üzenetek

hozzászólások


pechman8
(aktív tag)
Blog

Köszi a részletes leírást!
Jó és hasznos cikk.


pschio
(őstag)

ezt a megoldást csak átmenetileg tudom elképzelni. egy friss telepítéssel szvsz jobban jár az ember. jó magam is mikor platformot váltottam vmware-ről virtualboxra kacérkodtam a konvertálás lehetőségével de inkább újracsináltam az egészet.


danih
(addikt)
Blog

Jó cikk!
Egy kis info
PS végigolvastam, és látom privátban kérted az ilyen irányú kiigazítást, de itt hagyom, sokak okulására :)

[ Szerkesztve ]


fondorlatos
(aktív tag)

Mindig jól jön egy ilyen leírás. :K


gaborbol
(őstag)
Blog

Ha van ido es penz, persze jobb az uj szerver es az uj telepites (nekunk meg meg plane :) ). Csak igy orak alatt visszater a ceg az "eletbe", egy szinte minimalis kotlseg mellett.

Hogy csak a legfontosabbakat emlitsem, iden eddig 3 adobevallassal foglalkozo vallalkozas szervere adta be a kulcsot. Ezeket azonnal meg kell oldani, mivel adobevallasi szezon van aprilis 16-ig, fizetes meg hetente esetleg ket hetente mindenhol. Volt meg orvosi rendelo, biztonsagtechnika ceg es sorolhatnam.

Szinte mind Server 2000 vagy Sbs 2003 volt, tele regi programokkal, adatokkal, levelezessel nagyreszuk megszunt vagy mar nem tamogatja a regebbi szerver oprendszereket.nem annyira egyszeru dolog, minden ujrahuzni, persze minden megoldhato, csak penz es ido kerdese.

Hibakat javtottam, koszi mindenkinek!

[ Szerkesztve ]


pschio
(őstag)

ha ebből a szempontból nézzük, akkor valóban van helye a megoldásnak. mindenesetre mentettem a cikket. hasznos írás! :R


Geller72
(veterán)

Ez licensz ügyileg mennyire jogszerű?


gaborbol
(őstag)
Blog

Full retail vagy volume license eseten ez teljesen jogszeru.
Amennyiben OEM licensz volt, azt nem lehet hivatatlosan ujraaktivalni sem virtualis, sem uj fizikai szerver eseteben, ergo mindket esetben fizetned kell.


qqcqqc
(őstag)
Blog

nekem egy dolog nem egyértelmű a leírásodban:
elkészül a vmware-image, eddig tiszta, de a vmware servert egy másik gépre telepíted, nem arra , amiről lehúztad a "bőrt", és azon fut tovább a virtuális szerver.
a leírásodban mintha a második gép igénybevétele kimaradt volna.
vagy lehet, hogy értelmeztem félre valamit?


Geller72
(veterán)

Ahh, a OEM miatt érdekelt a dolog. Tehát azt nem lehet. Köszi. :R.


AkosL
(aktív tag)

Köszi a cikket, remek lett.

Én is pont most állok egy ilyen migrálás előtt, a minap vettem át a rendszer üzemeltetését.
(Most készül az első mentés a szerverről 3 év alatt, raid nélkül...!)


hcl
(félisten)
Blog

Az eredeti hardver javítása nem megoldható?
Mert egy asztali gépszever helyett használva, hm, szóval nem a legjobb választás (teljesítményben sem, és üzembiztonságban sem).

Persze a javítás idejére jó, ha egy tartalék gépet be lehet állítani :)

Viszont a cikk jó útmutató,ha ilyesmit kell csinálnom, jól fog jönni!

Amúgy kis cégeknél továbbra is hihetetlen állapotok tudnak uralkodni adatbiztonság, szerver téren. Bár nem csak ott, én egy multinál dolgozok, és nekünk is van nem egy olyan PC-nk, ami sima asztali gép, és kritikus alkalmazásokat futtat...

[ Szerkesztve ]


gaborbol
(őstag)
Blog

Termeszetesen van masodik gep amire telepited a vmware szervert, pont ez a lenyege hogy kiszedjuk a mukodo szerver alol a doglodo hardvert.
Nem akartam annyira reszletezni, mert akkor sose ert volna a cikk.

hcl: Van nalunk egy olyan szabaly,hogy ha szerver elmult 4-5 eves, nem javitjuk max ha egy disk-ram dol ki azt csereljuk, minden mas esetben kikerul az eles kornyezetbol.

Dell precision workstationt szoktam ala tenni, az eleg massziv, vagy hp ml 150 g6 - Dell T310, az utobbi kettot mar szervernek hivjak, de mindketto egy kategoria a precisionnal.

Egy 5 eves atlagos olcso alap sbs szervert a fenti konfigok boven tulszarnyalnak minden teren.Panasz eddig nem volt sem sebessegre, sem stabilitasra.

[ Szerkesztve ]


Murphistic
(aktív tag)
Blog

Megkérdezhetem, hogy mennyire számít jogilag, hogy esetleg a gazda operációs rendszer "nem szerverre való"? Pl. van egy szerver operációs rendszered, ami ugye a virtuális gépen csücsül és jogilag tiszta, de bezavarhat-e, ha a hoszt mondjuk egy Windows 7? Nem lehet gond mondjuk azzal,hogy több felhasználó is kihasználja a gazda erőforrásait, mégha a virtuális gépen keresztül is?

Nekem jogilag egyszerűbbnek tűnik szerver operációs rendszert feltelepíteni a gazdára is, amit utána lehet virtualizálni (bár ugye ez bezavarhat a gyors átállásba).

u.i. Nem kötözködök, csak érdekel, hogy mennyire kell vigyázni jogilag az ilyen dolgokkal.


hcl
(félisten)
Blog

Ja, igen, ha másik szerverre rakod, akkor OK, de szerintem sokan azt szűrték le, hogy jó oda egy asztali...

...frescho-nak volt egy "Öreg szerver nem vén szerver" c. cikke régebben, abban jól leírta, mitől szerver a szerver. Ha minimális a kihasználtsága, akkor miért ne lehetne tovább használni, pl. ha a tápja kezd behalni?

Amúgy persze, mindig a helyzethez kell alakítani a megoldást, szóval valószínű, hogy amikre az általad említett helyeken használnak egy szervert, arra egy workstation, vagy egy kisebb szervergép is megfelelt volna már alapból.

A virtualizáció másik haszna amúgy, hogy egy vasra összepakolhatsz több szerveroprendszert, így a vas nem fog 30%-on dolgozni, hanem 3 szerverrel 90-en, ami azért még mindig jobb, mintha 3db gépet kellene megvenni, managelni :)

[ Szerkesztve ]


qqcqqc
(őstag)
Blog

ha itt megnézed[link], akkor ott a válasz a problémádra :C
van linuxos vmware szerver, akár ingyenes disztróra is...


Marci79
(aktív tag)

Köszi a cikket! Nagyon érdekes volt.
:R


Murphistic
(aktív tag)
Blog

A pingvinnel hidegre lehet tenni az ügyvédeket ;] .
Igazából csak azért kérdeztem, mert meg volt említve, hogy munkaállomásra is fel van néha telepítve a vmware és felmerült bennem mi van, ha valaki az esetleg rajta lévő Windows 7 Professionalt akarja használni. Az EULA-jában nem találkoztam erre vonatkozó információval, csak azzal, hogy egyszer lehet felrakni virtuális gépre is (remélem jól értelmeztem).


siriq
(őstag)

Jo a cikk de engem az ellenkezo resze erdekel. Virtual to physical.


dave666
(aktív tag)

Köszi a részletes leírást, hasznos :R

üzenetek