[Re:] [Móci:] Tényleg egyedül vagyunk? - BLOGOUT fórum

üzenetek

hozzászólások


7
(addikt)
Blog

Valahol hallottam/olvastam egy olyan megjegyzest, miszerint szkeptikus tudosok azon az allasponton vannak, hogy barmely civilizacio, amely elerte/meghaladta a mi fejlettsegi szintunket, onmaga elpusztitasara van itelve.

Tudom, csak lazan kapcsolodik a temahoz, de kifejezetten megfogott :K

[ Szerkesztve ]


mephi666
(nagyúr)
Blog

jah, de mondjuk pl. a denevér rövidhullámú hangok alapján tájékozódik :P szerintem más fejlett fajoknak sokkal fejlettebb érzékszerveik lehetnek, amiket a miénkkel össze sem lehet hasonlítani... mi így érezzük, hogy minden érzékszervünkre/testrészünkre szükség van valami miatt... máshol/más körülmények között ez teljesen máshogy is fejlődhetett... :) na, arra akarok utalni, hogy túlságosan magunkból próbálunk kiindulni (talán az emberi egoizmus miatt is), hogy mi vagyunk az evolúció csúcsa és egy másik idegen faj is biztos ránk hasonlítana...


Dany007
(veterán)
Blog

Igen, ez kb olyan dolog, mint a Drake formula. Miszerint több százezer hasonló civilizáció él még rajtunk kívül... :U
A gond itt is az, hogy azzal számolnak, amit jelenleg ismerünk. Ami nem is gond, különben nem lehetne tudományosan megalapozott.
A gond csak az, hogy azzal nem számolhatunk, ami még nem is ismerünk. Mindenki a Földet és a földi életet veszi alapul, mert csak ezt ismerjük...

Mondok egy példát. kb 30-40 vagy talán csak 20 évvel ezelőttig a tudósok elképzelhetetlennek tartották, hogy olyan helyen is van élet, mint pl a marianna árok 11km-es mélysége. Ahová egy deka fény nem jut el, állandó nulla fok körüli a hideg, és olyan hatalmas a nyomás, amit egy sima tengeralattjáró ki se bírna!
Aztán kiderült, hogy hoppá mégiscsak lehetséges az élet. Lehetséges nem is kicsit. Azóta is fajok ezreit fedezik fel ilyen extrém körülmények között. Nem beszélve a sarkkörökön felfedezett életformákról...


gamerkiller
(senior tag)
Blog

Ha te filmrendező lennél hogy képzelnél el egy földön kívülit?
Én valahol azt olvastam, hogy amikor a föld keletkezett, ugye több ezer fokos volt.. Akkor hogyan keletkezhetett élet? Egy nagyon jó GIF segítségével ábrázolni tudták hogy mindig volt olyan életre alkalmas terület a földön amiben a baktériumok, egyéb bizék tudtak élni.. Amikor a föld felszíne 52354436545°C-os volt, a magja ~500>...

(#45) Keldor papa: Ez mekkora jó már..:D

1mol..: ~6*1023 (mióta nincs felső index?) Valamikor még általánosban kiszámoltuk, ha egy embernek ~100.000 hajszála van, akkor a földet 10 méter vastagon be tudnánk borítani hajjal..:) Még leírni is durva..

[ Szerkesztve ]


keIdor
(titán)

Lejárt a mod idő :W

Ezt is NatGeo-n hallottam, és szerintem nagyon nagy igazság:

"Az emberiséget úgy kell elképzelni, mint egy kis facsemetét, ami most bújt ki a földből egy nagy mamutfenyő erdőben."


ollie
(MODERÁTOR)
Blog

A Mariana árokban? Kizárólag egysejtűeket fedeztek fel.

(#44) gamerkiller: mindig a Föld magja (mint minden bolygóé) volt a legmelegebb

[ Szerkesztve ]


keIdor
(titán)

Amikor több ezer fokos volt, akkor életnek nyoma sem volt. Hasonló volt akkor, mint ma a Vénusz vagy az IO. Vulkanikus bolygó volt, brutális méretű/erejű vulkánokkal.
Amikor az élet idejött?(ez is feltételezés...) / keletkezett, akkor már voltak itt óceánok. Ugye több ezer fokban a víz hamar elpárologna. :U

Szerk: És ugye mennyi igazság lehet benne?

[ Szerkesztve ]


gamerkiller
(senior tag)
Blog

"Az óceánok legmélyebb pontja a Mariana-árokban, az ún. Challenger-mélységben található. Ha leereszkednénk a 11 kilométeres mélységbe, akkora a földi nyomás 1090-szerese nehezedne ránk.Mindezek ellenére még itt is van élet, és nem is elszórtan – derült ki egy közelmúltbeli japán kutatás során, amikor is a kutatók tengerfenékről származó üledéket vizsgáltak. A kutatásról a Science legfrissebb száma számolt be.

A felhozott kis mintában a kutatók számos baktériumon kívül 432 élő foraminiferára bukkantak. Az egysejtűek közé tartozó foraminiferák különlegessége, hogy egymással összeköttetésben lévő kamrából álló puha vázzal is rendelkeznek. (Természetesen a nagy nyomást a kemény, meszes vázú élőlények nem élnék túl.) A ma élő foraminiferáknak körülbelül négyezer fajuk ismert. Élőhelyük rendkívül változatos: sekély vizekben éppúgy megélnek, mint az óceán fenekén. Néhány fajukra már édesvízben is rábukkantak."

Forrás: [link]

Keldor papa: Ha hazudok, más után hazudok..

[ Szerkesztve ]


localhost
(Közösségépítő)
Blog

Erről beszélünk: [link]


ollie
(MODERÁTOR)
Blog

Ez is azt írja, hogy egysejtűek, én is ezt állítottam.


keIdor
(titán)

Ne keverjük össze a hazugságot más butaságával. :N


gamerkiller
(senior tag)
Blog

Csak alátámasztottam azt amit mondtál..:) Viszont más sem mondta hogy kifejlett életet találtak, csak azt hogy van élet..:)


Dany007
(veterán)
Blog

És?
A lényeg itt most nem az életen volt. Hogy 1 sejtű vagy több. Hanem azon, hogy az elmúlt pár évben, évtizedben is voltak olyan biológiai felfedezések, amik alapvetően fordítottak egyet, az addigi elképzeléseken.
Erre volt példa, hogy idáig kizártnak tartották az életet ilyen extrém körülmények között, de kiderült, hogy bizony mégis létezik.


Móci
(addikt)
Blog

Reméljük, mert az űrkutatásban van a jövő.
Az előttem szólókkal is egyetértek a különböző bolygók/holdak kérdésében. Valóban egész sokon alakulhatott ki, vagy alakult ki élet. Egysejtű bonyolultságra gondolok, nem másra.
Nemrég a Holdon is találtak vizet fagyott formában, persze azért ott nem igazán van megfelelő hőmérséklet semminek.
Hiába, amíg nincs meg a technika, csak a találgatás megy.

Az 'idegeneket' meg gondolom azért ábrázolják sok helyen emberszerűnek, mert így könnyebb a nézőnek befogadnia. Hogy nézne már ki, hogy valami amorf, esetleg sok végtagos valami csúszna az űrhajón a kedvenc főhőseink mellett. Ha meg csak pár testrész/szín/stb. van eltorzítva, rögtön emészthetőbb a végeredmény. Én így gondolom.


keIdor
(titán)

A hőmérséklet sem lényeges, most az egy dolog, hogy a Földön az itteni életnek mi az ideális.
Sokkal nagyobb feltétel szerintem a légkör: Vénusz, Mars, Titán
Persze más, ha a hatalmas jégmező alatt óceán van, mert akkor nem feltétlenül kell légkör: Európa
Ott már nem csak egysejtűeket tudok elképzelni!

Egyébként meg üzenem a drága nagyhatalmaknak, hogy az Atom Project-ek helyett lehetne többet költeni az űrkutatásra is, mert az a jövő.
Persze ha a kihalás a cél, akkor jó irány a fegyverkezés.

[ Szerkesztve ]


Ice!?
(őstag)

:N


Móci
(addikt)
Blog

Na ott már valóban létrejöhet sok minden!
Azért a Mars is érdekes, legalábbis ott is van elég jó esély az életre.


Samus
(addikt)
Blog

Állítólag, ha jól tudom, nem csak a mi naprendszerünk létezik, sőt, mi is egy galaxis része vagyunk, amiből még rengeteg van. Tehát BIZTOS, hogy valahol van még élet, és az is biztos, hogy ÉRTELMES élet is akad, nálunk sokkal fejlettebbek, ha abból indulunk ki, hogy a világegyetem végtelen, és ráadásul folyamatosan tágul (tudjátok, minden Cuch Norris elől menekül...). Erről most eszembe jutott a párhuzamos univerzumok elmélete, Csillagkapu, egyebek...vagyis a válaszom: nem, nem vagyunk egyedül.


fordfairlane
(veterán)

Reméljük, mert az űrkutatásban van a jövő.

Elképzelhető, hogy hosszútávon az emberiség túléléshez az egyetlen esély a költözés lesz, de én inkább abban látok lehetőséget, hogy nem csesszük szét teljesen szülőbolygónkat. Ebben a tekintetben optimista vagyok. Ha így tekintünk a dologra, akkor az űrkutatás csupán egy érdekes tudományág a sok közül, nem maga a "jövő".

[ Szerkesztve ]


keIdor
(titán)

Egyébként szerintetek mi a Fekete Lyuk? Miért van minden Galaxis középpontjában egy hatalmas Black Hole? Hogyan tudja még a fényt is elnyelni? Amikor két Galaxis összeütközik, hogyan tud vele együtt a 2 lyuk összeolvadni?
Tudjuk, hogy a Fekete Lyuk végülis a tér görbülete, na de mi is pontosan a tér?
Hová vezet? A semmibe? Na de mi az a semmi? Nem lehet felfogni...
Mikor egy nap felrobban (Supernova) akkor miért keletkezik Fekete Lyuk? Ez egy átjáró lenne? De tényleg... hova? Mibe?

Olvasni való, akit érdekel!

üzenetek