D-Link DNS-320 - Hálózat, szolgáltatók fórum

üzenetek

hozzászólások


agyhalal
(aktív tag)

A 320-ban 800 MHz-es processzor van , míg a 325-ben 1,2 GHz-es és több a memória is.


cannibal
(senior tag)

Engem egy olyan beállítás érdekelne, hogyha teszek bele egy 250GB és egy 2TB vinyót. 250GB erejéig raid1 a többi (ugye csak a 2TB vinyón) jbod automatikusan. Szeretném, ha a 250GB vinyó kiesése esetén ne tűnjön el a 2TB jbod része. Ez így nem a legjobb :(


Droidka
(csendes tag)

Szia !

Nem igazán értem a dolgot, nekem pl. egy 250 és egy 500 gb van benne, és ahogy mondtad az egyik raid 1 250 gb-ig a másig kötet pedig a 500 gb-ból fennmaradó rész.

De itt jön a kérdésem, miből gondolod hogyha meghal az első raid1 tömb, akkor a maradék 1.75 tb is elvész?

Sőt szerintem úgy kell működnie, hogyha kiesik a raid 1 tömb, akkor egy csere vinyóra visszaírja az adatokat és minden megy tovább.

[ Szerkesztve ]


cannibal
(senior tag)

Kipróbáltam:)

Ugye így van konfigolva a lemezek: 250GB + 2TB. A partíciók: raid 1 = 250GB és a 2TB 250GB része. A fennmaradó rész pedig jbod-ba formázva pedig csak egy lemezen egy partició. Mást nem engedett neki kiválasztani :(

Lett két particióm, felmásoltam mindegyikre egy filmet. Kivettem a 250GB vinyót, a NAS-t elindítva a 2TB -os vinyóból csak az a partició látszott ami raid 1-be van konfigolva. Pedig a fennmaradó résznek semmi köze nem volt a másik vinyóhoz:(


Droidka
(csendes tag)

Szia!

Ez igen érdekes, ha tényleg így van,de semmi okom sincsek kételkedni benne.

Azt gondoltan mindkettő partició megmarad.Kérdéses, hogyha beteszel egy Hdd-t és visszamásolja rá a Raid 1 particiót akkor visszakapod-e a 2tb maradékát, tehát újra megjelenik-e majd...

De mindenesetre nagyon érdekes.


cannibal
(senior tag)

Sajnos én is abban reménykedtem, hogyha elfárad a 250GB vinyóm attól még minden adat érintetlen marad a 2TB-on, de csak a raid1 része maradt meg amikor kivettem mellőle a 250GB vinyót. :(

Egy lehetőség maradt, ha individual diszkre formázom külön-külön őket és beállítok egy backup-ot fontos mappákra, hogy másolja át a másik lemezre, de ez meg milyen megoldás már? :S


gaben75
(tag)

Sziasztok!

Nemsokára én is boldog tulajdonosa leszek egy ilyen nas-nak :DD
Viszont volna egy pár kérdésem.
Ti milyen winchestert használtok hozzá van valahol elérhető lista hogy mi jó hozzá?
2.0 ás firmwaret hol tudom letölteni?
Van itthon egy 250 GB 2,5 wincesterem az bele tudom tenni mindenféle átalakító nélkül kipróbálni?
köszönöm :R


Laca 012
(őstag)
Blog

Nekem pl. 2db 3,5"-os WD Green 1TB-ossal megy. Bár teljesen 2 széria (az egyik WD10EAVS ami egy MyBook Home-ban volt eredetileg, a másik pedig egy újabb szériás WD10EARS, mégis tökéletesen mennek Raid1-ben. Kipróbáltam 2,5"-os WD5000BEVT és WD5000BEKT-val is, azzal is ment, holott az egyik 5400 a másik 7200-as fordulatú..

Szerintem WD-ből is tuti megeszik mindent, de mivel ez egy normál számítógépnek fogható fel amin szabvány SATA2 csati van, minden SATA1 és SATA2 HDD-vel el kellene boldoguljon!! Mivel a Raid is szoftveresnek tűnik, ezért raid1-be is megy minden, 2 totál különböző HDD is!!


Droidka
(csendes tag)

Szia!

A firmware-t nem tudom honnan szedheted rá le, mert én pl. fel se tettem az enyémre, működik így is, de ha gondolom nagyon keresnél akkor goooooogle.Bár nincsen a hivatalos gyári oldalon még hozzá, tehát bármit teszel fel az nem támogatott.

Pár hsz.-al ezelőtt mutatták az átalakítóra vonatkozó linket, de elárulok egy titkot én minden kiegészítő szarság nélkül betoltam az 500 GB 2,5 samsung winyómat, SATA csati legyen rajta az a lényeg és szaladni fog.
A másik winyóm nekem is csak próbára pedig, egy 250gb 3,5 hdd a kettő simán megy Raid-el vagy anélkül, már mindenféle módon kipróbáltam.

hi.


Laca 012
(őstag)
Blog

Már miért ne lenne hivatalos és támogatott a 2.0? :F
Itt van és én is ezzel használom amióta megvettem!! :C

Sőőőt! Ide nézzetek!!! Kompatibilitási lista!! :C

[ Szerkesztve ]


Droidka
(csendes tag)

Sziasztok!

Bocsika igazad van, de én a http://www.dlink.hu oldalon néztem csak meg. Ott márpedig máig sincsen fenn a 2.0. De ettől megint csak okosabb lettem.

A kompatibilitási lista meg teljesen érthető mert a HP 1018 nyomtatómat az istennek se tudtam működésre bírni. Fel is adtam. Pedig ez lett volna a fő indok, a megvételnél, hogy a párom is tudjon nyomtatni hálózatról ne csak az én gépemről.

Viszont a hdd-nél az én vinyójaim egyik sincsen benne,de ettől függetlenül, megy ahogy kell minden.

Köszi a felvilágosítást.


gaben75
(tag)

Köszönöm mindkettőtöknek :C :R :R :R

[ Szerkesztve ]


Droidka
(csendes tag)

Sziasztok !

LEnne megint egy kis gondom:

Csak Opera böngészőből érem el a DNS-320-at az összes többi általam próbált böngészőből név/jelszó kérés és megadás után nem lép tovább.
Vagy nem tud kapcsolódni vagy be sem tölt.
És mondom a jelszó/név kérésig kapcsolódik utána semmi!

NEm telepíthetek fel minden gépre Operát ahonnal el akarom érni...
Remélem van valami ötlet.

Köszi!


gaben75
(tag)

nekem chrome van fenn azzal hibátlanul megy 2.0 firmware-rel


Alex91
(félisten)
Blog

Uritsd ki a cache-t a böngészőben, hátha...!


kavics11
(csendes tag)

Sziasztok!

Transmisson segítséget szeretnék kérni.

Sajnos az összes leírásban szereplő link halott. Nem tudom a klienst letölteni olyan formátumban , hogy fel is tudjam telepíteni a 320-ra.

Funplug és a szükséges csomagok már fent vannak, csak a tm source kéne valami friss.

Előre is köszi:

Balázs


lafaty80
(őstag)
Blog

Szia,

Kis gugli után találtam meg én is:

[link]

Jelenleg ez talán a legfrissebb.

Viszont, kérdésem is lenne ezzel kapcsolatban.

Valaki segítsen, felment a trans.be is jön a web-es felülete, de állandóan "connection failed" üzeneteket dobál, mitől lehet?


kavics11
(csendes tag)

Köszi!
Sikerült végre elérni ezt a weboldalt. És le is szedtem róla a cuccost.

Balázs


Core2duo6600
(veterán)
Blog

És hogyan kell feltenni rá ?
Igaz nekem 323 asom van


lafaty80
(őstag)
Blog

Én nem ezt követtem: [link] , de mivel nem sikerül megoldanom a connection failed problémát
, megpróbálom ez alapján is. Egyszerűbbnek tűnik.

323 esetében semmit sem változtatni, 320-as nál a "mnt/HD_a2"-t kell "mnt/HD/HD_a2" mindenhol átírni, ahol kell (ahol hivatkozik rá).

üzenetek