üzenetek

hozzászólások


UnA
(Korrektor)
Blog

Nem írtam volna, ha nem lenne a családban profi fotós, aki egyébként nagyon kedveli és használja a Linuxot, de az Adobe elég komoly probléma.


lev258
(veterán)
Blog

Ezzel fáradj át a megfelelő fórumba. :K


lócitrom
(őstag)

jó, de ez másnál is azt eredményezi Ubuntu alatt, hogy már elindulás után 1 GB-ot eszik kb. alapból egy lappal a böngésző és nagyon hamar lezabálja a rendszert úgy, hogy még van RAM? lehet félreérthető voltam, de ez ugyanúgy érvényes Chromium-ra, Opera-ra. bár utóbbi egy kicsivel tovább bírja, aztán szintén lomha lesz tőle a rendszer.


Dave™
(nagyúr)
Blog

Chrome, Chromium, Opera, Vivaldi - ezek mind a Blink motort használják és alapjukat tekintve nagyon hasonlóak. A szolgáltatásokban vannak jelentősebb különbségek.

UnA: akkor vérmérséklettől függően VM vagy dual boot vagy natív Windows. De a többségnek bőven elég lenne az ingyenes alternatíva is szerintem.

[ Szerkesztve ]


parkasz
(senior tag)

Nagyon köszi a cikket! Komolyan elgondolkodtató, hogy váltsak. Ami engem érdekelne, hogy a Microsoft Surface Pro 2 hogyan viselkedik kinux alatt. A tablete funkciók mennyire működnek? Esetleg van-e ami nem működik linux alatt? Előre is köszi a választ! :R


Zoli133
(őstag)
Blog

Nem a hibrid alvás miatt, ki volt kapcsolva, (mindig kikapcsolom mert különben macera felcsatolni a win meghajtóját más rendszer, monjuk ubuntu alól) de a rendszert is "gyorsabbnak éreztem". Az update viszont tényleg hosszú, de legalább többnyire megy, asztali gépemen féltem win8->win10 upgradetől de azóta se jött elő belőle hiba, dist upgrade-et 2x próbáltam (12.04->14.04->16.04) egyik se volt túl sikeres, második esetben csak X nem ment, de egy idő után ott is inkább újratelepítettem, mert nem sikerült jól összerkanom. De ezekről mondjuk el tudom képzelni, hogy a felhasználás során nyúltam bele valamibe amire nem számított és upgrade-nél nem tetszett neki.

Ettől függetlenül használok rendszeres ubuntut, android studio páldául jobban fut, win alatt egy build megfogja a tlejes rendszert, ubuntunál nem.


Freel
(tag)

Nagyon örülök a Linuxos írásnak. Én személy szerint teljes mellszélességgel támogatom a Linux terjedését, mert sokkal okosabb, emberbarátibb, kézhezállóbb rendszer, mint a windows. A testreszabhatósága pedig a leg-leg, nyilván, mivel bármibe belenyúlhatsz a rendszeren belül. Én mondjuk az Ubuntut nem szeretem, szerintem buta és lassú (Linuxos berkeken belül). Én pár éve Manjaro-t használok teljes megelégedettséggel. Brutálisan gyors (sokkal-sokkal gyorsabb, mint egy Win10). Amióta pedig implementálni kezdték a Vulkan-t a rendszerbe, a játékok sokkal gyorsabbak, mint windows alatt. Akik pedig jönnek a "játékra nem jó" meg "nincs rá játék" marhaságokkal, azok kezdjék el olvasgatni sürgősen a gamingonlinux.com -ot, hogy a fejükben lévő sűrű tudatlanságot szétcsapassák... :U
Csak egy pár példa az utóbbi hónapokból: XCOM 2, Mad Max, Deus Ex: Mankind Divided, Hitman, Civilization VI, DiRT Rally stb. stb. stb.
Jah és már sikerült elindítani Wine alatt a The Witcher 3-at is... :C
A Vulkan API miatt valószínűleg az összes játék meg fog jelenni a jövőben Linuxra is. A Star Citizen már biztosan.


Dave™
(nagyúr)
Blog

Surface Pro (2) és Ubuntu: azért a zárójel mert Pro 1-en is használtam, most már csak 2-esem van. Érintő, tpye cover és toll is megy hiba nélkül, ahogy a webcam, mikrofon is. A toll gombjai más sorrendben vannak, azt felül lehet írni scripttel, de a törlés funkció alapból nem megy. Az altatásból a type cover vissza tudja hozni (akaratod ellenére), ezt le lehet tiltani az ACPI fájl szerkesztésével (erről írtam az Ubuntus topikban). Minden más megy hiba nélkül. A TLP csomagot érdemes telepíteni a hosszabb üzemidő miatt, teljesítménye kiváló, Ubuntu alatt egyébként is jó az érintőképernyős támogatás, van on screen keyboard (limitáció: Chrome és ezen alapuló böngészőkben nem ugrik fel magától, manuálisan kell megjeleníteni, ez a Chrome hibája). A felület tök jól skálázható (szemben a Windows-zal), és nem lesznek mosottak sem a betűk, sem az ikonok nagy DPI mellett sem. Röviden ennyi :)


lócitrom
(őstag)

jó, de ez csak nálam okoz ilyen súlyos jelenségeket, hogy kb. használhatatlanná válik a böngésző 5-6 óra használat után?


Dave™
(nagyúr)
Blog

Én altatni szoktam a gépet, tehát bőven több az uptime mint 5-6 óra, átlag 10 körüli fület használok és nem érzek lassulást. Igaz most Vivaldit használok, előtte meg Opera volt, de nagyjából hasonló. És ugyanez igaz a Surface Pro-ra is, ami sokkal gyengébb hardver mint a mostani, meg a Pro 2-re is, meg egy Dell E5520-ra is.


Zoli133
(őstag)
Blog

Én firefox-ot használok, de 50+ tabbal 1 hét up után sincs lassulásom.


lócitrom
(őstag)

őszintén szólva ezzel nem jutottam előrébb :( azt hittem 20-30 lap utáni állapotokról van szó esetedben meg esetetekben. de akkor most már nem tudom mit kezdjek ezzel. évekig semmi gondom sem volt, aztán csak jött a krach és bye bye user experience.

[ Szerkesztve ]


Dave™
(nagyúr)
Blog

Nem tudom hogyan lehet kezelni 20-30-50 tabot, szerintem már a 10 is elég sok. Főleg olyan böngészőkben, amik nem támogatják a fülek rögzítését vagy csoportosítását (a Vivaldiban mindkettő lehetőség). Használj Firefoxot, az kevesebb memóriát igényel, a Chrome és társai erőforrásigényesek, minden platformon (persze attól még egyáltalán nem biztos, hogy normális ami nálad van, de az én felhasználói szokásaim eltérnek így nem tudom sem megerősíteni, sem cáfolni).


lócitrom
(őstag)

na de ez az, hogy Windows alatt meg nemigen okoz ez problémát neki. sőt, a 20-30-40 lap az nem is egy ritka jelenség egy átlag felhasználónál. nem ördögtől való, évek óta így használom.


nemlehet
(őstag)
Blog

Tök jó, csak a pendrive pont azért jó mert bármelyik gépbe bepattintom másolom fel-le ami kell aztán repülök tovább. Szóval az Ext csak akkor használható ha minden gépre fel tudod rakni a plugint amit használni fogsz, ez pedig úgy nagyjából az emberek 90%-nál nem megoldható.
Amíg a piac 95%-át adó platform nem támogatja az Ext fájlrendszereket addig marad az NTFS.


parkasz
(senior tag)

Nagyon szépen köszönöm a kimerítő tájékoztatást! :R


csendes
(őstag)
Blog

Jó, hát 8GB RAM meg i3/i5 CPU mellett eldöcög. Próbáld ki egyszer egy nyolc éves Celeron CPU-val, hasonló korú alaplapra integrált intel grafikus kártyával és 1-2GB RAM-mal, :U És utána próbálj ki mondjuk egy jwm alapú asztali környezetet ugyanazon a gépen. :C


Syl
(nagyúr)
Blog

>Ősi dual core laptopon a win10 gyorsabban feláll minta 16.04-es xubuntu.

Az én tapasztalatom a bootidővel kapcsolatban a következő:
A win10 gyorsabban eljut a login ablakig (gyorsindítás itt is off), mint a linux. Ellenben utána nagyot változik a helyzet. A linux kb 2 mp alatt hadra kész, a tízes meg még 10-15 másodpercig malmozik.
A dolog látványosan egyértelmű, mivel ugyanazt az asztali naptárprogramot használom mindkét rendszeren (rainlendar), indítópultból indulnak.
Plusz, ha windows-on a login után, de a naptár megjelenése előtt kattintgatok a tálcára kihelyezett ikonokra, semmi nem történik. Vagyis a windows szokás szerint becsapja a felhasználót a gyorsabb indulás illúziójával.


ldave
(félisten)
Blog

Néha elgondolkozom, hogy teszek újra egy próbát, csak fogalmam sincs, hogy miként tudnám a Windows 10-et visszatenni, ha esetleg meggondolnám magam (eredeti, csak nem tudom mi a product key).


electrodoki
(aktív tag)
Blog

Sajnos, ha "komolyabban" játszol, dolgozol, szórakozol egy géppel, csak a winfos marad. Hozzá kell tenni, hogy használtam linuxot is, de nem vált be, a játékok gyér támogatása miatt. Szórakozni meg kinek van kedve a virtual sz@rokkal. De az is igaz, ha van megfelelő vasad, és normálisan, nem összetákolt driverekkel telepíted a win-t, semmi baj nincs vele. Nekem atom stabil. SSD, 16G ram stb... Smart security gondoskodik immár 8 éve a vírusokról, és sosem volt gondom. A linuxnál sok a macera sajnos. Munkára kiváló, de szórakozás, játék fronton sajnos kuka! Főleg játék fronton. Ezt a linuxos sztímet meg hagyjuk sztem... Szintén kuka.

[ Szerkesztve ]

üzenetek