WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat - Hálózat, szolgáltatók fórum

üzenetek

hozzászólások


rdi
(veterán)
Blog

Hát őszintén szólva nem szeretnék baromságot írni, de én még sosem néztem meg, hogy van - e WDS vagy nincs.
Fogjuk a repeatert és fölszereljük, aztán már megy is a net....a laptopokon. :DDD

De a visioncomputeres szövegből, amit írtál, nekem is az derül ki, hogy AP üzemmódban vezetékes géphez köthető, repaeter üzemmódban pedig hídként üzemel.


Az ovislink pedig eléggé egyértelmű, ezek szerint mi universal repaeter módban használjuk őket :))


kolnay
(senior tag)

Az a baj hogy nem tok firmvare upgradelni! :)
OK:Nem tudom elérni a kezelőfelületet, mert ha beirom, hogy 192.168.1.1 akor nem a linksys kezelőfelület jön be hanem siemens modemem adatai.
próbálkoztam a 192.168.1.2 vagy2.1 (nemtom) és 3x bekéri a jelszót és utána bejön egy piros hátterű cucc.Az van odaírva: 404 Authorized.


oetz
(csendes tag)

Egy kis segítséget kérnék.

Adott egy vezeték nélküli hálózat D-link DI-524 wireless routerrel és egy D-link DWL-G510 hálókártyával. Egymást felismerik, és jól működik. És ez jó!!! :C
A baj, hogy van egy Dell laptoop, ami viszont nem tud csatlakozni :(
És nem tudok rájönni miért. :W
Elvileg a saját progijával kellene beállítani, de így se találja meg.
Ha megadom manuálisan az adatokat, akkor se hajlandó csatlakozni.

Lehet vmit a routeren kell konfigurálni? :F

Előre is köszönöm


Chili7
(őstag)

Ha a dell wlanja engedélyezve van, akkor a hálozatok/ vezeték nélküli hálózatok közt látnia kéne a meglévő hálót!
Ez megvan?


tototos
(őstag)

#159?


oetz
(csendes tag)

A wlan a biosban engedélyezve van.
A vezérlőpultban a Broadcom Control Suite 2 viszont hibát jelez.
A network test Link down hibát ír ki.


kolnay
(senior tag)

162?


oetz
(csendes tag)

Az eszközkezelőben engedélyezve van a wireless hálókártya.
A Dell segédprogram megtalálja a hálózatot, de nem tud hozzá csatlakozni.
A hálózatok / vezeték nélküli hálózatok nem tudja kezelni a hálózatot, mert a segédprogi letiltja.


scann
(csendes tag)

NA most csak azért szőrözök ezen a WDS módon mert nem szeretnék abba a hibába esni, hogy olyan AP-t veszek, ami csak szintén WDS - t támogató routerrel hajlandó együtműködni. És rengeteg (huha mintha olyan soka létezne) AP-nál a Repeater mód mellett láttam a WDS only feliratot.

Az igaszság az, hogy k.rva jó lenne, ha lenne erről egy egyértelmű leírás valahol :D

Azt néztem, hogy pl az Ovislinkes routernél a régebbi tipusnál:

[link] Specification - nál ez van
, hogy: -- WDS (Bridge, Client, Repeater) mode tehát kell a WDS

az újabbnál:

[link]

pedig van két ugyanolyan ábra a Repeater módnál, csak az egyiknél ott a WDS felírat és meg is jegyzik,hogy ebben a módban az együttműködö routernek is támogatni kell a WDS-t,
[kép]

míg a másiknál nincs ott a WDS felírat és meg is jegyzik, hogy ebben a módban bármilyen eszközzel képes Repeater módban működni.
[kép]


Szal mi lehet ez a WDS? hm..

Most lehet, hogy hülyeségre gondolok, de nem az lehet, hogy

WDS-el a Repeater vezetéknélküli LAN AP is egyben(másnéven WLAN AP az én olvasatom szerint) ?? , mert ebben az esetben mint AP úgy műkódik, hogy megnöveli a vezetéknélküli router hatótávolságát és plusszban az AP-n keresztül közvetlenül tud kommunikálni egymással pl 2 gép ami az AP-re kapcsolódik vezeték nélkül, tehát mint egy switch-nél (vagy ott nem így van? :) ) vagy pl ebben a módban pl az AP is tud kiosztani IP-ket a rá kapcsolódó gépeknek

Repeater módban (WDS nélkül) , pedig csak úgy működik, hogy egyszerűen a wireless router távolságát megnöveli, de minden adatforgalomnak értem ezalatt a két AP -re kapcsolódott vezetéknélküli gépek közötti kommunikációnak vissza vagyis keresztül kell mennie a routereren, tehát ebben az esetben, maga a router a switch és/vagy itt az IP-ket csakis a router oszthatja ki?

Lehet, hogy nagy baromságot írtam?







[Szerkesztve]

[Szerkesztve]


Amartus
(senior tag)

Üdv!

Zyxel p-334wt-m van. Beállítottam a port forwardingot egy megadott port-ra.Ha ezt a portot éppen nem használja senki, mivel tudom levédeni külső támadás ellen?


shev7
(veterán)

[link]

a kerdesed masodik felere. Igen hulyeseg. Nyilvantartja a klienseket, ezert nem fogja a kerest atkuldeni a routernek, hogy az utana visszakuldje (raadasul ez azert is hulyeseg mert igy negyedere csokkenne a savszel)

sztem az universal repeater itt csak annyit tesz, hogy a masik routernek nem kell tamogatnia a WDS-t.

[Szerkesztve]


shev7
(veterán)

kicsusztam az 5 percbol

raadasul ez amit mondtam le van irva az altalad linkelt honlapon...


scann
(csendes tag)

Na megvan mi az a WDS:

Wireless Distribution System (WDS) allows you to make a completely wireless infrastructure. Normally, the access points must be connected with a wire (LAN). These access points create cells allowing a wireless connection. The WDS feature allows the access points to be wirelessly connected. This feature is normally used in large, open areas where pulling a wire is restricted or not cost effective and in residential circumstances.

If the structure utilizing an access point is too large to cover using one AP, a second AP would be used as a wireless repeater.

The WDS has forwarding functionality for extending the range of an AP. By setting up an extended service set (ESS) between access points. Stations can intersect with any AP of this ESS and move between the coverage of both APs while the higher layer network connection remains intact.

Note: The WDS feature is not completely specified in IEEE or Wifi standards. Therefore interoperability between 802.11 products of different vendors is not guaranteed.


Tehát ezek szerint maga a WDS technológiát a repeater funkcióhoz fejlesztették ki, tehát ennek segítségével tud ugy működni az AP repeater-ként , hogy semmiféle kábellel nem kell az AP-t csatlakoztani a LAN-hoz, hogy tudjon Repeater módban funkcionálni a Wifihez.

De maga ez nincs szabványosítva,nincs bent a Wifi specbe, tehát minden gyártónál más és más lehet a specifikáció, ezért nagy valószínűséggel csak ugyanazon gyártók termékei tudnak együtt működni és csakis azok amelyekbe be van építve a WDS funkció.

Namár most akkor azért jó ez az Ovislink-es Universal Repeater mód , mert ezzel bármilyen (elvileg :) ) Wifi Router hatótávolságát meg lehet növelni, függetlenül attól, hogy van-e bent WDS vagy nincs, tehát jó lehet minden régebbi típusu eszközhöz is.

Na lehetek Addikt ? :D :Y csak Poén volt :DD


hzcs
(senior tag)

Tehát akkor amelyik routerben van WDS, az nem lehet universal repeater? Mert nekem a ddwrt firmware-ben van wds, de ahhoz a másik routert is be kéne állítani wds-re, ami nem tudja. Be lehet az én Linksys wrt54gl routeremben állítani az universal repeater módot, vagy tenni kell rá másik fw-t, ami tudja?


rdi
(veterán)
Blog

Nem, mert van olyan leírás, hogy a repeater tud működni WDS-ben és univerzálisként is...


shev7
(veterán)

nem, mert az univerzalis is WDS, csak nem koveteli meg a masik eszkoztol, hogy az is WDS legyen. Gondolom megkeruli az egeszet ugy, hogy klienskent jelentkezik be a masik eszkoznel, a tobbi problemat meg ''megoldja sajat maga''


scann
(csendes tag)

Valahogy így.

Ez a Universal Repeater mód azoknak jó, akik pl nem egyforma gyártó termékeit használják és / vagy pl a Wifi routerük nem támogatja a WDS-t.

Benne is van a nevében, hogy Univerzális.

Sok gyártónal a Repeater, Bridge stb melett ott van, hogy ''WDS only'' !!!

Amúgy WDS = Wireless Distributed System


smirdex
(tag)

Hi!
''végig'' olvasgattam a topikot, azonban a problémámra nem találtam megoldást.
Nos adott egy wifi hátózat, ami áll egy smcwbr14-g2 router a szomszédban, nálam egy smcwbt-g AP repeater modban, a gépben egy szintén smc pci-os kártya. Net megosztás müködik(múlt idő), azonban időnként lefagyott, s ha a szomszéd nem volt, akkor net sem.A forumon olvastam,hogy a firmware frissítés segithet, igy megcsináltam.A routert nem is kellett ujra konfigolni, látszólag müködött is minden. Percekig, azután nincs net.Ha kihuztam a router tápját, akkor pár percig müködött a repeateren keresztül a net, utána vége.Nem találtam a hibát, gondoltam a repeateren is frissítek, de az eredmény szinte változatlan.Illetve, most már egyáltalán nincs nem, még percekre sem.Minkét eszköz wds módban, látják egymás mac-jét,engedélyezve a wep, ua.kulcs, különböző ssid(előtte is ugy müködött),ua a channel,b/g Mixed mode. DHCP engedélyezve. Már napok óta probálkozok vele, egyenlőre semmi, lehet hogy csak nem látom a fától az erdőt...Valami ötlet, meglátás? Köszönöm


hzcs
(senior tag)

Az én routeremben úgy lehet beállítani a wlant, hogy AP, Client, Client Bridge, Adhoc. Ha AP-ban van, akkor működik a wlan (vagyis látom notebookkal), megy a wds is, de weppel van lekódolva, és ilyenkor nem csatlakozik a routerem a wepes routerre (D-Link). Adhoccal nem kell foglalkozni, viszont clientben és client bridgeben nem megy a rádió, nem látja a laptop wifije. Tehát addig eljutottam, hogy valószínű AP-ként kell beállítani, wds menüpontban beállítani a mac addresst (point to point és lan beállítás van, csak lan-ban működik). Ilyenkor a wlan résznél látom, hogy a laptop mekkora jellel csatlakozik a routerre, de a wds jel 0. És biztos nem azért mert messze van, hanem nem tudom miért. Pedig a wep kulcsot ugyanarra állítom, mint a D-Link router, amelyikről jön a net. Az lenne a jó, ha Client módban is lehetne wifizni a routeremre, de ezt még nem sikerült megoldanom.


kefete
(tag)

Helló!

Olyan problémám lenne, hogy adott egy családi ház, amiben az alagsorban lévő üzembe van bevezetve a net, ott van ADSL modem. Szeretnénk a netet az első emeleten használni, vagyis két szint ugrás lenne. Egy mezei WiFi router át tudja hidalni ezt a problémát? Vagy ekkora távolságra valami speciális eszköz kell? Nem fontos a nagy sebesség, csak az 1 megabites net menjen rendesen.

Köszi minden segítséget! :)

üzenetek