Akvarisztika - Technika, hobbi, otthon fórum

üzenetek

hozzászólások


turbulencia8
(őstag)

Köszi szépen, utánaolvasok! :R


Jamby18
(senior tag)
Blog

Sziasztok!
Nagyon lealgásodott az akvárium, vettem már júliusban két fiatalabb ancit bele, mozgolódtak, bújkáltak. De az egyik pár nap után eltűnt, a másik a szűrő háta mögött vegetált, de 1 hét után ő is feladta, látható helyen, őt kiszedtem hálóval. A növények is barnulnak elfele. Milyen algaevőt kellene vennem ami kicsit szívósabb? Vagy inkább ezeket a kis rákféléket kéne venni, azok az aljzatot is takarítanák. Melyek az ellenálló fajták amit ti is gondoztok?
Köszi ;)


Silentfrog
(veterán)
Blog

Tényleg nem bántásból mondom de ne vegyél semmi halat.

Az alga és a halak pusztulása is rossz vízminőségre utal. Bármit veszel el fog pusztulni.
Bár nem írtad, milyen akváriumod van,de először jobb lenne rendbe rakni a dolgokat az akváriumba,és csak utána venni bele élőlényt.
Ha leírod, hogy milyen akváriumod,szűrésed világításod és növényeid vannak akkor könnyebben tudunk segíteni! :K


farkas26
(tag)
Blog

És egy fénykép is sokat segítene.


Jamby18
(senior tag)
Blog

Nos, hát igen ez az akvárium így nézett ki mikor be lett rendezve [link]
Csak megint az elhanyagolás, suli, munkahely, vártam hogy beálljon, de idegesített hogy ez a két pici anci is kidöglött belőle nem hogy a halak azok még nem voltak benne. 0-ról lett újrakezdve és nem használtam semmiféle vegyszert, világítás 10-19:30 sokan írnak itt 12 órát annyit nem mertem, de most 14-19h ig állítottam át

[ Szerkesztve ]


farkas26
(tag)
Blog

Úgy nézem nagy a baj.
Víz csere milyen rendszeresen van?

[ Szerkesztve ]


Jamby18
(senior tag)
Blog

2-3 hetente, szűrő az folyamatosan, el se dugul. Viszont amire gondoltam, hogy a tápgolyó nyomatja ennyire az algásodást a sok vas miatt, de a növények meg szinte semmit nem csinálnak tőle csak vegetálnak, fény van pedig, mától ez a 14-19h hátha jobb neki. Jobb alsó sarokban fekete-piros apró kavics van, azért másabb a képen, persze barna alga az egész ugyan úgy. Persze tudom lehet megint szét kell borítani sz egészet és újra kezdeni, meg 2 hét után halat és valamilyen algaevőt beletenni nem csak várni hogy lealgásodjon az egész, de nem volt semmi szabad időm energiám foglalkozni ezzel.

[ Szerkesztve ]


Silentfrog
(veterán)
Blog

Ha jól nézem ez kb 54 literes akvárium lehet. A fényből ítélve gyári tető lehet felette ami 11 wattos szokott lenni.
Ha ez így van akkor az 5 órányi megvilágítási idő nagyon kevés. Ha 10 órát világítsz naponta akkor kevesebb mint 200 forintot fogyaszt a fénycső havonta
A vízcserét ha módod van rá akkor hetente végezd, 30%-ban. /bár írtad, hogy nincs energiád,de sajnos ez elkerülhetetlen. /

[ Szerkesztve ]


Jamby18
(senior tag)
Blog

ilyenem van [link] 39L-es az akksi.


farkas26
(tag)
Blog

A szűrőt milyen vízben takarítod?


turbulencia8
(őstag)

Hal, vagy más állat (vagy CO2 adagoló) nélkül nem lesz elég szén-dioxid a vízben, anélkül pedig bajos a fotoszintézis, csak elrohadnak a növényeid. Továbbá az a szűrő nitrifikációhoz nagyon kicsi. Ha lesz időd az újraindításra, javaslom a hidrokultúrás virágláda telepítését, ami olcsó külső szűrő, és kiváló biológiai tisztító. Nálunk a konyhai 60 literes akvapónia továbbra is remekül működik a durva halsűrűség ellenére - algásodás nélkül.

Silentfrog: az akvarista.hu alapján elég macerásnak tűnik a ledszalagos világítás, ez a cikk mennyire adekvát?

[ Szerkesztve ]


Jamby18
(senior tag)
Blog

sima csapvíz :B

turbulencia8 Az az igazság, hogy én sosem szerettem az ilyen bonyolult megoldásokat, vettem JBL tápgolyót az miért nem elég? Én egy sima guppis, anubiasos akváriumot rendeztem be, ehhez is kellene ilyen komoly berendezés?

[ Szerkesztve ]


mdk01
(addikt)

Az akvarizálás maga egy bonyolult megoldás, utána olvasás tanulás nélkül nem megy. Sokat kell olvasni mire ráérzel mit mikor hogyan kell csinálni mert sokan vagyunk sokféle tapasztalatokkal, ami egyik sem az igazi a te akváriumodra mert mindne aksi más és sok tanácsból és utána olvasásból, neked kell rájönni a problémára.
Nagy vonalakban viszont biztosan tudunk segíteni.
A világításod biztosan gyenge, és a szűrés sem az igazi. Ezen túl tápozol ami megint csak lehet sok a fényhez képest. Én azt mondom a túltápozás, vagy a nem megfelelő arányú tápozás legalább annyira ártalmas mintha semmi táp sem lenne használva.
Az anci egyébként nagyon szívós, csak nagyon nem szereti ha változik a víz paraméter.
Szerintem olvass sokat, és írd le mit hogyan szoktál csinálni vagy nem csinálni.
Ha nincs időd erre a hobbira akkor inkább ne csináld, mert a növények még hagyján,de az állatokkal nem próbálkozz.


Jamby18
(senior tag)
Blog

Nézd én kb. 10 éve serás tanácsadó füzetekből meg [link], [link] ebből a két könyv elolvasásából üzemeltettem egy 5 literes akváriumot, Aquael micro szűrővel, 10 wattos nem automata fűtővel, kompakt fénycsővel, jávai moha, vizikalász, guppik és neonhalak... az valahogy mindig üzemelt. Csak hát kicsi volt nehéz volt takarítani is. Aztán szerettem volna nagyobbat és lett ez a 39 literes, de azóta nem működik semmi, pedig ugye mindenhol le van írva nagyobb akváriumot könnyebb takarítani.. :F
Nah és amit akartam mondani, hogy ezekben a könyvekben semmi CO meg hasonló komoly berendezések, nem voltak még is üzemelt minden, legalább is amit kezdő akváriumot tartóknak javasolnak. Meg ugye szerintem mindenkivel előfordult, hogy kicsit felpörgött benne a hobbi, néha elhanyagolódott.
Most keresgettem, látom van serás co tabletta arról mi a vélemény?

[ Szerkesztve ]


turbulencia8
(őstag)

Szerintem egyszerűen kis fényigényű növényeket kellene telepítened, javaslom az anubias-t, jávai mohát stb, ezeknek szinte elég a sima fénycső is. Hamarosan ismét ritkítok, ha vársz egy hónapot, szívesen adok anubias-t. Ha levegőztetsz, akkor fölösleges bármilyen CO2 tabletta, mert nagyon gyorsan "kiszellőzne" az is. Indításkor, amíg nem telepítesz halakat, hetente tölts a medencébe némi szénsavas ásványvizet, az már elég lesz a növényeknek. A virágláda meg pont azért javasolt, mert az ember viszonylag hamar megunja a pancsolást. Én nemrég új medencét üzemeltem be, de a korábbi kb. négy éves vizet (20%-ban felhígítva persze) töltöttem át úgy ahogy volt, durván felkavarodva. A virágláda iszonyat gyorsan rendbe szedte a vízminőséget, minimalizálta az algákat, és a hobbimnak megfelelően azóta sem cserélgetek vizet.


bringasisti
(őstag)

Az a gond hogy túl sok könyvet olvasol. Ezeket a könyveket azért írják hogy vásárolj és vásárolj! Én néhány éven kesesztül csináltam úgy hogy a levegőn, levegős szűrésen és a világításon kivül csak a vízcsere volt az összes lehetőség


mdk01
(addikt)

Az a gond hogy túl sok könyvet olvasol.

Ez egy nagyon nagy *****, ezt remélem te sem gondoltad komolyan. Pont a Te korosztályod úgy gondolom az aki hülyére olvasta a Horn-Zsilinszky könyveket és azért tart ott ahol. Nem mondom hogy az az etalon mert eltelt már pár évtized, de maga olvasás nélkül hogyan tanulja meg?
Részben igazad van, de hogy arra rájöjjön amit Te mondani szeretnél ahhoz sokat kell olvasni és utána kérdezni.

MÓD: Viszont te lehet a Sera-s füzetekre gondoltál, akkor elnézést, de akkor pontosabban fogalmazz. Abban igazad van. :)

[ Szerkesztve ]


bringasisti
(őstag)

Privátba írom


havri1
(félisten)

Helló!

Elkezdtek sárgulni az anubiasok levelei. MItől lehet?
Nem változott semmi az akváriumban..


turbulencia8
(őstag)

Kepet tudsz felrakni?

üzenetek