OpenWRT topic - OS, alkalmazások fórum

üzenetek

hozzászólások


E.Kaufmann
(addikt)

Szoftveresen nem bíznék benne, sőt egy szolgáltatói eszközben sem, bármilyen csilivili HW van benne.
Valamint neked is könnyebb szolgáltatót váltani vagy akár több internet kapcsolatot használni (pl tartaléknak) ha nem szolgáltatói eszközről van szó.
Ilyen összetett hálózatot, mint a tiéd, nem alapoznék szolgáltatói cuccra. Vagy ha mégis, válassz olyan szolgáltatót, akitől lehet bérelni Mesh cuccot és rajtuk verni a port, ha mégse működne.

Ja és a cikkbe belekukkantva, na ez fájt: VPA3 :W
A másik, hogy 2.4-en 1800Mbps AX-es Wifi. Azt meg hogy? :F

PS: változtattad a linket? Előbb még ez volt

[ Szerkesztve ]


vargalex
(félisten)
Blog

Nem mondom, hogy teljesen értem, amit írtál. Mi az 1.6? (Gondolom 192.168.1.6, de melyik eszköz)? Az AP ezek szerint 192.168.1.15. Az ONT 192.168.1.20-tól oszt. A kamerát nem értem. Azt írod, hogy az 192.168.1.7, pedig az ONT-on 192.168.1.23-ra van beállítva a lease, de mégis 192.168.1.26? Akkor most 192.168.1.7, vagy 192.168.1.26??? Vagy a 192.168.1.7 az egy másik router/AP lenne, amire a kamera van csatlakoztatva?

Az is megoldás lehet, amit a kolléga ír. Ha lehet, akkor az ONT-on kapcsold ki a DHCP-t, azt bízd valamelyik saját eszközre. Azt nem mondom, hogy az ONT-ot tedd bridge-be és a a NAT-ot is bízd a saját eszközre, mert a gigabithez OpenWrt-vel a TL-WDR4300 kevés.


gyulank
(addikt)

Igen, az alap cím az eleje. Hátul a router 1.7, amin a telefon mint kamera van, és abban volt az AP is ami 1.15, amit behoztam, és most az 1.6-os routerre van dugva próbából, amin most azt szimulálom, mintha kint az 1.7-en lenne az AP anélkül, hogy a kameraképet meg kéne szakítanom az 1.7-en. És a kameratelefon címe 26, pedig az ontban 23-ra foglaltam a MAC címét. Ezt azért tartom fontosnak, mert ha ilyeneket csinál, az gondolom okozhatja azt, hogy néha olyat osztana ki valaminek ami használatban van. De ettől még fontos lenne a sebesség kérdése is, hogy a másik házhoz csak egy AP-AP kapcsolaton megy át a net. Elvileg az AP-k 300M-át tudnak, bár 100M-ás csatlakozójuk van, ezért még arra is gondoltam, hogy lehet, hogy innen is wifin kéne az itteni AP-re is csatlakoznom, hogy 300 menjen át 100 helyett, de úgy rémlik oda is 20 körül megy így, hogy vezetékkel csatlakozok. Az a baj, hogy most tele van dugva az ONT. Ha más eszközre bíznám amit az ONT csinál, akkor mégbonyolultabb lenne a hálózat, mert máson nincs annyi csatlakozó. Meg a sávszélességet nem akarom csökkenteni egyik gigabites porton sem. Mert ha közvetlenül 1 routerbe van bekötve minden, akkor mindennek van külön 1G port. De ha egy 1G portba dugok valamit, és azt osztom szét, akkor már nem lesz annyi. Úgy értem, ha tegyük fel, 1G netem van, ezért 1G átjön 1 portján. Erre rádugok egy routert, amin van mondjuk 3 LAN, tehát mindjárt csak 2, ebből egy a gép, tehát 1. A maradék 1-be bedugnék egy switch-et, az már nem ugyanaz, oda-vissza minden közt, mintha az ONT-ban lenne mind külön gigabites csatlakozással. De ha mégis, akkor sem a jelenlegi alapján szeretném megcsinálni, hanem úgy, hogy ha esetleg nagyobb sebességű netem lene, akkor se kelljen áttervezni. Vagyis, ha már nem 1G-ás netem lenne, semmiképp sem lenne ugyanaz. Mert pl. ha meg lehetne csinálni, hogy jó legyen hátul az AP, akkor esetleg az AX3600 lehetne bent, de sajnálnám nem használni az ONT-ot, mert nagyjából azt fedi le bent, mint az AX3600. És akkor itt csak ki lenne kapcsolva, miközben itt jó a wifi, máshol meg nem.


xabolcs
(őstag)
Blog

A másik, hogy 2.4-en 1800Mbps AX-es Wifi. Azt meg hogy? :F

Az 1800 Mbps nem tudom hogyan jon ki 2.4-en, de a 2.4-es AX wifi nem ordogtol valo! :K

A Xiaomi AX3600 mar evek ota tudja, de multkor az Xiaomi AX3200-bol hianyoltak, mert tenyleg sokat jelent 2.4-en - ha van olyan kliens eszkozod.


gyulank
(addikt)

Ha igaz, akkor gondolom valami MU-MIMO-ból jön ki. Nem tudom a hányszor hányas milyen sebesség, de azt észrevettem, hogy a 300 kevés mondjuk egy ilyen kamerához, mert a feltöltési sebesség nincs meg az 5M se. És úgy csak néha változik a képen valami, vagy csak a kép alja csinálja ezt. Aztán nem egyszerű amúgy utánajárni, hogy a 2,4GHz-es wifi milyen sebességet tud, bogarászgatni kell hozzá sok routernél. Szóval pl. a WRD3500 az 300(2,4)/600(5), és az 5GHz-en messzebb is jó, a másik telefon meg csak 2,4-et tud, az hiába van közel hozzá, úgy se jó. Ezt kiváltani vettem az AX3600-at a teraszra, de miután sorra halnak meg a telefonok kint, egyre jobban féltem a hidegtől, meg felfogató hely sincs rajta, de persze fúrhatnék rá.

[ Szerkesztve ]


E.Kaufmann
(addikt)

Én is használom a két Asus AX53U között ;] , de az csak 500akárhány lenne, ha felhúznám 40MHz-re a csatornasávszélt.


vargalex
(félisten)
Blog

A telefonban a véletlenszerű MAC cím használata nincs bekapcsolva? Mert akkor érthető, hogy miért nem kapja meg a lefoglalt IP címet.

Egyébként a DHCP szerver a LAN-on bárhol lehet, attól nem kell átkábelezned semmit...


gyulank
(addikt)

Volt már olyan problémám is másik telefonnal, nem tudom, hol lehet beállítani, de az ONT-ból másoltam ki, és be. A rootoltakból a kivételek közé. Meg többször csinált már ilyet. Szóval akkor az ONT rossz, és másnak kell lennie a DHCP-nek? Vagy ez csak egy tipp, hogy hátha más router jobb mint ez? De akkor ha jól értem ez csak azt oldaná meg, talán, hogy a 23 ne 26 legyen, és emiatt biztos ne ütközzön. Bár elvileg akkor ezt ennek se szabadna csinálnia sehogy se, és még ha csinálja se szabadna ütközni semminek. Mindenesetre az AP-n ezt a 20Mb-et fel kéne valahogy tornázni, mert távolabbról abból nem sok marad.


gyulank
(addikt)

Rosszul írtam. Az ARP-ból írtam ki, és az Add reserved adressbe írtam be.


vargalex
(félisten)
Blog

Az OK, de ha a telefon véletlenszerű MAC-et használ (manapság ez a default), akkor semmit nem érsz vele...


gyulank
(addikt)

Amikor változott, az IP is változott. Ez 26 azóta is. De most beiktattam az AX3600-at, mint DHCP, és betettem abba 2-nak a telefont, de a dolgok ugyanúgy az ONT-ból mennek, újraindeítottam a 7-est, és most 23 lett.

[ Szerkesztve ]


vargalex
(félisten)
Blog

De az ONT-ban kikapcsoltad a DHCP szervert? De ezekre a számokra történő hivatkozásokat szerintem felejtsük el, mert neked lehet, hogy mond valamit, de nekünk nem... Szerintem jobban jársz, ha fizetsz valamilyen összeget egy hálózatokban jártas embernek, aki beállítja ezt neked, mert (ne haragudj, hogy ezt írom) láthatóan neked nem megy.


gyulank
(addikt)

Mivel az összes többi szám ugyanaz, feleslegesnek tartottam. Most meg azt írtam, hogy amit 23-nak állítottam be, 23 lett.


body007
(addikt)
Blog

Most, h állítgattam a kamerákat (mert áramszünet után új ip-t kaptak) feltűnt egy furcsaság. Két router van összekötve nálam "Wireless Repeater/Extender with Relayd" ebben a formában. Az az érdekes, h minden eszköz ami a második (openwrt) routerre csatlakozik egyforma mac címet mutat. Fel akartam venni a kamerákat az első routeren a dhcp listába (ö a dhcp szerver, de minden ott a fenti leírásban) de azt mondja nekem (jogosan), h ugyanazzal a mac címmel nem vehetek fel másik ip címet:

Itt látszik, h 4 eszköznek ugyanaz a mac címe (+ az nvr-nek amit már felvettem a listára). Szóval, ez most így hogy? :B


E.Kaufmann
(addikt)

Pont a link elején van, hogy gondok lehetnek egyes SoC-kkel (MAC-clone)
Nekem ami bevállt, külön wifi háló gerincnek és VxLAN csatornázás. (több wifi hálóm van)

De most kisérletezgetek OpenVPN-nel is ;] (kikapcsolt titkosítással) mert szerettem volna megbízhatóság miatt összebondolni két Wifit (2.4 és 5 GHz WDS) , de egyik móddal se működött a link detektálás(se a MII, sem az ARP), és a LACP mód saját módszere is háklis volt. A broadcast üzemmódban duplán jöttek a csomagok link detektálás nélkül, viszont ezt még pont az OpenVPN tudja szűrni és van külön opció, hogy mennyi csomagot/időt nézzen valamint, hogy ne sírja tele a naplót emiatt. Lassú, de úgy néz ki, hogy működik, egy napja tesztelem, meg még reszelem. Ha kilövöm az egyik WDS ágat, akkor a legtöbbször észre se venni.

[ Szerkesztve ]


attila.86
(tag)

Én is használtam egy időben relayd-t, de aztán jött a megváltás/megvilágosodás a 802.11s/mesh rendszerű összeköttetés, amivel a "kliens" routeren is csak egy interface lesz egy ip-címmel a 3 helyett. Így valamivel kisebb a processzorhasználat is a "kliens"-en, átszalad az ipv6 is, stb. Csak ajánlani tudom az áttérést.


E.Kaufmann
(addikt)

Router függő, nekem a Mesh buzgerálta az egész rádiót a rajta levő többi AP-kkal együtt. Ha van két egyforma eszköz, jó a WDS is ( WDS client/WDS AP)


body007
(addikt)
Blog

Tényleg írja, ezen átsiklottam :B

#19976attila.86:
Így marad. Ez csak kényszermegoldás míg nincsenek "összevezetékelve" :)

Egyébként a két router nem mai darab, nem hiszem, h ismernék a mesh-t

- RT-AC1200GU - padavan 3.4.3.9L-101_da8a271

- Archer C6 v2 (EU/RU/JP) - OpenWrt SNAPSHOT r25366-7f13b9f8be, Qualcomm Atheros QCA956X


xabolcs
(őstag)
Blog

Ha mindketton OpenWrt lenne, akkor ossze lehetne kotni oket mesh segitsegevel!
De!

A Padavan -> OpenWrt atallast konnyen el lehet rontani, hogy utana ne mukodjon a wifi resz!
Es ath10k/ath9k radioknal nekem nem sikerult 14 dBm fole tekernem a sugarzasi teljesitmenyt mesh modban. :U

[ Szerkesztve ]


body007
(addikt)
Blog

Hát ez már így marad. Legalább van ösztönzés a kábel behúzására :D

üzenetek