Reklámblokkolók topikja - OS, alkalmazások fórum

üzenetek

hozzászólások


Visormail
(addikt)

Akkor átfogalmazom. Én csak olyan bejegyzést találtam akinek nem sikerült (meg nekem sem).


ledgeri
(nagyúr)

Hát passz: Direktben példaként nem tudok kiállni (nem próbálkoztam, így nem jutottam eredményre), csak máshol használt funkciók alapján próbáltam logikusan következtetni :R .
De ha facebookos youtube lejátszás közben nincs ublock originben megjelenő youtube/google elem, akkor -mint a facebookos reklámok is- egy CDN-ről, egy IP-ről jön minden, így nehezebb szűrni!


Visormail
(addikt)

A facebookon a facebook videókra gondoltam, nem youtube videók.


Fred23
(nagyúr)

Van valaki, aki összehozta már a 100%-ot ITT? Ha igen, mivel?
Enyém perpill 91% Vivaldin.


crok
(nagyúr)
Blog

FireFox && uBlock, van benne általam hozzáadott lista is és 100%.


csaba951
(veterán)

Nem tudom pontosan mi ez, de nekem 100%-ra jön ki.
Firefox böngésző.

Kiegészítők:
* uBlock Origin
* Social Fixer for Facebook
* FastForward
* FadBlock: Friendly Adblock for Youtube
* Facebook Container
* Bypass Paywalls Clean


Fred23
(nagyúr)

& csaba951:

Köszi az infókat, ezek szerint érdemes lenne mégis megint feltennem a Foxot is. Perpill az érdekel legjobban, droidos mobilon mit tudok elérni Fox nélkül.

Blahdns + pár saját filter után droidos Vivaldin már 92%.


GEPESZ66
(veterán)

Chrome esetében NextDNS -el, a Hagezi Pro++-al 96% szokott lenni.


Fred23
(nagyúr)

Köszi! :)


Fred23
(nagyúr)

Vivaldival +2 filter hozzáadása után már 95%, és még mindig "csak" Blahdns:



Semplar
(őstag)

SlimJet + uBlockOrigin Hard mode

[ Szerkesztve ]


Rigormortiis
(addikt)
Blog

Sziasztok! Alapvetően csak böngészőben szeretnék reklámoktól szabadulni telefonon/tableten, melyik megoldást javasoljátok inkább: az AdGuard böngészőbe épülő droidos alkalmazását vagy a privát dnsük használatát?


Zsombe
(senior tag)

Én inkább mindkettőt. Vagy DNS-nek nextdns és ehhez az AdGuard böngészőbe épülő modulját - vagy ez utóbbit kiváltani firefox + ublock párossal.


GEPESZ66
(veterán)

Telefonon,Chrome esetéban a NextDNS,regisztrálva,Hagezi Pro ++ szűrővel.


konci79
(őstag)
Blog

Üdv!
Az mit jelent ha a windows-ban a dns-nél kiírja hogy nem titkosított?
Adguard van a routeren megadva, + ublock kiegészítő FF böngészőben.
Laikus vagyok, csak okosodni szeretnék :B


ledgeri
(nagyúr)

Ha valamilyen oldalt felkeresnél, akkor míg te beírod, hogy prohardver.hu, addig a számítógépnek IP cím fog kelleni.
A kettő összefülésén dolgozik a DNS (Domain Name System).
Te beírod, hogy prohardver.hu, így a fenti rendszer szolgáltatja az, hogy milyen IP-n találja meg a géped első körben a .hu-s dolgokat, majd másik szervetől a prohardver.hu dolgait... (és ha lenne még valami.prohadver.hu is, akkor a valami.proharver.hu-t is.) Ilyen sorrendben.
A fentinek csak az a lényege, hogy ez mind kommunikáció a gépedtől a beállított DNS kiszolgáló felé, ami általában az internet szolgáltatód. De ha pl te beállítottál mást, attól még az internedszolgáltatódon átmegy a forgalom, na és itt merül fel a kérdés, hogy ilyenkor Ő mit lát belőle.
Alapból valamennyire beleláthat a küldött és fogadott forgalmazásba, így tudhatja, hogy miket akar elérni a géped, miket akarsz elérni te, ami így már információ, ami eladható, felhasználható. Ha ez zavar, nem szeretnéd, vagy kifejezetten utálod, akkor jöhet a titkosítás. DoH és DoT léteznek (DNS over HTTPS vagy TLS). Egyik így másik úgy, de homogenizálja ezt az adatfolyamot, így bárki aki erre figyelne nem tud különbséget tenni az alap adatfolyamot vizsgálva, nem sokat lát. (Pl másik oldal, hogy így nehezebben tud rászűrni egy vállalat arra, hogy most a dolgozói alap neteznek, vagy pont egy vírus tölt fel cégadatokat, így egyik kevésbé szeretett ebből a szemszögből, de point emiatt akár jobban a másikból)
Pl VPN-ek is általában saját DNS szervert használnak, így nehezebben lehet összekapcsolni a DNS adatfolyamot (mi minek a neve, hol találom X, Y, Z szervert) és a tényleges csatlakozást (Fellépek a név-ismert szeróra és vele kommunikálok), ami a DNS-leak lenne.

Bármelyik böngészőben külön bekapcsolható, OS-eken belül is állítható, vagy akár komplett hálót routerrel is levédve használhatóak ezek (ha az eszköz támogatja), szóval ajánlott ilyen szemmel nézni a beállításokat, és ajánlom hogy olvass utána még, mert jó ha átlátod a dolgokat! (túlalapoztam, és egyszerűbben is írtam, mint valóban megy (és amit abból értek ;] ), de csak azért hogy biztosabb legyen az érthetőség)


konci79
(őstag)
Blog

Köszi
Router szinten akarnám csak állítani, nem eszközönként.
Xiaomi Ax3000 , VPN-t azt találtam rajta, meg DDNS, HTTPS kapcsolót, de ezekbe nem akarok piszkálni, mert nem értem.

Vpn gondolom az valami fizetős szolgáltatás, vagy abból is van ingyenes, amit esetleg használhazok?

Dns-en kívül annyit állítottam, hogy fehér lista, és csak a megadott saját eszközök csatlakozhatnak, Mac cím alapján .
Bár látom , ott is lehet jobban belemenni Dhcp meg egyéb dolgok, de nem teljesen értem ott sem ezeket a dolgokat (statikus, meg fix Ip, meg a többi) így maradtam az egyszerűbb megoldásnál, amit még fel fogok agyilag :DDD


ledgeri
(nagyúr)

Ez már sokrétűen off topik, de na :B
-VPN: mai alap feéhasználásként a forgalmad egy csőbe be, majd valahol ki. Vagy távmunkából irodai hálóra, vagy pl netflix tartalomért másik országba, vagy világból bárhonnan saját hálózatra. Kívülről elméletileg nem látnak bele. Ha neked különösen nem kell, akkor nem kell...
-DDNS: vagy a korábban említettnek gyártóspecifikus nevű beállítása, vagy valami speciálisabb (látni kéne kontextust [vagy topikjában kérdezz, vagy privátban kérnék képet]
-HTTPS: alapból titkosítás, de előbbihez hasonlóan: nem tudom, hogy xiaomi mire gondol.

Fizetős-e a VPN? Ez kb, minth ha azt kérdeznéd, hogy fizetős-e az email? Vannak ingyenesek, vannak fizetősek, vannak jobbak, amik adnak olyan extrát, hogy megérheti, vannak rosszabbak, kerülendőek, amik szinte többet ártanak, mint használnak. Van topikja az ajánlottabbaknak.

MAC alapú szűrés hálóra: ha wifi is megy, akkor helyes, vezetékesen annyira nem számít, nem baj ha van. Vendégek érkezésére, meg ott a guest wifi, ha van :R !

DCHP (ajánlott utánaolvasni), ez csak annak a protokolnak a neve, ami az útválasztó (router) útválasztását leírja. Ha pl az a routered egy beülős internet kávézóban lenne, akkor sokkal nagyobb szerepe lenne annak hogy optimalizálva legyen ,hogy hány kliens, meddig, hogyan, milyen címen csatlakozik, ki mit lát, stb,stb... De ha neked van pár PC, pár teló, pár okostv, akkor ott nem kell annyira optimalizálni, bár ajánlott rá-rá keresgélni opciók nevére, hogy megértsd!

Routernél, Wifinél, ami ajánlott: WPS tiltása, UPnP tiltása, jó erős jelszavakra lecserélni a gyáriakat (admin belépős, és wifi-k). A többi alapon okés... ha igény van rá akkor meg úgy is az igény diktálja. De mégegyszer: ajánlott utána olvasni az opcióneveknek! :R


trouble
(senior tag)

Sziasztok ! Segítséget szeretnék kérni! Több éve használom Google Chrome bövitményként az uBlock-ot, soha semmi gond, szuper elégedettség!De a mai naptól ha be van kapcsolva, semmit nem tőlt be a büngészőm,csak teker,teker :F
Ha kikacsolom a uBlock bővítményt, minden működik mint előtte(nyílván 66 tonna reklámmal, és engedélykérésel).Legfrisebb Chrome verzió.Tapasztalt más is ilyet?
Mi a gond, mit tegyek?Vagy ennyire bekéményített volna a Google? Köszönöm!
Ja és az ublock-ot sem tudom megnyitni, mikor ez a "fagyás" van!

[ Szerkesztve ]


ledgeri
(nagyúr)

Kikapcsolás alatt mire gondolsz? A böngészőn keresztül az addon betöltését, vagy az addonon keresztül a blokkolást (nagy kék gomb)?
Egyébként ublock origin, vagy ublock origin lite?
Bármelyik is az addon, mi a verziószáma (a legfrissebb, 1.57.2-es?

Bár ahogy nézem Mai probléma a be nem töltés szóval én várnék 1-2 napot...


trouble
(senior tag)

Köszönöm, úgy tűnik ez a be/nem töltős story van nálam is, amit írtál! :R
Most épp működik újra! :C
Pedig már felkészűltem a rosszra : Google kinyírta :Y

[ Szerkesztve ]


ledgeri
(nagyúr)

Amíg van firefox, nem tudja sehogy sem ;] Firefox-szal meg addig mernék számolni, míg van TORra igény és nincs chromiumos változat :(((


Cs1csó
(félisten)

+1 ledgeri
fontos, Ublock Origin legyen az ami telepítve van. Először töröld le a mostani kiegészítőt indítsd újra a böngészőt és telepítsd újra.


trouble
(senior tag)

Köszönöm!
uBlock origin a plugin igen.
Most működi újra rendesen!
De már elmentettem a beállításokat, ha kell újra telepítem, ja!


amargo
(addikt)

Sziasztok!

AdGuard Home-ot használok, DNS alapon szűrük mindent. A beágyazott videók alatt mostanában ez jelenik meg:
Video unavailable
This video is restricted. Please check the Google Workspace administrator and/or the network administrator restrictions.

Ennyit találtam eddig róla: [link] de csak a találgatás megy.

Találkozott már valaki ilyennel?

[ Szerkesztve ]


ledgeri
(nagyúr)

Ha az adguard log-ol, akkor ha felkeresel egy oldalt ami problémás, akkor láthatod, hogy mi ami fennakad, így jóval jobban leszákítheted a kört, hogy mit kell engedélyezni, vagy legalább vizsgálni!


amargo
(addikt)

Ezeket próbáltam, de most látom, hogy csak firefox alatt nem hajlandó bejönni. Még nézegetem mi miatt, mert valószínűleg nem az adguard home zavar be.

Szerk:
Közben kiderült, ami egy másik javaslat volt, hogy ha a google-be nem vagyok belépve, akkor valóban egy korlátozott videót nem fog megjeleníteni.. ejj, szóval ez volt a valódi probléma :B

[ Szerkesztve ]


crok
(nagyúr)
Blog

Ha korhatáros és azért nem engedi megnézni login nélkül akkor Simple YouTube Age Restriction Bypass - ez egy Tampermonkey / Greasemonkey userscript. Offba teszem mert nem reklámblokkolás. Brave-en meg volt / van egy kis bug amúgy hasonló jelenségre..


amargo
(addikt)

Igen, köszönöm ez hasznos lesz a desktopokon, mobilon meg majd utána nézek.


crok
(nagyúr)
Blog

Droid-ra van Firefox, Firefox-ban Tampermonkey -> oda is felmegy. Én pl. Facebook Purity-t is használok így.


Fandango
(veterán)

Microsoft Edge (124.0.2478.51 (Official build) beta (64-bit)) + AdGuard 7.17.1 (AdGuard DNS server és Multi PRO++ mini DNS/Browser blocklist)

[ Szerkesztve ]


amargo
(addikt)

Köszönöm, úgy fest működik a megoldás.


ledgeri
(nagyúr)

Kis érdekesség amit most vettem észre: a brave a ublock origin syntaxisát használja szűrése alapjául szolgáló nyelvezetként, és van is menüje rá... Csak meglepődtem! :B


ledgeri
(nagyúr)

A chrome-os harmadikfeles Cookie-k elhagyása végett owerwolf (teamspeak plugin) blogján részletezi, hogy mi a "nextgen" felhasználó követés oldalak közt: Hashed Emails
lényegében annyi, hogy ha adott az emailcím (pl gmail esetében +-os és .-os is), akkor a rendszer ezt értelmezi, majd normalizálja (+ és . eltávolítás és egyebek), majd adott módon hash-eli, és majd osztja tovább a reklámozók felé...

Mert még offabb, de lassan fenti alapján nem is annyira: Itt ajánlanám az ezt elkerülni vágyók figyelmébe, hogy 20-25 dollár per év a simplelogin, ha valakinek kell egy év arra, hogy mindent külön emailcímre állítson, Blackfriday-kor... Vagy ha biztos meg van vele rövidebb idő alatt, vagy "majd megcsinálja" akkor 1-2 hónap alatt simán generálható 2-300 emailcím későbbi , állandó felhasználásra! (előfizu lejáratakor a címek megmaradnak!
(vagy domain-ezésbe belekezdés)

üzenetek