[Re:] [sziku69:] Milyen lesz az élet a földön? Mit tippeltek a következő 50 évre? - BLOGOUT fórum

üzenetek

hozzászólások


Stanlee
(őstag)
Blog

Jo pelda erre Zimbabve. 1980-ban lett szabad, a fehereket a kilencevenes evekben kezdtek el "eltavolitani". A helyukre erkezo helyi parasztok nem tudtak mit kezdeni a folddel, most Afrika elelskamrajaban eheznek, meg ugy nem igazan megy a mezogazdalkodas.

Amit irsz peldanak, az azt jelentene, hogy akik ott dolgoztak a feherek mellett azok agymosason mentek keresztul amikor a feher farmereket eluldoztek, utana meg amikor ott volt a kezeben a kapa, nem tudta mire hasznalni. Az ertelmesebbje a feherektol el tudta tanulni, hogyan mukodik a mezogazdasag, a gepeket nem csak feherek uzemeltettek, stb. Jopar cikkben irtak, hogy sikeres fekete farmer is lett, csakhogy amikor latta a tobbi helyi lakos, hogy mukodik dolgo, odamentek tarhalni es a meno gazdasag befuccsolt.

Manapsag mar szerintem inkabb a tarsadalmi beallitottsagon mulik, hogy mennyire fog mukodni es mennyire tud kiemelkedni egy adott regio. Ahogy Mexikotol kezdve nem igazan mukodik a gazdasag, tarsadalom, Amerikaban, az nem a tobb evszazados elnyomas eredmenye. Vannak pozitiv peldak is a fejlodesre, pl. Szingapur, az se volt egy nagyhatalom, most megis egesz jol elnek... Szerintem csak akarni kell, mint mindent, es jobb lesz az afrikiaknak is.


Vladi
(nagyúr)
Blog

A 2015. évet hol töltötted?

Afrika témához: így azért nehéz. A 66-os tálag meg egyenesen riasztó. Ki tásalgott már 70 alattival? :Y :W


Lauda
(félisten)
Blog

Azt miből gondolod, hogy a dinoszauruszok még most is itt lennének? Ugye hogy nem tudod, csak valamiért azt gondolod? :)


Vakegérke
(veterán)
Blog

Nos igen. És hol nő legjobban a népesség? Költői kérdés volt.


Vladi
(nagyúr)
Blog

Gyakorlatilag még most is itt vannak. :DD

Egérke: A lista elejét nézd. Nagyon druva ázsia... :Y A kínaiak is szépen szaporodnak van globális remény. Nem csoda, hogy kilóra megveszik a kiaknázatlan Afrikát. azok elég buták elkótyavetyélni, azok meg elég okosak előre látni.

Nem kéne most ott a magyaroknak gyarmatosítani? Oylat még úgyse csinltunk. :))


t72killer
(titán)
Blog

"Ki tásalgott már 70 alattival?"

Próbáltam, de a második mondat után elkezdett sorosozni és hazaárulózni, úgyhogy megszakadt a társalgás.


Vladi
(nagyúr)
Blog

Nem 70 év fölöttivel te, hanem 70 IQ alattival. :DDD


t72killer
(titán)
Blog

Mindkét kritérium teljesült:R


Vladi
(nagyúr)
Blog

70 alatt én már annak is örülök, hogy felfogja, hogy Soros.


t72killer
(titán)
Blog

A felfogással mondjuk lehet alapvető gondok vannak, az illető erősen 90+ anyja jobban képben van a világgal és kevésbbé hiszi el a nettó hülyeségeket.


sziku69
(senior tag)
Blog

Ez azért elég nehéz kérdés. Nem tudom mi lett volna, ha tyrannosaurusok szaladgáltak volna a neandervölgyi idejében. Lehet hogy mi haltunk volna ki.


t72killer
(titán)
Blog

A kardfogú és a korabeli (a jegesmedvénél is nagyobb) barlangi medve SzVSz jelentett olyan komoly kihívást az embernek, mint egy-két "sárkány".

A legveszélyesebbek sztem nem is az egyedül vadászó nagyragadozók, hanem pl a farkasok lehettek. Egy komolyabb, egyedenként 80kilós tagokból álló falkával szemben már csak a tüzet ismerő ember tudott hatékonyan védekezni, íjjal-nyilakkal nem sokra mehettek eleink.

[ Szerkesztve ]


sziku69
(senior tag)
Blog

Globális viszonylatban már nagyon sok figyelmeztető jelzés jön, hogy nagy probléma lesz, szerintem pár éven belül.
Itt a kárpát medencében egyenlőre a szélsőségesebb időjárás, ami figyelmeztető jel lehet.


Lauda
(félisten)
Blog

Milyen problémára gondolsz?


sziku69
(senior tag)
Blog

Elsősorban a hatványozódó időjárási anomáliák. Ha visszanézel erre az évtizedre akár.


Cs1csó
(félisten)

+1 YASKATIR nekem sincsenek illúzióim.

Komolyra fordítva a szót valószínűleg tovább emelkedik az átlaghőmérséklet aminek az egyik súlyos következménye az lesz hogy a szubtrópusi égöv lakhatatlanná válik pl. India és ha 1-2 milliárd ember megindul az érdekes lesz. Jelentősen vissza fog esni az életszínvonal hiszen a víz extra érték lesz főleg ha tiszta és édes.

meleg vagy extrém hideg telek, extrém meleg nyarak szárazság mad heves áradások stb.


Lauda
(félisten)
Blog

Igaziból nem tudjuk, hogy az ember nélkül milyen lenne most az időjárás. A többi mind csak feltevés és téveszme. ;)


#81733120
(senior tag)
Blog

Sáskajárás meg ilyesmi. :) ;]


Hieronymus
(addikt)
Blog

Nem nyert. A sáskás is veszélyeztetett státuszba kerülnek.


sziku69
(senior tag)
Blog

Csak nem Donald T. embere vagy? :DDD :DDD


Lauda
(félisten)
Blog

Az ember olyan kevés ideje van ezen a bolygón és még kevesebb időről vannak feljegyzéseik, hogy nagyjából nulla az ismeretanyag. Csak tippelgetnek, próbálkoznak, konkrét tudás nincs ezekről. Azt sem tudják, hogy az ember tevékenysége mennyire befolyásolja az éghajlatot.


t72killer
(titán)
Blog

Igazából pár brutálisabb vulkánkitörés durvább hatással lehetne az éghajlatra, mint az emberi tevékenység. Ami inkább aggasztó, az a bioszféra pusztítása, az ember gyakorlatilag egy kipusztulási eseményt generált, megtizedelve a többi élőlényfajt, így egy esetleges tényleges katasztrófa alkalmával az evolúciónak sokkal kisebb egyedszámból kell majd dolgoznia.


Csabroncka
(addikt)
Blog

Az az igazság, hogy sokan kevésé hiszik, de a Föld köszöni jól van és ez ezer és több millió év múlva is így lesz! Itt a fő kérdés az, hogy számunkra okés lesz-e. Nem feltétlen szeretne azért az emberiség egy 2-3 cm-vastag fémekben gazdag csíkként végezni.
Kizárólag magunk miatt kell vigyázni a bolygóra, a többin még elmélázni is felesleges!

Egyébként 50 éven belül megoldják az energiatermelés kérdését a fúziós erőművekkel, amiatt is kár aggódni. Atomháború talán nem lesz...

"T72 Killer"
Ami inkább aggasztó, az a bioszféra pusztítása, az ember gyakorlatilag egy kipusztulási eseményt generált, megtizedelve a többi élőlényfajt, így egy esetleges tényleges katasztrófa alkalmával az evolúciónak sokkal kisebb egyedszámból kell majd dolgoznia.

Ez egy összetett dolog, tényleges számokat soha nem tudunk és maga az evolúció is így dolgozik. A mostani antropogén hatás egyébként bármilyen furcsán is hangzik lófing a Perm és Kréta bizonyos ideihez képest.

[ Szerkesztve ]


t72killer
(titán)
Blog

A szemét és az összes többi fajnak hagyott élettér a kérdés. Ez is "magunk miatt" van, nem szeretném, ha az unokámnak egy 20m2-es panelben kéne rohadnia az év 365 napjában, gázálarcban mehetne csak az utcára és élő állattal csak állatkertben találkozna.


Hieronymus
(addikt)
Blog

"Egyébként 50 éven belül megoldják az energiatermelés kérdését a fúziós erőművekkel, amiatt is kár aggódni."

Ötven évvel ezelőtt is ez volt az ügyeletes jelmondat. Már akkor nagyon közel jártunk a megoldáshoz, csak nem maradt önfenntartó a folyamat.


sziku69
(senior tag)
Blog

"A mostani antropogén hatás egyébként bármilyen furcsán is hangzik lófing a Perm és Kréta bizonyos ideihez képest."

Mondjuk, per pillanat ez engem nem vigasztal. A jelenlegi helyzet az, hogy nem tudjuk megoldani, vagy csökkenteni az ökológiai szennyezést. Nem lesz a földön olyan négyzetméter ami nem szennyezett.

[ Szerkesztve ]


Csabroncka
(addikt)
Blog

Azért ez nem teljesen igaz! Keress rá az ITER mozaikszóra és meglátod. A másik dolog ami még "látok", hogy biztosan sikerül valamiféle kompakt energiacellát (nem akkumulátor) kikísérletezni.

bizonyos szempontból sokkal több lehetőségünk van ám ma a szuperszámítógépekkel és a modellezéssel, mint 50 éve!
Gondoljatok bele, 50 évvel ezelőtt a legfejeltebb számítógéppel is maximum 1-2 napra tudták a dobozmodell segítségével előre kiszámolni az időjárást. (ebben nagyot léptünk előre)

sziku69: ökológiai szennyezés - ilyen fogalom nincs, gondolom környezetszennyezésre gondolsz. Most minden a CO2 kibocsájtásra van kihegyezve (részben okkal), a szemét kérdés más dolog, van még mit fejlődni a hulladékgazdálkodás terén, de előbb utóbb érték lesz minden.

"Nem lesz a földön olyan négyzetméter ami nem szennyezett." ha ember okozta változásra gondolunk akkor az Ipari forradalomtól kezdve a teljes bioszféra már érintett.

Sajnos bizonyos döntés hozóknál és lobbiérdekek miatt lassan haladnak előre a dolgok, ez van!


Hieronymus
(addikt)
Blog

"Azért ez nem teljesen igaz! Keress rá az ITER mozaikszóra és meglátod. A másik dolog ami még "látok", hogy biztosan sikerül valamiféle kompakt energiacellát (nem akkumulátor) kikísérletezni."

1. Sikerült már önfenntartó fúziót megvalósítani?
Nem. Egyre közelebb kerülünk hozzá. De még nem értük el. Az energia termelés egy következő lépcsőfok lesz.

2. Az energiacella működik, de még mindig drága. Leginkább a tengeralattjárók energiaellátását szolgálja. Az úrkutatáshoz fejlesztették ki eredetileg.


Csabroncka
(addikt)
Blog

Alakul, és nem véletlen ölnek bele ennyi pénzt és humánerőforrást globálisan!

2. Az energiacella működik, de még mindig drága. Ja egyébként jót röhögök, akik azon tűnődnek emberek ki a fene fog várni töltési időre a "benzinkutakon", másrészt biztos lesz az autókra Kw-onként (energiacellánként) jövedéki adó, olcsóbb nem lesz a "tankolás", az otthoni töltögetés meg felejtős lesz részben ;]

[ Szerkesztve ]


Hieronymus
(addikt)
Blog

Azt nem kétlem, hogy mindenki erre a technológiára ugrik. Aki először valósítja meg hatékonyan,az király lesz.
Szó szerint és átvitt értelemben is.
A linkelt videó tökéletesen példázza az ötvenével ezelőtti állapotot is. Már majdnem működik, bár éppen még nem.
Ráadásul ugyanolyan hurrá optimizmussal várjuk ezen tiszta energiaforrás elérését, mint az atomerőművek építésének kezdetén. Akkor sem derült ki azonnal, hogy a technológia nem teljesen beszélytelen. Sőt alkalmasint nagyon veszélyes lehet. Nemrég néztem valamelyik hírcsatornán a korabeli beszámolókat. A mennyország előkapujának tekintették az atomenergiát.

üzenetek