üzenetek

hozzászólások


hunhool1979
(tag)

Érdekesnek tűnik, jó lenne kipróbálni.


Ricardo
(félisten)

Várható volt a további távolodás. Én arra tippelek, hogy szépen lassan a többi kínai márka is követni fogja.
Kíváncsi vagyok a tesztekre.


Aryon87
(félisten)
Blog

Szépen kivonulnak s megmaradnak maguknak, főleg hogy az EU is tiltja ki. Sajnos.


LosBlancosRM
(senior tag)

Lehet, hogy kevesebbet kéne lopniuk. Helyette fizessenek licence díjakat.


Ricardo
(félisten)

Nem akarok állást foglalni egyik oldal mellett sem.
Azért azt meg kell jegyezni, hogy nem kell félteni se ezt, se azt az oldalt.
Ha használni szeretnének egy szabadalmat fizessenek érte. Ez nem vita tárgya. Az viszont lehet az, hogy az adott szabadalom birtokosa mennyit kér el ezért. Mert az is lehet tisztességtelen.
A vivo azt sérelmezi, hogy miután lejárt a nokiával a szerződés, az újra kötésbnél irreálisan magas árat akartak megszabni. Ők ezt nem hajlandóak megfizetni, és ezen megy a pereskedés.
Nem tudjuk (gondolom üzleti titok) sem a szabadalmat, sem a megszabott árat, sőt azt sem mennyi az adott szabadalom "reális" értéke.
Amit tudunk a hírekból , hogy előtte fizettek. nem trükköztek, fizettek. Aztán hirtelen nem akartak. Ez azért fura.
Nokia több gyártóval is pereskedik/pereskedett, szintén szabadalmak kapcsán. Ezek között voltak nem kínai gyártók is.
Érdekes módon ezek azóta szaporodtak meg, amióta a mobilos részleget bukták.
Mindenki gondoljon amit akar.
A Huawei egy másik okból került fekete listára. Ezt mindenki ismeri, és az okokról mindenkinek megvan a saját álláspontja, ne menjünk bele, mert egy külön topik is kevés lenne rá.
A világ (gazdasági, és politikai) haladási irányát elnézve, ez a távolodás csak erősödni fog.
Ezért is gondolom, hogy csak idő kérdése, és lesznek még gyártók akik követni fogják. Öt tíz év múlva meg majd meglátjuk ki hogy boldogul.
Egy biztos. Nekünk, felhasználóknak nem jó ez a új tömbösödés.

[ Szerkesztve ]


ShadowX
(őstag)

Az igazi fejôstehén a szellemi szabadalom (jelen esetben a szoftverek). Hardvert már minden utolsó cég tud gyártani/gyártatni. Ráadásul az idôvel arányosan egyre olcsóbban lehet hardvert gyártani és azért többnyire egyszer fizet az ember. A szellemi javak az más tészta, ott lehet igazán lehúzni bárkit. Kíváncsi vagyok erre mit lépnek Kínában, mert az egy dolog, hogy magát a hardvert tudják koppintani (és egy idô után újat lerakni az asztalra), de szoftver nélkül a mobilos üzletág ugyanúgy nem ér semmit, mint megfelelô hardver nélkül.

[ Szerkesztve ]


Pirosász
(aktív tag)

Ha nem kényszer, nem nyírja ki magát más gyártó.
HMS se jött össze, pedig ott sok dolguk nem lett volna az app fejlesztőknek.


A Molyember
(tag)

Mindenki annyit ker a termekeert, amennyit akar. Ha tul magas az ar, nem az a megoldas, hogy tovabb hasznalja a ceg a termeket torvenytelenul, amin raadasul meg szep profitot zsebre is tesz az ertekesitesekbol, hanem az, hogy ha nincs mas megoldas, onkent kivonul az adott piacrol, betartva a hatalyos jogszabalyokat.

Kicsiben ez ugy hangzik, hogy te sem loptad a kilos kenyeret mikor 1000 ft volt, hanem inkabb korulneztel mashol, megsutotted magadnak olcsobban, vagy eppen meg sem vetted.


Ricardo
(félisten)

A Huawei esetében pont ez történik. Igaz (a hasonlatnál maradva) nem az 1000 forintos kenyér ára volt a gond, hanem, hogy nem szolgálták ki őket.
Most sütnek maguknak.
Majd kiderül mekkora sikerrel.


Lami66
(őstag)

Korábban az volt a baj, hogy a Huawei ezt kommunikálta (saját OS), de a fejlesztésben még nem jártak ott (és kajánkodott a techvilág, hogy hehe ez nem saját OS, csak egy aosp változat), mert csak egy aosp változatot tudtak hamar összedobni amiből fokozatosan kigyomláltak mindent amit a gugli rakott bele. De végig azt mondták, hogy ez saját OS. Hát most készültek el vele. Ha működőképes lesz, semmi kétség, hogy Kínán belül minden mobilt ezzel fognak eladni, és nemcsak a Huawei márkájuakat. Aztán ha minden működik szépen, szerintem kiviszik ezt nemzetközire. Európa meg hamar betiltja a Harmony OS-t, mert kínai kémprogram.
Még arra leszek kíváncsi, hogy a másik mobil platformot mikor kezdi korlátozni Kína. Mert az elég érdekes, hogy a guglival harc van, az ibetüsök meg háborítatlanul élik világukat Kínában.

[ Szerkesztve ]


Zsolt,72
(aktív tag)

Utolsó bekezdéshez kapcsolódóan: [link]


Lami66
(őstag)

Az a privát sejtésem, hogy ezt a nagy kínai iSzimpátiát elég nagy iPénzek segítik a háttérben. Mert szok után, hogy Kínából elvitték az iGyártást, nem ezt a hivatalos reakciót várná az ember. De ha Kína nem korlátozza őket, majd korlátozza őket az Usa.


Pirosász
(aktív tag)

Azt mond meg nekem, hogy ha az AOSP+HMS nem kellett a fejlesztőknek/fogyasztóknak, akkor ez miért fog kelleni?
Arra nem voltak képesek a fejlesztők, hogy a Google helymeghatározást, vagy push-t lecseréljék a Huawei megoldására. Pl. a Cib alkalmazás fent van, de értesítés nincs.
Majd most a nulláról fogják megcsinálni, amikor erre nem voltak képesek? Nem hiszem.


Graphics
(Jómunkásember)
Blog

Elég pici piacra fókuszáltál....


bostone
(addikt)
Blog

Ha ez a rendszer kilép hazai területről, foghatják a fejüket páran, akik eddig érdekeltek voltak. A kormány beállt a cég mögé, végtelen energiaforrást biztosít, ami hosszú távon egészen biztosan kifizetődik valamilyen módon, hiszen ma az információ valuta. Csak néhány kontinensen szorítsa ki a versenytársakat, már nincs kérdés.


jeni
(félisten)

Használhatatlan lenne az EU számára.


Lami66
(őstag)

Akkor ez miért fog kelleni? Nem fog kelleni. Az már látszik, hogy a Huawei elengedte a nyugati (guglifüggő) területeket a mobilos üzletágban, és a kínai belföldi piacra összpontosítanak. Aztán ha ott minden kerek, és sikeres lesz a Harmony Next, biztos nem maradnak Kínán belül. A gugli által elfoglalt területeket nem tudják visszahódítani ,mert a gugli tett róla, hogy a saját gms rendszere nélkül alapvető kényelmi rendszerek ne működhessenek (push üzenetek, online fizetés stb.). Kína majd tenni fog róla, hogy az ő ellenőrzése alatt levő területeken meg az ő rendszerük működjön. És már ott is leszünk, mint 50-70 évvel ezelőtt a secam/pal megosztottság idején. Nesze neked globalizáció, meg mézesmadzag "szabadon használható android rendszer". Olcsó poén: szabadon használható = az használhatja, akinek szabad.


Pirosász
(aktív tag)

Ez egy példa volt. Más piac se ölelte a keblére a HMS-t. A számok nem hazudnak.
Én anno szerettem a Windows Phone-t. Szidtam is a fejlesztőket, hogy hanyagolják. Google is gáncsolta, ahol érte. Itt is ugyanez lesz. Ugyanez van még így is, hogy Android.
Nem trollkodni akarok. Átérzem a Huawei-t kedvelők helyzetét. Anno ugyanebben voltam. :D


paatrick
(őstag)

Anno a Nokia is kitalálta hogy süt magának MeeGo-t Android helyett, aztán mivel senki nem fejlesztett rá ment is a levesbe. Majd kitalálták hogy jó lesz a Microsoft és ők lesznek a Windows phone istenei, aztán mivel senki nem fejlesztett rá ment is a levesbe. :DDD

Amíg Kínán belül vannak addig életképes ez a projekt csak. Ahogy kilépsz onnan és a legtöbb külső embernek már kéne a gmail, youtube, facebook, instagram már borul is az egész mert ezek Kínában be vannak tiltva.


guni
(tag)

Arra mondjuk kíváncsi lennék hogy egy szerveroldali szolgáltatást hogyan cserélnél le úgy hogy az appfejlesztőknek nem kell külön kezelni.

üzenetek