[Re:] [Móci:] Tényleg egyedül vagyunk? - BLOGOUT fórum

üzenetek

hozzászólások


Móci
(addikt)
Blog

Én is valahogy így képzelem a dolgokat...
Kár, hogy nem tudjuk kideríteni, vagy legalább vizsgálódni. Lehet, hogy 100 év múlva már minden feltétel bőven adott lesz ehhez, de mi már nem vehetünk részt benne. Kár.


mephi666
(nagyúr)
Blog

hát igen, de szerintem párszáz év kell még, hogy előrelépés legyen... ha belegondolunk, akkor 40év telt el a holdra szállás óta és még mindig csak töketlenkedünk pár "fénymásodpercnyire" levő bolygók elérésével... :) a legközelebbi csillag pedig az alfa centaury, ami asszem 4.3fényévre van... mostani eszközökkel lehetetlen lenne elérni... irgalmatlan módon fejlődni kellene, hogy előrelépés történjen...

a másik dolog meg, hogy érdemes megnézni a naprendszer bolygóit... számunkra a föld a legideálisabb, de a marson is még aránylag elviselhetőek a körülmények... a többi bolygón már elég szélsőséges a hőmérséklet(ingadozás) és itt is kiemelem, hogy "számunkra" itt adottak az életfeltételek... más rendszerben más bolygón lehet, hogy teljesen máshogy alakult az evolúció és másféle lények fejlődtek ki... itt is be vagyunk szorulva a saját fejünkbe, mert ezt tartjuk főleg ideálisnak...


Dany007
(veterán)
Blog

Igen, valami ilyesmire próbáltam utalni én is.
Van kismilliárd csillag. Amely kismilliárd százalékának bolygói... Kismilliárd esély, hogy létrejöjjön egy élet.
A poén az idő tényez. Az, hogy az elmúlt mondjuk 10 milliárd évben bármikor kialakulhatott egy hasonló technológiai civilizáció, mint a mienk.
És figyelve a saját fejlődésünk sebességét, elég ha csak pár ezer évvel állnak előttünk, már akkor is olyan technikai szinten lehetnek, ami mi felfogni se vagyunk képesek! Pedig csak párezer évről van szó! Holott ugyan ilyen galaxisok már milliárd évvel a mienk előtt is léteztek!


Móci
(addikt)
Blog

A mi kis naprendszerünkön kívül még hány alkalmas bolygó lehet! Rengeteg.
Nekem még az furcsa, hogy ha anno (1969) elmentünk a Holdra, akkor most miért a 'szutyok' űrsiklókkal szórakozunk a sárgolyónk körül. Logikusan gondolkodva már a Mars felé kellene kevernünk...
Mondjuk az űrrepcsit majd leváltó űrhajó terve nagyon is hasonlít az Apollóra...


localhost
(Közösségépítő)
Blog

A számháborúhoz:

Egyszer nem emlékszem hol, talán a Mindentudás Egyetemében felállítottak egy egyenletet, valahogy így nézett ki:

a*b*c*d*e*f = X

Ahol [nem hiteles!]
a - a világon létező valamennyi bolygó
b - nem tudom már.....de kézzelfogható, mérhető értékek.

X-re pedig X>0 jött ki, az alábbi matematikai okoskodás mentén :

X akkor és csak akkor lehetne NULLA, ha annak a szorzatnak bármelyik eleme = 0. De mivel egyik elem sem nulla, hanem annál nagyobb, így a szorzat, akármilyen kicsi is, de matematikailag nagyobb nullánál.

Tehát X>0 létezik rajtunk kívül értelmes élet!

[ Szerkesztve ]


fordfairlane
(veterán)

Én úgy vagyok vele, mint az istenhittel. Úgy tekintek erre, hogy egyedül vagyunk, egészen addig, míg az ellenkezője nem lesz bizonyosul.


ollie
(MODERÁTOR)
Blog

Én tettem fel olyan állítást, hogy nincs? Na ugye.

(#24) Móci: minden csak pénz kérdése, az meg szűkösen van ilyenre, még egy USA szintű nagyhatalomnak is.

(#23) Dany007: Azért az élet keletkezésének vannak feltételei. Első generációs csillagrendszerben nem jöhetett létre, hiszen ott nem voltak olyan elemek, melyek szükségesek hozzá. És az élet létrejötte sem pár ezer évig tartott.

[ Szerkesztve ]


keIdor
(titán)

Akkora távolságok vannak, hogy ez egyáltalán nem biztos.
Egy nálunk sokkal fejlettebb civilizációnak is gondot okozhat egy űrbéli utazás, vagy a kommunikáció. A fénysebességnél elvileg nem lehet gyorsabban haladni, de már elérni azt is majdnem lehetetlen... nincs azaz energia, ami erre képes lenne.

Szerintem nem vagyunk egyedül, hiszek abban, hogy az élet annyira elterjedt a világegyetemben, mint itthon az esőerdőkben.
Egyszerűen a távolság brutális.


fordfairlane
(veterán)

A holdraszállás a hidegháború korszakában része volt a fegyverkezési versenynek, és annak, hogy a kisebb országok számára melyik világhatalom képes életképesebb politikai és gazdasági rendszert produkálni. Ha úgy tetszik, politikai érdek volt, mert ez ugyanis nagyon-nagyon sok pénzbe kerül, és csak úgy egyik állam sem költ milliárdokat ilyen dolgokra. Most más a helyzet, Amerika az egyetlen világhatalom, egyelőre nem kell versengenie senkivel. Persze változhat még a helyzet, valószínűleg változni is fog.


keIdor
(titán)

A végtelennel is lehetne vitatkozni, mert a világegyetem folyamatosan tágul, így van "vége". :DDD

Jah páran azt hiszik, hogy még mindig a Föld, azaz az ember a világ központja. :DD

[ Szerkesztve ]


ollie
(MODERÁTOR)
Blog

Egyébként meg lehet valami ebben a dologban. Azt suttogják, hogy Zámbó Jimmy E.T. és egy embernő frigyéből született, de psszt, ez titok!


Dany007
(veterán)
Blog

Persze. De még azt a rengeteg tényezőt figyelembe véve is messze nagy az esély.
De egyáltalán nem muszáj a mienkhez pontosan hasonlító életet keresni.
Azt ne feledd, hogy csak azt ismerjük, hogy a mi életünkhöz mik a szükségesek!
Az, hogy meddig tart voltaképp mind1. Mivel előttünk volt rá ~ 8 milliárd év. Nem kell, hogy évmilliárdokkal előttünk jöjjön létre. Elég ha csak pár százezerével előbb kezdett alakulni az élet hasonló módon, mint a mienk. Már akkoris elképzelhetetlen messzeségekben lenne egy ilyen civilizáció.


keIdor
(titán)

Múlt héten láttam a NatGeo-n egy jó kis filmet a Vénuszról. Egyesek szerint ott is megtelepedhetett az élet, persze nem a +480°C körüli felszínen, hanem a légkörben. Ott "tűrhető" már a nyomás, és "csak" +80°C a hőmérséklet. Elvileg, ott is léteztek óceánok. Akkoriban a bolygó nagyon hasonlított a Földhöz. Mikrobák kifejlődhettek, és a Földön is van néhány, amely nagyon durva körülmények között is képes életben maradni. Nagyobb hőmérsékletet és nagyobb nyomást is kibírnak.
Szóval bármi lehetséges... én ezért is hiszek abban, hogy az élet sok helyen megtalálható, csak primitívek vagyunk hozzá, hogy megtaláljuk. Ha már a Naprendszerben az élet nyomára bukkannánk, legyen az a Vénusz, Mars vagy az Európa. (gy.k. Jupiter egyik holdja) már az hatalmas szenzáció lenne.
Egyesek szerint a Titán is érdekes lehet... (Szaturnusz egyik holdja)

Én egyébként abban sem vagyok biztos, hogy az élethez kell a víz... sok anyag lehet még, amit nem ismerünk...

[ Szerkesztve ]


ollie
(MODERÁTOR)
Blog

The Mathematical Probability Of Life On Other Earth-Like Planets

E szerint a matematikai esélye az életnek, egy hasonlóan földszerű bolygón, 4 milliárd évente 0,01% (1 tízezrelék), vagyis nem valószínű.

Másképp megfogalmazva, 10.000 földszerű bolygó közül egynél van esély arra, hogy az elmúlt 4 milliárd évben kialakult rajta élet.

[ Szerkesztve ]


mephi666
(nagyúr)
Blog

jahm, mi elég primitív életformák vagyunk szerintem... eszünk-iszunk, szaporodunk, aztán az évek során egyre jobban leépül a szervezetünk és meghalunk... akaratlanul is pusztul, akármit teszünk... simán lehet olyan életforma, ami képes folyamatosan regenerálni magát és akár végtelenségig is élhet... el tudok simán képzelni ilyet... én inkább az ilyen filmbéli kitalált ufonautákon röhögök, ahogy próbálják teljesen emberfelépítésűként mutatni őket... persze rendesen eltorzítva... vicc... :) itt a földön elméletileg tényleg a víz volt az alapfeltétel, de lehet, hogy máshol elég hozzá valami számunkra teljesen ismeretlen anyag vagy gáz, vagy akármi... ahogy mondod... túlságosan abból akar kiindulni sok ember, hogy itt mi kellett az élet kialakulásához... máshol, más körülmények között más kell szerintem egy teljesen másfajta életforma kialakulásához...


tkazmer
(addikt)
Blog

De egyáltalán nem muszáj a mienkhez pontosan hasonlító életet keresni.
első körben szerintem a legjobb, ha meghatározzuk, hogy mi az, amit életnek tekintünk és mi az, amit nem. hiszen átlagos földi szemmel nézve egy mondjuk takarító robot nem él. ellenben intelligens. ha jönnének a filmekben megszokott módon különböző robotok, nyilván mindenki azt gondolná, hogy "élnek".
ameddig nincs meghatározva, hogy mit tekintünk élőnek, felesleges utána kutatni. hiszen bizonyos szempontból maga az univerzum is él, bolygók keringenek, napkitörések jönnek létre, üstökösök és egyéb égitestek repkednek különböző galaxisok között...
a meghatározással pedig az lehet a gond, ha helytelen, hiszen azzal ki lehet zárni rengeteg fajt, intelligenciát.


HarapósKutya
(tag)
Blog

Akárhogyis, a piramisokat nem földönkívüliek építették...szerintem. :N

Miért hiszem ezt?

Azért mert az nem igaz, amit a komcsik mondtak rég. Szó sem volt rabszolgákról a piramisépítésnél. Épphogy az Egyiptomiak akarták megépíteni, mert hitték hogy a fáraó tényleg az isten(ek) fia. Ezért sikerült nekik röpke 500 év alatt megcsinálni. És nem mindíg ugyanazok dolgoztak, hanem havonta cserélgették egymást.

[ Szerkesztve ]


ollie
(MODERÁTOR)
Blog

Az emberszerűség nem véletlen.

Pl.: minimum 2 szem kell a térlátáshoz, 2 láb kell a járáshoz, 2 kéz kell a normális munkavégzéshez, 2 fül kell a hang irányának felismeréséhez, a magas testfelépítés előny, stb, stb.


gamerkiller
(senior tag)
Blog

Szerintem sem vagyunk egyedül, a világűr hatalmas.. Én is csak azt tudom mondani mint Keldor, szerintem csak túl primitívek vagyunk ahhoz hogy megtaláljuk őket..

(#34) ollie: Azért ezt sosem értettem ezeket a számokat honnan szedik az emberek.. Ez olyan mint az 1 mol értéke.. Felfoghatatlan, érthetetlen..

[ Szerkesztve ]


keIdor
(titán)

Jah ezt utálom a Star Trek-ben is... Romulánok, Klingonok, Vulkániak, Bolian-ok stb.
Miért kell mindnek hasonlítani az emberhez? :F :W
Q is mindig emberi alakot ölt. :O

üzenetek