Audio CD írása - Adattárolás fórum

üzenetek

hozzászólások


vtechun
(veterán)
Blog

És mi volt a különbség?


neduddki
(nagyúr)

HI!

JO hogy mondod megnezem mar az en ultraimat is hjogy azok mijjenek:- )))) van meg belole vagy 10-12 db,:- ))))
Habar ugy e tr100-as ricoh is mogavvan meg:- ))))

udv

neduddki


rocket
(nagyúr)

Kicsit hozzuk fel a temat, varom az otleteket, hogy lehet a mai irokat ravenni, hogy 4x-et valasztva valoban 4x irjanak :)
Gondolom nem tetsz jot az a lemeznek, ha 4x elkezdik az irok, aztan egyre gyorsabban irjak, majd a vegen mar 20x felett szaguldanak :)


Cyberslider
(őstag)
Blog

up

Engem az érdekelne,hogy audio cd irásra milyen cd-t használtok?
Most nem az audio cd-re mint cd tipusra gondolok,hanem megmaradván a sima cdknél..
Van különbség? Mert most épp nemtudom erre a célra mit vegyek..... A verbának van sima,de advanced azo rétegű cd-je is, szerintem az a legjobb.
De van küli,pl. TDK, Philips,Fuji hasonló termékei között? Vagy ezek egy kaptafára készülnek? (Akkor meg inkább a verba felé hajlik a választásom,de ott is csak az advanced azo-sra)


lorcsi
(veterán)

ez a pio 108 nevű állat már nem is olyan jó audióhoz..:O

Különben én is mostanában ( csak most kellett audiot írnom...) kezdek rájönni hogy érzékeny audiot írni...:U
Tesóm philips magnója pl. csak a verba lemezeket eszi... ha ugyanolyan kódú philipset teszek bele azt akkor sem eszi....;] csak a verba.... most vagyok a TY alapú lemezek beszerzésén emiatt...

Az mindegy hogy Verba vagy TDK csak a TY a fontos?


Vikky
(tag)

Én Philips Cd-ket használok erre a célra. Simát, nem is audio-t. És ha nagyon kedvencem a zenekar, akkor 2x írom meg az öreg PhilipsDVDRW228-assal. :D Egyébként általában 8x szoktam írni. Olyan vájtfülű haverjaim meg nincsenek, akik hallanák a különbséget... Meg ha mp3-ból írod, akkor akkora jelentősége nincs is... Hiszen a tömörítésnél többet veszít a minőségéből, mint íráskor. Múltkor véletlenül 52x írtam meg egy audiót. Technics SL-PG5-ös lejátszó picit recsegett az első treckben, aztán semmi... Túl jó a lejátszó? :F De egyébként van különbség a sima és az audio CD lemezek között is. Dinamikatartomány, meg ilyenek... De nem megyek bele, mer az már offtopik...

[Szerkesztve]


Cyberslider
(őstag)
Blog

Miért lenne offtopic? Írjad csak,mit tudsz.
Audio cd esetén én azthiszem nincs különbség,én úgytudom csak arra jók,hogy az asztali cd felvevők elfogadják. (Ugyanis csak ezeket fogadják el,simát kiköpik.)
De volt már szó erről. Minőségbeli különbségről nem tudok.


PPeter
(addikt)
Blog

''De egyébként van különbség a sima és az audio CD lemezek között is. Dinamikatartomány, meg ilyenek... De nem megyek bele, mer az már offtopik...''

Dehogy offtopik - csak kicsit pontatlan :) . Ugyanis a CD-R for Audio lemez néhány gyártó esetében valóban jobb minőségű nhény fizikai paraméterét tekintve, mint ugyanazon gyártó ''sima'' CD-R lemezei, de úgy jellemezni, hogy nagyobb ''dinamikatartománya'' van, kissé félrevezető. A jobb minőségű lemezre - körültekintően - írt CDDA, azaz Audio CD anyag lejátszása valóban eredményezheti azt, hogy az érzékeny készülékekben jobban érvényesül a rögzített zenei anyag dinamikája, hangképe, de ez közvetett: magát a CD lemezt nem jellemezük a dinamikatartománnyal.

Sajnos a legtöbb gyártó esetén a CD-R for Audio lemezek ma már valóban csak lemez speciális voltát jelző azonosító kódban különböznek (ez alapján ismeri fel az asztali Audio CD rekorder az ilyen - magasabb jogdíjjal kereskedlmi forgalomba kerülő - lemezeket) és a gyártástechnológia megegyezik az adattárolásra szánt CD-R lemezekével, de azért vannak üdítő kivételek.


Cyberslider
(őstag)
Blog

PPeter, szerinted melyik a jobb megoldás,ha audio cd-ről készítek biztonsági másolatot? A neroval megcsinálhatom,vagy érdemesebb pl. EAC-vel legrebbelni biztonságos módban? Mert ha mp3-at csinálok,természetes,hogy az EAC-hoz nyúlok,de a hagyományos cd-knél a nero-t használtam,és nem is gondoltam bele abba,hogy esetleg az EAC jobban legrabbeli a cuccot,mint pl. egy cd író progi.
Mi az igazság?
(Most tekintsünk el a kevert módtól,koncertfelvételektől,aminél egyben van,bár az eac-t be lehet állítani úgy is úgytudom...)


PPeter
(addikt)
Blog

Ha meghajtód nem egy olyan ősrégi vacak, ami hibásan olvas és folyamatos jitter vizsgálatra-korrekcióra szorul (azaz az Audio CD gyenge logikai felépítése miatt a beolvasott minták eleje-vége hibásan, átfedéssel vagy hiányosan került dekódolásra), akkor a grabbelést ma már nyugodtan rábízhatod a Nerora is, de ha teheted, akkor valami szolíd sebességet válassz - annál kevesebb a jitter hiba lehetősége, minél egyenletesebb a dekódolási sebesség.


Cyberslider
(őstag)
Blog

Értem. Tehát itt is a sebesség :)
Egyébként Pio 109 a meghajtó... köszi.

Egész véletlenül ismered a Verbatim advanced azo tip. szines CD-jét? (Olyan szines slim tokban van,zöld,narancs,stb,van printable is). Azt mondják az nagyon jó.. Vajon Taiyo Yuden lenne?

[Szerkesztve]


Vikky
(tag)

Legjobb a directcopy on the fly mócerrel. :D Így veszít a legkevesebbet a minőségéből. A progi mindegy, én Nérópárti vagyok. CDClone is jó. Meg amivel tucc írni. EasyCDcreatort nem ajánlom. Az nekem egy sokcsomó lemezemet elqrta, azóta nérózok.
Audió CD-ről... Tudomásom szerint a CD lemezek gyártás után átmennek egy minőségi teszten. Több kategória létezik. A legjobb minőségekből lesznek Audio CD-k, utána a brand Data CD-k, a szemetet meg eladják vmi noname cégnek... Azután ami annyira ql lett, h audio CD-nek merik nevezni, arra márka függvényében tesznek inicializálást az asztali írók részére. Ezért van az, h az Audió CD-k annyira kajakok a zeneírásra... De ha szakdolgozatot akarsz archiválni rá, akkor csak nyugodtan. Jó tartós, és jó jeltartó lemezek. Biztonságos adattárolásra legjobb. Csak sztem az a baj, h lassan el fognak tűnni a boltokból... :( Ha belegondolok, h régen mekkora választék volt belőlük, most meg úgy kell őket keresgetni. Szal röviden ennyi.

Van vkinek asztali CD-írója? :F

[Szerkesztve]


PPeter
(addikt)
Blog

A legyártott lemezek minőségi besorolását nagyrészt már tudják a gyártás előtt is, mivel a gyártási paraméterekkel lehet szabályozni, hogy milyen lemez készül (például hogy melyik kényes fázisra - a műanyag korong fröccsöntésére, a hordozóréteg felvitele utáni szárításara stb. - mennyi idő jut). A CD-R Audio lemezeket nem a jól sikerült sima lemezekből válogatják össze, hanem saját stamper (nyomóforma) is tartozik hozzájuk, tudnillik ezeknek a lemezeknek az ATIP zójána és PMA területe (ez utóbbit használja ki az író, amikor PC-n multisession módban írunk, itt tárolódik néhány ideglenes információ) különbözik az adattárolásra szánt lemezekétől. A igényes cégek valóban ügyelnek rá, a CD-R for Audio lemezeik legyenek a legjobbak, de ma már korántsem ügyelnek rá annyira, mint annak idején. Egyébként van asztali CD-felvevőm, régebben digitalizálásra használtam, hogy ne a PC-t terheljem ezzel a melóval, ma már csak a teszt kedvéért próbálok ki benne egy-két újabb CD-R Audio lemezt, illetve ha valami régiség CD-R akad a kezembe.
Az On thy fly írásnak semmi köze és javító hatása nincs az Audio CD lemezek másolásának minőségére.


Vikky
(tag)

Azt vágom, h lehet a gyártásnál sokmindent befolyásolni, hiszen gyártórendszerek automatikájával foglalkozom. Az infóm ezexerint kissé megkopottabb volt a tiédnél, dehát senki sem tudhat mindent... :B Jah meg egy kérdés. Ugye az asztali író 1x sebességgel ír? :F Vagy tud 2x is? Nem tom, egy kicsit láma vok ehhez. Régebben álmom volt egy olyan író, ma meg látom, h az a sorsa, mint a kazettásmagnónak. Szép meg jó, meg néha előveszem... Szerintem. Lájtszkrájb Audio CD-k lesznek? :DD


PPeter
(addikt)
Blog

Az asztali író 1x-es sebességgel ír, igen, de voltak (vannak) úgynevezett Internal High Speed Dubbing rendszerű asztali készülékek, amelyek - ha jól emlékszem - 2x-es vagy 4x-es sebességgel tudtak belső adatátvitellel CD-t másolni. Biztos lesznek LightScribe felülettel ellátott CD-R for Audio lemezek is, bár az aztán végképp nem lesz olcsó mulatság.


Vikky
(tag)

Jah. Ha belegondolok. Kell egy asztali író, a lemez egyik oldalához, meg egy számítógép a másik oldalához... Ez fáni. :DDD Meg a másik. Audio CD ígyis 400HUF körül mozog, lájtszkrájb megtriplázza, nesze neked 1200HUF. Megéri megvenni az eredetit. És azon tartósabb a kép is. Bár aki az otthoni garázszenekarának a demóját akarja erre megcsinálni, annak ámen, :R

[Szerkesztve]


PPeter
(addikt)
Blog

A LightScribe nem fogja nagyságrenddel megnövelni az árát. :U


Cyberslider
(őstag)
Blog

Segítsetek dönteni,mert nem tudok..

Cél: audio CD

Verbatim Datalife Plus 48x Crystal-Super Azo - a csoda duplavédelmével (MCC)

vagy

Verbatim 52x Pastel (Taiyo Yuden)

Esetleg ha van valakinek tapasztalata bármelyikkel is.. Nagyon infót nem találtam,mennyire brand Ty a Verba pastel pl,tesztek stb... :(
Ezek mindenképpen made in Japan-ok? Vagy gyártják még vhol? Mire kell figyelnem?

[Szerkesztve]


lapa
(veterán)

ez most komoly? láma vagyok az ilyesmihez, de én eddig abban a hitben éltem, hogy a cd-n lévő hanganyag minőségi különbségek nélkül kerül visszaadásra (olvasásra). ezt csak onnan gondoltam, hogy az adatokat se csak kábé olvassa el... mesélje már valaki el röviden legyen olyan szíves, hogy miért van így. köszi


PPeter
(addikt)
Blog

Az Audio CD szabvány sajna nem olyan akkurátus, mint a belőle továbfejlesztett (a jobb hibajavítás érdekében kevesebb hasznos kapacitást nyújtó) CD-ROM szabvány. Nagyon sokszor kitárgyaltuk már.

üzenetek