üzenetek

hozzászólások


szoke12
(őstag)
Blog

Személyfüggő, kinek mi a jó, a hasznos, az új. Annak idején az én cikkem is kapott hideget-meleget. Végül elég sokan felhasználták, és mára a 30 000-et közelíti az olvasottság. Tehát nem sikerült annyira rosszul. :)
Kinek a pap, kinek a ...

A stílus meg ... megint személyfüggő. Én szeretem a közvetlen kifejezésmódot, lehet más "hivatalosabb" stílust várna el. A lényeg, hogy a cikk adjon valamit, ami neked hasznos lesz a jövőben.
Ha ez csak egy sor az egészből, már megérte.

szvsz.

A wines megjegyzés lehet kicsit erős lett, de csak egyetérteni tudok vele. :DDD


vajaskenyer
(csendes tag)

+1.

Programozás nem lesz könyebb linux alatt sem. Ami jó, az a verziókövetés/git. Aki pl. C# alatt ír kódot, az kissé meg van lőve pl linux alatt.

[ Szerkesztve ]


szoke12
(őstag)
Blog

a cikkíró azt jelölte meg az említett 8. hsz-ben, hogy szakközépben mit használt.
linuxra ha jól tudom nincs notepad, se ++.
én pl geditet szoktam használni, ha sciptezek.
IDE meg van rengeteg...


pető bá'
(őstag)
Blog

logout.hu


fsb1000
(nagyúr)

Ott is ez van a címlapon, csak bal felül másik 5-el rotálódik. Vagy shiftelődik?

Végül is mindegy... most már a PH közönsége tudhatja, hogy Linux alatt könnyebb programozni.
Mondjuk kíváncsi lennék a cíkkíró mit gondol azokról akik még nem GUI előtt butultak... azaz szocializálódtak.
Volt ám olyan világ is.... persze onlány archiválásról akkoriban még nem hallottunk, de valahogy mégis sikerült a projekteket managelni.


Keeperv85
(nagyúr)
Blog

"Mondjuk kíváncsi lennék a cíkkíró mit gondol azokról akik még nem GUI előtt butultak... azaz szocializálódtak."

Mit gondoljak olyan emberről, aki egy "Hello World!"-öt nem tud lefordítani, mert nem tudja merre van a parancssor szerinted? Pedig érdemes lenne betenni az ECDL vizsgák közé, mert elég szánalom, hogy tanulnak C-t programozni Windowson esetleg, de DevCpp nélkül meg van halva az összes...

Elmondom mi a gond a Windowsszal szerintem, aztán kíváncsi vagyok én is az ellenvéleményre. Annyi a nagy baj, hogy a tipikus felhasználókat csak arra tanítják meg, hogy az amúgy is borsos árú szoftver alapjaival a végére semmit sem tudnak kezdeni, a még drágább IDE-s fejlesztői környezetek nélkül.

Mondok egy példát, hogy érthető legyen teljesen: megkérdezek egy Windows felhasználót, hogy mihez ért: "Tudom magas szinten kezelni a Word-öt, Excelt, tudok prezentációt is készíteni...:)" "Oké, akkor az alapok mennek, de mi a helyzet a Windowsszal?" "???" "Kötegelt parancsfájlokat tudsz írni? Tudod használni a parancssort?" "Őőő... " "Ja, jó. Oké..." "Értesz a D3D-hez...? ;] "

A C nyelv maga is, mint az első magas szintű programnyelv, amely alkalmas volt egyáltalán operációs rendszer -többek közt az alap kernelek- megalkotására eredetileg a Unix számára készült és nem a Windows alá!

Számtalan eszköz van, ami még mindig csak a Linux alatt elérhető. Hogy mást ne mondjak a gcc make rendszere, ha megy is Windows alatt, azok a megoldások mindenre valók, csak programozni nem.

..de ha nem olvastad volna a kapcsolódó cikket: fordítsunk Andorid forrást Windows alatt! Megnézném hogy sikerül. Egyébként nem lehetetlen. Már vannak rá igen kellemes törekvések...

[ Szerkesztve ]


fsb1000
(nagyúr)

"Mit gondoljak olyan emberről, aki egy "Hello World!"-öt nem tud lefordítani, mert nem tudja merre van a parancssor szerinted?"

Szerintem próbálj meg kilépni néha abból a világból amibe beleragadtál és akkor erről az emberről gondolhatod, hogy szép a szeme, jól versel, tud vallásról, filozófiáról az élet kérdéseiről értelmesen beszélgetni, vagy esetleg remek bablevest tud főzni.
Gondold azt róla, hogy ő senkinek nem teszi fel a kérdést veled kapcsolatban:
"Mint gondoljunk erről a srácról?" - csak elfogad úgy ahogy vagy, az ö szemszögéből látható nemtudásoddal együtt.

Szerintem óriási előrelépés az egyén intellektuális és szociális fejlődésében, ha nem csak a saját preferenciái szerint ítél meg más embereket.

*****

A Windowsról alkotott véleményed pedig olyan mintha valaki a szexről akarna sommás véleményt mondani arra a kevéske élményére alapozva, hogy beszélt egyszer egy 3 gyermekes apával, akit kikérdezett arról, hogy a mellbimbó környéki érintések és spontán orgazmus közötti összefüggést milyen rövidtávú szinaptikus plaszticitási modellekkel lehet leírni.

"Tudja a fene"... volt a válasz.

nah... ez a baj a szexel.


Keeperv85
(nagyúr)
Blog

Na jó, de ha programozó kollégát szeretnél, akkor nem a szép szeme és a kiváló beszédkészsége élvez prioritást a preferenciák között. Nem titkárnőről volt szó szerintem eddig. Emberileg értékelhető a kiállása és itt nem is megvetésről van/volt szó, mert ő az adott témakörben nem elég jártas, csupán nem adom a buszsofőr kezébe az orvos szikét, hogy műtse már meg a vesekövem...

A Windowsról alkotott véleményem kontra szex példa pedig kb. úgy lenne helytálló, mintha valaki megnéz pár pornófilmet szűzen, utána pedig le akar diplomázni, mint szexológus. Lehet birizgálni a dolgokat itt is, ott is. Csak hát ugye... Ám azt szokták mondani, hogy: "Anyuci megvette a gépet, a Windowst, meg mellé Visual C-t. Utána rájöttünk, hogy nem lesz diploma, mert elfogyott a diákhitel, amit a tandíjra akartam költeni..." Sajnos ez pedig nem vicces!


fsb1000
(nagyúr)

Ha programozóról akartál beszélni, akkor más a leányzó fekvése én azt hittem Windows user a célpontod.
Ma már nagyon heterogén a fejlesztői társadalom, az elvárási szintek és a projektek is szerteágazóak. Úgy gondolom nem lehet mindenkinek univerzális tudása, sőt lassan senkinek.. Egy interjún abból szempontból kell megítélni egy munkavállalót, hogy az elvégzendő feladatra alkalmas vagy sem.
Ha a parancssori compiler használata feltétel az adott projektben akkor azt is kell tudnia, ha pedig nem akkor hiba lenne ez alapján más szakmai kompetenciát elveszíteni.

****

A Windowssal kapcsolatos zsigeri utálatod én sem megérteni sem megváltoztatni nem akarom.
Valószínűleg osztatlan sikered lenne ezekkel a gondolatokkal egy szűk közösségben, amely az önértékelés és a megkülönböztetés eszközének tartja egy operációs rendszer ilyen szintű fetisizálását.

Akiben van spiritusz, annak tök mindegy milyen platformon kell bizonyítania.


Keeperv85
(nagyúr)
Blog

"A Windowssal kapcsolatos zsigeri utálatom" szerintem nem gyengén túlzó kifejezés. Semmi gondom vele, azon pár dolgon túlmenően, hogy:

Konkrétan egyetlen olyan terület van jelenleg, amit nem tudok kiváltani ingyenes és legális alternatívával helyette: a játékok.

Nem utálom a Windows felhasználókat sem, azokat viszont annál inkább, akik az oktatási rendszert úgy formálták, hogy kollektív agymosást tartanak arról, hogy ha nem veszed meg a Windowst, akkor bizony vége a világnak. Közben pedig oktatás címszó alatt hülyítik a népet az Access használattal pl., ami olyan mint ha sajtreszelővel maszturbálnál... semmire sem jó, de nagyon tud fájni. Helyette taníthatnának MySQL-t inkább. Persze ahhoz az kéne, hogy Windowsban legyen legalább egy 100%-osan kompatibilis C fordító...

A hab a tortán már csak az, mikor kénytelen vagy fejlesztőként megírni külön a kis kódot, mert vannak az operációs rendszerek, mint a Unix, Linux, FreeBSD, SOL, stb.. és van külön "A" Windows, ami az űristen könnyéért sem akar sehogy kompatibilis lenni a munkáddal. Hogy mást ne mondjak kb. vért izzadva sem tudtam rá összerakni egy egyébként kész programot pont a múlt héten, mert mindenhová lefordul, csak éppen Windowsra nem, mert az az API olyan, mint a fekete mágia. Ha írtál már valamit kifejezetten Windows alá, szerintem nem kéne bemutatnom.

Ettől kezdve persze nem meglepő, hogy miért nem fejlesztenek pl. sok játékot át Linux alá is: hát az is csoda, hogy Windowson mennek... oda magában kell van 4 DX kódút. Hogy még OpenGL is legyen? Bah... persze... arra nincs pénz.

Vagy szeressem azt is, hogy ha pl. egy webes felületet szeretnék, akkor meg kell írnom egyszer ahogy szabályos, kb. mindenre jó lesz, utána meg vissza kell butítani, akarom mondani tovább kell fejleszteni IE alá, mert az MS nem ismeri a "szabvány" szót?

Szóval ez nem utálat: passzivitás. Nem kell nekem semmire, amire használható lenne 100%-osan. Játszani szeretek, de azt is kinyírták a konzolokkal, szóval már nem érzem úgy, hogy nekem most Windows 8-ra kéne váltani Linux alól.


bambano
(titán)
Blog

akinek meg esze van, nem spirituszra meg bizonyításra hajt, hanem egységnyi melóval megszerezhető bevételre. a többi melléduma.


fsb1000
(nagyúr)

"Konkrétan egyetlen olyan terület van jelenleg, amit nem tudok kiváltani ingyenes és legális alternatívával helyette: a játékok."

Ez tipikusan hobbysta szemlélet, amely ismeret hiány vagy más okból nem vesz tudomást az üzleti fejlesztések szegmenséről. Otthoni fotelgazda gondolja azt, hogy egy nagyvállalat írányítási rendszere vagy a sarki fűszeres CRM-je kiváltható "ingyenes és legális alternatívával ".
Vagy hogy a kormányzati portálokat jómunkás emberek fusízták össze a vöröskereszt biztatására és jutalmuk egy hálás köszönet volt csupán.

Tessék felébredni, a parancssoros " Hello World!" korszak elmúlt (több évtizede). Ez egy iparág: hatékonyság és profit van. Nem attól lesz valaki a menza tagja, hogy napi 250 alkalommal leírja a parancs sorba hogy "sudo", hanem attól hogy adekvát módon tud a környezetéhez alkalmazkodni. Nomeg egyéb natív tulajdonságai miatt...

*****

(#31) bambano : Tulajdonképpen erről van szó.
Az fejlesszen ingyen szoftvert akinek ingyen van a fűtés meg a villany és boltban is utána hajítják a sonkát. Vagy még gyerek státuszban van és a szülei eltartják.

[ Szerkesztve ]


bambano
(titán)
Blog

az meg egy tipikusan téves szemlélet, aki azt hiszi, hogy van a pénzes windows meg az ingyenes legális és közötte nincs semmi.

Mert ott van még közötte a pénzes unix világ.

"Az fejlesszen ingyen szoftvert akinek ingyen van a fűtés meg a villany és boltban is utána hajítják a sonkát. Vagy még gyerek státuszban van és a szülei eltartják.": téves hozzáállás. ha a munkádat segítette az ingyen szoftver, akkor lehetőséged és erőd szerint visszaadhatsz a közösségnek. egy jó bugreporttal vagy egy hibát javító patch beküldésével a saját munkád is előrébb lehet meg a közösség is profitál.

[ Szerkesztve ]


cer
(tag)

Embertárs... téged túlságosan felbosszantott egy közvetlenül nem Windows felhasználóknak intézett, mégis közvetetten rájuk irányuló szövegrész, amit kizárólag csak egy színfoltnak szánt a szerző.....
NYUGODJ meg ... ez nem neked szólt és senki másnak sem!

Részben a témához kapcsolódóan: Ismer valaki olyan szoftvert ami Windows alatt képes a fájlok módosításait monitorozni egy teljes partíción, az új fájlokat is jegyezni és mindezt egy log fájlba vagy bármi más módon rögzíteni, hogy egy beavatkozás utána az eredményt könnyen át lehessen tekinteni?


fsb1000
(nagyúr)

Erdei körökben még azt is suttogják, hogy supportért is lehet pénzt kérni....
Mik vannak? Még a pingvinek is elcsodálkozzák magukat.
Micsoda világ ez....


bambano
(titán)
Blog

ibm például már régen felismerte, hogy szolgáltatásért lehet jó pénzt elkérni. el is adták a pc-s hardver üzletágukat, és szolgáltatnak szabad szoftvert is.

tehát ha a szoftver nem cél, hanem eszköz, akkor nyugodtan lehet az opensource, nem lesz anyagi károd.


fsb1000
(nagyúr)

Egy Linuxfan megoldást javasolnék elsőre.

1. Virtualboxba telepítesz egy Linuxot
2. Megosztott mappaként csatolod a figyelendő partíciót
3. Keresel Linux alkalmazást ami az elvárt funkcionalitásra képes parancssorból.
4. Happy vagy, mert elmondhatod ezt is a Linux oldotta meg.

****

Ha visszont szoftverfejlesztésre kéne (verzió követés, stb), akkor
1. Megnézed a pénztárcád
2. Beszerzel egy olyan szoftvert, amit pont erre a célra fejlesztettek profitéhes cégek.
3. Happy vagy, mert könnyen és gyorsan dogozol és még szidhatod is a "Windows" modellt.

[ Szerkesztve ]


fsb1000
(nagyúr)

Ez az "Embertárs" megszólítás nekem elég nyersnek tünik, de a mobilnemzedék korában már ezen sem csodálkozom.

Hidd el nem bosszantott fel, hogy a szerző címlapos írásában ez szerepel,
Aki Windows alatt butult, izé szocializálódott, "
csak úgy gondolom hogy a PH! szerkesztőinek a felelősége, hogy ez így benne maradhatott a cikkben.

Egyébként én nem Windowson szocializálódtam, csak úgy tűnik egyikőtök sem értette mit jelent az a hogy "akik még nem GUI előtt butultak". Ez az az időszak amikor még a kis Torvalds óvodába járt és a Gates fiú meg a QDOS hasznából BASIC interpretereket reszelt a garázsában.


bambano
(titán)
Blog

"csak úgy tűnik egyikőtök sem értette mit jelent az a hogy "akik még nem GUI előtt butultak": azt nem is lehetett érteni, mert az eredeti szöveg szerint semmi rád vonatkozó specifikum nem volt benne. Amit sugalmazni akartál, hogy értsünk ki belőle, azt a következő bekezdés ragozásából lehetett megsejteni.

[ Szerkesztve ]


BlackPriest
(őstag)
Blog

"Mondok egy példát, hogy érthető legyen teljesen: megkérdezek egy Windows felhasználót, hogy mihez ért: "Tudom magas szinten kezelni a Word-öt, Excelt, tudok prezentációt is készíteni..." "Oké, akkor az alapok mennek, de mi a helyzet a Windowsszal?" "???" "Kötegelt parancsfájlokat tudsz írni? Tudod használni a parancssort?" "Őőő... " "Ja, jó. Oké..." "Értesz a D3D-hez...? "

Aki azt mondja magáról, hogy ért az excelhez, annak automatice tudnia kell c-ben is programozni? Ez nem volt jó példa. A win felhasználók nagy része felhasználó, nem fejlesztő, minek írjon batch filet, vagy használjon parancssort?

üzenetek