D-Link DNS-320 - Hálózat, szolgáltatók fórum

üzenetek

hozzászólások


gaben75
(tag)

Sziasztok

tudtok nekem segíteni transmission telepítésben?
Belépek ssh-val és ezt írja ki:
admin@192.168.1.3's password:
Could not chdir to home directory /home/admin: No such file or directory

BusyBox v1.11.2 (2010-11-17 11:44:30 CST) built-in shell (ash)
Enter 'help' for a list of built-in commands.
ezzel mit lehet kezdeni?


lafaty80
(őstag)
Blog

Szia,

Én mondjuk simán telnet/putty-al lépek be, nem ssh-val.
Annyit szoktam csinálni még, hogy "cd mnt/HD/HD_a2" és már bennt is vagyok (320-asnál)


Core2duo6600
(veterán)
Blog

Mennyivel megy nektek a másolás a lan on ?
Nálam gyalázatosan lassú, alig éri el a 20 000 et (Gigabit
A Nas ról olvasásnál még lassabb


lafaty80
(őstag)
Blog

Nekem is kb ennyi, furcsállom is...

Viszont sikerült üzembe helyezni a transmission-t, letölteni lehet, viszont seed-elni nem akar 0kb a sebesség.

Végre sikerült a minidlna-t is feltenni és beüzemelni. Eddig jó, lassan TV is kell hozzá, telón leglább megy :)


kavics11
(csendes tag)

Nekem is ez a problémám , hogy a transmission tölt mint állat, de a seed 0k
Pedig a port framkón nyitva próbáltam kézzel és upnpvel is. A Port teszterek kintről is open nak írják.


kavics11
(csendes tag)

Ezeket az oldalakat érdemes böngészni egyiken ott van miként kell home dirt készíteni a rootnak.

http://wiki.dns323.info/howto:ffp

http://www.shadowandy.net/2010/11/dns-320-making-fun_plug-and-old-packages-work.htm

http://wolf-u.li/3779/installation-des-fonz-fun_plug-0-5-auf-dem-d-link-dns-320-sharecenter-pulse/

http://www.shadowandy.net/2009/01/transmission-142-for-dns-323.htm


kavics11
(csendes tag)

Akinek a whitelist nem megy annak érdemes ezzel a paranccsal indítani a a transmissiont.
Ez elvileg megoldja a connection problémát a webes felületen

su nobody -c "transmission-daemon -f -g /mnt/HD/HD_a2/.transmission-daemon -w /mnt/HD/HD_a2/Downloads -t -a 127.0.0.1,192.168.*.*"

323 nál /mnt/HD/HD_a2 -t ki kell cserléni /mnt/HD_a2 re

Ezek után már létrehozza a settings.json fájlt amiben a beállítások vannak

Balázs


bazsa82
(csendes tag)

DNS-323-asom van. Tükrözött 2T GreenWD (parkoló állás átállítva, de az elején még jól működött, most viszont....)

Másnál is előfordult, hogy az összes rajta lévő fájl méretének ugyanazt írja? 268,4 MB Ha a fáljinfóra kattintok akkor kiíja a valóst, de a Total Commander, Finder is ugyanazt látja.
Ez eléggé bosszantó. Ötlet? Formázzam újra?


Core2duo6600
(veterán)
Blog

A file okat eléred rendesen ?
Vagy semmi sem használható rajta ?
Total commanderből a legfrisebbet használaod :?


levcike
(csendes tag)

Kedves cannibal! Ha sikerül összelőni az Asus-al, megosztanád! Nekem, ettől is függ, hogy megveszem-e! Attól félek, hogy nekem nem gigabites a routerem, és pl.: a 720p-s mkv DTS-es filmeknél már szaggatna!!! Kösz!


Core2duo6600
(veterán)
Blog

720p nek elég a 100 mbit, könnyen ki tudod próbálni, ha hamarabb áttudod másolni mint a film játékideje, akkor menni fog.
A rputterek meg elvátve gigabitesek, switchből annál inkább van már gigabites ilyen kis méretben, én kb 1 éve kerestem routert, gigabitest akartam, és egyszerűen nem volt.

[ Szerkesztve ]


Alex91
(félisten)
Blog

A rputterek meg elvátve gigabitesek, switchből annál inkább van már gigabites ilyen kis méretben, én kb 1 éve kerestem routert, gigabitest akartam, és egyszerűen nem volt.

Volt, maximum sokaltad az arat :D!

[ Szerkesztve ]


Cobra.
(őstag)

Netgearnek van nagyon jó árban gigabites, N-es routere.
Ismerősnek ma üzemeltem be egy 320-ast, a 2 géppel gyönyörűen megy is, de a Dune lejátszó kifogott rajtam. Linuxos asztali lejátszót hogy állítsam be, hogy lássa a NAS-t?


bazsa82
(csendes tag)

Mindent láotk, és tudok használni, csak a valódi mérete nem látszik, ami viszont igencsak jó lenne.
Még nincs túl sok adat rajta, lehet hogy gyorsan újratelepítem, formázom.


Core2duo6600
(veterán)
Blog

Az lehet, ma megrendeltem egy Linksys gigabites 8 portosat.

Már "csak " egy normális NAS-t kéne megrendelnem
Qnap és a Synology közt vacilálok.
.


Alex91
(félisten)
Blog

Én a Synology-t mondanám, mondjuk nálam az iOS támogatása is fontos szempont :D .

[ Szerkesztve ]


Core2duo6600
(veterán)
Blog

Nekem meg gyakorlatiklag csak az adatelérés és a torrent kell.
A többi csak hab a torton, nem használnám ki.


bazsa82
(csendes tag)

Bocsánat, felületes voltam, az XP jól látja a fájlok méretét. A Baj a Mac-el van. Ráadásul épp most telepítem újra a rendszert(Mac-en) és az új rendszer is hasonlóképp látja... :(


xthemax
(csendes tag)

Hello!

Nekem is lenne egy kérdésem, remélem valaki tud segíteni!

Nálam úgy néz ki a rendszer, hogy van összekötöttem a DNS-320-at a Linksys Cisco WRT120N routerrel. A PC és a laptop WLAN-on csatakozik a routerre, és látja a Sharecentert, rajta a Volume_1 kötetet, amihez be van állítva egy felhasználó, minden joggal, korlátozás nélkül. FTP-n is látja az FTP kezelő Unreal Commanderem a boxot, ahol az IP.-jét (amit fixre tettem) illetve a Helyi könyvtár sorban az elérhetőségét megadtam a doboznak.

Mindegyik gépen szépen tudom nézni a filmeket, Streameli a Media Playernek, illetve 720P-ben is jön a cucc.

A problémám az, hogy ha fel akarok másolni valamit, az iszonyúan lassú, nekem kb. 2500 Kb/s sebességgel nyomja csak. Vagyis egy kb. 350 MB-os avi-nak kell 3-4 perc.

Mit rontottam el? Légyszi segítsen valaki, mert már napok óta ezzel küzdök.

Köszi!

ÜDv
B.


xthemax
(csendes tag)

Ja, és még annyit, hogy a kapcsolatot a router és a PC között eegy TPLINK 54 MB/s USB-s cucc biztosítja.

Üdv B.

üzenetek