[Re:] [erdoke:] Energetika és fogyás 2: A mozgás segít? (NEM) - BLOGOUT fórum

üzenetek

hozzászólások


erdoke
(titán)
Blog

Nem beszéltem kifejezett hátrányról, de egyéntől függően akár lehet negatív visszacsatolás túlzott éhségérzettel. Sőt, végig hangsúlyoztam a rendszeres testmozgás egészségre gyakorolt pozitív hatását.

Nem tekintélyes, hanem a korábban belinkelt vizsgálatokra hivatkozok. Nagy részük esetében fogalmam sincs, kik azok, akik írták a cikkeket.

A linkelt cikk konklúzióját bemásoltam, azt gondolják, hogy nem a mozgáshiány következménye a kövérség, hanem a kövérség miatt csökken a mozgás mennyiség. Ebben a formában szerintem igenis kapcsolódik.


#56573440
(nagyúr)
Blog

"Nem beszéltem kifejezett hátrányról"

de beszéltél. most is azokat emlegeted. egy mondaton belül hazudtolod meg magad. what?

"Sőt, végig hangsúlyoztam a rendszeres testmozgás egészségre gyakorolt pozitív hatását."

és bagatelizáltad közben a hasznát. ami alapvetően egész nevetséges párosítás együtt ;) de erre mindjárt visszatérünk. ígérem jó lesz wait for it ;)

"hanem a kövérség miatt csökken a mozgás mennyiség. Ebben a formában szerintem igenis kapcsolódik." ohh köszönöm. és akkor a kövérség mégis miért alakul ki? mert finom motoros képesség mondjuk a szobabiciklizéshez nem kell. egyébként a túlsúly idegrendszeri problémákat is okoz egész egyszerűen ezért alakul ki sok esetben ilyen probléma.

egyébként megnéztem a videót amit annyira akartál, bár te nem tisztelsz meg továbbra sem a válasszal, de mindegy:

észrevételek:

tele ismerős frázisokkal amiket puffogtatsz gyak szó szerint de:

heti 150 percnél többet edző ember úgy van beállítva mint egy kibszott terminátor... a közönség szörnyülködése hangzik be...

a megállapítás pedig így hangzik: ha 11 év alatt több edzést végzel mint a minimális tv kapcsolgatás akkor is hízol csak kevesebbet. ezt leszűrték abból hogy bemondásos alapon (egész pontosan önbevallás volt) egy másik kontrollcsoport aki nem edzett egyáltalán csak kicsit hízott többet.

hogy a többletsúly az mi volt zsír vagy izom. hogy az általános egészségi állapotuk hogy néz ki, hogy a munkájuk és társadalmi helyzetük milyen arról semmi nem szól. általánosított populista megnyilvánulás ami irdatlan szűk csoportból vett minta alapján szűr le egy jól hangzó semmit. bevallottan 1 edző emberre épített aki extrém napi 22 percet mozgott bemondásos alapon ... azért az lol kicsit...

említ egy dupla falú vizes kísérletet amire semmifélre referenciát nem találtam ami annak tükrében hogy több ezer mintával készült kísérlet azért fura. azt tudom hogy ilyen módszerrel az ételek energiatartalma mérhető és csinálták is sokáig. nem is vonom elvi szinten kétségbe hogy emberre is alkalmazható, viszont egy ilyen dupla vizes edénybe zárva maximum nagyon pontos rmr mérés végezhető (amit torzít a szellőztetés ami az embernek szükséges de ezt tuti megoldották).

és akkor itt jön a csavar. beközli hogy a két időben távoli és egy elhízási hullámmal elválasztott kísérlet között a mért értékek nem változtak. tehát a rmr azonos. ez alapvetően nem olyan meglepő, sőt várható eredmény.

a következő tétel amit le kell szögezzünk, hogy az izomműködés energia igényes folyamat, tehát ha az izmunkat használjuk azzal energiát termelhetünk pl egy dinamót pörgetve, viszont a fizika alaptételeinek egyike, hogy energiát a semmiből nem lehet előállítani, az izommunkához energiát kell felhasználnunk. erre ott a glikogén bontás mint ismert, elismert tény.

a gond csak az, hogy itt véget is ér az előadó fejtegetése. ha elfogadjuk hogy a vizes tartályban egyetemes rmr érték mérés történt (hiszen más nem is történhetett), akkor azt is beláthatjuk hogy valós körülmények között ha munkát végzek, tehát helyváltoztatok pl, vagy használom az izmaimat, akkor az rmr értékemen felül kezdek igényelni energiát. és ne bagatelizáljunk mert igen sok energiát képes felvenni az izom ha használják. lásd félnapos foci ugye meg a 12 tojás esete...

tehát mi hiányzik a képletből? mi változott mondjuk a kaja silányodásán kívül a 80-as és 2000-es évek között? mondjuk egynek jó lesz hogy az ülő munkát végzők aránya az usában 18-ról közel 50%-ra nőtt, hogy mindenki segge alatt kocsi van, és nem kerékpárral járunk be az öntödébe meg a dombra kaszálni mint a nagyapám. amennyire a kutatásokat látom a nyugalmi értékhez képest egy általános aktivitás is 2x-es szorzót eredményezhet a kalória igényre, hát még ha az emberek 82%-a fizikai munkát is kell végezzen?

ezek után a harmadik világba megyünk, ahol kiderül hogy egy nigériai nő ugyanannyi kalóriát éget el nyugalmi állapotban mint egy munkanélküli amcsi külvárosi tvnézés közben . gondolom ezt is mind vizesbuborékba zárva mérték le. mert másképp ugye nem tudják hitelesen mérni. úgy viszont nehéz kapálni...

a videó számomra 18:27-nél ér véget. ahol kimondja a kanadai kutató szerint 22 csak diétás és 22 csak edzős csoport között ha ugyanannyi kalóriadeficitet alakítanak ki labor körülmények között, akkor mindkét módszer azonosan működik.

innentől csak a kifogások gyártása jön hogy de a világ nem labor és sokszor emberek azért esznek mert úgy érzik megérdemlik edzés után (de ismerős... mintha már hallottam volna)

a videó alátámasztja hogy a szervezet biológiailag azonos eredményt produkál csak edzés és csak diéta közben. klinikai körülmények között. a maradék az emberi mohóság, kitartás hiány, és esendőség mint faktor hogy nem vezet kajanaplót és társai. ami a tényen nem változtat, az eredmény azonos lenne.

tehát ha az edzés x kilót dobott le és a kaja is x-et, akkor együtt alkalmazva x/2 edzés és x/2 kajacsökkentés is azt kell eredményezze amit külön külön. magyarul nem szakadsz meg edzéssel, és mellette laza diétával annyit érhetsz el mint izzadós edzéssel vagy sokkal jobban visszavágott kajával.

ami egyébként vicces, mert ez a videós csávó épp azt ecsetelte a videóban hogy 500 kcal-al kevesebbet ettek, aminek te nagy ellenőzje vagy nem? technikailag akkor csak azokkal a megállapításaival értesz egyet amik a világképedbe és a kicsavart mondandódba illeszkednek?

[ Szerkesztve ]


erdoke
(titán)
Blog

A fogyásra vetített hasznát bagatellizálom el, mert az nem jelentős. Változás továbbra sincs a véleményemben, sem ellentmondás. Mozogjunk, de ne attól reméljük a nagy fogyást.

Amiről a videóban beszél a doki, azokat megtalálod a fölötte lévő linken hivatkozásként. Szerintem pár dolgot félreértettél abból, amit magyarázott.
Ha egyes vizsgálatok minősége nem tetszik, azt megértem. A táplálkozással kapcsolatos vizsgálatok vagy epidemiológiai (ritkán megkérdezünk rohadt sok embert) hókuszpókusz, vagy kis létszámú emberen végzett kontrollált (labor)kísérlet. Én jobban szeretek az utóbbiakból következtetést levonni, esetleg figyelembe véve a minőségibb példányokat az első csoportból.
Ami a jobb minőségű (bár gyakran borzasztó következtetésekkel terhelt) tanulmányokat illeti, az alábbi képet már az előző energetikás bejegyzéshez is beszúrtam. Elég sokkoló, hogy mi merre változik csak attól függően, hogy MIT eszel:


Shing
(őstag)

Hihetetlen mekkora téma lett az elhízás a sok dagi ember miatt. :) Nem kell 1 órás videókat nézni, 500 oldalas könyveket végigolvasni és mindenféle elméleteket olvasni. Mozogni kell, valamennyire odafigyelni az étkezésre és kész. Aki körülöttem van és nem mozog az el van hízva. Aki mozog az nincs. Na vajon miért. Ennyi a történet. :)


#56573440
(nagyúr)
Blog

"A fogyásra vetített hasznát bagatellizálom el, mert az nem jelentős."

"this was a hard core experiment, and he actually proved, the laws of thermal dynamic do work and yes you can balance."

most a saját magad által linkelt videónak mondasz ellent? amire hivatkozol? vagy ez el se hangzik? mellesleg ugye másik linked szerint meg do not work...

"Amiről a videóban beszél a doki, azokat megtalálod a fölötte lévő linken hivatkozásként."

doubly layered wateres rmr mérés is a több ezres minta ami afrikához is elért? nem látom. az is amiből az idézet született, tehát a 22 edzős 22 kajálós? azt se látom. pedig mint mondták a vége a tesztnek az volt, hogy azonos eredményekkel zártak ha már működik a terhmodinamika akkor más út nincs jelzem, azonos eredményre kell fusson a két csoport.

" Szerintem pár dolgot félreértettél abból, amit magyarázott"

idéztem fennebb meséld el hogy hol értettem félre... mégse azt mondta hogy a termodinamika működik? jah irronikusan mondta??? amivel mint mondtam egy másik linked pont ellentmod? ez eleve gáz ha mást már nem is nézek.hallgatlak hogy értette amikor azt mondta hogy ha kivonjuk a humánt a képletből akkor működik?

"Ha egyes vizsgálatok minősége nem tetszik, azt megértem."

rmr mérésre hagyatkozva egyedül konklúziót levonni az elhízásról nem a nem tetszik kategória. közel se... az olyan szintű átbaszás és fedítés kategória, ami jelenleg a piacon közel egyedülálló és persze indokolja a videó 2300-s nézettségét egy hónap alatt. ha te ezt nem így gondolod akkor az roppant nagy a probléma.

"agy kis létszámú emberen végzett kontrollált (labor)kísérlet."

ami bebizonyította hogy edzéssel pont annyit nyersz mint csökkentett kajával. a videódban hangzik el ember...

"Ami a jobb minőségű (bár gyakran borzasztó következtetésekkel terhelt) tanulmányokat illeti, az alábbi képet már az előző energetikás bejegyzéshez is beszúrtam. Elég sokkoló, hogy mi merre változik csak attól függően, hogy MIT eszel"

megint nyomod a habidumát. belinkelsz egy videót ami 50-50-re mondja amit még én is csak 70-30-ra mertem, nyíltan, pontosan, majd aztán mellédumál persze és jaj csak laborkörülmény meg kajanapló, edzés utáni éhség (500 kcal után lószart vagy éhesebb) és a ducikkal ott üvöltöztek hogy nyomja meg folyamatosan nyomonkövették mit eszik, lehet később azt is mondja hogy sírtka meg megállt a körmük a növésben.

a tény az tény. hivatkozik a videód ami a saját állításodat kéne alátámassza egy általa is elismert szakemberre aki bebizonyította, labor körülmények között, reprodukálhatóan, mérhetően működik a mozgás pontosan annyira mint amennyire a kaja. a többi duma. a labor körülmény azt jelenti hogy ez így működik a szervezetedben, ha nem akkor húzzál orvoshoz vagy valamit elbaszol.

két dolgot látok itt

1: totálisan hülyének nézelengem és úgy aki nem ért veled egyet azt is
2: az anyagok között szemezgetve csak azon részinformációkra építgetsz ami a szájízednek megfelelő

mindkét eset roppant szomorú

[ Szerkesztve ]


nemlehet
(őstag)
Blog

Nem tudom min megy a vita. Igazából tök fölösleges magyarázni, az edzés az bizony növeli a kalóriadeficitet és segít fentartani az izommenyiséget, tehát csökken a testzsírszázalék. Ez tök nyílvánvaló, igazából következetes viselkedés ( az emberi szervezet ritkán következetlen).

Persze vannak faktorok amik ezt ez egyszerű 1+1 szerű képletet elrontják. Pszichológiai hatások (edzés utáni jutalmazás, falási rohamok), tudatlanság (elégetett kalória túlbecslése, elfogyasztottak alulbecslése), lustaság (nem úgy és nem annyit edzek mint amennyit előirányoztam és átverem magam hogy én mennyire komolyan veszem ezt).

Én elég hízékony vagyok, most is felszaladt 15 kiló plusz a seggelős tanulós időszak alatt. Igazából némi életmódváltás, semmi drasztikus+nem túl kemény edzés és majd havi 4-5 kilójával szépen leolvad. Az egésznek a lényege, hogy a szélsőségektől tartózkodni kell, ha előtte tömtük a tokaszalonnát meg a pörköltet akkor nem szabad hirtelen salátára átállni, vigyázni kell, hogy a vércukor szint ne nagyon ingadozzon, mert azzal magunkat szúrjuk tökön és reális célt kell kitűzni amit legalább 6 hónapig tartani tudunk (tehát ezért nem jó az akkor minden nap edzek, meg heti 100 km-t lefutok). Heti 1 nagyon maximum 2 kilót lehet úgy leadni, hogy ne veszítsen az ember sok izmot. Persze vannak genetikai csodák akik képesek ennél többet is, de az ritka.

A trendi médiában egyre nagyobb divat a dolgok túlmagyarázása és valami áltudományos megoldás keresése. Ezt én tipikusan ilyennek látom.


erdoke
(titán)
Blog

Most komolyan, hol látsz olyat, hogy én azt mondtam volna, hogy a termodinamika nem működik? Teljesen igaza van, laboron kívül nem mérvadó, mert sem a bevitt energiát, sem a leadottak nem tudjuk mérni a mindennapokban. Ahogy a természetben egyetlen élőlény sem méri, és nincs is rá szükség.
A videó nézettsége? Ki a fene néz tudományos videókat mérsékelten ismert kanadai családorvostól? Mióta mérvadó bármilyen félig komoly ügyben a YT nézettség? :F
Tizenvalahány tanulmányt beszél át a videóban, amik gyakorlatilag ugyanazt mondják. Van közte epidemiológiai is, de ebben a műfajban ez teljesen természetes, ahogy már említettem. Tudod, a vörös hús 18 %-kal nagyobb eséllyel okoz bélrákot, a vörös bor fogyasztás napi 1-2 pohárig baromi egészséges, de 3 pohárral már katasztrófa, stb. tanulmányok.

Más.
Ezek itt elfogadják, hogy az elhízás krónikus betegség, viszont az egyetlen hatásos gyógymódnak kinevezik a sebészeti beavatkozásokat. :W

(#66) nemlehet
Hehe, én ma éppen két nagy szelet tokaszalonnát reggeliztem 5 lágytojással és egy nagy, csípős zöldpaprikával. Utána a szokásos deci habtejszín a kávéba, mellé két nagy kocka 90-es csoki, és az "ebédre" csak 6-kor került sor.

[ Szerkesztve ]


#56573440
(nagyúr)
Blog

"Most komolyan, hol látsz olyat, hogy én azt mondtam volna, hogy a termodinamika nem működik?"

no most hogy tisztáztuk hogy te is úgy gondolod. magyarázd el hogy hogy értette az idézett mondatot ha nem úgy hogy a két csoport azonos eredményre jutott a végén?

" Teljesen igaza van, laboron kívül nem mérvadó, mert sem a bevitt energiát, sem a leadottak nem tudjuk mérni a mindennapokban. "

itt tudományos érvelést folytattál és bonyolult ábrákat linkeltél hogy bizonyítsd a tudomány az igaz és ha sejt szinten így működik az tény. most meg kihátrálsz ? a laboron kívül is mérvadó mert a kaját és az edzést monitorozták. nem gond ha 450 kcal lesz az 500-as deficit vagy 532. nem halálpontos mérés kell. mert a biokémia a laborban és az életben sem hazudik. ha a mechanika működik akkor a kérdés már csak az hogy mennyire tudod belőni az edzés vagy az étkezés hatékonyságát. de a szervezet az azt tudja a való életben is amit laborban.

"Mióta mérvadó bármilyen félig komoly ügyben a YT nézettség? :F"

semennyire ebben igazad van. hajlandó vagy belátni cserébe hogy RMR mérésre elhízással kapcsolatos globális következtetést levonni kuruzslás és átbaszás? vagy ezt is ignorálod megint?vagy szerinted is helyénvaló

"Tizenvalahány tanulmányt beszél át a videóban, amik gyakorlatilag ugyanazt mondják."

kivéve az egyik amit kértem tőled, olyan méretű és pontosságú átfogó tanulmány ami kizárt hogy ne lenne fent a neten, de googli nem találja. a mási pedig pont nem ugyanazt mondja, ami szintén nincs a linkek között pedig azt mondtad hogy ott van. akkor most végülis hülyének nézel igaz?

"Van közte epidemiológiai is, de ebben a műfajban ez teljesen természetes, ahogy már említettem. Tudod, a vörös hús 18 %-kal nagyobb eséllyel okoz bélrákot, a vörös bor fogyasztás napi 1-2 pohárig baromi egészséges, de 3 pohárral már katasztrófa, stb. tanulmányok."

megint ott tartunk hogy senki se kérdezte, érdektelen, nem kapcsolódik semmihez, és játszod az értetlent.

más:

doctorsofweightloss... mit vártál? üdv a való világban ahol a zsírból aranyat csinálnak ... szikével, előadással és könyvvel.

a kérdések adottak. megpróbálnál arra szorítkozni?


batmanéhes
(tag)
Blog

No, ki nyert? Mert én ott tartok, hogy az volt írva, hogy a több mozgás általánosan (azaz az emberek többségénél) nem vezet fogyáshoz.

Ezután jött az ínhüvelygyulladásom, remélem sportnak számít. Közben nem tudtam meg, hogy a linkelt, némileg valid (persze nem a ph kardio konzileom és a helyi statisztikai kevésesség által validált) kutatási eredményekkel ellentétben miért vezet általánosságban csak a mozgás fogyáshoz.

Annyit olvashattam, hogy hát indirekt módon vezet, mert kétszer is meggondolja az étrendet, ha már ennyit szenved. De ójaj bazmeg az pont a másik dolog, nem a mozgás, hanem az étrend.

Ez a _kalóriadeficit_ ez annyira értelmes, mintha azt mondaná az ember hogy azért nem megy a kocsi mert nem elég meleg. Végülis igaz, csak csöppet elnagyolt.

Futás közben sose egyetek szalonnát, mert megvághatjátok magatokat a bicskával.


#56573440
(nagyúr)
Blog

"(persze nem a ph kardio konzileom és a helyi statisztikai kevésesség által validált) kutatási eredményekkel ellentétben miért vezet általánosságban csak a mozgás fogyáshoz."

és ilyet ki mondott és hol?

"No, ki nyert?"

hát te biztos nem ;]


batmanéhes
(tag)
Blog

Dehogynem. Átpörgettem az értetlen harcotokat, ti meg betűről betűre beírtátok meg citáltatok pfff. Maxi fail, amivel senki nem lett gazdagabb.

Számomra te továbbra is orvosokkal meg olyanokkal harcolsz, akik konkrétan megmérték ezt a dolgot. Innentől kezdve minden betűd kicsit olyan hogyismondják számomra. De látni benned az eltökéltséget, fontos tulajdonság, például ha sportol valaki.

[ Szerkesztve ]


#56573440
(nagyúr)
Blog

"Számomra te továbbra is orvosokkal meg olyanokkal harcolsz akik konkrétan megmérték ezt a dolgot"

jelenleg ott állunk hogy ez az orvos kijelentette hogy pusztán a biokémiai folyamatokat nézve nekem van igazam, és a sport pontosan ugyan olyan fontos mint az étkezés mivel pontosan arra az eredményre kell hogy vezessen törvényszerűen. ha nem arra vezet akkor a felhasználó egészen egyszerűen balfék vagy beteg. megmérte és erre jutott. ott a videóban nézd meg ha nem hiszed el nekem ;]

tehát igazából épp most igazolta az ő forrása azt amit az elejétől mondok.

nem még mindig nem nyertél :U

[ Szerkesztve ]


Polllen
(nagyúr)
Blog

Én csak átfutottam a múltkori posztjából a linkeket, meg egy youtube videót. Azokban inkább arról van szó, hogy az "azt eszel amit akarsz, ne aggódj, le tudod mozogni" butaság és kb. szerintem ennyi a lényeg. Mert lehet tényleg le tudja mozogni az ember, csak ettől még nem lesz egészséges.

Az egy érdekes mellékzönge, hogy egyesek szerint az intenzív mozgás miatti éhségérzet többet árt, mint használ, ha fogyni akar az ember, de általánosságban nem is szoktak kezdésnek ilyet ajánlani.
Minimális mozgásra meg mindenkinek szüksége van, ha segít a fogyásban, ha nem, így innentől kezdve szerintem ez irreleváns. (Attól függetlenül, hogy azt gondolom, a könnyű mozgás inkább segít, mint árt.)

Azt viszont, hogy ebből hogyan jön ki az, hogy a mozgás nem segít (sőt!), azt nem tudom.

[ Szerkesztve ]


erdoke
(titán)
Blog

Végre valaki, aki nem akar elvi alapon belekötni a lényegi mondandóba. Így van, kb. ennyiről lenne itt szó, csak meglehetősen provokatív a téma, és nagyon sok legenda él az emberek (és szakemberek!) fejében ezzel kapcsolatban. Végig hangsúlyoztam, hogy kicsi a véleménykülönbség, hiszen a mozgás 10 vs. 30 %-os szerepéről vitatkozunk, miközben a hivatalos ajánlás máig az, hogy kevesebbet kell enni és többet mozogni (kb. 50 % fontosság, miközben a másik oldal is teljesen téves).
A termodinamikára a és a laborban működő energia egyensúlyra majd délután reagálok, most ez a 2 percem volt. :(


#56573440
(nagyúr)
Blog

"Azokban inkább arról van szó, hogy az "azt eszel amit akarsz, ne aggódj, le tudod mozogni" butaság"

ezzel nem is vitatkoztam ha utánaolvasol sőt. a kolléga válasza viszont roppant érdekes lesz a 68-as kommentre, igazán nagy érdeklődéssel várom hogy belátja miszerint populista termékbemutatós pofátlan módon torzított és szakmaiatlan előadást hallunk amely helyenként legalább olyan forrásokra hivatkozik amelyek nem léteznek, és von le belőlük olyan következtetéseket amelyek egyszerűen hazugságok, ő pedig ezekkel fennhangon egyetértett 25 év szakmai múlt után, vagy belátja hogy az edzés-kaja hatékonysága a fogyásra azonos biokémiai szinten.

vagy tovább terel és a kiemelt pontokra nem válaszol, vagy tovább bagatelizálja a dolgokat hogy nem is úgy mondta...

mindenesetre érdeklődve várom mi sül ki ebből :)

[ Szerkesztve ]


Polllen
(nagyúr)
Blog

Szerintem szándékosan provokatív a téma tálalása, csak nem feltétlen a kívánt hatást érte el vele.

Már ha az a cél, hogy az emberek gondolkodjanak kicsit többet és másképpen tekintsenek az elhízásra. (Most nem ez történik a topikban.)
Ugye a videóban valahol elhangzik az a - sztem okos gondolat -, hogy ha a testsúlyunk csak folyamatos edzéssel tudjuk kordában tartani, akkor ott baj van. És nem a még több edzésnek kellene a megoldásnak lennie.


#56573440
(nagyúr)
Blog

azzal senki se vitatkozik hogy az agyatlan koplalás vagy az agyatlan edzés nem fog megoldás hozni. ez az elejétől tisztáztuk.

"Szerintem szándékosan provokatív a téma tálalása, csak nem feltétlen a kívánt hatást érte el vele."

jah hát igen. ha ilyen szintű szakmai anyagot társít mellé, akkor nehéz is más hatást elérni. de most tényleg én vagyok a hülye vagy gond van azzal, ha valaki leméri mennyi kalóriát éget az amcsi meg az afrikai nő teste nyugalmi helyzetben, aztán úgy tálalja mintha ez nem RMR érték lenne és elkezd mögékölteni hazugságokat? mert konkrétan itt ez történt.

"Ugye a videóban valahol elhangzik az a - sztem okos gondolat -, hogy ha a testsúlyunk csak folyamatos edzéssel tudjuk kordában tartani, akkor ott baj van. "

a videóban több értelmes gondolat van. viszont teljesen lényegtelen ha ennyire lényegi dolgokban meg téved... minden jó hazugságnak van igazságtartalma ;)


Polllen
(nagyúr)
Blog

Ha a hibás gondolat nem lesz helyes, mert mellé teszünk valami igazat, az igaz gondolat sem lesz hibás, mert van mellette tévedés.

Szóval a jó gondolatokat ki lehet belőle csipegetni.


#56573440
(nagyúr)
Blog

ez ebben a formában igaz is lehetne, de itt a gond az, hogy olyannal vitatkozok (fogyás szempontjából a mozgásnak nincs érdemi szerepe állítja a videó -amikor épp nem látja be hogy de -) ami a videó csúsztatásaira épül, tehát nem is lehet igaz.


RexpecT
(addikt)

Akkor én összefoglalnám:

Normálisan megtervezett étrend esetén igen is fontos az aerob jellegű mozgás, segítségével felgyorsul a fogyási folyamat, emellett ajánlott az izomzat megtartása sőt inkább a növelése(ezért hülyeség a szélsőséges diéta, mert csak a a jojó effektushoz fog vezetni).
Erre kiválóan alkalmas a testépítés és a fent említett aerob mozgás.

Persze ha napi 2 liter kólát iszol meg lekváros nokedlit eszel zsírral akkor eltörpül a mozgás jelentősége, bár kétségtelen hogy ekkor is segít, pont annyival kevésbé fogsz elhízni, amennyit elégetsz az aerob mozgással.

"A mozgás segít? (NEM)" kijelentés egyszerűen hazugság.

[ Szerkesztve ]

üzenetek