, de azok meg nem igazán desktopra vannak, és többnyire nem is túl jók. De még egy szimpla tálcaikon növelést sem tudok megejteni benne, mert engem zavar az a méret, nem kényelmes, csak DPI növeléssel lehet segíteni rajta, ami meg hozza a fentieket. Kapásból két dolog, amire nincs megoldás és nem tudom nem nézni.


VirsLee
(őstag)

Nagyon egyszerű a válasz. Az ember nem az operációs rendszert használja, hanem az azon futó alkalmazásokat. Nem kapcsolom be a gépem "vindózozni", hanem azért mert meg kell szerkesztenem egy fotót a Gimp-ben, vagy egy táblázatot Office-ban, vagy elolvasni a leveleimet, stb. Nincs jelentősége, hogy mi az oprendszer. Ellenben "felhasználóbarátság" szempontjából, valamit az elérhető alkalmazások szempontjából a windows a jobb.


t72killer
(titán)
Blog

Multimédiára a Kodi player (xmbc-utód) a nyerő, ha jól haladnak a dolgok, hamarosan linuxon is lesz 3D framepacked tartalomkezelés:R


Syl
(nagyúr)
Blog

Részemről azért használom a .net-es keepass-t, mert a firefox kiegészítője (keefox) ezzel probléma nélkül együttműködik.


t72killer
(titán)
Blog

Ja, biztonságról nem sok szó esett, mennyire érdemes az UEFI-ben aktiválni a secure boot funkciót?


ViZion
(félisten)
Blog

Kiexportáltam a régi levelezéseket, 107 GB a mentés... Jelenlegi levélállomány kb. 40 GB... Ezzel már tud élni a Thunderbird, míg apple levelezőnél azt sem tudtam mi mennyi, nem is számított. Jól működött a kereső, meg minden, mintha csak új lett volna. Elődöm semmi levelet nem törölt ki, sajnos minden infó mailben megy, a kereső nagyon fontos. Én mindent kinyomtatok és a rendeléshez tűzök, több meló, de ki tudom exportálni a leveleket legalább.

Dave™: win 7 jó ma is, aránylag szép is (a gagyi start gömböt leszámítva), itt legalább próbálkoztak vizuálisan elérni a kb. 2008-as Compiz fusion szintet... ja, azt nem sikerült ;] OK, Aero volt.
A 8-10 nekem nem tetszik, ez az erőltetett minimalizmus, a kényszeres metro (ami csak elő-előkerül, ha ki is kapcsolom) engem zavar. Maradt a 7, asszony kapott céges 8.1-et, de nem frissítettem 10-re neki sem.


Dave™
(nagyúr)
Blog

Szerintem meg pont nem a Windows a felhasználóbarátabb, elég hosszasan tudnám sorolni a miérteket. Az igaz, hogy ha valaki egész életében csak azt használta, akkor valószínűleg sok Windows-os berögződése lesz (és ettől érezheti felhasználóbarátabbnak), mert nem operációs rendszereket tanult meg használni, hanem Windows-t. Sok esetben ugyanazt a programot használom Linuxon is, mint előtte Windowson, mégsem ugyanaz a felhasználói élmény, mert a rendszert a saját igényeimhez tudom formálni, míg Windowson vagy szeretem azt ami van, vagy így jártam.


Kisgépkezelő
(senior tag)

A harmadik nagy igazság (erre viszont én jöttem rá sok próbálkozás után), hogy ha a Linuxnak hülyeséget mondasz, akkor az istenért sem szól vissza, hogy, hülye vagy fiam, ne csináld, összeomlik a rendszer.

[ Szerkesztve ]

üzenetek