üzenetek

hozzászólások


quarros
(tag)

Személyesen még nem mentem be, de eddig a válasz: Nem.
Mondjuk feltételezem ez a Wi-Free miatt van.

(Bár magukat szivatják vele mert az eszköz egy pincében van vasbeton falakkal körülvéve. Messzire nem jut el a jel :DDD )


cinemazealot
(addikt)
Blog

Daywalker, a készülék teljesítmény felvételéről lehet tudni valamit? Hány wattot eszik üresjáratban és nagyobb forgalom esetén?


Radványi
(aktív tag)

Az az egy baj van a DIGI vel, hogy nagyon sok embernek nem lehet opció és azért választanak másik szolgáltatót a DIGI helyett mert egyszerűen nem érhető el.


Stauffenberg
(nagyúr)
Blog

Ne felejtsük el, hogy a Connect Box a SOHO eszközökkel versenyzik és azok hagyományosan szarok biztonsági rések tekintetében, amit súlyosbít a firmware frissítésekhez való komolytalan hozzáállás is.

Mivel itt a firmware-t a UPC adja és frissíti, ezért talán (de csak talán) idővel az átlagos SOHO eszközök fölé nőhet a biztonság. Persze ez a UPC részéről hozzáállás és akarat kérdése.

---

Más: Ez az interjú sokat nem ért. Egyetlen kérdésre sem adott érdemi választ a UPC, mindenre a sablon PR panelekből álló mantra és a Nem volt a reakció. Ennyit egy random sajtóközleményből is ki lehet ollózni.


ncc1701
(veterán)

"Gondos versenyeztetés" -> a legolcsóbb vacak. Bocs, h cinikus vagyok. :)


dchard
(veterán)
Blog

Annyi igazság biztosan van benne, hogy a választott chipset beszállító teljesen ismeretlen mondjuk a Qualcomm-Atheros vagy a Broadcom mellett, akik ennek a piacnak a nagyon nagy százalékát teszik ki.

A sebesség a teszt alapján jónak tűnik, a stabilitás sok eszköz mellett meg majd a felhasználói visszajelzések alapján fog kiderülni, egy ilyen teszt nem alkalmas arra, hogy ezt megállapíthassuk.

Dchard


FollowTheORI
(nagyúr)
Blog

T-nél szerintem optika van már csak ezen a szinten. És ott Huawei optikai modem/routerekkel dolgoznak.

Mellesleg belehúzhat majd megint a UPC, mert már a T-nél is van gigás csomag optikán. :D

Szvsz amugy UPC akkor jár legjobban, ha elkezdik az optikát ők is a házakhoz vinni, ergo a kábelmodemre semmi szükség nem lesz. Mármint ennél újabbra.

[ Szerkesztve ]


Medocsabi
(addikt)

Vakok között a félszemű a király :D


FollowTheORI
(nagyúr)
Blog

Gondolom ott kevésbé szokás lopni a szolgáltatást. :D

Amugymeg, nyilván a saját problémáikat akarják csökkenteni, mert ha nem saját az eszköz és probléma van a nettel/modemmel, akkor csak szívás van, mert itt valszeg ezért is a szolgáltatót szidnák, miközben semmi közük nem lenne hozzá gyakran.

Technikailag amugy megoldható lenne, egy időben a telepítéskor a szereld magad esetben volt kábelmodem regisztráció neten keresztül, mac címmel meg mindennel, szóval ha akarták volna megcsinálhatták volna hogy veszel sajátot és azt regisztrálod be a szolgáltatásod alá.
De nem így lett. :)

[ Szerkesztve ]


lajthabalazs
(senior tag)
Blog

Ahogyan a telefonomat, PC-met sem a szolgáltatótól kapom kölcsön, úgy a routeremet is szeretem saját tulajdonomban tudni. Egyrészt lecserélhetem ha olyan szolgáltatásokra van szükségem, amit a régi nem tud, másrészt nem viheti el a szolgáltató, nem kell visszaadnom, ha szolgáltatót váltok. Nemrég cserélt a UPC modemet, még nem ilyet kaptam, de már WiFi képes eszköz volt, először becsülettel be akartam üzemelni, nem ment. A helpdesk egy hosszú beszélgetés után végül ugyanolyan tanácstalan volt mint én, és ő ajánlotta, hogy használjam bridge módban.

Jó lenne, ha lehetne opt-out-olni az ilyen csodakütyük használatából, és azt kérni, amire szükség van: egy nagy megbízhatóságú, nagy sávszélességű, kis fogyasztású és biztonságos kábelmodemet, egyetlen gigabites porttal.

[ Szerkesztve ]


cinemazealot
(addikt)
Blog

"...nagy megbízhatóságú, nagy sávszélességű, kis fogyasztású és biztonságos kábelmodemet, egyetlen gigabites porttal."

Szívemből szólsz! :R


qantum
(senior tag)

Sziasztok!
Nekem is ilyen van otthon és tökéletesen működik ( 2 telefon, vezetékes pc, tablet).
De van egy Asus memo pad tablet, ami az istenért nem akarja az igazságot. DHCP módban az Ip cím lekérdezésénél eldobja a wifit.
Nem DHCP -ben próbáltam beírni az IP címet, átjárót,DNS1, DNS 2, csak nem tudom mit kellene beírogatni.

Valaknek van valami ötlete mit csináljak vagy honnan nézzem meg az adatokat?


FollowTheORI
(nagyúr)
Blog

Számítógépen/telefonon a kapcsolatoknál meg tudod ezeket mind nézni.

De szvsz más gond lesz ott... lehet hogy a wifi protokoll vagy a használt csatorna nem kompatibilis az eszközzel. Vagy ilyesmi.

Amugy általában IP ugye az adott tartományba eső kell, amit a DHCP oszt, tipikusan (192.168.1.xxx).
Az átjáró a modem címe (pl 192.168.1.1), DNS-be meg beírhatod a google DNS-t... 8.8.8.8 meg 8.8.4.4 és még jobb is mint a szolgáltatóé. :)

[ Szerkesztve ]


fogtunder
(nagyúr)
Blog

hát, legalább egyszerűen át lehet kapcsolni bridge módba :DDD


hemaka
(nagyúr)

Legjobb, ha csak a feher kis huawei ont-ot kered, hibatlan cucc, aztan veszel hozza egy jo routert, nincs baj a nettel soha tobbet.
Anno digis szerelo hozta befele a modem router kombot, mondom azt ide be nem kotod, eleg csak a modem... :D


raskolnikoff
(őstag)
Blog

Legutóbb mikor a wifrees modem/routert szerelték be kötelező jelleggel, már nagyon szívtam a fogam. Ráadásul a forwardot is elég bonyolult beállítani, soha nem is sikerült.

Akkor nagyon utáltam őket. Fogtam a sajátomat és rákötöttem, wifree ki, aztán bsszák meg. Régi TPLink de semmi gondom nem volt vele soha az életben.


FollowTheORI
(nagyúr)
Blog

Ennek nagyon gyakran az eszközre köthető végpontok száma volt az oka.

Modem/bdrige módban, gyakran csak egy vezetékes eszköz köthető rá és az megkapta a szolgáltatói nyilvános IP címet is (pass through).
Ha nem jól csinálták meg és több eszköz csatlakozhatott rá, akkor az mind kapott külső külön nyilvános IP címet is.
Tehát ha ez így maradna elfogyott volna a kiosztható IP cím tartományuk. :)
Ezért inkább tiltották a fuknciót gondolom.

Aztán később már máshogy meg tudták oldalni másféle korlátozásokkal és működéssel ezt.

Nekem még anno az elején volt olyan szitu, hogy bridge módban 3 eszköz volt a neten, mindegyik külön nyilvános IP címmel és mikor másoltam egyikről a másikra akkor a UPC hálózatán is átment az egész forgalom. :DDD (Ekkor tűnt fel, hogy valami nem jó és néztem jobban szét a modem beállításai között. :) )
Lassú is volt... mivel ugye helyi routing nem volt, meg nekem se volt saját routerem, mert felesleges volt.
Szóval nekem meg épp jól jött, hogy be tudtam kapcsolni a router módot és hogy volt ilyen. :D

De ez sok évvel ezelőtt volt, azóta gondolom megoldották jobban/normálisan.

[ Szerkesztve ]


atike
(nagyúr)

"Ami viszont nincs és egyeseknek hiányozhat, az a HTTPS hozzáférés, QoS beállítási lehetőség, VPN, DDNS, és mélyebben sem kutakodhatunk a Wi-Fi lelkivilágában."

Na emiatt emberesen szívunk az ügyfeleknél.... :W


dchard
(veterán)
Blog

A kábelmodem által kiosztható IP címek mennyiségét a szolgáltató a profilhoz tartozó konfigurációs állományban tudja, és mindig is tudta korlátozni. Lassabb csomagoknál ez egy azaz egy darab cím volt, gyorsabb csomagoknál kettő, egy darabbal sem több, tök mindegy hogy hány felé osztottad mondjuk switch-csel.

El tudok képzelni olyan kis helyi kábelszolgáltatót (Ausztriában is láttam már nem egyet), ahol annyira nem értenek hozzá, hogy ezt a paramétert nem állítják be, de hogy a UPC-nél vagy a Telekomnál te nem tudtál számolatlanul publikus IP címhez jutni abban biztos vagyok, mert mindegyikük használja a MaxCPE paraméter az elmúlt 10 évben biztosan, és ezzel te előfizető oldalon semmit nem tudsz kezdeni. Ennek semmi köze ahhoz, hogy sima modemet kapsz, vagy HGW-t.

Dchard

[ Szerkesztve ]


FollowTheORI
(nagyúr)
Blog

Nem is írtam hogy számolatlanul... de 2-3 mint írtad is simán volt. :)
UPC-nél is... ennél több kütyüt általában akkor még nem is akarhattál rákötni, ma már gáz lenne ígyis ugyis.

Fogalmam sincs mennyi IP címet tudnak kiosztani, de azért meglepne ha minden előfizetőre minden szolgáltatónál jutna 3 mondjuk.

Ezért tippeltem azt hogy inkább tiltották itt ott... ne okozzon galibát (vagy az előfizetők összevissza állítgatásai miatt, vagy a szolgáltató "hozzánemértése" miatt is... innentől már tökmindegy).

+ ugye a forgalmi dolgok is bejátszhatnak ugyanúgy.

Elég ha x százalék "hozzánemértő" előfizető elkezdene másolgatni a gépei között így, hamar taccsravághatná az hálózatot.

MA már biztos jobban meg van csinálva, ezt is írtam... ezért engedik pl. :)
Mert ugye onnan indultunk hogy miért nem engedik/-ték néha, nem szórakozából abban biztos vagyok.

Pl a modem ma már ebben a módban is lokális/DHCP címet osztogathat. Máris meg van oldva.
Vagy máshogy...

[ Szerkesztve ]

üzenetek