üzenetek

hozzászólások


Somatom
(veterán)
Blog

A sablon ugyanaz, csak odaát Bin Laden -nel riogatnak, itt meg Sorossal. :)


janeszgol
(félisten)

Azért a VPN sem mindenható. Egy zárt világban, mint a kínai vagy az orosz (saját DNS, elvágva a hálótól) simán lehetne szűrni a titkosított adatfolyamot. Kína már csak a megfigyelés és monitorozás miatt is meg tudná ezt engedni magának.
Szóval szerintem kártékony a Kínai Nagy Tűzfal, mint anno is a Kínai Nagy Fa(i)l.


#16820480
(titán)

A tűzfaluk azért létezik, hogy hatékonyan és akadályok nélkül tudják helyettesíteni a külső információkat belső propagandával. Remek példa a történelem hamisításuk (kulturális forradalom? nem volt. tiananmen? nem volt. átnevelőtáborok? nincsenek...), de akár a PUBG kilövése is, amit ugye egy saját, enyhén hazafias játékkal helyettesítettek.
Meg lehet egyébként kerülni a tűzfalat VPN-nel, amikor éppen működik. Persze, aki kimegy 1-2 hétre és éppen működik neki, az utána hirdeti, hogy mennyire egyszerű, de eleve ott kezdődik, hogy a VPN appok le vannak takarítva a kínai app store-okból, és már évek óta a helyi online áruházak sem árulhatnak elérést, a VPN szolgáltatók weblapjai pedig tiltva vannak. Szóval nem egyszerű beszerezni és előfizetni sem (mert kínaiként nem feltétlen rendelkezel külföldön is elfogadott bakkártyával, amivel fizetni tudnál). Aztán ha be is szerezted, akkor is ott a probléma, hogy a legtöbb szerver iszonyat lassú, és folyamatosan le is lövöldözik őket (letiltják IP szerint gondolom a tűzfalban), ami helyettesítése eltart egy ideig a szolgáltatóknak (lelőni meg 2 perc igazából). Arról nem is beszélve, hogy már évek óta kb csak a dupla titkosítású (stealth-VPN-nek elnevezett) protokollt tudó cuccok mennek, az l2tp, pptp és openvpn nem is tud csatlakozni. Dupla titkosítással általában működik, de stabilnak nem stabil: néha órák, máskor percek kérdése, hogy szakad a kapcsolat, aztán lutri, hogy újra tudsz-e csatlakozni vele (képzeld úgy, mintha betárcsázós modemmel akarnál netezni, hogy néha valaki felemelgeti a vezetékes telefont, amitől megszakad a vonalad).


szabyka95
(őstag)

Ez nem igaz, a cegnek agol voltam volt VPN je, a szolgatatotol, lehet venni a net melle, ment a google fb minden.


azbest
(félisten)
Blog

az igazság félúton lehet, találtam is egy cikket erről [link]

Viszont gyanítom, hogy a nemzetközi cégek nem feltétlen kínai vpn-en át érik el az otthoni titkos technológiai dolgokat. Például a taiwan-i, koreai, japán, amcsi cégek. Szóval kivételek, egyedi engedélyek is biztosan vannak a cégek számára.

[ Szerkesztve ]


vicze
(félisten)

Cégek engedéllyel kérhetnek VPN, hogy végezhessék a munkájukat. Ezek ugyan úgy monitorozva vannak, mivel olyan szolgáltatót engedélyeznek csak akik ezt lehetővé teszik.
Illetve lehet saját belső VPN-nük, ez se gond. De ez mind céges környezet, és nem magánemberre vonatkozik.

(#205) azbest: Ott a probléma, hogy találgatsz valós tények helyet... Egy cég saját belső VPN-jét használhatja, amennyiben az IP-je nem tiltott, és miért lenne. Képzeld a mi céges VPN-ünk is működött Kínából gond nélkül, és sima OpenVPN(bár L2-es). Őrület...

[ Szerkesztve ]


_cHAos_
(aktív tag)

Végre valaki leírta, úgy tűnik magyar elvtársaink meglehetősen tájékozatlanok global.


Lauda
(félisten)
Blog

Gondoltam, hogy csak tipp. Kína viszont megszívhatja, ha ez így folytatódik: https://www.origo.hu/gazdasag/20190703-a-hp-es-a-dell-is-csatlakozott-szamos-amerikai-nagyvallalathoz-ami-elhagyja-az-azsiai-orszagot.html

[ Szerkesztve ]


vicze
(félisten)

Hehe ebben az a vicces, hogy a felsorolt cégek nem gyártanak semmit Kínában, meg úgy általánosan semmilyen terméket se gyártanak sehol. Max az OEM-jeik, azok meg a Flextronics-ot kivéve mind Tajvani, így az ég világon nem tudnak semmit kimozgatni onnan...


azbest
(félisten)
Blog

Tajvani és japán cégek is kínába vitték a gyártás egy részét amúgy. A hazafias kakaskodás ott is csak addig terjed, amíg nem pénzről van szó. A foxconn headquarter is tajvanon van, mégis őt ekézték kínai gyártóként.


Lauda
(félisten)
Blog

Érdekes amit írsz a reuters cikkének olvasása után. No meg az usaban vásárolt hp notim is product of china.


#16820480
(titán)

Az úgy néz amúgy ki, hogy vannak az emberek, akik hazafiasak többnyire, illetve a jelenlegi kormányuk is ezt az irányt támogatja, és van néhány megamágnás cégtulajdonos, akik meg a pénz után futnak. Ezek ütköző érdekek, az érvényesítésükben meg mostanában sajna inkább a cégek állnak nyerésre.


Somatom
(veterán)
Blog

Tajvan az nem kína? Úgy tudom, hogy azon megy köztük a vita, hogy melyikük a kínább.

[ Szerkesztve ]


vicze
(félisten)

Igen persze, mert a ODM-ek Kínában gyártanak. De gyakorlatban nem az történik, hogy a HP bezár egy gyárat Kínában(mert nincs olyanja), hanem egyszerűen egy másik Foxconn, Quanta, Compal stb. lokáción fog esetileg megtörténni az összeszerelés utolsó fázisa, így rákerülhet a Madin in Kukutyin... Pont ahogy a Nokia is úgy volt Maid in EU/Hungary, hogy rápattintották a műanyag házat a PCB-re, azt jó napot. Végső soron nem volt olyan alkatrésze, ami nem Kínában készült volna.
Lehet ilyen kamu Maid in-t csinálni semmi gond(tele ilyennel a világ), de köze nem lesz ahhoz, hogy az alaplap ugyan úgy Kínából fog jönni, szinte minden alkatrésszel együtt.

Van itthon nem egy TV gyár. Szerinted a LCD a PCB és minden egyes komponens hozzájuk hol készül?

Itt van mellettem egy Maid in UK termék pár hete jöttek szerelni, minden elektronika China felirattal volt...

[ Szerkesztve ]


Lauda
(félisten)
Blog

Ezt most te tudod, hogy így lesz, vagy csak tipp? Egyáltalán honnan veszed ezt, hogy az alkatrészek ugyan úgy kínából érkeznek majd? Szerintem lövöldözöl a vakilágba.

[ Szerkesztve ]


vicze
(félisten)

Onnan, hogy Kínában és Tajvanon van az elektronikai gyártás 90+%-ka. Azért vitték oda a végső összeszerelést, mert így volt a logisztika a leggazdaságosabb. Attól, hogy az utolsó lépés máshol van, a termék komponenseinek a nagy része mind Kína.

Elég egyszerűen megnézheted, mennyire lövöldözök a nagyvilágba: Szedj szét bármit, ami "Maid in bárhol" és elektronika, majd nézd meg hol készült a belseje...


Lauda
(félisten)
Blog

Gondoltam, hogy csak tippelgetsz, hogy mi lesz a jövőben.

[ Szerkesztve ]


bagkri01
(őstag)
Blog

Ezt csak megtippelni lehet szerintem. De logika van benne. Ha kivonulnak a gyártók Kínából akkor más országban kell összeszereltetniük a cuccost és ha nem akarják, hogy a minőség rovására menjen a dolog akkor India, az afrikai országok kilőve....ergo olcsóság kilőve. Ha végfelhasználói ár a megnövekedett logisztikai költségel és összeszerelési, esetleg kompnens gyártási költségek miatt a végfelhasználói ár nő mondjuk 20%-al, akkor idővel csökkennek az eladások. Megnövekedett kiadások, csökkenő bevételek...innen már nem kell szerintem tovább írnom...persze ez is csak spekuláció. Nem véletlen spórolnak a gyártók akár egy állapotjelző leden is...sok kicsi, sokra megy. Ha pedig nem mennek majd úgy az eladások a megnövekedett ár miatt, akkor a gyártók úgy fogna visszakúszni Kínába és még az ottani gyártók diktálhatnak is a kialakult helyzet miatt.

[ Szerkesztve ]


Hieronymus
(addikt)
Blog

"Gondoltam, hogy csak tippelgetsz, hogy mi lesz a jövőben."

Persze, mert te már tudod a tutit.
Pedig neked még emlékezned kellene az assembled in Mexico időszakra, amikor minden Mexikóból érkezett.
Egy teljesen biztos. Addig nem helyezik át a termékgyártást, amíg máshol jelentősen drágább az előállítás. A ritka földfémek problémáját elméletben már több topicban sikerült megoldani. Gyakorlatilag évekre vagyunk attól, hogy bármelyik ország komolyabb kitermelésbe tudjon kezdeni, konkurálva Kínával.


vicze
(félisten)

Leírnád pontosan melyik része a találgatás?

üzenetek